Chiang Mai - Bangkok - Chiang Rai
Muhteşem tapınakları, nefes kesen doğal güzellikleri ve sıcak gülümsemesiyle Tayland.
Kahvaltı Dahil

Kahvaltı Dahil

4 & 5 Yıldız Oteller

4 & 5 Yıldız Oteller

Tüm Turlar Dahil

Tüm Turlar Dahil

1 Kişilik Fiyat
2.490 USD

2 Yetişkin Fiyatı
4.980 USD
165.414 TL

Tur Programı


1. Gün
İstanbul – Bangkok

Turumuz kişiye özel aracın sizi adresinizden alması ile başlıyor. İstanbul Havalimanı Dış Hatlar terminalinde buluşma noktamızda buluşup check-in işlemlerinin tamamlanması ve pasaport kontrollerinin ardından Türk Hava Yolları tarifeli seferi ile Bangkok’a hareket ediyoruz. Geceyi uçakta geçiriyoruz…

Uçuş No: TK 58 (Türk Hava Yolları) - Kalkış: İstanbul - Tarih: 20 Temmuz 2024 - Saat: 16:25 - Varış: Bangkok - Tarih: 21 Temmuz 2024 - Saat: 06:05
2. Gün
Bangkok – Chıang Maı

Bangkok’a varışımızla beraber uçak değiştirip yerel havayolları ile Chiang Mai’ye uçuyoruz. Varışımıza takiben alandan ayrılıyor ve Chiang Mai şehir turumuza başlıyoruz. Şehrin 15 km kadar dışında yer alan Kuzey Tayland’ın en ünlü tapınağı Wat Phrathat Doi Suthep’i ziyaret ediyoruz. Bu ziyaretimizin ardından Tayland Kraliyet ailesinin kışlık sarayı olan Phuping Sarayı’nı göreceğiz. Son derece bakımlı gül bahçeleri ile çevrili bu sarayı gezerken büyük keyif alacaksınız. Gezinin bitiminde ise dinlenmek üzere otelimize transfer olacağız. Konaklama otelimizde.

3. Gün
Chıang Maı

Sabah kahvaltının ardından Fil Yetimhanesi’ni ziyaret edip, ormanda yaralı veya bebekken bulunmuş fillerin beslenme ve banyo yapışlarını izleyeceğiz. Fil bakıcılarının eşliğinde dilerseniz filleri besleyebilir veya yıkanmasına yardımcı olabilirsiniz. Buradaki eşsiz deneyimimizin ardından boyunlarına taktıkları halkalarla dünya çapında üne kavuşmuş Karen etnik kabilesini ziyaret edecek, rehberimizin anlatımıyla bu geleneğin hikayesini yerinde öğreneceğiz. Güne Chiang Mai’nin ünlü sokak pazarını ziyaret ederek devam edeceğiz. Tayland ipeği, gümüşü, antikaları, sanatı, kıyafetleri, ayakkabıları, sokak lezzetleri dahil olmak üzere akla gelebilecek her şeyin satıldığı bu pazarda keyifli anlar yaşayacağız. Rehberimizin belirleyeceği saatte buluşup otelimize dönüyoruz. Konaklama otelimizde.

4. Gün
Chıang Maı – Chıang Raı

Kahvaltının ardından Tayland’ın en popüler destinasyonlarından biri olan yağmur ormanlarıyla, tapınaklarıyla ile ünlü Chiang Rai’ye gitmek üzere yola çıkıyoruz. Yol üzerinde Beyaz Tapınağı ziyaret ediyoruz. Daha sonra eskiden başlıca yasadışı haşhaş üretim alanı olan ve dünyada ‘Altın Üçgen’ diye bilinen Tayland Myanmar ve Laos'nun ortak sınırı olan bölgeye gidiliyor. Tepe üzerindeki yüksek seyir noktasından Mekong ve Ruak nehirlerinin kesişmesiyle oluşan muhteşem manzarayı seyredeceğiz. Tur bitimi yolumuza devam ediyor ve Chiang Rai’ye varıyoruz. Burada İlk durağımız, Mavi Tapınak olarak da bilinen Wat Rong Suea Ten tapınağı olacak. Göz alıcı safir rengi ve altın süslemeleriyle şehrin en yeni tapınağıdır. Ardından, ulusal sanatçı Thawan Duchanee tarafından yaratılan yapı kompleksi, BaanDam’ı (Kara Ev) ziyaret ediyoruz. Bu yapı modern tasarımlarla geleneksel Kuzey Tayland binalarının harmanlanmış halidir. Tur bitimi dinlenmek üzere otelimize geçiyoruz. Konaklama otelimizde.

