Ürdün Turu

Ürdün Turu

Ürdün Turu Aralık 2021

Ürdün Turu

30 Aralık - 03 Ocak 2022 Türk Havayolları Tarifeli Seferi ile Tüm Ekstra Turlar Dahil Maksimum 20 kişi
Kişi Başı
$ 1.050 8.978 ₺
Tek Kişilik Oda Farkı:
$ 340 | 2.907 ₺

Bu tur, 27-39 yaş aralığında keşfederken sosyalleşen ve erişebilir bütçeyle en iyi hizmeti Gazella kalitesiyle tercih eden Gazella Nomads’lılar içindir!

Akabe | Amman | Lut Gölü ( Ölü Deniz ) | Madaba | Petra | Rum Vadisi
Büyük manzaraları görmek için plan yapın, ancak, sokaklarda dolaşmak ve böylesine eski ve kutsal bir yerin gündelik hayatına kendinizi kaptırmak…
Tüm Extra Turlar Dahil

Tüm Ekstra Turlar Dahil

4* Otel Seçenekleri

4* Otel Seçenekleri

1 Akşam yemeği dahil

1 Akşam yemeği dahil

REZERVASYON YAP
1.Gün
İstanbul - Amman (30/12/2021)

Türk Hava Yolları’nın TK 814 tarifeli seferi ile saat 01:45’de Amman uçuşumuzu gerçekleştiriyoruz. Yerel saat ile 03:05’de Amman’a varışımızın ardından otelimize transfer oluyor ve otelde kahvaltımızı alacağız. Kahvaltı sonrası modern başkenti, tarihte Roma gibi 7 tepe üzerine kurulmuş olup günümüzde en az 19 tepeyi kaplamış Amman’da şehir turumuza başlıyoruz. Karşıtlıkların, modern ve eskinin karışımı olan şehirde altı bin kişilik kapasitesi ile kültür ve sanat etkinlikleri için de hala kullanılmakta olan Roma Tiyatrosu, Amman’ı oluşturan 7 tepeden birisinde bulunan Amman kalesi, eski kent kalıntılarından oluşan Umayyad  Sarayı ve Ulusal Müze göreceğimiz yerler arasındadır. Turumuzun ardından otele transfer ve konaklama otelimizde.

2.Gün
Amman - Ölü Deniz - Madaba (31/12/2021)

Kahvaltımızı aldıktan sonra Arava Vadisi boyunca dünyanın en düşük noktasına doğru (Ölü Deniz seviyesinden yaklaşık 410 metre, yaklaşık 1306 metre deniz seviyesi) hareket ediyoruz. Ardından Hz. Musa’nın kutsal toprakları ilk gördüğü yer olduğu düşünülen Nebo Dağı’nı göreceğiz. Sonrasında; Filistin’i uzaklardan görebileceğimiz ve mozaikleri ile ünlü olan Mabada’ya doğru hareket ediyoruz. Hz. Musa’nın kutsal toprakları ilk gördüğü yer olduğu düşünülen Nebo Dağı’nı göreceğiz. Son durağımız ise Filistin’i uzaklardan görebileceğimiz Madaba’yı keşfetmek olacak. Turumuzun ardından otele transfer ve konaklama otelimizde.

3.Gün
Amman - Akabe (01/01/2022)

Kahvaltımızı yaptıktan sonra Akabe’ye transfer oluyoruz. Akabe’ye vardıktan sonra şehri keşfediyoruz. Hemen sonrasında Glas Boat (Cam Tekne) turumuzu yapacağız. Kızıldeniz’in berrak sularında açılırken cam tabanlı teknemizden Kızıldeniz'de bulunan resifleri,  mercan kayalıklarını ve birçok çeşit balıkları görme fırsatı bulacağız. Ayrıca isteyen misafirlerimiz için şnorkel ile yüzebilirler. Tur bitiminde dinlenmek için otelimize geçeceğiz. Konaklama otelimizde.

4.Gün
Akabe (02/01/2022)

Kahvaltının ardından Ürdün’ün en can alıcı yerlerinden Petra & Wadi Rum turu için otelimizden ayrılıyoruz. Turumuza UNESCO Dünya Mirası Listesi’nde bulunan, Dünya’nın 7 harikasından biri olarak seçilen, MÖ 400 ve MS 106 yılları arasında Nebati Krallığı’na başkentlik yapmış Petra Antik Şehri ile başlıyoruz.  Pembe, kırmızı, sarı ve turuncu kayaların renginden dolayı “Pembe Şehir” olarak da bilinen şehirde Al-Khazneh (Hazine), Roma tiyatrosu, Kral mezarlarını gördükten sonra Ürdün’ün en büyük vadisi Rum Vadisine hareket ediyoruz. 74000 hektarlık alanda pembe kum ve eşsiz doğa oluşumların göreceğimiz Rum Vadisinde araçlar ile safari turu yapacağız. Tur bitmi akşam yemeğimizi çölün eşsiz manzarası eşliğinde alacağız. Akşam yemeği bitimi havalimanı transferine kadar, serbest zaman. sonrasında havalimanına transferimiz gerçekleşecek.

5.Gün
Akabe - İstanbul (03/01/2022)

Türk Hava Yolları’nın TK 819 tarifeli seferi ile saat 04:00’de İstanbul’a uçuyoruz. Saat 07:40’da İstanbul’a varışımızın ardından turumuz sona eriyor. Bir sonraki turunuzda buluşmak üzere…

TUR ROTASI

+M.Ö. 7000 yılında kurulmuş olan tarihteki en eski şehirlerden biri olan Amman ziyaret edeceğiz.

+5000 yıllık ünlü mozaik haritanın bulunduğu “Mozaik Şehri” Mabada'yı geziyoruz.

