Le Havre - Caudebec en caux - Conflans-Sainte-Honorine - Rouen - Vernon - Paris
Avrupa'yı bir de Nehirden gezin.
Tüm Turlar Dahil

Tüm Turlar Dahil

Gemide Tam Pansiyon Konaklama

Gemide Tam Pansiyon Konaklama

Türkçe Rehberli

Türkçe Rehberli

1 Kişilik Fiyat
1.999 EUR

2 Yetişkin Fiyatı
3.998 EUR
146.941 TL

Tur Programı


1. Gün
İstanbul – Paris

Turumuz kişiye özel aracın sizi adresinizden alması ile başlıyor. İstanbul Yeni Havalimanı, Dış Hatlar Terminali Türk Havayolları kontuarı önünde belirlenen saatte buluşuyoruz. Check-in ve pasaport işlemleri sonrası Türk Havayolları'nın tarifeli seferi ile Paris’e hareket. Yerel saat ile Paris’e varışımızı takiben havalimanında bizleri bekleyen aracımız ile gemimize transfer. Gemiye check-in yaptıktan sonra, kabinlere yerleşiyor ve ardından serbest zaman veriyoruz. Gemimiz 20.00'de hareket edecektir.

Uçuş No: TK1823 (Türk Hava Yolları) - Kalkış: İstanbul - Tarih: 29 Mart 2025 - Saat: 10:30 - Varış: Paris - Tarih: 29 Mart 2025 - Saat: 12:20
2. Gün
Rouen

Kahvaltımızı ve öğle yemeğimizi seyir esnasında alacağız. Gemimiz saat 14.00’de Rouen limanına yanaşacaktır. Varışımızı takiben Rouen yürüyüş turumuzu gerçekleştireceğiz. Kuzey Fransa'da Normandiya’nın tarihi başkenti olan Rouen, Sen Nehri üzerindeki bir liman kentidir. Roma döneminde ve Orta Çağ'da önemli olan Saint Maclou ve Saint Ouen gibi Gotik kiliseleri ve orta çağ yarı ahşap evleri ile ünlüdür. Burada gerçekleştireceğimiz yürüyüş turunun ardından gemimize geri döneceğiz. Bu limandan hareket saati 19.00’dur. Akşam yemeği ve konaklama gemide.

3. Gün
Le Havre

Gemimiz 05.00’de Le Havre limanına yanaşacaktır. Kahvaltı sonrası Honfleur turu için aracımız ıle gemiden hareket ederiyoruz ve varışta Honfleur yürüyüş turuna başlıyoruz. Ressamları ve müzisyenleri ile ünlü bir şehir olan Honfleur, Normandiya'nın en güzel liman şehridir. 16. ve 18. Yüzyıllara ait mimari yapıları ile eski liman bölgesi olan “Vieux Bassin”, Claude Monet, Eugene Boudin, Gustave Courbet ve Johan Jongkind gibi önemli sanatçılara ilham kaynağı olmuştur. Sakin bir limanı çevreleyen köhne eski evler, denize geçişi koruyan eski sur kalıntıları ve büyüleyici sokakların arkasındaki tarihi ile bizi kucaklayan şehrin bir liman olarak stratejik önemi, Yüz Yıl Savaşı'ndaki yıkımı, yeniden dirilişi ve hızla elde edilen serveti, Québec ile olan bağlantıları ve Empresyonist sanatçılara olan hayranlığı hakkında çok şey ortaya koyuyor. Rue des Boucheries (Kasaplar Sokağı), Honfleur'un en eski bölümü olan La Rue de la Prison'a (Hapishane Yolu), karanlık tarihi ve özünde Orta Çağ'a kadar uzanan Normandiyalı yarı ahşap evleri, kasabanın valisinin 18. yüzyıldan kalma evi, Saint-Catherine Kilisesi, Honfleur'a bakan 17. Yüzyıldan kalma Notre Dame de Grace şapeli, Arnavut kaldırımlı sokakları, yarı ahşap evleri, küçük tipik limanı ve eski balıkçı görülecekler arasındadır. Öğle yemeğimizi gemiden yanımıza getirdiğimiz kumanyalarımız ile alacağız. Tur sonrası gemiye dönüş. Bu limandan hareket saati 19.00’dur. Akşam yemeği ve konaklama gemide.

