Bali - Denpasar - Kuala Lumpur - Singapur
Asya'nın 3 Mistik Rotası...
4 & 5 Yıldız Oteller

4 & 5 Yıldız Oteller

Tüm Turlar Dahil

Tüm Turlar Dahil

3 Öğle ve 1 Akşam Yemeği dahil

3 Öğle ve 1 Akşam Yemeği dahil

1 Kişilik Fiyat
2.990 USD

2 Yetişkin Fiyatı
5.980 USD
131.941 TL
Taksit Seçenekleri

Tur Programı


1. Gün
İzmir – İstanbul – Kuala Lumpur

Turumuz size özel aracınız ile evinizden alınmanız ile başlıyor. İzmir Havalimanı İç Hatlar Terminali’nde rehberinizle buluşma sonrası Türk Hava Yolları kontuarından gerçekleştireceğiniz bagaj ve bilet işlemlerinizin ardından, Türk Hava Yolları tarifeli seferi ile önce İstanbul’a hareket edeceğiz. İstanbul’a varışımızın ardından dış hatlar kısmına geçip yine Türk Hava Yollarının tarifeli seferi ile Kuala Lumpur’a uçuşumuzu gerçekleştiriyoruz. Varışımızın ardından alanda bizi bekleyen özel aracımıza binerek akşam yemeğimizi almak üzere yerel bir restorana geçeceğiz. Yemek bitimi dinlenmek üzere otelimize transfer oluyoruz. Konaklama otelimizde.

Uçuş No: TK 60 (Türk Hava Yolları) - Kalkış: İstanbul - Tarih: 05 Ekim 2023 - Saat: 01:20 - Varış: Kuala Lumpur - Tarih: 05 Ekim 2023 - Saat: 16:40
Uçuş No: TK 2337 (Türk Hava Yolları) - Kalkış: İzmir - Tarih: 06 Ekim 2023 - Saat: 21:45 - Varış: İstanbul - Tarih: 06 Ekim 2023 - Saat: 23:00
2. Gün
Kuala Lumpur

Otelimizde alacağımız kahvaltının ardından Kuala Lumpur’u keşfetmek üzere otelden ayrılıyoruz. Panoramik şehir turumuzda Bağımsızlık Meydanı, Sultan Abdul Samad Binası, Kraliyet Sarayı, Ulusal Müze, Parlamento, Ulusal Anıt, Ulusal Camii, Demiryolu İstasyonu görülecek yerler arasındadır. Tur sonrası öğle yemeğimizi alacağız. Yemek bitimi Batu Mağaralarını ziyaret edeceğiz. Hinduların kutsal mağara tapınağı aynı zamanda dünyanın en büyük mağara tapınağı olarak da kabul edilmektedir. Mağaranın önünde bizi dev Hindu Tanrısı Lord Murugan Heykeli karşılıyor. Ardından maymunların eşliğinde 272 adet dik basamakları tırmanacağız. Tırmanışın sonunda kendimizi derin ve büyük bir mağaranın içerisinde bulacağız. Son derece büyüleyici olan bu mağara tapınağını inceledikten sonra buradan Kuala Lumpur’un silüeti olan Petronas İkiz Kulelerini de görebileceğiz. Tur bitimi otelimize geçiyoruz. Konaklama otelimizde.

3. Gün
Kuala Lumpur – Sıngapur

Otelimizde alacağımız kahvaltının ardından Singapur’a gitmek üzere Kuala Lumpur havalimanına geçeceğiz. Yerel havayolları ile yapacağımız uçuşun ardından Singapur’a varmış olacağız. Havalimanında bizi bekleyen aracımızla Singapur’u keşfetmek üzere alandan ayrılacağız. Singapur Nehri ile Meclis, Opera ve Mahkeme Binaları, Singapur’un simgesi olan Merlion Heykeli göreceğimiz yerler arasında, ardından Singapur’un ünlü Çin Mahallesi’nde alışveriş için vaktiniz olacaktır. Ardından Gardens By the Bay Parkı ve Singapur Akşam turu düzenlenecek. Yeşilin her tonuna sahip olması ve renkliliği ile kendinizi Alice Harikalar Dünyasında hissedebileceğiniz Gardens By The Bay Parkı, serin, ılıman iklimlerdeki türlerden tropik ormanlara ve dünyanın bu bölgesinde nadiren görülen bitkilerle ziyaretçilerine bitki dünyasının büyülü atmosferini sunmaktadır. Çiçek ve bitkilerin arasında gezdikten sonra Singapur’u akşam ışıkların altında görüyoruz. Tur bitiminde otelimize geçiyor ve günün yorgunluğunu atıyoruz. Konaklama otelimizde.

