Salerno - Amalfi - Napoli - Katanya
Suların çarşaf gibi olduğu dinginliğin adresi Güney Akdeniz...
Kahvaltı Dahil

Kahvaltı Dahil

Tüm Turlar Dahil

Tüm Turlar Dahil

4 Yıldız Oteller

4 Yıldız Oteller

1 Kişilik Fiyat
2.290 EUR

2 Yetişkin Fiyatı
4.580 EUR
164.385 TL

Tur Programı


1. Gün
Istanbul – Napoli- Pompeı- Salerno

Turumuz kişiye özel aracın sizi adresinizden alması ile başlıyor. İstanbul Havalimanı Dış Hatlar Gidiş Terminali'nde buluşarak, check-in işlemlerimizi tamamlıyor ve Türk Havayollarının tarifeli seferi ile Napoli’ye uçuşumuzu gerçekleştiriyoruz. Napoli’ye varışımızın ardından havalimanında karşılanıyor ve UNESCO Dünya Mirası Listesi’nde yer alan Napoli'nin Tarihi Merkezi Napoli panoramik turumuzu gerçekleştirmek üzere havalimanından ayrılıyoruz. Göreceğimiz yerler arasında Napoli Kraliyet Sarayı ve Piazza Plebiscito, Napoli Kalesi olacaktır. Panoramik turumuzun ardından M.S. 79’da bir Ağustos günü şiddetli bir gök gürültüsü ile Vezüv Dağı’ndan ponza yağmuru yağmaya başlayan 18 saatlik süreçte şehir sakinlerinin bir kısmı evlerinde gizlenirken, bir kısmı bölgeyi terk edip hayatta kalmayı başardığı şehre yağan ponzaların ardından gelen patlama çevre kentleri lavlar altında bıraktığı ve insanların büyük kısmının karbondioksit boğulması yaşayarak hayatlarını kaybettiği, iki günün sonunda tüfle kaplanarak haritadan silinen, 1700 yıl boyunca sessizliğe gömülen 1748’de bir köylünün tarlada çalışırken bulduğu şehir duvarları sonrasında ortaya çıkana kadar 1700 yıl boyunca sessizliğe gömülen Pompei antik şehrini ziyaret için Napoli’den hareket ediyoruz. Dünyada eşi benzeri bulunmayan bu antik şehri rehberimiz eşliğinde Roma’nın bir dönemine tanıklık ederek gezeceğiz. Pompei turumuzun bitiminde Salerno ‘ya geçiyoruz. Konaklama otelimizde.

Uçuş No: TK 1453 (Türk Hava Yolları) - Kalkış: İstanbul - Tarih: 22 Ekim 2024 - Saat: 07:15 - Varış: Napoli - Tarih: 22 Ekim 2024 - Saat: 08:35
2. Gün
Amalfi- Sorrento-– Positano - Salerno

Otelde alacağımız kahvaltının ardından Sorrento turumuzu gerçekleştirmek üzere otelimizden ayrılıyoruz. Mitolojide Sirenler ülkesi olarak tarif edilen limon kokulu şık sahil kasabasında Piazza Tasso, Via della Pietà, Corso Italia göreceğimiz yerler arasında. Sorrento turumuzun bitiminde bir sonraki şehrimize hareket ediyor ve kısa bir yolculuğun ardından Avrupa’nın en romantik şehirlerinden birisi olan Positano’ya varıyoruz. Hala izleri sürülebilen Roma dokusunun yamaçlardaki villalarda yaşadığı Positano’da panoramik turumuzu keyifle gerçekleştirdikten sonra, turumuzun bitiminde Salerno’ya dönüyoruz. Salerno şehir turumuzun ardından dinlenmek üzere otelimize transfer oluyoruz. Geceleme otelimizde

3. Gün
Amalfi- Napoli – Katanya- Siracuza- Katanya

Kahvaltıyı kumanya olarak alıp Katanya uçuşumuzu gerçekleştirmek üzere Napoli havalimanına hareket ediyoruz. Check in işlemlerinin ardından Katanya uçuşumuzu gerçekleştiriyoruz. Katanya’ya varışımızın ardından havalimanında karşılanıyor ve Yunanlılar döneminde bir koloni devleti olarak kurulan günümüzde ise Sicilya özerk bölgesinde bulunan Siracusa’ya gidiyoruz. Burada yer alan Apollon Tapınağı, Diana Çeşmesi, Siracuza Katedrali, Santa Agatha Kilisesi, Arethusa Çeşmesi ve Roma Amfi Tiyatrosu’nu görüyoruz ve küllerinden yeniden doğan barok mimarisinin en güzel örnek şehri Katanya’ya dönüyoruz. Varışımızı takiben panoramik Katanya turumuza başlıyoruz. Bu gezimizde; Fauntain of the Elephant, Duomo Meydanı ve di sant’Agata Katedrali, Amaneno Çeşmesi ve Roma Amfi Tiyatrosu göreceğimiz yerler arasındadır. Sicilya’nın yerel lezzetlerini tatmak için Katanya Balık Pazarında serbest zamanımız da olacak. Tur bitimi Katanya’da bulunan otelimize transfer oluyoruz. Konaklama otelimizde.