4. Gün
Caudebec En Caux – Rouen

Gemimiz gece 02.00’de Caudebec en Caux limanına yanaşacaktır. Kahvaltı sonrası Saint Georges de Boscherville Manastırı’nı ziyaret edeceğiz. Saint Georges de Boscherville Manastırı'nın bulunduğu yer, Rouen yakınlarındaki Seine Nehri'nin bir kıvrımının kalbinde yer almaktadır. Normandiya'nın en prestijlilerinden biri olan geç Romanesk manastır kilisesi, 2000 yılı aşkın bir tarihi izler. Biz turumuzu gerçekleştirirken gemimiz 16.30’da Rouen limanına yanaşacaktır. Öğle yemeğimizi gemiden Tur sonrası Rouen limanındaki gemimize transfer olacağız. Akşam yemeği ve konaklama gemide. Bu limandan hareket saati 23.30’dur.

5. Gün
Vernon – Conflans St. Honorıne

Gemimiz Vernon limanına saat 08.00’de yanaşacaktır. Kahvaltı sonrası Giverny'deki Claude Monet'in evini ve bahçelerini ziyaret edeceğiz. Sanatseverler, nilüferler, Japon köprüleri ve zarif söğüt ağaçları gibi Monet'nin en sevilen resimlerinde ölümsüzleştirilen görüntüleri hemen tanıyacaklardır. Ünlü bahçelerinde ve kırk yıldan fazla yaşadığı evinin etrafında dolaşacağız. Tur sonrası öğle yemeğimizi almak üzere gemimize transfer olacağız. Bu limandan hareket saati 14.00’dir. Gemimiz Conflans St. Honorine 20.00’de yanaşacaktır. Akşam yemeği ve konaklama gemide.

6. Gün
Conflans St. Honorıne – Parıs

Kahvaltı sonrası Conflans St. Honorine yürüyüş turumuzu gerçekleştireceğiz. Burada gerçekleştireceğimiz tur sonrasında öğle yemeğimizi almak üzere gemimize transfer olacağız. Bu limandan hareket saati 13.00’dür. Gemimiz Paris limanına saat 19.30’da yanaşacaktır. Akşam yemeği ve konaklama gemide.

7. Gün
Parıs

Kahvaltı sonrası Paris’te yürüyüş turumuzu gerçekleştireceğiz. Tur sonrası serbest zaman. Öğle ve akşam yemeklerimizi gemide alacağız.

8. Gün
Parıs – İstanbul

Sabah kahvaltı sonrası gemiden çıkış işlemlerinin ardından ve Paris şehir turu. Öğleden sonra havalimanına transfer oluyoruz. Check-in ve Pasaport kontrolü sonrası Türk Havayolları’nın tarifeli seferi ile İstanbul Havalimanına hareket.

9. Gün
İstanbul

İstanbul’a varışımızın ardından turumuz önceden vermiş olduğunuz adrese yapılacak kişiye özel transferiniz ile sona eriyor.

Uçuş No: TK1676 (Türk Hava Yolları) - Kalkış: Paris - Tarih: 05 Nisan 2025 - Saat: 19:50 - Varış: İstanbul - Tarih: 06 Nisan 2025 - Saat: 00:05

