ARAMA SONUÇLARI

FİLTRELE

Tur Tipi

Tur Bölgeleri

Kalkış Tarihine Göre

Döneme Göre

0 Adet Tur, 1 Adet Ülke Listeleniyor

gürcistan Tümünü Temizle

DESTİNASYONLAR

Kara Turları 1

Gürcistan

Her bir kültürden çoğalmış ama kendini hiç bırakmamış Gürcistan...

Sırasıyla Arap, Selçuklu, Moğol, Osmanlı, İran ve Ruslar’ın hakimiyetine geçmiş her birinden bir parçasını kendine katmış bir ülke. Fazla dikkat çekmeyen ama keşfedildiğinde bağımlılık da yapabilecek bir ülke Gürcistan. Tiflis’ten nehirle birlikte aktığımızda farklı kültürleri bir arada görmek mümkün. Batum da bu kültürden nasibini almış. İki Laz ustaya yaptırılan Orta Cami, sadeliği ama özellikle ahşap işçiliği ile görülmeye değer ve 12 Havari’den Aziz Matthias’ın anıt mezarının ve bir Osmanlı hamamının da bulunduğu Apsaros Kalesi (Gonio) de bir o kadar anlamlı ve çok kültürlüdür.

Aşkın şehri Siğnaği ya da geleneksel yaşamı görebileceğiniz Ananuri birçok güzellikten yalnızca bazıları. Yemek ve eğlence kültürü olarak da deneyimlemeye değer Gürcistan özellikle şarap konusunda giderek artan bir ilginin konusu. Dağları, nehirleri ve Karadeniz’e olan komşuluğuyla birçok iklimi peşi sıra ya da aynı anda görebilecek denli çeşitlidir. Ama insanları her zaman için güleryüzlü ve yardımseverdir...  

Gürcistan turu için de gerekli olan bilgiler; görülmesi gereken yerleri, Tiflis, Ananuri, Signagi hakkında bilgilere Popüler Şehirler ve gezi zamanlaması, sağlık, vize bilgileri, para birimi, yemek kültürü ve diğer detaylara Sıkça Sorulan Sorular bölümünden ulaşabilirsiniz.