Volkanlar ve Tapınaklar Vadisi; Endonezya Turu

Volkanlar ve Tapınaklar Vadisi; Endonezya Turu

Volkanlar ve Tapınaklar Vadisi; Endonezya Turu Temmuz 2021

Volkanlar ve Tapınaklar Vadisi; Endonezya Turu

17 - 25 Temmuz 2021 Türk Hava Yolları tarifeli seferi ile Ev Alan Ev Transfer Maksimum 20 kişi
$ 2.990 23.992 ₺
Tek Kişilik Oda Farkı:
$ 630 | 5.055 ₺
Bali | Bromo | Cakarta | Kalibaru | Surabaya | Ubud | Yogyakarta
Aktif bir yanardağ olan Bromo yanardağını görme fırsatı... Maymunlarla dolu orman içinde bulunan Monkey Temple ziyareti...
Tüm Extra Turlar Dahil

Tüm turlar dahil

3*, 4*, 5* Otel Seçenekleri

3*, 4*, 5* Otel Seçenekleri

6 öğle ve 5 akşam yemeği

6 öğle ve 5 akşam yemeği

REZERVASYON YAP
1. Gün
İstanbul - Cakarta (17/07/2021)

Turumuz vermiş olduğunuz adrese gelecek olan özel araç ve şoförünüz ile buluşmanızla başlıyor. İstanbul (yeni) Havalimanı’nda kurulacak Gazella Turizm kontuarında buluşuyor; bilet-bagaj ve pasaport işlemlerinin tamamlanması ve pasaport kontrollerinin ardından Türk Havayolları  ile Cakarta’ya hareket ediyoruz. Varışta otelimize transfer ve odaların alınmasının ardından dinlenmek için serbest zaman. Geceleme otelimizde.

2. Gün
Cakarta- - Yogyakarta (18/07/2021)

Sabah otelimizde alacağımız kahvaltının ardından panoramik Cakarta şehir turumuz için otelden ayrılıyoruz. Göreceğimiz yerler arasında; Endonezya milli müzesi,  Milli anıt, İstiklal Camii. Öğle yemeğimizi yerel restoranda alıyoruz. Yemekten sonra turumuza Kota Tua kolonyal bölgenin ziyaretiyle devam ediyoruz. Akşam yemeğimizi yerel restoranda aldıktan sonra havalimanına transferi takiben Yogyakarta’ya uçuyoruz. Varışımızın ardından otelimize transfer ve geceleme otelimizde.

3. Gün
Yogyakarta –Surabaya - Bromo (19/07/2021)

Kahvaltının ardından özel aracımız ile dünyanın tek parça halindeki en büyük Budist tapınağı olan Borobodur’u ziyaret ediyoruz. Ziyaretimizden sonra Endonezya’nın en büyük Hindu tapınağı olan Prambanan Tapınağını ziyaret ediyoruz. Öğle yemeğimizi yerel restoranda aldıktan sonra havalimanına transfer ve Surabaya’ya uçuyoruz. Surabaya’ya varışımızı takiben özel aracımız ile akşam yemeğimizi alacağımız restorana geçiyoruz. Sonrasında özel aracımızla yaklaşık 3,5 saat sürecek olan yolculukla Bromo’ya varış ve geceleme otelimizde.

4. gün
Bromo Yanardağı –Krater - Kalibaru (20/07/2021)

Gün doğmadan jeeplere biniyoruz ve Dünyanın en güzel yanardağ manzarasını sunan Bromo yanardağını görmek için Seruni tepesine çıkıyoruz. Sonrasında;  Sea Sand’e doğru devam ediyoruz ve kratere çıkıyoruz. Fotoğraf molasının ardından, kahvaltı için otele geri dönüyoruz. Kahvaltıyı alıp biraz dinlendikten sonra Tropikal bitki ve baharatlarıyla meşhur olan Kalibaru Köyü’ne özel aracımızla yaklaşık 5,5 saatlik yolculukla ulaşıyoruz. Kalibaru Köyü’ne vardığımızda; Tropikal bitki ve baharat bahçelerini geziyoruz. Akşam yemeğimizi aldıktan sonra odalarımıza giriş yapıyoruz ve dinlenmek için serbest zaman.

