Koblenz - Amsterdam - Frankfurt - Nijmegen - Rüdesheim - Düsseldorf
Yakında

Tur Programı


Hizmetler


Paket Fiyata Dahil Hizmetler:
  • Vize ücreti ve hizmet bedeli
  • İç hat bağlantı bileti
  • Gemi veya rehber tarafından organize edilecek opsiyonel turlar
  • Her türlü kişisel harcama
  • Fiyata dahil hizmetlerde belirtilmemiş müze ve ören yerleri girişleri
  • Covid-19 Seyahat & Sağlık Sigortası Sür primi (65+ yaş ve üzeri misafirler için)
  • Şoför tipleri 5-10 Euro / kişi başı (isteğe bağlı)
Paket Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler:

Fiyat Bilgileri


Genel Bilgiler


Viva One Gemisi
2022 yılındaki seferlerine başlayan Uzunluğu 135m, genişliği 11m ve toplam 3 katlı olan gemide 88 kabin mevcut ve 176 yolcu kapasitesi olarak belirlenmiştir. Tüm kabinlerde; klima, tv, telefon, minibar, kasa, saç kurutma makinesi, kıyafet askısı, havlu, vb gibi olanaklar mevcuttur. Yaklaşık 48 güler yüzlü boyutlarda hizmet verecek Geminin en üst katı olan Sun Deck'de ücretsiz olarak güneşlenme ve havuz (yüzme havuzu değildir, 2-3 kişilik serinleme havuzudur) ile ücretinin tadını doyasıya çıkarır.

Katılım Şartları
Bu gezimizde maksimum 24 kişi ile başlama süresi vardır. Gemi şirketi tarafından olası parkur ve anındaki değişiklikler halinde tur yeni rotası ile devam eder.

Vize
Umumi Pasaport Vize gerekli (Çok girişli Schengen Vizesi)

Yeşil Pasaport Vize gerekli değil

Hizmet Pasaportu Vize gerekli değil

Seyahat bitiş süresinin 6 aydan itibaren geçerli olması ve 10 harfli eski olmayan pasaportunuzun olması gerekmektedir.

pasaportun olması ve/veya vizenin alınması (yani gerekli destinasyon/pasaport için) olması, göçmenlere giriş yapılabileceği anlamına gelmemektedir. Pasaport polisinin sizi ülkeye sokma yetkisi vardır. Bu kişinin Gazella'sı sorumlu değildir, sorumluluğu yolcuya aittir. 

Vize yapılması gereken destinasyonlarda, vize başvurusu için acentenizin adınıza iletilmesi “Vize İçin Gerekli Evraklar” listesinde belirtilen belgeler ile vize başvurusunun yapılması gerekmektedir.

Yırtık, yıpranmış, ıslanmış ve/veya benzeri tahribata alınması pasaportlar nedeniyle ziyaret edilecek ülke sınır kapısında gümrük polisi ile sorun yaşanmaması adına; Anılan pasaportların yenilenmesi ve TC belgesine vize uygulayan bir ülke ise ilgili vizenin yeni pasaportta olması gerekmektedir. Aksi durumda sorumluluk yolcuya aittir. 

18. yıl küçük çocuklarda tek başlarına ya da yanlarında anne ya da babadan sadece biri ile seyahat ederken giriş-çıkışlarında görevli polis memurunca anne-babanın ortak muvafakatini gösterir, sorulması ihtimalinin varlığına dair belge; 18 yaşında olan çocukların ve anne-babalarının bu konuda kapasite göstermelerini tavsiye ederiz.

Sağlık
Nehir Cruise gemilerinde uzman doktorların ve tedavilerin sunulduğu, donanımlı bir Sağlık Merkezi bulunmaz. Acil karşılama karşılama ve yakın sağlık tedariki çok kısa bir süre içerisinde sağlık ekiplerini gemiye çağırır. Bu tür sağlık görünümleridir. Sağlık sigortanız bu konuda destek olacaktır.

Gemi yolculuğunuzu sürdürebileceğinizde yemek sağlığınızı tehdit edecek bir sorunla karşılaşacağınıza süt bir uyarı var. Buna karşın, hiçbir şekilde olmadığında yememe konusunda dikkatli olmanızı, kesinlikle şişenin suyunu tüketmenizi, buz, süt ve süt ürünlerinden kaçınmanızı, iyi pişirildiğine emin olabileceğinizi ve balık tüketiminizi, meyve konusunda muz, ananas gibi kabuğu soyulabilen yemenizi alabilirsiniz. Ülke girişlerinde ve yurda dönüşlerde güncel aşı/pcr kurallarına uyulmalıdır.

