Siem Reap - Hanoi - Da Nang - Hoi An - Saigon - Halong Bay
Göz kamaştırıcı doğal güzellikleri ve bunun yanında son derece zengin kültürleri ile 2 farklı eşsiz ülke...
4 & 5 Yıldız Oteller

4 & 5 Yıldız Oteller

Tüm Turlar Dahil

Tüm Turlar Dahil

8 Öğle & 9 Akşam Yemeği Dahil

8 Öğle & 9 Akşam Yemeği Dahil

Kesin Kalkış

Kesin Kalkış

Son Yerler

Son Yerler

1 Kişilik Fiyat
3.050 USD

2 Yetişkin Fiyatı
6.100 USD
114.127 TL
Taksit Seçenekleri
Son 1 kişi

Tur Programı


1. Gün
İstanbul – Hanoi

Turumuz evinize gelen transfer aracımız ile başlıyor. İstanbul Havalimanı Dış Hatlar Gidiş Terminali’nde Gazella Turizm deskinde buluşuyoruz. Bilet ve bagaj işlemlerinin ardından saat Türk Hava Yolları ait tarifeli uçak ile Hanoi’ye uçuyoruz. Yaklaşık 10 saatlik uçuşun ardından akşam saatlerinde Hanoi’ye varıyoruz. Sonrasında otelimize transfer olacağız. Kısa bir yenilenmenin ardından akşam yemeğimizi alacağımız restoranımıza gidiyoruz. Yemeğin bitiminde otelimize döneceğiz. Konaklama otelimizde.

Uçuş No: TK164 (Türk Hava Yolları) - Kalkış: İstanbul - Tarih: 08 Aralık 2022 - Saat: 02:05 - Varış: Hanoi - Tarih: 08 Aralık 2022 - Saat: 15:20
2. Gün
Hanoi

Kahvaltımızın ardından, şehir turumuz için otelimizden hareket ediyoruz. Gezimiz boyunca şehrin birbirinden güzel bulvarlarını, sömürge döneminden kalan kolonyal yapıları görecek, 11. yüzyılda inşa edilen ve Vietnam’ın ilk üniversitesi unvanını taşıyan Literatür Tapınağı’nı, Ho Chi Minh Mozalesi ve Kraliyet Sarayı’nı ziyaret edecek, Restored Sword Gölü’nü görecek, Etnoloji Müzesi’ni ziyaret edecek ve Kızılırmak Deltası kültürünün önemli bir parçası olan su kuklası tiyatrosunu izleyeceğiz. Öğle yemeğimizin ardından Eski şehir merkezinde “rickshaw” denilen yerel araçlarla keyifli bir gezinti yapacağız. Gezimizin ardından akşam yemeğimizi alacağımız yerel restorana gidiyoruz. Geziden sonra otelimize dönüyoruz. Konaklama otelimizde.

3. Gün
Hanoi – Halong Bay

Kahvaltının ardından özel aracımız ile UNESCO Dünya Mirası Listesi’nde yer alan Halong Bay’e gidiyoruz. Yaklaşık 170 km, 4 saat sürecek yolculuktan sonra Halong Bay’e varıyoruz. Dünyanın en muhteşem doğal güzelliklerinden biri kabul edilen Halong Körfezi’nde yöreye ait “Junk Boat”a biniyoruz. Körfez içinde adacıklar ve mağaralar etrafında gezimizi gerçekleştiriyoruz. Öğle yemeğimiz teknede alarak Halong Körfezi turumuza devam ediyoruz. Akşam yemeğimiz ve konaklama teknemizde.