4. Gün
Katanya – Etna – Savoca – Castelmola-Taormına –Katanya

Otelimizde alacağımız kahvaltının ardından Avrupa'nın alev püsküren, insanları çoğu zaman heyecanlandıran, Avrupa'nın en yüksek ve en aktif yanardağı olan Etna yanardağını keşfetmek üzere otelimizden ayrılıyoruz. Etna’ya doğru ilerlerken bitki örtüsü ve manzarası ile bizi kucaklayan Etna dağının muhteşem fotoğraflarını çekme imkanını buluyoruz. Avrupa’nın en yüksek aktif volkanik dağına çıkarken yolumuz üzerinde olan 1800 metre yüksekliğindeki 2. krater Silvestri’yi göreceğiz. Sonrasında teleferik ve Atvlerle çevre turumuz devam ediyor. Sonrasında Etna yanardağının lavlarından oluşmuş olan bölgede fotoğraf çekebileceğimiz bir sürü güzel manzara eşliğinde turumuza devam ediyoruz. Tur bitimi dünyaca meşhur Baba 2 filminin en önemli sahnelerinin çekildiği Savoca kasabasına doğru yola çıkıyoruz. “Baba” filminin çekildiği yerleri gördükten sonra ayrıca Bar Vitelli, San Michele Kilisesi, göreceğimiz yerler arasında. Film gibi sokaklardan geçtikten sonra Sicilya’nın şirin orta çağ kasabası olan Castelmola’ya geçiyoruz. Kendinizi Orta Çağ’da bir film sahnesinde gibi hissedeceğiniz bu muhteşem turumuzda doğal güzellikler, barok mimari ve orta çağ renkleriyle bezenmiş turumuz, İyon Denizi’nin incisi ve Sicilya’nın en güzel kıyı kenti olan Taormina’ya hareket ederek devam ediyor. Kıyaslanamaz güzellikteki, manzarasına doyamayacağınız Tauro Dağı’nın eteğinde bulunan; sokak ve caddeleriyle, hediyelik eşya satan dükkanlarıyla çok beğeneceğiniz bu şirin kenti ziyaret ettikten sonra turumuz sona eriyor. Tur bitimi Katanya’da bulunan otelimize geçip günün yorgunluğunu atıyoruz. Konaklama otelimizde.

5. Gün
Katanya – Cefalu - Palermo

Otelimizde alacağımız kahvaltının ardından dağlarla kıyı şeridi arasında kalan küçük olmasına rağmen oldukça popüler ufacık tefecik bir balıkçı kasabası olan Cefalu’ya doğru hareket ediyoruz. Muhteşem plajların yanı sıra tarihi yüzyıllara dayanan katedralleri, rengarenk Sicilya evleri ve sokaklarıyla Cefalu’da panoramik gezimizi gerçekleştirdikten sonra Sicilya’nın en renkli şehirlerinden, Norman-Romanesk bina cepheleri ve Barok mimarili kiliseleri ile Palermo’ya doğru gitmek üzere özel aracımıza biniyoruz. Palermo’ya varışımızla birlikte şehir turunu gerçekleştireceğiz. Turumuzda, Monreale Katedrali, Politeama Meydanı, Quattro Canti Meydanı, Via Roma ve Via Liberta caddeleri, 8000 mumyasıyla dünyanın en ilginç yeraltı mezarlığını da içeren Capuchin manastırı görülecek yerler arasındadır. Gezimizin sonunda Palermo’da bulunan otelimize transfer oluyoruz. Konaklama otelimizde.

6. Gün
Palermo – İstanbul

Otelimizde alacağımız kahvaltının ardından serbest zaman alıyor ve rehberimizin belirlediği saatte buluşup Palermo havalimanına transfer oluyoruz. Bagaj ve check in işlemlerimizin ardından Türk Havayollarının tarifeli seferi ile İstanbul uçuşumuzu gerçekleştiriyoruz. Turumuz önceden vermiş olduğunuz adrese yapılacak kişiye özel transferiniz ile sona eriyor.