4. Gün
Sıngapur

Otelimizde alacağımız kahvaltının ardından Sentosa Adasını keşfedeceğiz. Singapur'un bağımsızlık simgesi, Malay yarım adasının en güney ucu Sentosa adası, Singapur'un eğlence ve alışveriş adası olarak geçmektedir. Bir zamanlar küçük bir balıkçı köyü olan ada bugünlerde Asya'nın en ünlü eğlence adalarından birisi olan Sentosa adasında teleferikle adayı bir uçtan bir uca geçerken Malakka boğazının muhteşem manzarasının keyfini çıkaracağız. Tur bitimi otelimize dönüyoruz. Geceleme otelimizde.

5. Gün
Sıngapur – Denpasar – Bali

Otelimizde alacağımız kahvaltının ardından Bali’ye gitmek üzere Singapur havalimanına geçeceğiz. Yerel havayolları ile yapacağımız uçuşun ardından Denpasar’a varmış olacağız. Havalimanında bizi bekleyen aracımızla güneşin okyanus üzerinde batışını izlemek için kayaların üzerine inşa edilmiş Tanah Lot Tapınağına gidiyor ve gün batımı izliyoruz. Bu muhteşem doğa olayının ardından dinlenmek üzere otelimize geçiyoruz. Konaklama otelimizde.

6. Gün
Bali

Kahvaltının ardından sanatçılar köyü Celuk’a hareket ediyoruz. Celuk’ta gümüş ve ahşabın maharetli ellerde nasıl birer sanat eserine dönüştüğünü görme imkânı bulacağız. Ardından Batur Volkanı’nın eşsiz güzelliğini görmek ve krater gölü manzarası eşliğinde öğle yemeğimizi almak üzere Kintamani’ye gidiyoruz. Yemeğin ardından Kutsal Su Tapınağı olarak da bilinen Tirta Empul tapınağını ziyaret edeceğiz. Tapınak gezimiz sonrası Tegalalang pirinç teraslarının manzarasını Infinity pool denilen sonsuzluk havuzu eşliğinde çıkaracağız. Bu deneyimimizin ardından otelimize dönüyoruz. Konaklama otelimizde.

7. Gün
Bali

Kahvaltının ardından Ubud’u keşfetmek üzere yola çıkacağız. Ubud turu sırasında adanın en güzel bölgesini gezeceğiz. Julia Roberts’ın oynadığı “Eat, pray and love” filminin adada çekilen birçok sahnesi Ubud’da geçmiştir. 1 saatlik bir yolculuk ile Ubud’a ulaşıyoruz. Turumuzda öncelikle Bali sanatını daha yakından tanımak üzere Singapadu köyüne gidiyoruz. Ardından ölü yakma seramonilerinin de gerçekleştiği kutsal bahar hamamı tapınağını ziyaret etmek üzere Kutsal Maymun Ormanı’na doğru yola çıkıyoruz. Tapınağın da içinde bulunduğu parkta çevremizdeki maymunları seyrederek doğayla iç içe keyifli yürüyüşün ardından yemeğimizi almak üzere yerel bir restorana gidiyoruz. Öğle yemeğinin ardından eşsiz güzellikteki mimarisi ile ünlü Saraswati tapınağını ziyaret ediyoruz. Tapınağın içinde bulunan lotus çiçeklerinin muhteşem görüntüsüne tanık olacağız. Ardından Seminyak’a gidiyoruz. Seminyak’ta yapacağımız yürüyüş turunun ardından dinlenmek üzere otelimize döneceğiz.

8. Gün
Bali – Denpasar – İstanbul

Otelimizde alacağımız kahvaltının ardından transfer saatine kadar serbest zaman. Rehberimizin belirleyeceği saatte buluşup havalimanına transfer olacağız. Türk Havayollarının tarifeli seferi ile İstanbul’a uçuş. Yeni güne uçakta gireceğiz.