4. Gün
Halong Bay – Hanoi – Da Nang – Hoı An

Gün doğumunu teknemizde karşılayacak ve dileyen misafirler ile Tai Chi yaparak sabah egzersizi yaparak güne başlayacağız. Kahvaltımızın ardından tekneden ayrılıyoruz. Özel aracımız ile Hanoi Havalimanı’na götürüyor. Akşam saatlerinde Da Nang’a hareket ediyoruz. Yaklaşık 1 saat sürecek bir yolculuğun ardından Vietnam’ın orta kıyısındaki şehri olan Da Nang’a varıyoruz. Havalimanında karşılanıp özel aracımız ile Hoi An’da bulunan otele transfer oluyoruz. Akşam yemeğimiz yerel restoranda ve konaklama otelimizde.

5. Gün
Hoı An

Kahvaltımızı otelimizde alıyoruz. Güne 15.yy’dan 19.yy’a kadar Güneydoğu Asya ticaretinin başkenti olan ve Unesco tarafından koruma altına alınan son derece iyi korunmuş kenti olan Hoi An’ı keşfederek başlayacağız. Hoi An şehri, 2 katlı Çin ve Japon mimarisi ile yapılmış olan evleriyle, şirin sokakları, cafeleri ve pek çok tapınakları ile Vietnam’ın en atmosferik ve huzurlu kasabası olarak bilinir. 16.yy’da Japonlar tarafından yapılan ve hala ayakta duran Japon Köprüsü, Hoi An’ın en eski toplantı salonu Çin Toplantı Salonu ile Vietnam savaşına ışık tutan Hoi An Müzesi şehir turu esnasında göreceğimiz yerlerden bazıları. Tur bitimi otelimize geri dönüyoruz. Serbest zaman esnasında hediyelik eşyalar alabilir, şehrin şirin sokaklarında yürüyerek keyifli vakit geçirebilirsiniz. Öğle ve akşam yemeklerimizi turlar esnasında yerel restoranlarda alacağız. Konaklama otelimizde.

6. Gün
Hoı An – Da Nang – Siem Reap

Kahvaltının ardından yaklaşık 70 km uzaklıkta bulunan Ba Na Tepeleri için otelden ayrılıyoruz. Yolculuğumuz esnasında çevredeki düzlüklerin muhteşem manzarasını izleyerek Toizm’in 5 evrensel ilkesine adanan Mermer Dağları olarak bilinen dağlarından birine kısa bir ziyarette bulunacağız. Dağın içinde yer alan mağaraya giriyor, tapınaklarını ziyaret ediyoruz. Ardından Golden Bridge olarak bilinen deniz seviyesinden 1400 metre yükseklikte Ba Na Teperi'nin inşa edilen Altın Köprü’yü ziyaret ediyoruz. Tepenin eteklerine kadar araçla yolculuk yapıp ardından dünyanın en uzun teleferiğine binerek muhteşem manzaralar eşliğinde zirveye ulaşacağız. Ba Na dağının mükemmel manzarasının tadını çıkarıp, ayrıca tepede bulunan eğlece parkında vakit geçireceğiz. Bu sıra dışı deneyimin ardından Da Nang’a transfer olacağız. Öğle yemeğimizi yerel bir restoranda alıp kısa bir şehir turunun ardından havalimanına transfer olacağız. Yaklaşık 2 saatlik kısa bir uçuşun ardından Siem Reap’e varıyor ve otelimize transfer oluyoruz. Akşam yemeği yerel restoranda ve konaklama otelimizde.

7. Gün
Siem Reap

Kahvaltımızın ardından, UNESCO Dünya Mirası Listesi’nde yer alan Angkor turumuz başlıyor. İlk durağımız Angkor Thom ve Güney Kapısı. Daha sonra Bayon Tapınağı, Baphuon Tapınağı ve Ta Phrom Tapınağı’nı geziyor ve Cüzamlı Kral ve Fil Teraslarını ziyaret ediyoruz. Öğle yemeğimizi Champey Restoran’da alıyoruz. Günün kalanında efsanevi Angkor Wat gezimizi gerçekleştiriyor ve Phnom Ba Kheng Tepesi’nde insanlık tarihinin en muazzam yapıtlarından biri olan Angkor Wat eşliğinde güneşi batırarak tamamlıyoruz. Gezimizin ardından akşam yemeğimizi yerel bir restoranda alıyoruz. Konaklama otelimizde.