5. Gün
Kalibaru Köyü - Ubud (21/07/2021)

Kahvaltının ardından yola çıkıyoruz ve 2,5 saatlik yolculuk sonrası Bali adasına geçmek için feribota bineceğimiz Ketepang’a varıyoruz. Öğle yemeğimizi alıyoruz. Bir su tapınağı olan ve Bali’nin simgeleri arasında yer alan Bratan Gölü’nün üzerindeki Ulun Danu Tapınağı bizleri büyülüyor ve güzelliği ile yer alıyor. Tapınak ziyaretimizden sonra sonra yaklaşık 1,5 saat yolculukla Bali yağmur ormanlarının bulunduğu Ubud’a ulaşıyoruz. Akşam yemeğimizi alıyoruz ve dinlenmek için serbest zaman.

 

6. Gün
Ubud - Tanah Lot - Bali (22/07/2021)

Kahvaltının ardından Ubud’u keşfe başlıyoruz; bahçesindeki lotus çiçeği havuzuyla etkileyici görüntüye sahip olan Saraswati tapınağını ziyaret ediyoruz. Sonrasında insanlara alışkın Maymunlarla dolu orman içindeki ‘Monkey Temple’ı görüyoruz. Tukies Coconut Shop’ta mola verip yöreye özgü tamamen saf hindistan cevizinden yapılmış dondurmayı tadacağız. Öğle yemeğimizi aldıktan sonra adanın batı tarafında yer alan otelimize transfer oluyoruz. Dinlenmek için serbest zamanımızın ardından gün batımında Tanah Lot tapınağını görüyoruz. Tapınak; açık denizde yıllar içinde gel git etkisiyle şekillenen geniş bir kayalık üzerine oturtulmuş ve günümüzde ibadethane olarak da kullanılmaktadır. Akşam yemeğimizi yerel restoranda alıyoruz ve otelimize hareket ediyoruz. Geceleme otelimizde.

7. Gün
Bali (23/07/2021)

Kahvaltımızın ardından denize yakın ve havuzu bulunan otelimizin keyfini çıkarıyoruz. Öğle yemeğimizi otelde alıyoruz. Akşam gün batımından önce otobüsümüzle Uluwatu tapınağına doğru hareket ediyoruz. Tapınakta her akşam gün batımında yapılan ve temel enstrümanın dans edenler olduğu keçak dansını izliyoruz. Akşam yemeğimizi alıyoruz ve otelimize transfer oluyoruz.

8. Gün
Bali - İstanbul (24/07/2021)

Kahvaltının ardından Bali Adası'nı keşfe devam ediyoruz.  Kutsal Su Tapınağı, Fil Mağarası Tapınağı, Tepelang pirinç terasları ve Batur Dağı gezilerini yapıyoruz. Batur Dağına karşı muhteşem bir manzarada alacağımız öğle yemeğimizin ardından alana transfer ve Türk Havayolları ile Bali’den İstanbul’a hareket ediyoruz. Geceleme uçakta.

9. Gün
İstanbul (25/07/2021)

İstanbul’a varış ve turumuz sizi önceden vermiş olduğunuz adrese götürecek olan özel araç ve şoförünüz ile buluşmanız ve transferinizle son buluyor.

TUR ROTASI

+ Endonezya’nın en büyük şehri ve başkenti Cakarta’da  sahip olduğu kültürel zenginliği görme şansı elde edeceğiz.

+ Dünyanın tek parça halindeki en büyük Budist tapınağı olan Borobodur ile rivayete göre tek taraflı bir aşkın hikayesi uğruna yapılmış Prambanan Tapınağını ziyaret edeceğiz.

+ Endonezya’da, Java Adası’nın güneyinde yer alan, aktif bir yanardağ olan Bromo yanardağına görmek için Seruni tepesine çıkacağız.

+ Tropikal bitki ve baharat bahçelerini Kalibaru Köyü'nde keşfediyoruz.

+ Bratan Gölü'nün üzerindeki Ulun Danu Bratan Tapınağı'na doğru sürükleyici bir yolculuğa çıkacağız.