5. Gün
Chıang Raı – Bangkok

Kahvaltının ardından Bangkok’a uçmak üzere Chiang Rai havalimanına transfer olacağız. Yerel havayollarının uçuşu ile beraber Bangkok’a varıyor ve Bangkok’u keşfetmek üzere alandan ayrılıyoruz. Şehir turumuz sırasında Uyuyan Buda, Oturan Buda, Altın Buda, Kraliye Caddesi, eski ve yeni Parlamento binaları göreceğimiz yerler arasında olacaktır. Turumuzun ardından otelimize transfer. Konaklama otelimizde.

6. Gün
Bangkok

Kahvaltının ardından ilk ziyaretimiz yüzen çarşı olacak. Yaklaşık 1,5 saat yolculuğun ardından Asya’ya özgü uzun kuyruklu motorlarla yüzen çarşıya varmış olacağız. Su kanalları arasında kurulmuş olan köyleri görerek yüzen çarşıya ulaşıyoruz. Yerel halkın küçük kanolarla tezgahlar kurduğu bu rengarenk çarşıda el emeği eserler, çeşitli hediyelik eşyalar ve yerel meyve-sebzeler satılmaktadır. Güne kanallar turu ile devam ediyoruz. Bu turla beraber Bangkok’u farklı açıda görmüş olacağız. Turumuz esnasında Bangkok’un tarihi kanallarında özel teknemiz ile dünyanın hiçbir yerinde göremeyeceğiniz ilginç manzaraları görme fırsatı. Tay’lıların kanallar üzerindeki yaşamını yakından tanıyacak, Tayland’ın zengin ile fakir kesiminin kaynaşmasına şahit olacaksınız. Tapınaklardan birinin önünde kutsal kedi balıklarını besleyeceğiz. Turumuzun ardından otelimize transfer. Konaklama otelimizde.

7. Gün
Bangkok

Kahvaltının ardından UNESCO Dünya Kültür Mirası listesinde yer alan Siyam Krallığının başkenti Ayutthaya antik kentine gidip burada yer alan Wat Chai Watthanaram tapınağını ziyaret edeceğiz. Bu keşfin ardından otelimize dönüp dinleniyoruz. Dinlemenin ardından Maskeli Dans Gösterisini izlemek üzere şov salonuna gideceğiz. Dünyaya düzen ve adalet getiren kahraman Vishnu'nun vücut bulmuş hali olan Rama'nın ihtişamını tasvir eden, zarif dans hareketleri, enstrümantal ve vokal yorumlar ile ışıltılı kostümler içeren performansları ile müzikal, vokal, edebi, dans, ritüel ve el sanatları unsurlarını bir arada sunan çok çarpıcı bir gösteri sanatıdır. Bu ünlü gösterinin ardından dinlenmek üzere otelimize geçeceğiz. Konaklama otelimizde.

8. Gün
Bangkok – Istanbul

Kahvaltının ardından şehri keşfetmek için bolca zamanımız olacak. Sonrasında rehberimizin belirlediği saatte lobide buluşuyor ve İstanbul’a uçmak üzere havalimanına transfer olacağız. Türk Hava Yolları tarifeli seferi ile İstanbul’a hareket ediyoruz. Yeni güne uçakta giriyoruz.

9. Gün
Istanbul

İstanbul’a varışımızın ardından turumuz evinize özel transferiniz ile son buluyor. Bir sonraki keşfinizde görüşmek üzere.

Uçuş No: TK 69 (Türk Hava Yolları) - Kalkış: Bangkok - Tarih: 27 Temmuz 2024 - Saat: 23:05 - Varış: İstanbul - Tarih: 28 Temmuz 2024 - Saat: 05:15