8. Gün
Siem Reap - Saigon

Kahvaltımızın ardından havalimanına transfer oluyoruz. Sabah saatlerinde yaklaşık 1 saatlik bir uçuşu ile Saigon’a uçacağız. Ardından turumuza başlıyoruz. Vietnam özgürlüğünün sembolü, ülkenin kalbi Cu Chi Tünelleri’ne gidiyoruz. Yakın tarihimizin en etkileyici olaylarından, birçok filme konu olmuş Vietnam – A.B.D. savaşı sırasında Kuzey Vietnamlı halkın inşa ettiği ve savaş boyunca bir şehir haline gelen siperleri, kampları ve tünelleri görüyoruz. Öğle yemeğimizi turumuz sırasında alıyoruz sonrasında otelimize yerleşiyor ve akşam yemeğimizi alacağımız restoranımıza gidiyoruz.

9. Gün
Saigon

Kahvaltımızın ardından, Mekong Delta’sının kalbinde yer alan, hayatın su üzerinde devam ettiği My Tho şehrine hareket ediyoruz. Varışımıza istinaden tekneye biniyor ve Phoenix Adası’nı ve ada üzerindeki doğal yaşamı keşfetmeye gidiyoruz. El yapımı hediyelik eşyalar, bölgeye özgü yapılmış özel tatlar, amatör müzisyenlerin şarkıları, taze meyve pazarları arasında rahatlatıcı bir gezinin ardından, faytonlar ile bölgedeki çiftliklerden birisini ziyaret edeceğiz. Çiftlik sakinleri ile tanışıp misafirperverliklerine tanıklık edecek ve bize sundukları ev yapımı ballı çayın tadına bakacağız. Öğle yemeğimizin ardından Saigon’a dönüyoruz. Turumuz şehrin coşkulu sokaklarına ve gösterişli tapınaklarına ev sahipliği yapan Çin Mahallesi Cho Lon gezisi ile devam ediyor. Akşam yemeğimizi yerel bir restoranda alıyoruz. Konaklama otelimizde

10. Gün
Saigon - İstanbul

Kahvaltının sonrasında şehir turumuza başlıyoruz. Başkanlık Sarayı, Tarihi Posta Binası ve Notre-Dame Katedrali ve Ben Thanh pazarından oluşan şehir turumuzu gerçekleştiriyoruz. Öğle yemeğimizi şehir turumuz sırasında alacağız. Turumuzu tamamladıktan sonra havalimanına transfer oluyoruz. Akşam saatlerinde Türk Havayollarına ait tarifeli uçak ile İstanbul’a uçuyoruz. Geceyi uçakta geçireceğiz.

11. Gün
İstanbul

İstanbul’a varışımız sabahın ilk saatlerine doğru olacak. Turumuz sizi adresinize bırakacak özel transferiniz ile son buluyor. Başka bir turumuzda görüşmemiz dileği ile.

Uçuş No: TK163 (Türk Hava Yolları) - Kalkış: Saigon - Tarih: 17 Aralık 2022 - Saat: 22:25 - Varış: İstanbul - Tarih: 18 Aralık 2022 - Saat: 05:55