Uçuş No: TK 1396 (Türk Hava Yolları) - Kalkış: Palermo - Tarih: 27 Ekim 2024 - Saat: 18:40 - Varış: İstanbul - Tarih: 27 Ekim 2024 - Saat: 23:15

Hizmetler


Paket Fiyata Dahil Hizmetler:
 • Türk Havayolları tarifeli seferi ile İstanbul – Napoli - Palermo – İstanbul gidiş dönüş ekonomi sınıfı uçak biletleri
 • Napoli -Katanya iç hat uçak biletleri
 • Havalimanı vergileri
 • Kişiye özel ev-alan – ev transferleri ile şehirler arası tüm transferler
 • 2 gece Salerno, 1 gece Palermo, 2 gece Katanya’da olmak üzere toplam 5 gece 4* otellerde kahvaltı dâhil konaklama
 • Napoli, Pompei, Palermo, Taormina ve Katanya şehir turları
 • Monreale Katedrali gezisi ve katedral girişi
 • Cefalu, Savoca ve Siracusa gezileri
 • Etna Yanardağı gezisi ve teleferik ücretleri
 • Covid 19 Seyahat Sağlık Sigortası
 • Türkçe rehberlik hizmeti
 • Yurtdışı çıkış harcı
Paket Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler:
 • Schengen Vize Ücreti (yeşil pasaporta gerekmemektedir)
 • Yemekler esnasında alınacak içecekler
 • Öğle ve akşam yemekleri
 • Fazla bagaj ücretleri
 • Kişisel harcamalar
 • Bahşişler (isteğe bağlı)

Fiyat Bilgileri


TARİHOTELİki Kişilik Odada KişibaşıÜç Kişilik Odada KişibaşıTek Kişilik OdaÇocuk (02,00 - 11,99 Yaş)
22 Ekim 2024 | 27 Ekim 2024 4* Oteller 2.290 EUR2.290 EUR2.785 EUR-

Genel Bilgiler


Katılım Şartları
Bu gezimiz 20 kişi katılım şartı ile düzenlenmektedir.  Yeterli katılım sağlanamadığı takdirde, son iptal bildirim tarihi tur başlangıcının 20 gün öncesidir. Katılım yetersizliği nedeniyle iptal edilen tur, acenteniz aracılığı ile tarafınıza bildirilecektir.

Otellerimiz
Salerno: 4* Mediterranea Hotel & Convention Center vb.
https://www.mediterraneahotel.it/

Palermo: 4* Hotel Plaza Opera vb.
https://www.hotelplazaopera.com/

Katanya: 4* NH Catania Centro vb.
https://www.nh-hotels.com/en/hotel/nh-catania-centro?utm_campaign=local-gmb&utm_medium=organic_search&utm_source=google_gmb

Vize
Umumi Pasaport                            Vize gerekli                        

Yeşil Pasaport                                Vize gerekli değil

Hizmet Pasaportu                         Vize gerekli değil

İtalya ülkesidir. Umuma mahsus pasaport sahipleri vizeye tabidir. Diplomatik hizmet ve hususi pasaport sahipleri vizeden muaftır.

Seyahat bitiş tarihinden itibaren 6 ay geçerli ve 10 yıldan eski olmayan pasaportunuzun olması gerekmektedir.

Vize gereken destinasyonlarda, vize başvurusu için acentenizin tarafınıza ileteceği “Vize İçin Gerekli Evraklar” listesinde belirtilen belgeler ile vize başvurusunun yapılması gerekmektedir.

Yırtık, yıpranmış, ıslanmış ve/veya benzeri tahribata uğramış pasaportlar nedeniyle ziyaret edilecek ülke sınır kapısında gümrük polisi ile sorun yaşanmaması adına; anılan pasaportların yenilenmesi ve T.C. vatandaşlarına vize uygulayan bir ülke ise ilgili vizenin yeni pasaportta olması gerekmektedir. Aksi durumda sorumluluk yolcuya aittir. 

18 yaşından küçük misafirlerimiz tek başlarına ya da yanlarında anne ya da babadan sadece biri ile seyahat ederken ülke giriş-çıkışlarında görevli polis memurunca anne-babanın ortak muvafakatini gösterir belge sorulması ihtimali olduğundan; 18 yaş altı misafirlerimizin ve anne-babalarının bu konuda hassasiyet göstermelerini tavsiye ederiz.

Sağlık
İtalya’da girişlerde Türk vatandaşlarına herhangi bir aşı zorunluluğu bulunmamaktadır. Herhangi bir ilaç kullanmanız tavsiye edilmemektedir

Uçuş Süreleri
İstanbul                           Napoli                   2 sa 20 dk

Palermo                          İstanbul                 2 sa 35 dk

Konaklama
Fuar, kongre, konser, etkinlik, spor turnuvası vb. gibi dönemlerde oteller belirtilen km’lerden fazla mesafede kullanılabilir.

