Orta, Latin ve Kuzey Amerika


Latin Amerika Büyük Okyanus’la Atlantik arasında ayaklarını kutupların aşağısına vermiş yaşayan nefes alan bir karalar bütünü. Yeşil kalbi atıyor Amazon’dan ve damarlarından akan devasa nehirle Latin Amerika Büyük Okyanus’la Atlantik arasında ayaklarını kutupların aşağısına vermiş yaşayan nefes alan bir karalar bütünü. Yeşil kalbi atıyor Amazon’dan ve damarlarından akan devasa nehirle can veriyor tüm coğrafyaya… Vahşi dünyası, doğal yaşamı, sakin suları kadar bir ruh halini de barındırıyor. Bölge halkı da Amazon’a benziyor: zaman zaman sakin, zaman zaman öfkeli, isyankar ama her zaman yaşam dolu ve hareketli.

Kuzeyden kıtaları birleştiren Meksika, Kosta Rika, Panama bir iplik gibi bağlıyorlar halkları birbirlerine. Küba suyun biraz ötesinde yalnızlıkla umut arasında haksızlık var mı diye bakarken kocaman, içten gülüşler salsayı salar kıtaya… Güzel müzikler güzel insanlar güzel danslar dört bir yanda… Brezilya sambayla katılır festivale ve karşılığında Arjantin’den kişiye hüznü de öfkeyi de veren bir yaşam biçimi olarak Tango’yu alır.

Böylece kıta, devrimlerle sarsılan bir dünyanın nefes alma biçimini gösterir bize!an veriyor tüm coğrafyaya… Vahşi dünyası, doğal yaşamı, sakin suları kadar bir ruh halini de barındırıyor.Bölge halkı da Amazon’a benziyor: zaman zaman sakin, zaman zaman öfkeli, isyankar ama her zaman yaşam dolu ve hareketli. Kuzeyden kıtaları birleştiren Meksika, Kosta Rika, Panama bir iplik gibi bağlıyorlar halkları birbirlerine. Küba suyun biraz ötesinde yalnızlıkla umut arasında haksızlık var mı diye bakarken kocaman, içten gülüşler salsayı salar kıtaya… Güzel müzikler güzel insanlar güzel danslar dört bir yanda… Brezilya sambayla katılır festivale ve karşılığında Arjantin’den kişiye hüznü de öfkeyi de veren bir yaşam biçimi olarak Tango’yu alır. Böylece kıta, devrimlerle sarsılan bir dünyanın nefes alma biçimini gösterir bize!