Hizmetler


Paket Fiyata Dahil Hizmetler:
 • Türk Hava Yolları ile İstanbul – Bangkok– İstanbul arası ekonomi sınıf uçak bileti
 • Yerel havayolları ile Bangkok –Chang Mai / Chang Rai – Bangkok arası ekonomi sınıf uçak bileti
 • Havalimanı vergileri
 • Kişiye özel ev-alan – ev transferleri
 • Bangkok’da 3 gece 4* Sup. otelde, Chiang Mai’de 2 gece 4* Sup. otelde ve Chiang Rai’de 5* otelde 1 gece olmak üzere toplamda 6 gece belirtilen otellerde kahvaltı dahil konaklama
 • Programda belirtilen tüm turlar
 • Havalimanı-otel-havalimanı transferleri olmak üzere turlar esnasında gerekli tüm transferler
 • Profesyonel Türkçe rehberlik hizmetleri
 • Covid 19 Seyahat Sağlık Sigortası
 • Yurtdışı çıkış harcı
Paket Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler:
 • Öğle ve akşam yemekleri
 • Her türlü kişisel harcamalar ve otel ekstraları
 • Program dışı turlar, geziler, müzeler vb.
 • Şoför tipleri 5-10 Usd / kişi başı (isteğe bağlı)

Fiyat Bilgileri


TARİHOTELİki Kişilik Odada KişibaşıÜç Kişilik Odada KişibaşıTek Kişilik OdaÇocuk (02,00 - 11,99 Yaş)
20 Temmuz 2024 | 28 Temmuz 2024 4* ve 5* Oteller 2.490 USD2.490 USD3.380 USD-
24 Ağustos 2024 | 01 Eylül 2024 4* ve 5* Oteller 2.490 USD2.490 USD3.380 USD-
28 Eylül 2024 | 06 Ekim 2024 4* ve 5* Oteller 2.490 USD2.490 USD3.380 USD-

Genel Bilgiler


Oteller
Bangkok - 4* Sup. Novotel Sukhumvit  vb.
https://www.novotelbangkoksukhumvit20.com/

Chiang Mai - 4* Sup. Novotel Chiang Mai vb.
https://all.accor.com/hotel/

Chiang Rai - 5* The Heritage Chiang Rai Hotel vb.
https://www.heritagechiangrai.com/

Katılım Şartları
Bu gezimiz 20 kişi katılım şartı ile düzenlenmektedir.  Yeterli katılım sağlanamadığı takdirde, son iptal bildirim tarihi tur başlangıcının 20 gün öncesidir. Katılım yetersizliği nedeniyle iptal edilen tur, acenteniz aracılığı ile tarafınıza bildirilecektir.

Vize
Umumi Pasaport                           Vize gerekli değil

Yeşil Pasaport                                Vize gerekli değil

Hizmet Pasaportu                         Vize gerekli değil

Seyahat bitiş tarihinden itibaren 6 ay geçerli ve 10 yıldan eski olmayan pasaportunuzun olması gerekmektedir.

Vize gereken destinasyonlarda, vize başvurusu için acentenizin tarafınıza ileteceği “Vize İçin Gerekli Evraklar” listesinde belirtilen belgeler ile vize başvurusunun yapılması gerekmektedir.

Yırtık, yıpranmış, ıslanmış ve/veya benzeri tahribata uğramış pasaportlar nedeniyle ziyaret edilecek ülke sınır kapısında gümrük polisi ile sorun yaşanmaması adına; anılan pasaportların yenilenmesi ve T.C. vatandaşlarına vize uygulayan bir ülke ise ilgili vizenin yeni pasaportta olması gerekmektedir. Aksi durumda sorumluluk yolcuya aittir. 

18 yaşından küçük misafirlerimiz tek başlarına ya da yanlarında anne ya da babadan sadece biri ile seyahat ederken ülke giriş-çıkışlarında görevli polis memurunca anne-babanın ortak muvafakatini gösterir belge sorulması ihtimali olduğundan; 18 yaş altı misafirlerimizin ve anne-babalarının bu konuda hassasiyet göstermelerini tavsiye ederiz.

Sağlık
Tayland’a girişlerde herhangi bir aşı zorunluluğu bulunmamaktadır. Yenilecek yemeklerde sağlığınızı olumsuz etkileyecek bir sorun olacağınız sanmıyoruz. Musluk suyu içmemenizi öneririz.

Uçuş Süreleri
İstanbul                              Bangkok            09 sa 40 dk

Bangkok                              İstanbul            10 sa 20 dk

Konaklama
Fuar, kongre, konser, etkinlik, spor turnuvası vb. gibi dönemlerde oteller belirtilen km’lerden fazla mesafede kullanılabilir.

3 kişilik odalar, otellerin uygunluğuna göre verilebilmekte olup, bu tip odalarda 3. Kişiye sunulan yatak, standart yataklardan küçük olabilir. 3 kişilik odalar 1 büyük yatak ve 1 ilave yataktan oluşmaktadır. İlave yataklar, açma-kapama ve coach bed olarak adlandırılan yataklardan oluştukları için katılımcı 3. kişi rezervasyonlarında odalarda yaşanabilecek sıkışıklık ve yatak tipini kabul ettiklerini beyan etmiş sayılırlar. 