9. Gün
İstanbul - İzmir

Varışımız Türkiye saati ile sabah saatlerinde gerçekleşiyor. İstanbul’a varışımızla birlikte iç hatlar terminaline geçeceğiz. Türk Havayollarının tarifeli seferi ile İzmir’e hareket edeceğiz. İzmir havalimanına varışımızla birlikte turumuz önceden vermiş olduğunuz adrese kişiye özel transferiniz ile son buluyor. Bir sonraki keşfinizde buluşmak üzere..

Uçuş No: TK 67 (Türk Hava Yolları) - Kalkış: Denpasar - Tarih: 13 Ekim 2023 - Saat: 21:10 - Varış: İstanbul - Tarih: 14 Ekim 2023 - Saat: 05:00
Uçuş No: TK 2310 (Türk Hava Yolları) - Kalkış: İstanbul - Tarih: 14 Ekim 2023 - Saat: 07:00 - Varış: İzmir - Tarih: 14 Ekim 2023 - Saat: 08:10

Hizmetler


Paket Fiyata Dahil Hizmetler:
 • Türk Havayolları tarifeli seferi ile gidiş ve dönüşte İzmir iç hat bağlantısı dahil İstanbul – Kuala Lumpur / Denpasar – İstanbul gidiş dönüş ekonomi sınıfı uçak biletleri
 • Havalimanı vergileri
 • Kişiye özel ev-alan – ev transferleri ile şehirler arası tüm transferler
 • 2 gece Kuala Lumpur’da 4* otelde ve 2 gece Singapur’da 4* otelde ve 3 gece Bali’’de 5* otelde olmak üzere toplam 7 gece kahvaltı dâhil konaklama
 • Kuala Lumpur , Singapur şehir turları
 • Batu Mağarası, Garden By the Bay Park ve Sentosa Adası gezisi
 • Kintamani ve Kutsal Maymun Ormanı turu
 • 3 öğle ve 1 akşam yemeği
 • Covid 19 Seyahat Sağlık Sigortası
 • Türkçe rehberlik hizmeti
 • Yurtdışı çıkış harcı
Paket Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler:
 • Endonezya Kapı Vizesi (35 USD),
 • Programda belirtilmeyen öğle ve akşam yemekleri
 • Yemekler esnasında alınacak içecekler
 • Fazla bagaj ücretleri
 • Kişisel harcamalar
 • Bahşişler (isteğe bağlı)

Fiyat Bilgileri


TARİHOTELİki Kişilik Odada KişibaşıÜç Kişilik Odada KişibaşıTek Kişilik OdaÇocuk (02,00 - 11,99 Yaş)
05 Ekim 2023 | 14 Ekim 2023 4* ve 5* Oteller 2.990 USD2.990 USD3.780 USD-

Genel Bilgiler


İZMİR BAĞLANTI UÇUŞLARI HAKKINDA: Verilen bağlantı saatleri bilgi amaçlıdır. Satışı konfirme etmeden önce lütfen iç hat müsaitliği sormanızı rica ederiz (Turun ücreti değişmeyecek ancak müsaitlik değişebilir).  Gidişte havayollarından kaynaklı herhangi bir uçuş değişikliklerinde  (rötar, sefer iptali vb )  oluşabilecek durum sonucu İstanbul – Kuala Lumpur seferine yetişilemezse THY yetkilileri misafirlere bir sonraki müsait olan İstanbul – Kuala Lumpur uçuşunu fiyat farksız sunmak zorundadır. Eğer alternatif olarak verilen uçuşa uzun bir süre varsa THY yetkilileri otel ve araç ayarlamakla yükümlüdür. Bu tür durumlarda acentemiz misafirlere sahip olduğu haklar hakkında bilgi verilecek ve  Thy yetkililerine yönlendirilecektir. Tüm inisiyatif THY yetkililerinde bulunmaktadır ve onların inisiyatifinde haber vermeden değişiklik yapılabilir. Ancak İzmir – İstanbul uçuşu misafirden kaynaklı olarak (geç kalma, yavaş hareket etme, hastalık vb) gerçekleşirse, Thy yetkilileri bir sonraki uçuşu cezasız veya fiyat farksız yapmayacaktır, ayrıca misafir kendisi tüm ücreti karşılayacak şekilde bir sonraki İzmir – İstanbul uçuşu ile İstanbul – Kuala Lumpur uçuşuna yetişemezse sıralı bilet kuralı sebebiyle hem gidiş uçuşu olan İstanbul- Kuala Lumpur uçuşu hem de dönüş uçuşları olan Denpasar – İstanbul ile İstanbul – İzmir uçuşları full ceza ile iptal olacaktır.