Hizmetler


Paket Fiyata Dahil Hizmetler:
 • Türk Hava Yolları ile İstanbul-Hanoi / Saigon-İstanbul arası ekonomi sınıf uçak bileti ve havalimanı vergileri,
 • Yerel havayolları Hanoi – Da Nang / Da Nang-Siem Reap / Siam Reap-Saigon arası ekonomi sınıf uçak bileti ve bu bilete ilişkin havalimanı vergileri,
 • Hanoi’de 2 gece 4* otelde konaklama,
 • Halong Bay’de 1 gece Junk Boat’da konaklama,
 • Ho Chi Minh City’de 2 gece 5* otelde konaklama,
 • Siem Reap’de 2 gece 4* otelde konaklama,
 • Hoi An’da 2 gece 5* otelde konaklama,
 • Ev– alan – ev transferi de dâhil olmak üzere programda belirtilen tüm transferler
 • Özel araç ile programda belirtilen tüm geziler,
 • Geziler esnasında gezilecek müze ve ören yerleri ile diğer noktalara giriş ücretleri,
 • Programda belirtilen tekne gezileri,
 • Programda belirtilen özel gösteriler,
 • Programda belirtilen tüm öğle yemekleri,
 • Programda belirtilen tüm akşam yemekleri,
 • Gazella Turizm profesyonel Türkçe rehberlik hizmeti,
 • Yurtdışı çıkış harcı
Paket Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler:
 • Programda belirtilmeyen yemekler,
 • Programda belirtilen yemekler sırasında alınacak içecekler,
 • Fazla Bagaj ücreti,
 • Kişisel harcamalar.
 • Vietnam-Kamboçya vize ücreti,
 • Vietnam C1 Belgesi (Yeşil Pasaporta gerekmez)

Fiyat Bilgileri


TARİHOTELİki Kişilik Odada KişibaşıÜç Kişilik Odada KişibaşıTek Kişilik OdaÇocuk (02,00 - 11,99 Yaş)
12 Ekim 2022 | 22 Ekim 2022 4* ve 5* Oteller 3.050 USD3.050 USD3.740 USD-
08 Aralık 2022 | 18 Aralık 2022 4* ve 5* Oteller 3.050 USD3.050 USD3.740 USD-

Genel Bilgiler


Sağlıklı Seyahat Politikamız
Tura katılan misafirlerimizden , sağlık bakanlıkları tarafından onaylanmış çift aşı ibrazını veya son 3 ay içerisinde Covid-19 hastalığını geçirmiş olma zorunluğunu arıyoruz. Turlarımızda görev yapan, rehberimiz, yerel rehberimiz, araç şoförleri ve muavinlerimiz de çift aşılıdır.

İlgili ülkelerin Sağlık Bakanlıklarının belirlediği ek PCR ve kabul edilen aşı markalarının en güncel hallerinin takip edilmesi gerekmektedir.

Otel Detayları

4 Yıldızlı Otel: Silk Path - Hanoi
http://hangbong.silkpathhotel.com

Athena Luxury Cruise vb.. – Halong Bay
https://athenacruise.com/

5 Yıldızlı Otel: Allegro Hotel vb. – Hoi An
http://allegrohoian.com/

5 Yıldızlı Otel: Lotus Blanc – Siem Reap
www.lotusblancresort.com

5 Yıldızlı Otel: Equatorial - Saigon
https://hochiminhcity.equatorial.com

Gezi Zamanlaması
Kuzey Vietnam İki farklı mevsim var. Mayıstan ekime kadar sıcaktır, ancak yüksek nem önemli yağışlara neden olur. Hava kasımdan nisana kadar soğur ve çok daha kurak geçer. Aralık ve Ocak en soğuk aylardır - çoğu bölgede sıcaklıklar ortalama 10 ° C'ye kadar düşer.Orta Vietnam Orta Vietnam'ın yaz sezonu Ocak ayından Ağustos ayının sonuna kadar sürer. Hava sıcak ve kurak, sıcaklıklar 21 ° C ile 35 ° C arasındadır. Eylül ve Aralık ayları arasındaki koşullar  daha yağışlıdır, ancak sıcaklıklar ılık kalmaktadır.Güney Vietnam Güney Vietnam'ın sıcak ve kurak mevsimi Kasım'da başlar ve Nisan sonunda sona erer ve sıcaklıklar genellikle 30 ° C'ye ulaşır. Yağmur, Mayıs ve Ekim ayları arasında düşer, ancak hava hala ılık, genellikle 25 ° C ile 32 ° C arasında kalır. 

