MENU
Kelime veya Ülke Arayın
tur bölgesi
 • Orta ve Latin Amerika
 • Kuzey Avrupa ve Rusya
 • Avrupa
 • Güney Doğu Asya
 • Hindistan Alt Kıtası
 • Kuzey Afrika ve Orta Doğu
 • Orta ve Güney Afrika
 • Uzakdoğu
 • Kafkaslar
tur dönemi
 • Yaz Turları 2019
 • Kurban Bayramı Turları 2019
 • Sonbahar - Kış Turları 2019
 • Yılbaşı Turları 2020
 • Sömestre Turları 2020
tur tipi
 • İleri Seviye Gezgin
 • Kültür Turları
 • Vahşi Yaşam Turları
Kapat
Romanya

Romanya - Transilvanya Turu

Özel Grup Kapattı bu turun
alternatif tarihlerini
İncelemek için tıklayınız
Romanya - Transilvanya Turu

Romanya - Transilvanya Turu

tarih

10 - 14 Temmuz 2019 -

alternatif tarihleri inceleyin

şehirler
Braşov, Bükreş, Sighişoara
ulaşım
Türk Hava Yolları tarifeli seferi ile
Peşin ücret
1290 EURO
tek kişilik oda farkı
210 EURO
tur konsepti
Tüm turlar dahil
yemek durumu
5 Öğle Yemeği ve 5 Akşam Yemeği Dahil

Sizi Arayalım

0(212) 233 15 98

0(530) 469 74 03

yaşanacak anlar tur programı hizmetler

+ UNESCO’nun Dünya Mirası Listesi'nde yer alan, Orta Çağ mimarisinin korunduğu birbirinden güzel kale ve hisarları gezeceğiz.

 

+ 13.yüzyılda Saksonlar tarafından inşa edilmiş Drakula Kalesi'ni gezeceğiz.

 

+ Drakula’ya ilham kaynağı olan Kazıklı Voyvoda’nın ( Vlad the Impaler ) hikayesine ve Romanya’nın tarihine heyecan verici bir yolculuk yapacağız.

 

+ Orta Çağ’ın kokusunu hissedeceğiniz, tarih kitaplarının yazdığı efsaneleri ağırlamış kale ve hisarları gezeceğiz.

 

+ Guiness Dünya Rekorları tarafından dünyanın, Pentagon’dan sonra en büyük ikinci binası seçilmiş Parlamento Sarayı'nı gezeceğiz.

 

+ Oltu Nehri’nin enfes doğal güzelliği eşliğinde bir yolculuk.

 

+ En güzel Ortodoks kiliselerinden biri olan The Curtea de Arges’i gezeceğiz.

 

+ Romanya’nın büyük krallarının kabristanlarının bulunduğu the Necropolis Of The Great Kings’i gezeceğiz.

 • 1. Gün

  10/07/2019
  İstanbul - Bükreş

  Programımız, sizi havalimanındaki buluşma noktamıza götürmek üzere verdiğiniz adrese gelecek olan özel aracın ulaşması ile başlıyor. Atatürk Havalimanı Dış Hatlar Gidiş Terminali'nde buluşarak, check-in işlemlerimizi tamamlıyor Bükreş’e hareket ediyoruz.Turumuz şehrin en etkileyici binası olan Parlamento Sarayı’nın (Pentagondan sonra Dünyanın en büyük 2. yapısı) gezisiyle başlayıp, Bucharest’s Old Town turuyla devam edecektir. Şehrin gece ve eğlence hayatının derinden hissedildiği bölgeden geçeceğiz. Turumuzun bitiminde otelimize varıyoruz. Konaklama otelimizde.   

 • 2. Gün

  11/07/2019
  Braşov - Braşov

  Kahvaltının ardından Braşov’a doğru yola çıkıyoruz. Geçmişte Komünist rejim’e kadar kraliyet ailesinin yazları ikamet ettiği, Romanya’nın en prestijli kalesi olan Peles Kalesi'ni geziyoruz. Peles Kalesi gezimizin akabinde Bran’e doğru hareket ediyoruz. Bran, Braşov yakınlarında küçük bir kasaba olmakla birlikte ünlü Bran Kalesine ev sahipliği yapmaktadır. Bran Kalesi, Drakula Kalesi olarak dünyada nam salmıştır. Drakula Kalesi’nin simgesi 15. yüzyılda ölümsüz bir vampir olduğuna inanılan VLAD Tepeş’ten gelir.  Bran Kalesi gezimizin ardından, eski ticaret yolunu kullanarak Karpat Dağları'nın doğal güzelliği eşliğinde Rasnov’a varıyoruz. Rasnov’da 1335 yılından beri bulunan Ortaçağ Hisarı'nı geziyoruz. Gezimizin ardından otelimize doğru yola çıkıyoruz. Konaklama otelimizde.

