Ölü Deniz - Amman - Madaba - Akabe - Petra
Büyük manzaraları görmek için plan yapın, ancak, sokaklarda dolaşmak ve böylesine eski ve kutsal bir yerin gündelik hayatına kendinizi kaptırmak için biraz zaman ayırın.
5 Yıldız Oteller

5 Yıldız Oteller

Tüm Turlar Dahil

Tüm Turlar Dahil

4 Öğle & 1 Akşam Yemeği Dahil

4 Öğle & 1 Akşam Yemeği Dahil

1 Kişilik Fiyat
1.890 USD

2 Yetişkin Fiyatı
3.780 USD
126.789 TL

Tur Programı


1. Gün
İstanbul – Amman

Programımız, sizi havalimanındaki buluşma noktamıza götürmek üzere verdiğiniz adrese gelecek olan özel aracın adresinize ulaşması ile başlıyor. İstanbul Havalimanı Dış Hatlar Gidiş Terminali'nde buluşarak, check-in işlemlerimizi tamamlıyor ve sonrasında ise Türk Hava Yolları tarifeli seferi ile Amman’a uçuyoruz. Amman havalimanına varışımızla birlikte şehir turumuzu yapıyoruz. Ürdün’ün modern başkenti, tarihte Roma gibi 7 tepe üzerine kurulmuş olup günümüzde en az 19 tepeyi kaplamış Amman’da şehir turumuza başlıyoruz. Karşıtlıkların, modern ve eskinin karışımı olan şehirde altı bin kişilik kapasitesi ile kültür ve sanat etkinlikleri için de hala kullanılmakta olan Roma Tiyatrosu, Amman’ı oluşturan 7 tepeden birisinde bulunan Amman kalesi, eski kent kalıntılarından oluşan Umayyad Sarayı ve Ulusal Müze göreceğimiz yerler arasındadır. Şehir turunun ardından Jerash antik kentini görmek üzere Amman’dan ayrılıyoruz. Turdan önce öğle yemeğimizi alacağız ve sonrasında 6500 yıllık tarihe sahip, M.S. 749 yılında depremde yüzyıllarca toprak altında kalan Antik kent Jerash turumuzu düzenleyeceğiz. Turumuzun ardından otelimize geçeceğiz. Konaklama otelimizde.

Uçuş No: TK816 (Türk Hava Yolları) - Kalkış: İstanbul - Tarih: 21 Ocak 2025 - Saat: 07:55 - Varış: Amman - Tarih: 21 Ocak 2025 - Saat: 10:10
2. Gün
Amman – Mabada – Nebo Dağı – Ölü Deniz – Amman

Kahvaltının ardından, Madaba, Nebo Dağı ve Ölü Deniz turumuz için hareket edeceğiz. Arava Vadisi boyunca dünyanın en düşük noktasına doğru (Ölü Deniz seviyesinden yaklaşık 410 metre ,yaklaşık 1306 metre deniz seviyesi) hareket ediyoruz. Suyunda bulunan yüksek tuz oranı sebebiyle hiçbir canlı yaşamına izin vermemesinden dolayı Ölü Deniz ismini alan Lut Gölü’nde yüzme deneyimini yaşayacağız. Batmanın imkansız olduğu bu yüzme deneyiminin ardından öğle yemeğimizi alacak ve yemek bitimi Hz. Musa’nın kutsal toprakları ilk gördüğü yer olduğu düşünülen Nebo Dağı’nı göreceğiz. Sonrasında; Filistin’i uzaklardan görebileceğimiz ve mozaikleri ile ünlü olan Mabada’yı keşfetmek olacak. Turumuzun ardından dinlenmek üzere otelimize geçeceğiz. Konaklama otelimizde.