Kamboçya'yı yağmur az görüldüğü zamanlar Kasım ve Nisan ayları arasıdır. Bu süre zarfında, güney sahilinde dinlendirici bir kaçamağın tadını çıkarmak için harika bir zaman oluşturan berrak mavi gökyüzü göreceksiniz.

Bu dönemin dışında nem artar ve yağmurlar gelir, Kamboçyalı çiftçilere mahsullerini yetiştirmede yardımcı olur. Bununla birlikte, seyahat etmekten alıkonulmamalısınız - kırsal bölge gür ve yeşil, nehirler dolu ve akıyor ve tapınaklar sessiz. Bu, genellikle terkedilecek olan bazı dış tapınakları ziyaret etmek için en iyi zamandır. Yaz sonunda Kamboçya'nın gerçek harikalarından biri canlanıyor 

Küçük, kara ile çevrili Laos ülkesi, havanın sıcak ve kuru olduğu Ekim ve Nisan ayları arasında ziyaret edilebilir.

Nehir yolculuğu, yüksek su seviyelerinin Laos'un ana su yolu Mekong Nehri boyunca geçişi kolaylaştırdığı Kasım ve Ocak ayları arasında en iyisidir. Bolaven Yaylası'nı yılın bu zamanında ziyaret etmek de keyifli.


Bu Tur Kimler İçin Uygun ?
Farklı kültürleri tanımak isteyen gezginler için kaçırılmaması gereken bir gezi olmakla birlikte, tempolu bir tur olduğu unutulmamalı, kendini dinç hisseden her gezgin için uygundur.


Sağlık 
Yanınıza tropik bölgelere özel sinek kovucular almanızı tavsiye ederiz.  Eğer maceracı bir yemek yeme alışkanlığınız var ve sokaklarda açıkta satılan yiyeceklerden yiyorsanız; kesinlikle kapalı şişe suyu tüketmenizi, buz, süt ve süt ürünlerinden kaçınmanızı, iyi pişirildiğine emin olduğunuz et, tavuk ve balık ürünleri tüketmenizi, meyve ve sebzelerin iyi yıkanmış olmasından emin olunması, meyvelerin kabuğunun soyulduktan sonra yenmesini tavsiye ederiz.​


Vize Bilgileri   
Vietnam vizesi için öncelikle, Vietnam dış işleri Bakanlığı’ndan özel adınıza özel bir davetiye (C1 belgesi) alınması gerekmektedir. Bu davetiyenin gelmesi 2-3 haftayı bulabilir. Bu nedenle tura katılmayı düşünüyorsanız 1 ay öncesinden tura kaydınızı yaptırmanızı öneririz. Bordo pasaportlar Vietnam C1 belgesi (vize alınması için gerekli belgedir) 100 USD, ayrıca kapıda 50 USD ödeyerek giriş yapılır. Yeşil pasaporta vize gerekmemektedir.

Kamboçya'ya giriş yapabilmek için umuma mahsus pasaport hamili Türk vatandaşlarının vize almaları gerekmektedir. Kamboçya vizesi, Türkiye'de bulunan fahri konsolosluklardan alınabileceği gibi, ülke sınır kapılarında da temin edilebilir. Kamboçya vizesi 30 USD ve kapıda alınabilir.. Yeşil pasaportlar için kapıda vize istenebilir. Diplomatik, hizmet ve hususi pasaport hamilleri ise, 30 günü aşmayan seyahatlerinde vizeden muaftır.

VİETNAM İÇİN
Umumi Pasaport         Vize gerekli        
Yeşil Pasaport            Vize gerekli değil
Hizmet Pasaport         Vize gerekli değil

KAMBOÇYA İÇİN
Umumi Pasaport         Vize gerekli         
Yeşil Pasaport            Vize gerekli
Hizmet Pasaport        Vize gerekli

Seyahat bitiş tarihinden itibaren 6 ay geçerli ve 10 yıldan eski olmayan pasaportunuzun olması gerekmektedir.