Hizmetler


Paket Fiyata Dahil Hizmetler:
 • Türk Havayolları ile İstanbul (IST) - Paris (CDG) gidiş-dönüş parkurunda ekonomi sınıfı uçak bileti
 • Kişiye özel ev-alan – ev transferleri
 • Havalimanı vergileri & Gemi liman vergiler
 • İptal teminatlı seyahat sağlık sigortası
 • Seine Comtesse Nehir gemisinde, 7 gece tam pansiyon konaklama (Tam pansiyon dahilindeki servis gemiye biniş günü Akşam yemeği ile başlayıp, gemiden iniş günü kahvaltı ile son bulmaktadır)
 • Özel otobüs veya araç ile programda belirtilen ilk ve son gün yapılacak tüm transferler
 • Havalimanı transferleri (Gemiye biniş günü ve gemiden iniş günü)
 • Gemizde canlı müzik ve aktiviteler
 • Gemide tüm gün kahve & çay istasyonu ve beş çayı ikramları
 • Hoşgeldiniz Kokteyli
 • Kaptan’ın Gala Kokteyli, Gala Özel Menüsü
 • Geminin ilk ve son günü bagaj taşıma servisi
 • Profesyonel Türkçe rehberlik veya asistanlık hizmeti
 • Turist şehir vergileri
 • TURSAB zorunlu mesleki sorumluluk sigortası
 • Yurt dışı çıkış harcı bedeli
 • Rouen şehir turu
 • Honfleur turu
 • Saint Georges de Boscherville Manastırı
 • Claude Monet'in evi
 • Conflans St. Honorine yürüyüş turu
 • Paris şehir turu
Paket Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler:
 • Vize ücreti ve hizmet bedeli
 • İç hat bağlantı bileti
 • Gemi Personel Servis Ücreti (Gecelik kişi başı 11 Euro’dan hesaplanarak, toplamda kişi başı 77 Euro olarak oda hesabınıza eklenecektir)
 • Gemide alkollü ve alkolsüz tüm içecekler
 • Her türlü kişisel harcamalar
 • Covid-19 Seyahat & Sağlık Sigortası Sür primi (65+ yaş ve üzeri misafirler için)
 • Şoför tipleri 5-10 Euro / kişi başı (isteğe bağlı)

Fiyat Bilgileri


TARİHOTELİki Kişilik Odada KişibaşıÜç Kişilik Odada KişibaşıTek Kişilik OdaÇocuk (02,00 - 11,99 Yaş)
29 Mart 2025 | 06 Nisan 2025 Dış Kabin Son 1 Oda1.999 EUR-2.998 EUR-
29 Mart 2025 | 06 Nisan 2025 Orta Kat Panoramik Camlı Kabin (Açılmaz) Son 2 Oda2.399 EUR-3.798 EUR-
29 Mart 2025 | 06 Nisan 2025 Orta Kat panoramik Camlı Kabin (açılır pencere) Son 4 Oda2.499 EUR-3.998 EUR-
29 Mart 2025 | 06 Nisan 2025 Üst Kat Panoramik Camlı Kabin (açılır pencere) Son 3 Oda2.699 EUR-4.498 EUR-
07 Haziran 2025 | 15 Haziran 2025 Dış Kabin Son 1 Oda2.199 EUR-3.489 EUR-
07 Haziran 2025 | 15 Haziran 2025 Orta Kat Panoramik Camlı Kabin (Açılmaz) Son 2 Oda2.749 EUR-4.539 EUR-
07 Haziran 2025 | 15 Haziran 2025 Orta Kat panoramik Camlı Kabin (açılır pencere) Son 4 Oda2.849 EUR-4.739 EUR-
07 Haziran 2025 | 15 Haziran 2025 Üst Kat Panoramik Camlı Kabin (açılır pencere) Son 3 Oda2.999 EUR-2.099 EUR-

Genel Bilgiler


Seine Comtesse Gemisi Özellikleri
Kabinler, kişiye göre ayarlanabilen klima, duş/WC, uydu TV, saç kurutma makinesi ve kasa ile şık ve konforlu bir şekilde döşenmiştir. Orta ve üst güverte kabinleri yaklaşık. 14 m² büyüklüğünde. Deluxe orta güverte kabinleri açılan geniş panoramik pencerelere sahiptir ve Deluxe üst güverte kabinleri alçaltılabilir panoramik bir ön cepheye sahiptir. Orta güvertedeki diğer tüm kabinlerde açılmayan geniş panoramik pencereler bulunmaktadır. Kabinlerde isteğe göre tek kişilik olarak ayrılabilen çift kişilik yataklar bulunmaktadır. Ana güverte kabinleri yaklaşık. Pencereleri açılmayan 11 m² büyüklüğündedir. Hepsinde katlanabilir yatak ve kanepe bulunmaktadır.
https://www.nicko-cruises.de/en/fleet/flussschiffe/ms-seine-comtesse

Katılım Şartları
Bu gezimizde kişi katılım şartı yoktur. Geziye Türkçe rehber eşlik edebilmesi için en az 20 katılımcı şartı olup yeterli grup sayısına ulaşmak gerekir. Gemi şirketi tarafından olası parkur ve tarih değişikliği halinde tur yeni güzergahı ile devam eder.

