Gent - Amsterdam - Brüksel - Brugge
Kahvaltı Dahil

Kahvaltı Dahil

Tüm Turlar Dahil

Tüm Turlar Dahil

4 Yıldız Oteller

4 Yıldız Oteller

1 Kişilik Fiyat
1.690 EUR

2 Yetişkin Fiyatı
3.380 EUR
120.943 TL

Tur Programı


1. Gün
İstanbul- Amsterdam

Turumuz size özel aracınız ile evinizden alınmanız ile başlıyor. İstanbul Havalimanı Dış Hatlar Terminali’nde rehberinizle buluşma sonrası Türk Hava Yolları kontuarından gerçekleştireceğiniz bagaj ve bilet işlemlerinizin ardından, Türk Hava Yolları tarifeli seferi ile Amsterdam’a hareket. Varışımızın ardından havalimanında karşılanma. Ardından Amsterdam gezimiz ile programımıza başlıyoruz. İlk durağımız pek çok defa Dünyanın 8.harikası olarak anılan ve zamanında Avrupa’nın en büyük yönetici binası olan Kraliyet Sarayı olacak. Sarayı dışarıdan gördükten sonra Çiçek Pazarı’na uğrayacağız. Amsterdam’daki eski kanallardan biri olan Singel üzerine kurulmuş, dünyanın ilk yüzen çiçek pazarı olarak biliniyor. Hemen ardından ise Amsterdam’ın en çok turist çeken noktalarından olan Kırmızı Fener Sokağına bir yürüyüş yapıyoruz. Dolu dolu geçen turumuzun ardından, otele dönüş. Konaklama ve serbest zaman.

Uçuş No: TK 1951 (Türk Hava Yolları) - Kalkış: İstanbul - Tarih: 12 Ekim 2024 - Saat: 07:10 - Varış: Amsterdam - Tarih: 12 Ekim 2024 - Saat: 09:45
2. Gün
Amsterdam-Giethoorn-Amsterdam

Otelde alacağımız kahvaltı ile güne başlıyoruz. Sonrasında Giethoorn köyüne doğru yola çıkıyoruz. Hollanda’nın keyifli bir köyü olan Giethoorn ayrıca yapımcı Bert Haanstra’nın ünlü komedi filmi Fanfare’ye de ev sahipliği yapmıştır. Öncelikle Giethoorn köyünü yürüyerek keşfettikten sonra, Giethoorn sandal turumuza başlıyoruz. Hobbit köyü olarak da bilenen Giethoorn’da hem yürüyerek hem de sandalla doyasıya geziyoruz. Gezimizin bitiminde Amsterdam şehir merkezine geliyoruz, misafirlerimiz şehri diledikleri gibi keşfedebiliyorlar. Gezimizin bitiminde otele geçiyoruz. Konaklama otelde.

3. Gün
Amsterdam-Brugge

Otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası Brugge istikametine doğru yola çıkıyoruz. Çikolataları, biraları en önemlisi Orta Çağ’dan kalma mimarisi ve sandal turuna çıkılan kanallarıyla ünlü olan Brugge şehri, kanallarının güzelliği ve turistik değeri sebebiyle “Kuzeyin Venedik’i” olarak anılır. Bu eşsiz güzellikteki kanalları şehir turumuz esnasında görmeyi es geçmeyeceğiz. Brugge sokaklarında gezerken kendinizi Orta Çağ’da yaşıyor gibi hissederiz çünkü mimarisi olduğu gibi korunmuştur. Öyle ki, hala Orta Çağ’daymışız gibi meydanda at arabaları ve faytonlar bile görebiliriz. Şehir turumuzun ardından, otellimize yerleşiyoruz. Dileyen misafirlerimizin şehirde dolaşabilmeleri için serbest zaman. Konaklama otelimizde.

4. Gün
Brugge-Gent -Brüksel

Otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası Gent’i keşfetmek üzere otelimizden ayrılıyoruz. Gent’e varışımızın ardından Orta Çağ’da, Kuzey Avrupa’nın en büyük ve en zengin şehirlerinden olan Gent’i gezmeye başlıyoruz. Gent, her anlamda ziyaretçilerini büyüleyen kesinlikle eşsiz bir şehirdir ve gezimizde en çok keyif alacağımız lokasyonlardandır. Gent gezimizin bitiminde Brüksel’e doğru yola çıkıyoruz. Brüksel’e varışımızla beraber şehri keşfetmeye başlayacağız. Turumuzda Kraliyet Sarayı, Çin ve Japon evleri, Grand Place (şehir meydanı), Borsa Binası, Atomium Anıtı, Heysel Stadyumu ve Mannequin Pis (işeyen bebek heykeli) görülecek yerler arasındadır. Turumuzun bitiminde dinlenmek için otelimize varışımız gerçekleştiriliyor. Otelimizde konaklama ve dileyen misafirlerimizin Brüksel gecelerini keşfetmeleri için serbest zaman.