Vize gereken destinasyonlarda, vize başvurusu için acentenizin tarafınıza ileteceği “Vize İçin Gerekli Evraklar” listesinde belirtilen belgeler ile vize başvurusunun yapılması gerekmektedir.

Yırtık, yıpranmış, ıslanmış ve/veya benzeri tahribata uğramış pasaportlar nedeniyle ziyaret edilecek ülke sınır kapısında gümrük polisi ile sorun yaşanmaması adına; anılan pasaportların yenilenmesi ve T.C. vatandaşlarına vize uygulayan bir ülke ise ilgili vizenin yeni pasaportta olması gerekmektedir. Aksi durumda sorumluluk yolcuya aittir. 

18 yaşından küçük misafirlerimiz tek başlarına ya da yanlarında anne ya da babadan sadece biri ile seyahat ederken ülke giriş-çıkışlarında görevli polis memurunca anne-babanın ortak muvafakatini gösterir belge sorulması ihtimali olduğundan; 18 yaş altı misafirlerimizin ve anne-babalarının bu konuda hassasiyet göstermelerini tavsiye ederiz.


Uçuş Süreleri  
İstanbul ile, ülkenin en önemli şehirlerinden Ho Chi Minh City (Saygon) arası uçuş süresi yaklaşık olarak 10 saat 40 dakikadır.
Hanoi ile İstanbul arası uçuş süresi yaklaşık olarak 11 saat 10 dakikadır.


Para Birimleri
Vietnam’ın para birimi Vietnamese Dong’dur (VND). Seyahatiniz için yanınıza USD almanızı ve bunun küçük birimlerini yanınızda bulundurmanızı öneririz.
Kamboçya’nın para birimi Kamboçya Rieli’dir (KHR). Seyahatiniz için yanınıza USD almanızı ve bunun küçük birimlerini yanınızda bulundurmanızı öneririz.

Saat Dilimi
Türkiye ile her iki ülke arasında +2 saat fark bulunmaktadır. Türkiye’de saat 12.00 iken seyahat edeceğimiz ülkelerde saat 14.00.


Telefon Kullanımı   
Tüm cep telefonu operatörleri, hattınız uluslararası dolaşıma açıksa kullanılabilmektedir. Ancak Bölgelere göre şebeke sorunları yaşanabilir.


Gerekli Kıyafet ve Gerekli Eşyalar
Kolayca giyilip – çıkarılabilecek tişört, kısa ve uzun kollu gömlekler, pamuklu pantolonlar, şort, rahat yürüyüş ayakkabıları, akşamları için ince bir mont ve ince bir kazak almanızı öneririz.


Yemek Kültürü
Bölgede Uzakdoğu yemek kültürüne oldukça benzer bir mutfak hâkim. Sokak satıcılarından bir şey almamanızı öneririz. Bunun yanında gideceğimiz restoranlar ve otellerde alacağımız yemeklerin damak tadınıza uygunluğunu fark edeceksiniz.


Elektrik  
Vietnam 220 V; A, B ve C tipi prizler kullanılır.
Kamboçya 230 V; A, C ve E tipi prizler kullanılır.


Alışveriş
Hanoi’de ara sokaklara dağılmış geniş bir alışveriş bölgesi var. İpek kumaş ve hediyelik eşya bakımından zengin olan Hanoi'de her şey çok ucuz. Siem Reap’de bulunan Psar Chaa ve Night Market giyim kuşam ve hediyelik eşya alabilmeniz için uygun yerlerdir.


Önemli Not
Vietnam - Kamboçya Turuna 14 yaşından küçük çocuklar maalesef kabul edemiyoruz.

Pasaport sürelerinin, en az 6 ay geçerliliğinin gerekliliği ve en az iki boş sayfanın olması gerekir. *

Yorumlar

0
Toplam 0 Yorum
0 Ortalama Puan
5
0
4
0
3
0
2
0
1
0

Bu tur için henüz yorum bulunmamakta.