Vize
Umumi Pasaport                           Vize gerekli          (Schengen Vizesi)

Yeşil Pasaport                                Vize gerekli değil

Hizmet Pasaportu                         Vize gerekli değil

Seyahat bitiş tarihinden itibaren 6 ay geçerli ve 10 yıldan eski olmayan pasaportunuzun olması gerekmektedir.

Geçerli pasaportun olması ve/veya vize alınmış (vize gerekli destinasyon/pasaport için) olması, ülkeye giriş yapılabileceği anlamına gelmemektedir. Pasaport polisinin sizi ülkeye sokmama yetkisi vardır. Bu durumdan Gazella sorumlu değildir, sorumluluk yolcuya aittir. 

Vize gereken destinasyonlarda, vize başvurusu için acentenizin tarafınıza ileteceği “Vize İçin Gerekli Evraklar” listesinde belirtilen belgeler ile vize başvurusunun yapılması gerekmektedir.

Yırtık, yıpranmış, ıslanmış ve/veya benzeri tahribata uğramış pasaportlar nedeniyle ziyaret edilecek ülke sınır kapısında gümrük polisi ile sorun yaşanmaması adına; anılan pasaportların yenilenmesi ve T.C. vatandaşlarına vize uygulayan bir ülke ise ilgili vizenin yeni pasaportta olması gerekmektedir. Aksi durumda sorumluluk yolcuya aittir. 

18 yaşından küçük misafirlerimiz tek başlarına ya da yanlarında anne ya da babadan sadece biri ile seyahat ederken ülke giriş-çıkışlarında görevli polis memurunca anne-babanın ortak muvafakatini gösterir belge sorulması ihtimali olduğundan; 18 yaş altı misafirlerimizin ve anne-babalarının bu konuda hassasiyet göstermelerini tavsiye ederiz.

Sağlık
Nehir Cruise gemilerinde uzman doktorların ve tıbbi personelin hizmet verdiği, donanımlı Sağlık Merkezi bulunmaz. Acil durumlarda resepsiyon en yakın sağlık kuruluşundan çok kısa süre içerisinde sağlık ekiplerini gemiye çağırır. Bu tür sağlık hizmetleri ücretlidir. Sağlık sigortanız bu konuda destek olacaktır.

Gemi yolculuğunuz esnasında alacağınız yemeklerde sağlığınızı tehdit edecek bir sorun ile karşılaşılacağını düşünmüyoruz. Buna karşın gemide olmadığınız anlarda yeme içme konusunda dikkatli olmanızı, kesinlikle kapalı şişe suyu tüketmenizi, buz, süt ve süt ürünlerinden kaçınmanızı, iyi pişirildiğine emin olduğunuz et ve balık ürünleri tüketmenizi, meyve konusunda muz, ananas gibi kabuğu soyulabilen meyveler yemenizi öneriyoruz. Ülke girişlerinde ve yurda dönüşlerde güncel aşı/pcr kurallarına uyulmalıdır.

Uçuş Süreleri
İstanbul                                    Paris                     3 sa 40 dk

Opsiyonel Turlar & Etkinlikler
Opsiyonel turlar ve Etkinlikler, servis aldığımız yerel acente tarafından en az 20 kişi katılım şartı ile düzenlenmekte olup, katılım zorunluluğu bulunmamaktadır. Yeterli sayı sağlanamadığı takdirde geziler yapılamamakta veya opsiyonel tur / etkinlik fiyatları, içerik, kullanılacak araç katılımcı sayısına göre değişiklik gösterebilmektedir. Ayrıca ekstra turların / etkinliklerin günleri ve saatleri, gidilecek yerlerdeki müze, ören yerlerinin veya mekânın açık/kapalı olma durumlarına ve hava şartlarına göre rehber tarafından değiştirilebilir.
Tur paketine dahil olan panoramik şehir turları, şehirlerin genel tanıtımı için düzenlenen ve araç içinden rehber anlatımıyla panoramik olarak yapılan müze, ören yeri girişlerini içermeyen en fazla 2-3 saatlik turlardır. Panoramik turlar, programda belirtilen diğer turlar da dahil olmak üzere, tura denk gelen gün ve saatte yerel otoriteler tarafından gezilmesine, girilmesine izin verilmeyen veya herhangi bir etkinlik nedeniyle kapalı yollar sebebiyle gerçekleşmediği takdirde, keza hava şartları nedeniyle turun yapılması imkânsız hale geldiği durumlarda bahse konu turların yapılamamasından Tur Operatörü sorumlu değildir. Bazı turlar kapalı yollar veya araç girişine izin verilmeyen noktalarda imkanlar dahilinde toplu taşıma veya yaya olarak yapılabilir.