5. Gün
Brüksel-İstanbul

Otelimizde alacağımız kahvaltının ardından Brüksel’i istediğiniz gibi keşfedebilirsiniz. Şehirde geçirilen keyifli vakitlerin ardından havalimanına transferimizi gerçekleştiriyoruz. Bagaj, bilet ve gümrük işlemlerinden sonra Türk Hava Yolları tarifeli seferi ile İstanbul’a uçuşumuz gerçekleşiyor. Varışımızla birlikte özel araçlarla evlerinize bırakıyoruz. Turumuzun ve servislerimizin sonu.

Uçuş No: TK 1940 (Türk Hava Yolları) - Kalkış: Brüksel - Tarih: 16 Ekim 2024 - Saat: 18:50 - Varış: İstanbul - Tarih: 16 Ekim 2024 - Saat: 23:20

Hizmetler


Paket Fiyata Dahil Hizmetler:
 • Türk Havayolları tarifeli seferi ile İstanbul - Amsterdam – Brüksel – İstanbul gidiş dönüş ekonomi sınıfı uçak biletleri
 • Havalimanı vergileri
 • Kişiye özel ev-alan – ev transferleri
 • Amsterdam’da 2 gece, Brugge’da 1 gece ve Brüksel’de 1 gece olmak üzere toplamda 4 gece 4* otellerde kahvaltı dâhil konaklama
 • Programda belirtilen tüm turlar
 • Covid-19 seyahat sağlık sigortası
 • Türkçe rehberlik hizmeti
 • Yurtdışı çıkış harcı
Paket Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler:
 • Schengen Vize Ücreti (yeşil pasaporta gerekmemektedir)
 • Öğle ve akşam yemekleri
 • Programda belirtilmeyen turlar
 • Fazla bagaj ücretleri
 • Kişisel harcamalar
 • Bahşişler (İsteğe Bağlı)

Fiyat Bilgileri


TARİHOTELİki Kişilik Odada KişibaşıÜç Kişilik Odada KişibaşıTek Kişilik OdaÇocuk (02,00 - 11,99 Yaş)
12 Ekim 2024 | 16 Ekim 2024 4* Oteller 1.690 EUR1.690 EUR2.240 EUR-
10 Kasım 2024 | 14 Kasım 2024 4* Oteller 1.590 EUR1.590 EUR2.040 EUR-

Genel Bilgiler


Otellerimiz
Amsterdam - 4* The Niu Fender vb.
https://the.niu.de/hotels/niederlande/amsterdam/the-niu-fender

Brugge - 4* Velotel Brugge vb.
https://www.hotelvelotel.com/

Brüksel - 4* Hotel Pullman Brussels Centre Midi vb.
https://all.accor.com/hotel/7431/index.tr.shtml?utm_campaign=seo+maps&utm_medium=seo+maps&utm_source=google+Maps

Katılım Şartları
Bu gezimiz, en fazla 20 kişi katılım şartı ile düzenlenmektedir.  Yeterli katılım sağlanamadığı takdirde, son iptal bildirim tarihi tur başlangıcının 20 gün öncesidir. Katılım yetersizliği nedeniyle iptal edilen tur, acenteniz aracılığı ile tarafınıza bildirilecektir.

Vize
Umumi Pasaport                            Vize gerekli                        

Yeşil Pasaport                                Vize gerekli değil

Hizmet Pasaportu                        Vize gerekli değil

Belçika ve Hollanda Avrupa Birliği ülkesidir. Umuma mahsus pasaport sahipleri vizeye tabidir. Diplomatik hizmet ve yeşil pasaport sahipleri vizeden muaftır.

Seyahat bitiş tarihinden itibaren 6 ay geçerli ve 10 yıldan eski olmayan pasaportunuzun olması gerekmektedir.

Vize gereken destinasyonlarda, vize başvurusu için acentenizin tarafınıza ileteceği “Vize İçin Gerekli Evraklar” listesinde belirtilen belgeler ile vize başvurusunun yapılması gerekmektedir.

Yırtık, yıpranmış, ıslanmış ve/veya benzeri tahribata uğramış pasaportlar nedeniyle ziyaret edilecek ülke sınır kapısında gümrük polisi ile sorun yaşanmaması adına; anılan pasaportların yenilenmesi ve T.C. vatandaşlarına vize uygulayan bir ülke ise ilgili vizenin yeni pasaportta olması gerekmektedir. Aksi durumda sorumluluk yolcuya aittir. 

18 yaşından küçük misafirlerimiz tek başlarına ya da yanlarında anne ya da babadan sadece biri ile seyahat ederken ülke giriş-çıkışlarında görevli polis memurunca anne-babanın ortak muvafakatini gösterir belge sorulması ihtimali olduğundan; 18 yaş altı misafirlerimizin ve anne-babalarının bu konuda hassasiyet göstermelerini tavsiye ederiz.

Sağlık
Belçika’ya girişlerde Türk vatandaşlarına herhangi bir aşı zorunluluğu bulunmamaktadır. Herhangi bir ilaç kullanmanız tavsiye edilmemektedir.