+Hz. Musa’nın kutsal toprakları ilk gördüğü yer olduğu düşünülen Nebo Dağı’nı keşfe çıkacağız.

+Yeryüzünün en alt noktası olan Ölü Deniz'de denize girme fırsatı yakalayacağız.

+Akabe’de Kızıldeniz’in berrak sularında açılırken cam tabanlı teknemizden Kızıldeniz'de bulunan resifleri,  mercan kayalıklarını ve birçok çeşit balıkları görme fırsatı bulacağız.

+Petra antik kentindeki kireç taşına oyularak yapılmış tiyatro, tapınak, ev, gibi yapıları yakından tanıyacağız.

+Ürdün’ün en büyük vadisi olan ve kum ve eşsiz doğa oluşumların eşlik ettiği Rum Vadisine’de 4x4 araçlar ile safari turu yapacağız

Bu tur için alternatif tarih bulunmamaktadır.

 Uçuş Detayı

TK 814 30 ARALIK   ISTAMM                      0145 0305
TK 819 03 OCAK      AQJIST                       0400 0740

 

 

Gezi Zamanlaması
Ürdün'ü ziyaret etmek için en iyi zamanlar, günlerin sıcak olduğu, sıcaklığın yükseldiği, ancak gecelerin serin olduğu ilkbahar ve sonbahardır. Bu iklim, keşfetmek için hoş ve mükemmeldir - doğa  yürüyüşü yapmak için çok sıcak değildir  Ürdün'ün yaz ayları çok sıcaktır   Ürdün, kış aylarında soğuktur ve özellikle çöl bölgelerinde geceler daha soğuk olur. Kış aynı zamanda yağmurun çoğunun düştüğü zamandır, ancak sağanak kısa ve yoğun olma eğilimindedir.

 

Sağlık
Ürdün’e girişlerde Türk vatandaşlarına herhangi bir aşı zorunluluğu bulunmamaktadır.  Eğer maceracı bir yemek yeme alışkanlığınız var ve sokaklarda açıkta satılan yiyeceklerden yiyorsanız; kesinlikle kapalı şişe suyu tüketmenizi, buz, süt ve süt ürünlerinden kaçınmanızı, iyi pişirildiğine emin olduğunuz et, tavuk ve balık ürünleri tüketmenizi, meyve ve sebzelerin iyi yıkanmış olmasından emin olunması, meyvelerin kabuğunun soyulduktan sonra yenmesini tavsiye ederiz.​

 

Vize Bilgileri
Umuma Mahsus Pasaport hamilleri 180 gün içinde 90 günü aşmamak kaydıyla, anılan ülkeye yapacakları seyahatlerinde vizeden muaftır.

 

Bu Tur Kimler İçin Uygun?
Farklı kültürleri tanımak isteyen gezginler için kaçırılmaması gereken bir gezi olmakla birlikte, tempolu bir tur olduğu unutulmamalı, kendini dinç hisseden her gezgin için uygundur.

 

Uçuş Süreleri
Türkiye’den Ürdün’e uçuş süresi yaklaşık olarak 2 saat 10 dakikadır.

 

Para Birimi
Ürdün’ün para birimi Ürdün Dinar’ıdır (JOD), USD almanızı ve bunun küçük birimlerini yanınızda bulundurmanızı öneririz.

 

Saat Dilimi
Ürdün ile Türkiye arasında saat farkı yoktur.

 

Telefon Kullanımı
Tüm cep telefonu operatörleri, hattınız uluslararası dolaşıma açıksa kullanılabilmektedir.

 

Gezi İçin Alınabilecek Kıyafet ve Gerekli Eşyalar
Kolayca giyilip – çıkarılabilecek tişört, kısa ve uzun kollu gömlekler, pamuklu pantolonlar, şort, rahat yürüyüş ayakkabıları, akşamları için ince bir mont ve ince bir kazak almanızı öneririz. Güneş için kremler ve güneş gözlüğü ihtiyacınız olabilir.

 

Yemek Kültürü
Falafel, humus, tabulet gibi başlıca arap yemeklerini ve çok daha fazlasını tadabilirsiniz.

 

Alışveriş
Ürdün’ün geleneksel motiflerle modern kurguları harmanlayan seçenekleri, ziyaretçilerine zengin alışveriş imkânları sunmaktadır.

 

Önemli Not
Bu turumuza yanlızca 27-39 yaş arası misafirlerimizi kabul edebiliyoruz.

Pasaport sürelerinin, tur bitiş tarihinden itibaren en az 6 ay geçerliliğinin bulunması ve en az iki boş sayfanın olması gerekmektedir.*

Fiyata Dahil Olan Hizmetler
* Türk Hava Yolları ile İstanbul – Amman/ Akabe – İstanbul ekonomi sınıf uçak bileti ve bu bilete ilişkin alan vergileri,
* Programda belirtilen tüm transferler,
* Özel araçlar ile programda belirtilen tüm geziler,
* 4* Otellerde oda kahvaltı konaklama,
* Wadi Rum’da akşam yemeği
* Geziler esnasında gerekli olan tüm müze ve ören yeri giriş ücretleri,
* Gazella Turizm profesyonel Türkçe rehberlik hizmetleri,
* Yurtdışı çıkış harcı ve Seyahat sigortası.

 

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler
* Programda belirtilmeyen Öğle ve akşam yemekleri,
* Yemekler esnasında alınacak içecekler,
* Fazla bagaj ücretleri,
* Kişisel harcamalar.

Otel Listesi

Bu turdaki otellerin listesini aşağıda görebilirsiniz.

4* Geneva Hotel vb– Amman

https://www.genevahotel-amman.com/

 

4* City Tower Hotel vb. Akabe

https://www.citytoweraqaba.com/