Uçuş Süreleri
İstanbul Amsterdam 3 sa 50 dk

Frankfurt İstanbul 3 ila 20 dk

Opsiyonel Turlar & Etkinlikler
Opsiyonel turlar ve Etkinlikler, servis merkezi yerel acente tarafından en az 10 kişi talep şartı ile düzenlenmekte olup, katılım sağlanmamaktadır. Yeterli miktarda sağlanamadığı takdirde geziler yapılamamakta veya bir adet tur / etkinlik fiyatları, içeriği, kullanım aracının değiştirilmesine göre değişiklik gösterilebilmektedir. Ayrıca ekstra turların / etkinliklerin kayıtlı olduğu ve saatler, gidilecek yerlerdeki müze, ören yerlerinin veya mekanın açık/kapalı olma durumlarına ve hava şartlarına göre rehber tarafından değiştirilebilir.

Tur paketine dahil olan panoramik şehir turları, şehirlerin genel tanıtımı için düzenlenen ve araç içi rehber anlatımıyla panoramik olarak yapılan müze, ören yerleri girişlerinin dağılımları en fazla 2-3 saatlik turlardır. Panoramik turlar, programda belirtilen diğer turlar da dahil olmak üzere, tura denk gelen gün ve yerde yerel otoriteler tarafından gezilmesi, girilmesine izin verilmeyen veya herhangi bir olay nedeniyle kapalı yolların olması durumunda, bir kez hava koşulları nedeniyle turun yapılması imkansız hale geldiğinde bahse konu turların gerçekleştirilmesi Gazella Turizm'in yapılanmasından sorumlu değildir. Bazı turlar kapalı yollar veya araç girişine izin verilmeyen noktalarda toplu taşıma dahil olanaklar veya yaya olarak yapılabilir.

Para Birimi
Yanınızda Euro (EUR) bulundurmanızda fayda vardır.

Saat Dilimi
Avrupa, Türkiye ile yaz saat diliminde 1 saat geçmişte, kış saat diliminde ise 2 saat geridedir.

Mesela Kışın Türkiye'de saat 18:30 iken Avrupa'da 16:30'dur.

Telefon Konaklama
Cep telefonu hattınız uluslararası aramalara (roaming) açık olarak kullanılmaktadır.

Kıyafet ve Gerekli Eşyalar
Yaz etkinliğine gidilecekse giyilip çıkarılabilecek tişörtler, kısa ve uzun kollu gömlekler, pamuklu pantolonlar, şort, rahat yürüyüş etkinlikleri, akşamları için ince bir ay ve ince bir kazak kullanılması önerilir. Bunun dışında; Şapka, güneş gözlüğü, güneş kremi, olası gürültüye karşı kulak tıkacı, fotoğraf makinesi, video kamera ve bunların şarj aletlerini ve yedek hafıza kartlarını da getirebilirsiniz. Kış döneminde rahat hareket kabiliyeti ve sıcak sizi koruyan giysiler önerilir.

Yemek Kültürü
Avrupa yemek ürünlerine de olsa Türk yeme değerlerine oldukça yakın. Seyahatiniz sırasında gemimiz Avrupa Mutfağının seçkin örnekleri siz değerli yatırımları yok sunacaktır.

Elektrik
Elektrik ödülleri Türkiye ile aynıdır.

Alışveriş
Şehir merkezinde bulunan alışveriş merkezleri ve hediyelik eşya satan küçük tezgahlardan alışveriş imkanı bulunmaktadır.

Önemli Notlar
*** Bu turumuza yalnızca 14 yaş üstü insanları kabul edebiliyoruz.

*Programda belirtilen saatler Viva Cruises ve Türk Hava Yolları dahildir. Saatlerdeki herhangi bir değişiklikten acentemiz sorumlu değildir. Bu nedenle herhangi bir saat değiştirme acentemiz program değiştirme ücreti saklıdır. Ayrıca deniz & nehir turlarındaki ani liman koşulları, kötü hava koşulları, su seviyesi değişimi, deniz & nehir şebekesi, nehir seviyelerindeki havuzlardaki grev vb. “Fors majör”ün ortaya çıkması nedeniyle gemi firması ve gemi kaptanı programı

 değişiklik yapma hakkına sahiptir. Bu değişikliklerden acentemizin sorumlu olmamaktadır.