3. Gün
Amman – Petra – Wadi Rum

Sabah kahvaltısının ardından, Petra Antik Kent gezisi için otelden ayrılıyoruz. UNESCO Dünya Mirası Listesi’nde bulunan, Dünya’nın 7 harikasından biri olarak seçilen, MÖ 400 ve MS 106 yılları arasında Nebati Krallığı’na başkentlik yapmış Petra Antik Şehri turumuza başlıyoruz. Pembe, kırmızı, sarı ve turuncu kayaların renginden dolayı “Pembe Şehir” olarak da bilinen şehirde Al-Khazneh (Hazine), Roma tiyatrosu, Kral mezarlarını gördükten sonra öğle yemeğimizi alıyoruz. Ardından Ürdün’ün en büyük vadisi Rum Vadisine hareket ediyoruz. Akşam yemeğimizi Wadi Rum’da alacağız. Sonrasında dinlenmek için Mars gezegenini anımsatan çöle özel tasarlanmış kamp alanına hareket edeceğiz. Konaklama kamp otelinizde.

4. Gün
Wadi Rum – Akabe

Sabah kahvaltımızı aldıktan sonra 74000 hektarlık alanda pembe kum ve eşsiz doğa oluşumların göreceğimiz Rum Vadisinde 4x4 araçlar ile safari turu yapacağız. Safarinin ardından Akabe’ye transfer olacağız. Akabe’ye varışımızla birlikte Öğle yemeğimizi yerel bir restoranda alacağız. Sonrasında Berenice Beach’e gidip deniz, kum ve güneşin tadını çıkaracağız. Sonrasında havalimanına gitmeden önce otelimize geçip transfer saatine kadar dinleneceğiz.

5. Gün
Akabe – İstanbul

Gecenin ilerleyen saatlerinde check out işlemlerimizi yapıyor ve Akabe havalimanına doğru gitmek üzere otelden ayrılıyor ve Türk Hava Yolları’nın tarifeli seferi ile İstanbul’a uçuyoruz. İstanbul’a varışımızın ardından turumuz evinize özel transferiniz ile son buluyor.

Uçuş No: TK834 (Türk Hava Yolları) - Kalkış: Akabe - Tarih: 25 Ocak 2025 - Saat: 00:50 - Varış: İstanbul - Tarih: 25 Ocak 2025 - Saat: 05:25

Hizmetler


Paket Fiyata Dahil Hizmetler:
 • Türk Havayolları ile İstanbul- Amman / Akabe -İstanbul ekonomi sınıf uçak bileti ve bu bilete ilişkin alan vergileri
 • Ev – alan – ev transferi
 • Amman’da 2 gece ve Akabe’de 1 gece 5* Otellerde toplamda 3 gece kahvaltı dahil konaklama
 • Wadi Rum’da çöle özel tasarlanmış kamplarda 1 gece konaklama deneyimi
 • 4 öğle ve 1 akşam yemeği
 • Programda belirtilen tüm turlar
 • Özel araç ile programda belirtilen tüm geziler
 • Berenice Beach’e giriş ücreti
 • Geziler esnasında gezilecek müze ve ören yerlerine giriş ücretleri
 • Gazella Turizm profesyonel Türkçe rehberlik hizmeti
 • Yurtdışı çıkış harcı
 • Covid-19 Seyahat Sağlık sigortası
Paket Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler:
 • Programda belirtilmeyen öğle ve akşam yemekleri
 • Yemekler sırasında alınacak içecekler
 • Fazla Bagaj ücreti
 • Kişisel harcamalar
 • Bahşişler

Fiyat Bilgileri


TARİHOTELİki Kişilik Odada KişibaşıÜç Kişilik Odada KişibaşıTek Kişilik OdaÇocuk (02,00 - 11,99 Yaş)
21 Ocak 2025 | 25 Ocak 2025 5* Otel ve Kamp Konaklama 1.890 USD1.890 USD2.380 USD-
28 Ocak 2025 | 01 Şubat 2025 5* Otel ve Kamp Konaklama 1.890 USD1.890 USD2.380 USD-

Genel Bilgiler


Otellerimiz
Amman: 5* Movenpick Hotel Amman vb.
https://www.movenpick.com/en/middle-east/jordan/amman/hotel-amman/overview/?utm_source=google&utm_medium=local&utm_campaign=glocal+amman

