ARAMA SONUÇLARI

FİLTRELE

Tur Tipi

Tur Bölgeleri

Kalkış Tarihine Göre

Döneme Göre

0 Adet Tur, 1 Adet Ülke Listeleniyor

kırgızistan Tümünü Temizle

DESTİNASYONLAR

Kara Turları 1

Kırgızistan

Tanrı Dağları’nın hâkimiyeti altında kurulmuş bir ülke Kırgızistan… Yüzyıllık miraslarına duydukları saygının dağlarının zirvesinde yüceldiği ‘Güneşin Diyarı’…

Manas Destanı’nın doğduğu ülke, tarih boyunca at üstünde yaşamını sürdürmüştür. Evleri doğaları olmuş Kırgız halkı, enerjilerini toprak anadan alıyor. Dağlarının ululuğu ile korunan ülke, en büyük dağ gölü olan Issık Gölü ile nefes verir insanlarına. İnsanının ruhuna yansıyan doğanın maneviyatı sanatının özgürlüğü birleşir bu ülkede. Hüzünlerini ve neşelerini örerler el işlerine, vücut bulur duyguları. Ritüelleri ile şahsına münhasır olduğunu kanıtlayan Kırgızistan için atın tanrısallığı tartışılmazdır. Yırtıcı hayvanlar ile olan dostlukları av sanatına dönüştüğünde, kartalların hayatlarına yol çizer onların elleri… Zamanla bu geleneklerinin yok olacağından korksalar da, keşfedilmeyi de bekler dururlar.     

Özgürlükler ülkesi Kırgızistan… Herkesin inançlarına tutunduğu bir ülke… Lezzetler arası geçiş sunan Kırgızistan yemekleri rüya gibi…

Orta Asya’nın beşiğinde Bişkek ile Sovyet etkileri canlanıyor. Yapıları ile görkemini gözler önüne seren şehir, eğlencesi ile Kırgızistan’ın tek rengine gökkuşağını dâhil ediyor.

Yerini ulu dağlarının zirvesinde yapan Song Kul, sizi kendinize getiren soğuğu ile hiçliğin getirdiği dinginliği harmanlayıp sunuyor.

Atların can verdiği insanları ve dağların üflediği topraklarıdır Kırgızistan’ı kutsayan…      

Kırgızistan turu, kültürü, gezilecek yerleri, Bişkek, Issyk, Song Kul hakkında bilgi ve gezi programları dahil hepsi Gazella Turizm'de.