*Turun başlangıç ​​için acentemiz kapsamı dahilinde belirtilen havalimanında ya da geminin yanaşacağı limanda hazır başlar, uçak ya da gemiyi kaçırarak binemeyen yolcuların seyahatlerini gerçekleştiremeyen acentemiz sorumlu olmayacaktır. Uçağı ya da gemiyi kaçıran yolcuların tura yeniden dahil olmaları için gerekli olacak ulaşım masrafları kendilerine aittir.

 *Gemiye yapılan check-in sırasında istisnasız onun yolcusunun (çiftlerde sadece 1 kişi) manyetik “ göz muayenesi ” alması, kredi kartını ibraz etmesi veya nakit depozito yatırması gerekmektedir. Bu ibraz sonucunda onun kredi kartından kişi başına ortalama 300 USD'lik bir provizyon çekilmesi planlanıyor. Bunun nedeni siz gemiye check-in yaptıktan sonra seyir sırasında gemi içinde harcadıkları ekstra harcamalar içindir. Gemi Minik ekstra harcamalarınızı check-in sırasında sizlere verilen bu manyetik C ruise Card ile yapabileceksiniz. Gemide hiçbir yerde nakit para geçmemektedir. Tüm harcamalarınızı çalıştıran etkileşimli televizyonlardan , gemilerdeki etkileşimli ekranlardan veya karşılamadan takip edebilirsiniz.

*Gemiye ayırma değiştirme, ütü, saç kurutma makinesi, su ısıtıcı, biberon ısıtıcı, elektrikli battaniye vb. Eşyanın sokulması kesinlikle yasaktır. Her kabinde saç kurutma makinesi birçok kabinde su ısıtıcı mevcuttur.

*Gemi seyahatlerimizin ilişkileri valizleriniz için kalıcı kalıcı geçerlilik verilerinin ortaya çıkması. Bu etiketlerin eksiksiz doldurulması, kabinlerinize doğru olarak gelme açısı son derece önemlidir.

*Valizleriniz geminin ilk kalkışından akşam geç vakte kadar kabininize gelmeyebilir. Bu nedenle gemiye bineceğiniz ilk gün önemli ihtiyaçlarınızı küçük bir el çantasına bıraktığınız yanınıza kesintilerinde iyilik vardır.

*Acil bir durumda tahliye prosedürlerini tanımanız açısından seyahatlerinizin ilk günü bir güvenlik tatbikatı ve sunumu yapılacaktır. Katılımın son derece önemi vardır. Tatbikattaki buluşma noktaları rehberleriniz ve odanızdan sorumlu gemi çalışanları yönlendirmektedir.

*Geminin olmayan olan uydu bağlantılarından internet seslerinden yararlanabilirsiniz. Maliyetlerinin düşük olması için mutlaka gemi tarafından önerilen paketleri tercih ediniz.

*Gemide her akşam, bir sonraki güne ait ayrıntılı bir program kabininize bırakılacaktır. Bu programda, gemideki tüm etkinlikler, eğlence organizasyonlarına ilişkin bilgiler ve önemli notlar eksiksiz bir şekilde yer almaktadır.

*Turlandırabilmenizi özel aksesuarlarınıza sahip olmamanızı önemle rica ederiz. Gemide tüm kabinlerde değerli eşyalarınızı saklamanız için bir kasa mevcuttur. Acentamız kabinde ve bagajda unutulan para ve değerli taşımalarınızın eşyalarının kaybolması ve çalınmasından dolayı sorumluluk üstlenmemektedir. Bulunan eşyalarınızın bulunduğu aileye karşı ödemeli kargo hizmeti ile tarafınıza aktarılması konusunda destek kaydedildi.

*Tur bölümlerinin sonraki günlerde gemideki limanlardaki kalkış saatlerine kesinlikle riayet edilmesi gerekmektedir. Limanlarda geminin kalkış saatinden en geç 45 dakika önce gemiye giriş yapılması gerekmektedir. Aksi takdirde gemiye giremezsiniz. Böyle bir acentemiz sorumlu olmayacaktır. Gemi turuna izin verilen uygun bir limandan yeniden dahil olması için gerekli olacak ulaşım masrafları yolcunun kendisine aittir.

*Gemi seyahatinizin sonunda bir gece önceden kabinlerinize bırakılacak etiketlerin çıkması gerekir. Sabah erkenden kabin kapınızın önünde tutmanız daha sonra valizlerinizi toplanarak yapılacak transfer otobüslerinin önünde dizilir. Yolcular tarafından burada teslim edilir.