Akabe: 5* Double Tree by Hilton vb.
https://www.hilton.com/en/hotels/aqjdtdi-doubletree-aqaba/?SEO_id=GMB-EMEA-DI-AQJDTDI

Mazayen Camp – Bubble Tent vb.
https://mazayenrumcamp.com/

Katılım Şartları
Bu gezimiz, en fazla 20 kişi katılım şartı ile düzenlenmektedir.  Yeterli katılım sağlanamadığı takdirde, son iptal bildirim tarihi tur başlangıcının 20 gün öncesidir. Katılım yetersizliği nedeniyle iptal edilen tur, acenteniz aracılığı ile tarafınıza bildirilecektir.

Sağlık
Ürdün’e girişlerde Türk vatandaşlarına herhangi bir aşı zorunluluğu bulunmamaktadır. Bölgelerin iyi restoranlarında ve otellerde yiyeceğimiz öğle yemeklerinde ve akşam yemeklerinde sağlığınızı olumsuz şekilde etkileyecek bir sorunla karşılaşacağınızı düşünmüyoruz. Gezi boyunca musluk suyu içmemenizi yalnızca ilk kez sizin tarafınızdan açılacak şişe suyu tüketmenizi öneriyoruz.

Vize Bilgileri
Umumi Pasaport                           Vize gerekli değil.                             

Yeşil Pasaport                                Vize gerekli değil.              

Hizmet Pasaportu                         Vize gerekli değil.              

Seyahat bitiş tarihinden itibaren 6 ay geçerli ve 10 yıldan eski olmayan pasaportunuzun olması gerekmektedir. Hindistan vizesi için şahsi olarak konsolosluğa gidilmesi gerekiyor. Nepal vizesini hem konsolosluktan hem de havalimanından alabilirsiniz

Vize gereken destinasyonlarda, vize başvurusu için acentenizin tarafınıza ileteceği “Vize İçin Gerekli Evraklar” listesinde belirtilen belgeler ile vize başvurusunun yapılması gerekmektedir.

Yırtık, yıpranmış, ıslanmış ve/veya benzeri tahribata uğramış pasaportlar nedeniyle ziyaret edilecek ülke sınır kapısında gümrük polisi ile sorun yaşanmaması adına; anılan pasaportların yenilenmesi ve T.C. vatandaşlarına vize uygulayan bir ülke ise ilgili vizenin yeni pasaportta olması gerekmektedir. Aksi durumda sorumluluk yolcuya aittir. 

18 yaşından küçük misafirlerimiz tek başlarına ya da yanlarında anne ya da babadan sadece biri ile seyahat ederken ülke giriş-çıkışlarında görevli polis memurunca anne-babanın ortak muvafakatini gösterir belge sorulması ihtimali olduğundan; 18 yaş altı misafirlerimizin ve anne-babalarının bu konuda hassasiyet göstermelerini tavsiye ederiz.


Konaklama
Fuar, kongre, konser, etkinlik, spor turnuvası vb. gibi dönemlerde oteller belirtilen km’lerden fazla mesafede kullanılabilir.

3 Kişilik odalar, otellerin uygunluğuna göre verilebilmekte olup, bu tip odalarda 3. Kişiye sunulan yatak, standart yataklardan küçük olabilir. 3 kişilik odalar 1 büyük yatak ve 1 ilave yataktan oluşmaktadır. İlave yataklar, açma-kapama ve coach bed olarak adlandırılan yataklardan oluştukları için katılımcı 3. kişi ve/veya çocuk rezervasyonlarında odalarda yaşanabilecek sıkışıklık ve yatak tipini kabul ettiklerini beyan etmiş sayılırlar.

Çocuk indirimleri 2 yetişkin yanında kalan ve fiyatlandırma bölümünde belirtilen yaş grubuna uyan tek (1) çocuk için geçerlidir.

Tur programında dahil olan hizmetlerden otelde alınan kahvaltılar, bulunulan ülkenin kahvaltı kültürüne uygun olarak ve genelde kontinental kahvaltı olarak adlandırılan tereyağı, reçel, ekmek, çay veya kahveden oluşan sınırlı bir menü ile sunulmakta olup, gruplar için gruba tahsis edilmiş ayrı bir salonda servis edilebilir.