3 Kişilik odalar, otellerin uygunluğuna göre verilebilmekte olup, bu tip odalarda 3. Kişiye sunulan yatak, standart yataklardan küçük olabilir. 3 kişilik odalar 1 büyük yatak ve 1 ilave yataktan oluşmaktadır. İlave yataklar, açma-kapama ve coach bed olarak adlandırılan yataklardan oluştukları için katılımcı 3. kişi rezervasyonlarında odalarda yaşanabilecek sıkışıklık ve yatak tipini kabul ettiklerini beyan etmiş sayılırlar.

Tur programında dahil olan hizmetlerden otelde alınan kahvaltılar, bulunulan ülkenin kahvaltı kültürüne uygun olarak ve genelde kontinental kahvaltı olarak adlandırılan tereyağı, reçel, ekmek, çay veya kahveden oluşan sınırlı bir menü ile sunulmakta olup, gruplar için gruba tahsis edilmiş ayrı bir salonda servis edilebilir.

Para Birimi
İtalya’da kullanılan para birimi Euro.

Seyahatiniz için yanınıza Euro almanızı ve bunun ufak birimlerini yanınızda bulundurmanızı öneririz.

Saat Dilimi
Türkiye ile İtalya arasında -1 saat fark bulunmaktadır. Türkiye’de saat 12.00 iken bu ülkelerde saat  11.00’dur.

Telefon Kullanımı
Tüm cep telefonu operatörleri, hattınız uluslararası dolaşıma açıksa kullanılabilmektedir.

Kıyafet ve Gerekli Eşyalar
Kolayca giyilip – çıkarılabilecek tişört, kısa ve uzun kollu gömlekler, pamuklu pantolonlar, şort, rahat yürüyüş ayakkabıları, akşamları için bir hırka almanızı öneririz. Bunun dışında; şapka, güneş gözlüğü, güneş kremi, olası gürültüye karşı kulak tıkacı, fotoğraf makinesi, video kamera ve bunların şarj aletleri ve yedek hafıza kartları da getirebilirsiniz.

Yemek Kültürü
Modern ülkeler olarak, her damak tadına uygun yemekler bulunabilmektedir.

Elektrik
Genelde 200–220 V kullanılıyor. Priz konusunda ise genelde bir sıkıntı yaşamazsınız. Çok istisnai durumlarda cihazınız kalın girişli ise sorun olabilir.

Alışveriş
İtalya’da alış veriş yapabileceğiniz birçok alış veriş merkezi bulunmaktadır  Ayrıca bölgeye özgü hediyelik el yapımı ürünler alınabilir

Önemli Notlar
**Bu tura 14 yaşından küçük çocukları maalesef kabul edemiyoruz.

Geçerli pasaportun olması ve/veya vize alınmış (vize gerekli destinasyon/pasaport için) olması, ülkeye giriş yapılabileceği anlamına gelmemektedir. Pasaport polisinin sizi ülkeye sokmama yetkisi vardır. Bu durumdan Gazella Turizm sorumlu değildir, sorumluluk yolcuya aittir.

Gazella Turizm, hava yolu ile yolcu arasında aracı kurum olup, 28.09.1955 Lahey Protokolü’ne tabidir. Tarifeli ve özel uçuşlarda rötar riski olabilir veya mevcut gezi ve uçuş öncesinde saatler değişebilir. Gazella Turizm, bu değişiklikleri en kısa sürede bildirmekle yükümlüdür. Yolcularımız uçuş detaylarının değişebileceğini bilerek ve kabul ederek turu satın almışlardır.

Tur paketine dahil olan panoramik şehir turları, şehirlerin genel tanıtımı için düzenlenen ve araç içinden rehber anlatımıyla panoramik olarak yapılan müze, ören yeri girişlerini içermeyen en fazla 2-3 saatlik turlardır. Panoramik turlar, programda belirtilen diğer turlar da dahil olmak üzere, tura denk gelen gün ve saatte yerel otoriteler tarafından gezilmesine, girilmesine izin verilmeyen veya herhangi bir etkinlik nedeniyle kapalı yollar sebebiyle gerçekleşmediği takdirde, keza hava şartları nedeniyle turun yapılması imkânsız hale geldiği durumlarda bahse konu turların yapılamamasından Gazella Turizm sorumlu değildir. Bazı turlar kapalı yollar veya araç girişine izin verilmeyen noktalarda imkanlar dahilinde toplu taşıma veya yaya olarak yapılabilir.