+ Giriş havuzlarında Lotus çiçekleri bulunan Saraswati Tapınağı'nı görme şansı elde edeceğiz.

+ İnsanlara alışkın Maymunlarla dolu orman içindeki ‘Monkey Temple’ı yakından göreceğiz.

+ Tukies Coconut Shop’ta mola verip yöreye özgü tamamen saf hindistan cevizinden yapılmış dondurmayı tadacağız.

+ Kutsal Su Tapınağı, Fil Mağarası Tapınağı, Tegalalang pirinç terasları, Batur Dağı gezisini birlikte görme şansını yakalayacağız.

+ Uluwatu Tapınağı'na görme fırsatının yanı sıra yerlilerin hergün gün batımında gerçekleştirdiği Keçak dansını keyifle izleyeceğiz.

Bu tur için alternatif tarih bulunmamaktadır.

Uçuş Detayları:

 

17 – 25 Temmuz 2021 Grubu (Kurban Bayramı)

TK 056 17JUL ISTCGK 0155 1735

TK 067 24JUL DPS IST 2100 0455 +1 (Varış 25 Temmuz)

 

- Gezi Zamanlaması

Endonezya'ya ziyaretin yoğun olduğu zaman;; ada da  şnorkelli yüzme ve kumsalda dinlenmek için mükemmel olduğu Nisan ve Ekim ayları arasıdır. Endonezya, tüm yıl boyunca sıcaktır ve tek değişiklik, ülkenin özellikle güneyinde  yaygın yağmur görüldüğü Kasım ve Mart aylarıdır. Yağmur, sahilde dinlenmek için planlarınızı bozsa da, bazı hoş değişiklikler getiriyor. Endonezya’nın zengin tapınak koleksiyonu yılın bu zamanında genellikle daha sessizdir ve keşifleri çok daha tatmin edici hale getirir. Manzara güzel ve dağlık bölgelere girerseniz, sıcaklıklar daha düşüktür, bu da alçak yerdeki nemli koşullardan hoş bir değişiklik olabilir.

 

- Sağlık Bilgileri

Endonezya’ya girişlerde herhangi bir aşı zorunluluğu bulunmamaktadır. Yenilecek yemeklerde sağlığınızı olumsuz etkileyecek bir sorun olacağınız sanmıyoruz. Musluk suyu içmemenizi öneririz.

 

-  Vize Bilgileri  

Umuma Mahsus Pasaport hamilleri Endonezya’da kapı vizesine tabidir. Diplomatik, Hizmet ve Hususi Pasaport hamilleri ise, anılan ülkeye yapacakları seyahatlerinde vizeden muaftır.

 

- Bu Tur Kimler İçin Uygun?

Volkanlar ve Tapınaklar Vadisi; Endonezya turu farklı kültürleri tanımak isteyen gezginler için kaçırılmaması gereken bir gezi olmakla birlikte, tempolu bir tur olduğu unutulmamalı, kendini dinç hisseden her gezgin için uygundur.

 

- Uçuş Süreleri

İstanbul ile Jakarta arası direkt uçuş imkanı mevcut olup uçuş süresi 12 saattir.

Denpasar ile İstanbul arası direkt uçuş imkanı mevcut olup uçuş süresi 13 saat 50 dakikadır.

 

 - Para Birimi

Endonezya'nın para birimi Rupiah'dır (IDR)

 eyahatiniz esnasında yanınıza EURO ve Dolar cinsinden ufak birimlerini almanızı öneririz.

 

- Saat Dilimi

Endonezya'da Cakarta ile Türkiye arasında kış tarifesinde 4 saatlik saat fark bulunmaktadır. Türkiye’de saat 12.00 iken Endonezya’da 16:00'dır. Bölgeler ve dönemlere göre saatler değişebilir.

 

- Telefon Kullanımı

Tüm cep telefonu operatörleri, hattınız uluslararası dolaşıma açıksa kullanılabilmektedir. Bölgelere göre şebeke sorunları yaşanabilir.

 

 - Elektrik

Bahsedilen ülkelerin hepsinde elektrik 230 volt  Prizler Cve F tipi prizlerdir.