Uçuş Süreleri
İstanbul                           Amman                2 sa 15 dk

Akabe                               İstanbul                4 sa 35 dk


Para Birimi
Ürdün’ün para birimi Ürdün Dinarı (JOD)’dur.

Yanınızda US Dolar (USD) bulundurmanızda fayda vardır.


Saat Dilimi
Ürdün Türkiye’den 1 saat geridedir.

Türkiye’de saat 12.00 iken  ülkede de saat 11.00.


Telefon Kullanımı
Cep telefonu hattınız uluslararası aramalara (roaming) açık ise kullanılmaktadır.


Gezi İçin Alınabilecek Kıyafet ve Gerekli Eşyalar
Yanınıza kolayca giyip çıkarabileceğiniz tişörtler, kısa ve uzun kollu gömlekler, pamuklu pantolonlar, rahat yürüyüş ayakkabıları ve akşamları için ince bir mont ya da hırka almanızı öneririz. Sentetik olmayan ve pamuklu kıyafetler tercih etmenizi tavsiye ederiz. Yağmur ihtimaline karşı bir yağmurluk ve şemsiye de getirebilirsiniz. Bunun dışında şapka, güneş gözlüğü, güneş kremi, olası gürültüye karşı kulak tıkacı, fotoğraf makinesi, video kamera ve bunların şarj aletleri ve yedek hafıza kartları da getirebilirsiniz.


Yemek Kültürü
Ürdün mutfağı Arap mutfağına dolayısıyla bizim lezzetlerimize yakındır. Turumuz tam pansiyondur ve yenecek yemeklerde damak zevkinize uygunluğu siz de fark edeceksiniz.


Alışveriş
Ürdün’de bir Ortadoğu ülkesinde ne ararsanız bulabilirsiniz. Çarşılar ve pazarlar bu ülkede de el yapımı eşyalardan mücevhere geniş bir skala sunmaktadır. Ayrıca Ölüdeniz ’de üretilen kremler çok meşhurdur.


Önemli Not
*** Bu tura 14 yaşından küçük çocukları maalesef kabul edemiyoruz.

Geçerli pasaportun olması ve/veya vize alınmış (vize gerekli destinasyon/pasaport için) olması, ülkeye giriş yapılabileceği anlamına gelmemektedir. Pasaport polisinin sizi ülkeye sokmama yetkisi vardır. Bu durumdan Gazella sorumlu değildir, sorumluluk yolcuya aittir. 

Gazella, hava yolu ile yolcu arasında aracı kurum olup, 28.09.1955 Lahey Protokolü’ne tabidir. Tarifeli ve özel uçuşlarda rötar riski olabilir veya mevcut gezi ve uçuş öncesinde saatler değişebilir. Gazella, bu değişiklikleri en kısa sürede bildirmekle yükümlüdür. Yolcularımız uçuş detaylarının değişebileceğini bilerek ve kabul ederek turu satın almışlardır. 0-2 yaş arası çocuklar alan vergisi ve alan hizmetleri bedeli ödemezler

Tur paketine dahil olan panoramik şehir turları, şehirlerin genel tanıtımı için düzenlenen ve araç içinden rehber anlatımıyla panoramik olarak yapılan müze, ören yeri girişlerini içermeyen en fazla 2-3 saatlik turlardır. Panoramik turlar, programda belirtilen diğer turlar da dahil olmak üzere, tura denk gelen gün ve saatte yerel otoriteler tarafından gezilmesine, girilmesine izin verilmeyen veya herhangi bir etkinlik nedeniyle kapalı yollar sebebiyle gerçekleşmediği takdirde, keza hava şartları nedeniyle turun yapılması imkânsız hale geldiği durumlarda bahse konu turların yapılamamasından Gazella sorumlu değildir. Bazı turlar kapalı yollar veya araç girişine izin verilmeyen noktalarda imkanlar dahilinde toplu taşıma veya yaya olarak yapılabilir.