Uçuş Süreleri
İstanbul                           Amsterdam               3 sa 35 dk

Brüksel                            İstanbul                      3 sa 30 dk

Konaklama
Fuar, kongre, konser, etkinlik, spor turnuvası vb. gibi dönemlerde oteller belirtilen km’lerden fazla mesafede kullanılabilir.

3 Kişilik odalar, otellerin uygunluğuna göre verilebilmekte olup, bu tip odalarda 3. Kişiye sunulan yatak, standart yataklardan küçük olabilir. 3 kişilik odalar 1 büyük yatak ve 1 ilave yataktan oluşmaktadır. İlave yataklar, açma-kapama ve coach bed olarak adlandırılan yataklardan oluştukları için katılımcı 3. kişi rezervasyonlarında odalarda yaşanabilecek sıkışıklık ve yatak tipini kabul ettiklerini beyan etmiş sayılırlar.

Tur programında dahil olan hizmetlerden otelde alınan kahvaltılar, bulunulan ülkenin kahvaltı kültürüne uygun olarak ve genelde kontinental kahvaltı olarak adlandırılan tereyağı, reçel, ekmek, çay veya kahveden oluşan sınırlı bir menü ile sunulmakta olup, gruplar için gruba tahsis edilmiş ayrı bir salonda servis edilebilir.

Para Birimi
Belçika’da kullanılan para birimi Euro. Seyahatiniz için yanınıza Euro almanızı ve bunun ufak birimlerini yanınızda bulundurmanızı öneririz.

Saat Dilimi
Türkiye ile Belçika arasında Kış saati uygulaması sırasında -2 saat fark bulunmaktadır. Türkiye’de saat 12.00 iken bu ülkede saat 10.00’dur. Avrupa’da Yaz saati uygulamasına geçildiği dönemde saat farkı 3 saat olacaktır.

Telefon Kullanımı
Tüm cep telefonu operatörleri, hattınız uluslararası dolaşıma açıksa kullanılabilmektedir.

Kıyafet ve Gerekli Eşyalar
Kolayca giyilip – çıkarılabilecek tişört, kısa ve uzun kollu gömlekler, pamuklu pantolonlar, şort, rahat yürüyüş ayakkabıları, akşamları için bir hırka almanızı öneririz. Bunun dışında; şapka, güneş gözlüğü, güneş kremi, olası gürültüye karşı kulak tıkacı, fotoğraf makinesi, video kamera ve bunların şarj aletleri ve yedek hafıza kartları da getirebilirsiniz.

Yemek Kültürü
Modern ülkeler olarak, her damak tadına uygun yemekler bulunabilmektedir.

Elektrik
Genelde 200–220 V kullanılıyor. Priz konusunda ise genelde bir sıkıntı yaşamazsınız. Çok istisnai durumlarda cihazınız kalın girişli ise sorun olabilir.

Alışveriş
Belçika’da alışveriş yapabileceğiniz birçok alışveriş merkezi bulunmaktadır. Ayrıca bölgeye özgü hediyelik el yapımı ürünler alınabilir.

Önemli Notlar
Bu tura 14 yaşından küçük çocukları maalesef kabul edemiyoruz.

Geçerli pasaportun olması ve/veya vize alınmış (vize gerekli destinasyon/pasaport için) olması, ülkeye giriş yapılabileceği anlamına gelmemektedir. Pasaport polisinin sizi ülkeye sokmama yetkisi vardır. Bu durumdan Gazella Turizm sorumlu değildir, sorumluluk yolcuya aittir.

Gazella Turizm, hava yolu ile yolcu arasında aracı kurum olup, 28.09.1955 Lahey Protokolü’ne tabidir. Tarifeli ve özel uçuşlarda rötar riski olabilir veya mevcut gezi ve uçuş öncesinde saatler değişebilir. Gazella Turizm, bu değişiklikleri en kısa sürede bildirmekle yükümlüdür. Yolcularımız uçuş detaylarının değişebileceğini bilerek ve kabul ederek turu satın almışlardır.

Tur paketine dahil olan panoramik şehir turları, şehirlerin genel tanıtımı için düzenlenen ve araç içinden rehber anlatımıyla panoramik olarak yapılan müze, ören yeri girişlerini içermeyen en fazla 2-3 saatlik turlardır. Panoramik turlar, programda belirtilen diğer turlar da dahil olmak üzere, tura denk gelen gün ve saatte yerel otoriteler tarafından gezilmesine, girilmesine izin verilmeyen veya herhangi bir etkinlik nedeniyle kapalı yollar sebebiyle gerçekleşmediği takdirde, keza hava şartları nedeniyle turun yapılması imkânsız hale geldiği durumlarda bahse konu turların yapılamamasından Gazella Turizm sorumlu değildir. Bazı turlar kapalı yollar veya araç girişine izin verilmeyen noktalarda imkanlar dahilinde toplu taşıma veya yaya olarak yapılabilir.