Gazella Turizm, 1996 yılında kurulmuş ve kurulduğu günden bu yana özgün ve konforlu seyahat arayışındaki “İleri Seviye Gezgin”lerle dünyanın farklı noktalarını keşfeden bir turizm şirketidir.

Gazella Turizm olarak temel yaklaşımımız düzenlediğimiz gezilerde ziyaret edilen yerlerin kendine has dokusunu ve yaşam tarzını en iyi şekilde yansıtmaya özen göstermektir. Turlarımızda saklı maliyet yoktur. Özel araçlarla evden alındığınız an başlayan tüm turlarımız için geçerli olan ilkeler; ekstra turların ve gerekli yerlerde akşam ve öğle yemeklerinin dahil olmasıdır.

Seyahatlere katılan misafirlerimizin yüzde 96’sının, verdikleri ücretin hakkını fazlasıyla almalarını sağlayan Gazella Turizm, her geçen gün müşteri deneyimini geliştirmeye ve misafirlerini eşsiz hissettiren deneyimler sunmaya odaklanmıştır.

Diğer Markalarımız;

BinRota, ekonomik yurt dışı paket tur hizmeti sağlayan acentelere yönelik geliştirilerek, çözüm ortağı olmayı hedefleyen ve Gazella Turizm çatısı altında faaliyet gösteren bir tur operatörüdür.

Gitmek Lazım, turları farklı bir platformda ve bir topluluk ruhuyla sunmak amacıyla 2019 yılında kuruldu. Seyahatin ve tatilin sosyal yönünü güçlendirmeyi hedeflemektedir.

1996 yılında bu yana on binlerce gezgini dünyanın farklı coğrafyalarıyla buluşturan Gazella Turizm, turizm sektöründe uzun yıllardır hizmet veren ve turizmle büyüyen bir aile şirketidir.

«İleri Seviye Gezginlere» yurt dışı destinasyonlarında benzersiz deneyimler yaşatmayı hedefleyen Gazella Turizm’de saklı maliyetler yoktur. Türkiye’de bir ilki temsil eden kişiye özel ev-havaalanı transferleri de dahil olmak üzere seyahat deneyimine birçok ayrıcalık kazandıran Gazella’da, tatil keyfi evden dışarı atılan ilk adımla başlar. Hem seyahat boyunca tura odaklanmayı kolaylaştırmak hem de yüksek konfor standardını korumak için turlara katılımcı sayısını 20 ile sınırlandıran Gazella Turizm’in müşteri memnuniyet oranı yüzde 96’dır.

İleri Seviye Gezgin Kimdir?
 • ‘İleri Seviye Gezgin’ konfor alanından çıkabilen, farklı kültürlerin yaşam tarzlarını ve geleneklerini daha yakından tanımak isteyen gezginlerdir.
 • İleri Seviye Gezginler ön yargılarından arınmışlardır. Gittiği yerlerdeki ister modern toplum yaşantısını ister geleneksel kabile yaşantısını benimser ve bu yaşantılara saygı duyarlar.
 • Gezerken beş duyusuna da hitap edilmesini isterler.
 • İleri Seviye Gezginlerin grup olarak gezme tecrübesi vardır.
 • Dünyayı gezmeyi hayat öncelikleri arasına almış ve bir Mutlaka Listesi (Bucket List) olan dünya vatandaşı gezginlerdir.
 • İleri Seviye Gezgin evimiz olan bu gezegeni koruyan, her canlının yaşam hakkına saygı duyan ve sürdürülebilirliği destekleyen gezginlerdir.
Mutlaka Listesi Nedir?
 • Mutlaka Listesi, herkesin hayatta yapmak istediği hobi ve isteklerine göre şekillenmiş yapılacaklar listesidir.
 • Gezginlerin ‘Mutlaka Listesi’ keşfetme ve deneyim odaklıdır. Gezmek istediği ülkeler, tatmak istediği lezzetler, yaşamak istediği deneyimler, görmek istediği bir dünya mirası için oluşturulmuş bir listedir.

Sadelik:
Gazella’nın sahiplendiği yaşam tarzı ile Gazella’nın iş yapış felsefesi olan sadeliği temsil eder, net anlaşılır minimal marka duruşunu sergiler.

G harfi:
Normalden daha iri olan “G” harfi, logodaki sadeliğe ek olarak yaratıcı ve farklı olma misyonunu simgeler.

A harfi:
“A” harfi normal kullanıma kıyasla daha dar olarak, hem yan bakıldığında bakan göze benzetilmiştir hem de eski Gazella logosundaki gemicilerin yön bulmak ve mesafe ölçmek için kullanılan pergele atıfla tasarıma eklenmiştir.

L harfleri:
İki farklı boyuttaki “L” harfleri iki farklı boyutta olması yaşam arkadaşlıklarını temsil eder.

Renk:
Lacivert renk dünyada en çok kullanılan ve tercih edilen renklerdendir. Her kültürün benimsediği, tarihsel bir altyapıya sahiptir. Lacivert renk dürüstlüğü, sakinliği, bilgeliği, adanmışlığı ve kurumsal yapıyı temsil eder.


Gazella Turizm'e ait diğer markalar ve logolar

Gezginlere durmak yakışmaz ama bir duruşa sahip olmak çok yakışır. Gazella Turizm de bu vizyondan hareketle gezegenimizin ve tüm insanlığa ait kültürel mirasın korunması, gençlere kaşif ruhunun aşılanması ve bu topraklara daha fazla yatırım yapılması konusunda çalışmalar yapmaktadır.
Bu kapsamda sivil bir inisiyatif olan 37derece projesi ile insanlara ilham ve umut vermeyi hedeflemektedir.

Gazella Turizm aynı zamanda çıkardığı yayınlarla da sektörün gelişimine katkı sağlamaya devam ediyor.

Gazella’nın sosyal sorumluluk uygulamalarıyla birlikte toplumumuzun gelişimini, mutluluğunu ve hayata karşı motivasyonunu arttırmak amacıyla savunduğumuz ilkelerimiz;

 • Faaliyet gösterdiğimiz her alanda ve toplum ile olan ilişkilerde, dürüst, şeffaf ve güvenilir olmak.
 • İnsanların eşit olduğuna inanıyoruz ve dil, ırk, renk, cinsiyet, siyasi düşünce, inanç, din, mezhep, yaş, fiziksel engel ve benzeri nedenler ile ayrımcılık yapılmasını kabul etmeyiz.
 • İnsanlarımızın hayatlarına dokunarak yaşama sevincini pekiştiren ve onları mutlu eden sosyal projeleri desteklemek.
 • Gençlerin, toplumun gelişimine katkı sağlayacak inovatif projelerinin yanında yer almak.
 • Doğamızı ve canlılarımızı koruyacak ve geliştirecek her türlü proje ve çözümleri uygulamak.
 • Sanatın, hayatı güzelleştirdiğine, kişideki yetenekleri çıkardığına, geçmiş ile gelecek arasında köprü olduğuna inanıyor ve bu kapsamda yayınladığımız kitaplar ile sanatçılara, amatör yazarlara ve gezginlere destek oluyoruz.

Projelere ve diğer bilgileri www.37derece.org sitesinden ulaşabilirsiniz.