Katılım Şartları
Bu gezimiz, en az 20 kişi katılım şartı ile düzenlenmektedir.  Yeterli katılım sağlanamadığı takdirde, son iptal bildirim tarihi tur başlangıcının 20 gün öncesidir. Katılım yetersizliği nedeniyle iptal edilen tur, acenteniz aracılığı ile tarafınıza bildirilecektir.

Oteller

Kuala Lumpur - 4* Concorde Hotel Kuala Lumpur vb.
https://kualalumpur.concordehotelsresorts.com/

Singapur - 4**** Concorde  Hotel vb.
https://singapore.concordehotelsresorts.com/

Bali - 5***** Anwaya Beach Resort vb.
https://theanvayabali.com/en/home

Vize
MALEZYA ve
SİNGAPUR

Umumi Pasaport                           Vize gerekli değil               

Yeşil Pasaport                                Vize gerekli değil

Hizmet Pasaportu                         Vize gerekli değil


ENDONEZYA

Umuma Mahsus Pasaport hamilleri Endonezya’da kapı vizesine tabidir. Diplomatik, Hizmet ve Hususi Pasaport hamilleri ise, anılan ülkeye yapacakları seyahatlerinde vizeden muaftır

Seyahat bitiş tarihinden itibaren 6 ay geçerli ve 10 yıldan eski olmayan pasaportunuzun olması gerekmektedir.

Vize gereken destinasyonlarda, vize başvurusu için acentenizin tarafınıza ileteceği “Vize İçin Gerekli Evraklar” listesinde belirtilen belgeler ile vize başvurusunun yapılması gerekmektedir.

Yırtık, yıpranmış, ıslanmış ve/veya benzeri tahribata uğramış pasaportlar nedeniyle ziyaret edilecek ülke sınır kapısında gümrük polisi ile sorun yaşanmaması adına; anılan pasaportların yenilenmesi ve T.C. vatandaşlarına vize uygulayan bir ülke ise ilgili vizenin yeni pasaportta olması gerekmektedir. Aksi durumda sorumluluk yolcuya aittir. 

18 yaşından küçük misafirlerimiz tek başlarına ya da yanlarında anne ya da babadan sadece biri ile seyahat ederken ülke giriş-çıkışlarında görevli polis memurunca anne-babanın ortak muvafakatini gösterir belge sorulması ihtimali olduğundan; 18 yaş altı misafirlerimizin ve anne-babalarının bu konuda hassasiyet göstermelerini tavsiye ederiz.


Sağlık
Malezya, Sinapur ve Endonezya’ya girişlerde herhangi bir aşı zorunluluğu bulunmamaktadır. Yenilecek yemeklerde sağlığınızı olumsuz etkileyecek bir sorun olacağınız sanmıyoruz. Musluk suyu içmemenizi öneririz.


Uçuş Süreleri
İstanbul                           Kuala Lumpur      10 sa 35 dk

Bali                                   İstanbul                12 sa 50 dk


Konaklama
Fuar, kongre, konser, etkinlik, spor turnuvası vb. gibi dönemlerde oteller belirtilen km’lerden fazla mesafede kullanılabilir.

3 Kişilik odalar, otellerin uygunluğuna göre verilebilmekte olup, bu tip odalarda 3. Kişiye sunulan yatak, standart yataklardan küçük olabilir. 3 kişilik odalar 1 büyük yatak ve 1 ilave yataktan oluşmaktadır. İlave yataklar, açma-kapama ve coach bed olarak adlandırılan yataklardan oluştukları için katılımcı 3. kişi ve/veya çocuk rezervasyonlarında odalarda yaşanabilecek sıkışıklık ve yatak tipini kabul ettiklerini beyan etmiş sayılırlar.

Tur programında dahil olan hizmetlerden otelde alınan kahvaltılar, bulunulan ülkenin kahvaltı kültürüne uygun olarak ve genelde kontinental kahvaltı olarak adlandırılan tereyağı, reçel, ekmek, çay veya kahveden oluşan sınırlı bir menü ile sunulmakta olup, gruplar için gruba tahsis edilmiş ayrı bir salonda servis edilebilir.


Para Birimi
Singapur’un para birimi (SGD) Singapur Doları.

Malezya’nın para birimi (MYR) Ringgit,

Endonezya’nın ise (IDR) Endonezya Rupiahı dır.