 

- Alışveriş

Bahsedilen ülkelerden hediyelik eşyalar dışında gidilen ülkeye özgü el sanatları ürünleri ve doğal yiyecek ve içecek türü şeyler bulamanız mümkündür. Ayrıca elektronik eşya vb. gibi şeyler de temin edebilirsiniz. Ancak elektronik eşyaların ülkemize getirilmesi ile ilgili kısıtlama mevcuttur. 

 

-  Kıyafetler ve Gerekli Eşyalar

Kolayca giyilip – çıkarılabilecek tişört, kısa ve uzun kollu gömlekler, pamuklu pantolonlar, şort, rahat yürüyüş ayakkabıları, akşamları için ince bir mont almanızı öneririz. Bunun dışında; şapka, güneş gözlüğü, güneş kremi, olası gürültüye karşı kulak tıkacı, fotoğraf makinesi, video kamera ve bunların şarj aletleri ve yedek hafıza kartları da getirebilirsiniz.

 

- Yemek Kültürü             

Güney Doğu Asya’da tavuk, deniz mahsulleri oldukça yaygındır. Yemeklerde yöreye özgü baharatlar kullanılır ancak tur boyunca aldığımız yemeklerin damak lezzetinize uygun olduğunu hissedeceksiniz.

 

- Önemli Not

Bu tura 14 yaşından küçük çocukları maalesef kabul edemiyoruz.

*Pasaport sürelerinin, Volkanlar ve Tapınaklar Vadisi; Endonezya Turu bitiş tarihinden itibaren en az 6 ay geçerliliğinin bulunması ve en az iki boş sayfanın olması gerekmektedir.*

Fiyata Dâhil Olan Hizmetler:

- Türk Havayolları ile İstanbul - Cakarta  & Bali - İstanbul arası dönüş ekonomi sınıf uçak bileti ve bu bilete ilişkin alan vergileri,

- Cakarta - Yogyakarta arası yerel hava yolları ile tek yön ekonomi sınıf uçak bileti ve bu bilete ilişkin alan vergileri,

- Yogyakarta – Surabaya arası yerel hava yolları ile tek yön ekonomi sınıf uçak bileti ve bu bilete ilişkin alan vergileri,

- Cakarta'da 1 gece 5* otelde konaklama,

- Yogyakarta’da 1 gece 5* otelde konaklama,

- Bromo 1 gece 4* otelde konaklama,

- Kalibaru’da 1 gece 3* otelde (Cottages) konaklama,

- Ubud’da 1 gece 5* otelde konaklama,

- Bali’de 2 gece 5* otelde konaklama,

- Programda belirtilen 6 öğle yemeği,

- Programda belirtilen 5 akşam yemeği,

- Programda belirtilen  otellerde kahvaltı dahil konaklamalar (7 Kahvaltı),

- Ev – alan – ev transferi dahil olmak üzere tüm transferler,

- Özel araç ile programda belirtilen tüm geziler,

- Geziler esnasında gezilecek müze ve ören yerlerine giriş ücretleri,

- Gazella Turizm profesyonel Türkçe rehberlik hizmeti,

- Yurtdışı çıkış harcı,

- Seyahat sigortası.

 

Fiyata Dâhil Olmayan Hizmetler:

- Programda belirtilmeyen öğle ve akşam yemekleri

- Yemekler esnasında alınacak tüm içecekler

- Fazla bagaj ücretleri

- Kişisel harcamalar

Otel Listesi

Bu turdaki otellerin listesini aşağıda görebilirsiniz.

Cakarta - 5* Pullman Jakarta Central Park v.b.

http://www.pullmanjakartacentralpark.com/

 

Yogyakarta - 5* EastParc Hotel in Jogyakarta v.b.

https://www.eastparchotel.com/

 

Bromo - 4* Plataran Bromo v.b.

https://www.plataran.com/bromo

 

Kalibaru - 3*Margo Utomo Resort Kalibaru v.b.

http://www.margoutomo.com/

 

Ubud - 5* The Mansion Ubud v.b.

http://themansionbali.com/

 

Bali - 5* Ayodya  Resort Bali v.b.

https://www.ayodyaresortbali.com/