Tur programında dahil olan hizmetlerden otelde alınan kahvaltılar, bulunulan ülkenin kahvaltı kültürüne uygun olarak ve genelde kontinental kahvaltı olarak adlandırılan tereyağı, reçel, ekmek, çay veya kahveden oluşan sınırlı bir menü ile sunulmakta olup, gruplar için gruba tahsis edilmiş ayrı bir salonda servis edilebilir.

Para Birimi
Tayland para birimi Baht (THB) dır.

Yanınızda US Dolar (USD) bulundurmanızda fayda vardır.

Saat Dilimi
Gideceğimiz Lokasyon olan Tayland ile Türkiye arasında 4 Saatlik  saat  fark bulunmaktadır. Türkiye’de saat 12.00 iken Bangkok’da  16:00 dır

Telefon Kullanımı
Cep telefonu hattınız uluslararası aramalara (roaming) açık ise kullanılmaktadır. Bazı bölgelerde iletişim sıkıntılı olabilir.

Kıyafet ve Gerekli Eşyalar
Kolayca giyilip – çıkarılabilecek tişört, kısa ve uzun kollu gömlekler, pamuklu pantolonlar, şort, rahat yürüyüş ayakkabıları, akşamları için ince bir mont almanızı öneririz. Bunun dışında; şapka, güneş gözlüğü, güneş kremi, olası gürültüye karşı kulak tıkacı, fotoğraf makinesi, video kamera ve bunların şarj aletleri ve yedek hafıza kartları da getirebilirsiniz.

Yemek Kültürü
Güney Doğu Asya’da tavuk, deniz mahsulleri oldukça yaygındır. Yemeklerde yöreye özgü baharatlar kullanılır .

Elektrik
Elektrik 230 volt olsa da kalınacak otellerde 220 volt elektrik kullanılmaktadır. Prizler A tipi ikili ve B tipi üçlü prizlerdir. Prizlerin örnekleri şu adreslerden görülebilir: http://www.iec.ch/worldplugs/typeA.htm ve http://www.iec.ch/worldplugs/typeB.htm. Adaptör getirmeniz gerekecektir.

Alışveriş
Hediyelik eşyalar dışında gidilen ülkeye özgü el saatları ürünleri ve doğal yiyecek ve içecek türü şeyler bulamanız mümkündür.

Önemli Notlar
*** Bu tura 14 yaşından küçük çocukları maalesef kabul edemiyoruz.

Geçerli pasaportun olması ve/veya vize alınmış (vize gerekli destinasyon/pasaport için) olması, ülkeye giriş yapılabileceği anlamına gelmemektedir. Pasaport polisinin sizi ülkeye sokmama yetkisi vardır. Bu durumdan Bin Rota sorumlu değildir, sorumluluk yolcuya aittir. 

Gazella Turizm, hava yolu ile yolcu arasında aracı kurum olup, 28.09.1955 Lahey Protokolü’ne tabidir. Tarifeli ve özel uçuşlarda rötar riski olabilir veya mevcut gezi ve uçuş öncesinde saatler değişebilir. Gazella Turizm, bu değişiklikleri en kısa sürede bildirmekle yükümlüdür. Yolcularımız uçuş detaylarının değişebileceğini bilerek ve kabul ederek turu satın almışlardır. 0-2 yaş arası çocuklar alan vergisi ve alan hizmetleri bedeli ödemezler

Tur paketine dahil olan panoramik şehir turları, şehirlerin genel tanıtımı için düzenlenen ve araç içinden rehber anlatımıyla panoramik olarak yapılan müze, ören yeri girişlerini içermeyen en fazla 2-3 saatlik turlardır. Panoramik turlar, programda belirtilen diğer turlar da dahil olmak üzere, tura denk gelen gün ve saatte yerel otoriteler tarafından gezilmesine, girilmesine izin verilmeyen veya herhangi bir etkinlik nedeniyle kapalı yollar sebebiyle gerçekleşmediği takdirde, keza hava şartları nedeniyle turun yapılması imkânsız hale geldiği durumlarda bahse konu turların yapılamamasından Gazella Turizm sorumlu değildir. Bazı turlar kapalı yollar veya araç girişine izin verilmeyen noktalarda imkanlar dahilinde toplu taşıma veya yaya olarak yapılabilir.