Seyahatiniz esnasında yanınıza EURO ve Dolar cinsinden ufak birimlerini almanızı öneririz.


Saat Dilimi
Gideceğimiz Lokasyon olan Güneydoğu Asya ile Türkiye arasında kış tarifesinde 5 Yaz tarifesinde 4 Saatlik saat fark bulunmaktadır. Türkiye’de saat 12.00 iken Kuala Lumpur’da  17:00 dır.


Telefon Kullanmı
Tüm cep telefonu operatörleri, hattınız uluslararası dolaşıma açıksa kullanılabilmektedir.


Kıyafet ve Gerekli Şeyler
Kolayca giyilip – çıkarılabilecek tişört, kısa ve uzun kollu gömlekler, pamuklu pantolonlar, şort, rahat yürüyüş ayakkabıları, akşamları için bir hırka almanızı öneririz. Bunun dışında; şapka, güneş gözlüğü, güneş kremi, olası gürültüye karşı kulak tıkacı, fotoğraf makinesi, video kamera ve bunların şarj aletleri ve yedek hafıza kartları da getirebilirsiniz.


Yemek Kültürü
Güney Doğu Asya’da tavuk, deniz mahsulleri oldukça yaygındır. Yemeklerde yöreye özgü baharatlar kullanılır ancak tur boyunca aldığımız yemeklerin damak lezzetinize uygun olduğunu hissedeceksiniz.


Elektrik
Bahsedilen ülkelerin hepsinde elektrik 230 volt olsa da kalınacak otellerde 220 volt elektrik kullanılmaktadır. Prizler A tipi ikili ve B tipi üçlü prizlerdir. Prizlerin örnekleri şu adreslerden görülebilir: http://www.iec.ch/worldplugs/typeA.htm ve http://www.iec.ch/worldplugs/typeB.htm. Adaptör getirmeniz gerekecektir.


Alışveriş
Bahsedilen ülkelerden hediyelik eşyalar dışında gidilen ülkeye özgü el sanatları ürünleri ve doğal yiyecek ve içecek türü şeyler bulamanız mümkündür. Ayrıca Elektronik eşya vb. gibi şeyler de temin edebilirsiniz. Ancak Elektronik eşyaların ülkemize getirilmesi ile ilgili kısıtlama mevcuttur.. Bunun üzerindeki sayılara gümrükte el koyuluyor.


Önemli Notlar
**Bu tura 14 yaşından küçük çocukları maalesef kabul edemiyoruz.

Geçerli pasaportun olması ve/veya vize alınmış (vize gerekli destinasyon/pasaport için) olması, ülkeye giriş yapılabileceği anlamına gelmemektedir. Pasaport polisinin sizi ülkeye sokmama yetkisi vardır. Bu durumdan Gazella Turizm sorumlu değildir, sorumluluk yolcuya aittir.

Gazella Turizm, hava yolu ile yolcu arasında aracı kurum olup, 28.09.1955 Lahey Protokolü’ne tabidir. Tarifeli ve özel uçuşlarda rötar riski olabilir veya mevcut gezi ve uçuş öncesinde saatler değişebilir. Gazella Turizm, bu değişiklikleri en kısa sürede bildirmekle yükümlüdür. Yolcularımız uçuş detaylarının değişebileceğini bilerek ve kabul ederek turu satın almışlardır.

Tur paketine dahil olan panoramik şehir turları, şehirlerin genel tanıtımı için düzenlenen ve araç içinden rehber anlatımıyla panoramik olarak yapılan müze, ören yeri girişlerini içermeyen en fazla 2-3 saatlik turlardır. Panoramik turlar, programda belirtilen diğer turlar da dahil olmak üzere, tura denk gelen gün ve saatte yerel otoriteler tarafından gezilmesine, girilmesine izin verilmeyen veya herhangi bir etkinlik nedeniyle kapalı yollar sebebiyle gerçekleşmediği takdirde, keza hava şartları nedeniyle turun yapılması imkânsız hale geldiği durumlarda bahse konu turların yapılamamasından Gazella Turizm sorumlu değildir. Bazı turlar kapalı yollar veya araç girişine izin verilmeyen noktalarda imkanlar dahilinde toplu taşıma veya yaya olarak yapılabilir.

Yorumlar

0
Toplam 0 Yorum
0 Ortalama Puan
5
0
4
0
3
0
2
0
1
0

Bu tur için henüz yorum bulunmamakta.