Gemi Öncesi ve Sonrası Konaklama
Fuar, kongre, konser, etkinlik, spor turnuvası vb. gibi dönemlerde oteller belirtilen km’lerden fazla mesafede kullanılabilir.
3 kişilik odalar, otellerin uygunluğuna göre verilebilmekte olup, bu tip odalarda 3. Kişiye sunulan yatak, standart yataklardan küçük olabilir. 3 kişilik odalar 1 büyük yatak ve 1 ilave yataktan oluşmaktadır. İlave yataklar, açma-kapama ve coach bed olarak adlandırılan yataklardan oluştukları için katılımcı 3. kişi rezervasyonlarında odalarda yaşanabilecek sıkışıklık ve yatak tipini kabul ettiklerini beyan etmiş sayılırlar.
Tur programında dahil olan hizmetlerden otelde alınan kahvaltılar, bulunulan ülkenin kahvaltı kültürüne uygun olarak ve genelde kontinental kahvaltı olarak adlandırılan tereyağı, reçel, ekmek, çay veya kahveden oluşan sınırlı bir menü ile sunulmakta olup, gruplar için gruba tahsis edilmiş ayrı bir salonda servis edilebilir.

Para Birimi
Yanınızda Euro (EUR) bulundurmanızda fayda vardır.

Saat Dilimi
Fransa, Türkiye ile yaz saat diliminde aynı saat diliminde, kış saat diliminde 1 saat geridedir.
Örneğin, Kışın Türkiye’de saat 18:30 iken Fransa’da 17:30’dur.

Telefon Kullanımı
Cep telefonu hattınız uluslararası aramalara (roaming) açık ise kullanılmaktadır.

Kıyafet ve Gerekli Eşyalar
Yaz sezonunda gidilecekse kolayca giyilip çıkarılabilecek t-shirt, kısa ve uzun kollu gömlekler, pamuklu pantolonlar, şort, rahat yürüyüş ayakkabıları, akşamları için ince bir mont ve ince bir kazak almanızı öneririz. Bunun dışında; şapka, güneş gözlüğü, güneş kremi, olası gürültüye karşı kulak tıkacı, fotoğraf makinesi, video kamera ve bunların şarj aletleri ve yedek hafıza kartları da getirebilirsiniz. Kış döneminde ise, rahat hareket edebileceğiniz ve sizi sıcak tutacak giysiler öneririz.

Yemek Kültürü
Fransız yemek kültürü kısmen de olsa Türk yeme içme kültürüne oldukça yakındır. Seyahatiniz esnasında gemimiz Fransa Mutfağının seçkin örneklerinden siz değerli misafirlerimize belirli günlerde sunacaktır.

Elektrik
Elektrik prizleri Türkiye ile aynıdır.

Alışveriş
Şehir merkezlerinde bulunan alışveriş merkezleri ve hediyelik eşya satan küçük tezgahlardan alışveriş imkânı bulunmaktadır.

ÖNEMLİ NOTLAR
Bu Turumuza 14 Yaş Altı Çocukları Maalesef Kabul Edemiyoruz
*Programda belirtilen saatler Viva Cruises ve Türk Hava Yolları firmalarından alınmıştır. Saatlerde oluşabilecek herhangi bir değişiklikten acentemiz sorumlu değildir. Dolayısıyla herhangi bir saat değişikliği durumunda acentemiz programın içeriğini düzenleme hakkını saklı tutar. Ayrıca deniz & nehir turlarımızda ani gelişen liman şartları, kötü hava şartları, su seviye değişimi, deniz & nehir trafiği, nehir seviye havuzlarındaki grev vb. “fors majör” nedenlerden dolayı gemi firması ve gemi kaptanı programda değişiklik yapma hakkına sahiptir. Bu değişikliklerden acentemiz sorumlu olmamaktadır.

*Tura başlangıç için acentemiz tarafından bildirilen saatlerde belirtilen havalimanında ya da geminin yanaşacağı limanda hazır bulunmayan, uçağı ya da gemiyi kaçırarak binemeyen yolcuların seyahati gerçekleştirememelerinden acentemiz sorumlu olmayacaktır. Uçağı ya da gemiyi kaçıran yolcuların tura yeniden dahil olmaları için gerekli olacak ulaşım masrafları kendilerine aittir.

 *Gemiye yapılan check-in esnasında istisnasız her yolcunun (çiftlerde sadece 1 kişi) manyetik “cruise card”larını alırken kredi kartını ibraz etmesi veya nakit depozit yatırması gerekmektedir. Bu ibraz sonucunda her kredi kartından kişi başına ortalama 300 USD’lik bir provizyon çekimi yapılacaktır. Bunun nedeni sizler gemiye check-in yaptıktan sonra seyir esnasında gemi içinde yapacağınız ekstra harcamalar içindir. Gemi içindeki ekstra harcamalarınızı check-in esnasında sizlere verilmiş olan bu manyetik Cruise Card ile yapabileceksiniz. Gemide hiçbir yerde nakit para geçmemektedir. Tüm harcamalarınızı odalarınızdaki interaktif televizyonlardan, gemi içerisindeki interaktif ekranlardan veya resepsiyondan takip edebilirsiniz.

*Gemiye alkollü içki, ütü, saç kurutma makinası, su ısıtıcı, biberon ısıtıcı, elektrikli battaniye vb. eşyalar sokmak kesinlikle yasaktır. Her kabinde saç kurutma makinası birçok kabinde su ısıtıcı mevcuttur.

*Gemi seyahatimizin başlangıcında valizleriniz için belirli renklerde valiz etiketleri tahsis edilecektir. Bu etiketlerin eksiksiz doldurulması valizlerinizin kabinlerinize doğru olarak gelmesi açısından son derece önemlidir.

*Valizleriniz geminin ilk kalkış gününde akşam geç vakte kadar kabininize gelmeyebilir. Bu yüzden gemiye bineceğiniz ilk gün önemli ihtiyaçlarınızı küçük bir el çantasına koyup yanınıza almanızda fayda vardır.

*Acil bir durumda tahliye prosedürlerini tanımanız açısından seyahatinizin ilk günü bir güvenlik tatbikatı ve sunumu yapılacaktır. Katılımı son derece önemlidir. Tatbikattaki buluşma noktasına rehberleriniz ve odanızdan sorumlu gemi çalışanı yönlendirmektedir.

*Geminin ücretli olan uydu bağlantılı internet sisteminden faydalanabilirsiniz. Maliyetinin düşük olması için mutlaka gemi tarafından önerilen paketleri tercih ediniz.

*Gemide her akşam, bir sonraki güne ait ayrıntılı bir program kabininize bırakılacaktır. Bu programda, gemi içerisindeki tüm aktiviteler, eğlence organizasyonlarına dair bilgiler ve önemli notlar eksiksiz şekilde yer almaktadır.

*Tur süresince tüm özel eşyalarınıza sahip çıkmanızı önemle rica ederiz. Gemide tüm kabinlerde değerli eşyalarınızı muhafaza edebileceğiniz bir kasa mevcuttur. Acentemiz kabinde ve bagajda unutulan para ve değerli zihniyet eşyalarınızın kaybolması ve çalınmasından dolayı sorumluluk üstlenmemektedir. Bulunan eşyalarınızın bulunduğu ülkeden karşı ödemeli kargo hizmeti ile tarafınıza gönderilmesi konusunda destek sağlanacaktır.

*Tur başlangıcından sonraki günlerde de geminin limanlardaki kalkış saatlerine kesinlikle riayet edilmesi gerekmektedir. Limanlarda geminin kalkış saatinden en geç 45 dakika öncesinde gemiye giriş yapılması gerekmektedir. Aksi takdirde gemiye giriş yapamayabilirsiniz. Böyle bir durumdan acentemiz sorumlu olmayacaktır. Gemi turuna izin verilen uygun bir limandan yeniden dahil olunması için gerekli olacak ulaşım masrafları yolcunun kendisine aittir.

*Gemi seyahatinizin sonunda bir gece önceden kabinlerinize bırakılacak etiketlerin takılması gerekir. Sabah erkenden kabin kapılarınızın önüne bırakmanız gerekmektedir daha sonra valizlerinizi toplanarak transfer yapılacak otobüslerin önünde dizilir. Yolcular tarafından burada teslim alınacaktır.