 • 3. Gün

  12/07/2019
  Sighişoara - Bükreş

  Kahvaltının ardından Fagaras’a doğru yola çıkıyoruz.  Fagaras Hisarı, heybetli görüntüsüyle bizleri Feudalism’in etkin olduğu yıllara götürüyor. Yapısıyla dikkat çeken Fagaras Hisarı'ndan sonra turumuz Transilvanya’nın zengin tarihini keşfetmeye devam ediyor. Rupea’ya yolculuğumuz sırasında otantik Rumen köylerinden geçiyoruz. Rupea’da Romanya’nın en eski arkeolojik kazı bölgesine geliyoruz ki Yontma taş devri ve Cilalı taş devri’nden kalma insan yerleşkesine ait kanıtlar bulunmaktadır. Sighişoara’ya doğru yolculuğumuz sırasında bir Sakson köyü olan “Crit”te duruyoruz. Geleneksel evler’in çevrelediği bu köyde şaşırtıcı güzellikte yemekler yedikten sonra lokal bir kömür üreticisine uğrayacağız. Sighişoara’ya vardığımızda bizleri, dar kaldırım taşlı, renkli evlerin olduğu güzel bir Ortaçağ kasabası bekliyor.  13. Yy’dan beri koruma altında olan ve UNESCO’nun Dünya Mirası listesinde yer alan Sighişoara Ortaçağ Hisar’ını geziyoruz. Gezimizin ardından otelimize doğru yola çıkıyoruz. Konaklama otelimizde.

 • 4. Gün

  13/07/2019
  Sibiu - Bükreş

  Kahvaltının ardından Richis’e doğru yola çıkıyoruz. Richis, Bieartan yakınlarında 500 senelik maziye sahip Gotik Surlu Kilise'ye ev sahipliği yapan küçük bir köy. Richis’te Christian Rummel’i ziyaret ediyoruz. Kendisi eski geleneklerini sürdüren lokal bir marangoz. Ziyaretimizin ardından Biertan’a doğru yola çıkıyoruz. Biertan, Romanya’nın en büyük surlu Kilisesi’ne ev sahipliği yapmaktadır, bölgede ki Surlu Kilise zenginliğiyle 1993’ten bu yana UNESCO’nun Dünya Mirası Listesi'ndedir. Sıradaki durağımız “Alba lulia”. 2000 seneyi aşkın geçmişi olan bu şehir Vauben tarzında yapılmış, Rumen Kalesi’ne ev sahipliği yapmaktadır.  Sıradaki durağımız Corvin Kalesi. Transilvanya’daki en ünlü kalelerden biri olan Corvin Kalesi'nin uzun kulelerinde Ejderha işlemeleri bulunmaktadır. Corvin Kalesi'ni ünlü olması sadece mimarisinden dolayı değildir. Osmanlı istilasını durduran efsanelerden biri olan “John Hunyadi”nin hikayesiyle ile kesişmektedir. Corvin Kalesi ziyaretimizin ardından Sibiu’daki otelimize doğru yola çıkıyoruz. Konaklama otelimizde.

 • 5. Gün

  14/07/2019
  Bükreş - İstanbul

  Kahvaltının ardından, karakteristik olarak Alman orta çağ esintileri bulunan Sibiu gezimiz başlıyor. Sibiu’daki  yürüyüş turumuz şehrin sembolü olan “the Bridge of Lies”, Romanya’nın en meşhur köprüsünü geçerek bitiyor.  Aracımızla Karpat Dağları'ndan doğru, güzel manzarasının keyfini süreceğimiz “Olt” Nehri'nden geçiyoruz. Son durağımız Curtea de Arges. Argeş’te Romanya’nın en güzel Ortodoks Kilisesi'ni ve Romanya krallarının kabristanlarını (the Necropolis Of The Great Kings Of Romania) ziyaret ediyoruz. Ziyaretimizin ardından havaalanına transfer. Türk Havayolları’nın tarifeli seferi ile İstanbul’a dönüyoruz. Sizi havalimanında bekleyen özel aracınızla evinize ulaşımı sağladıktan sonra bir sonraki gezimizde buluşuncaya kadar Gazella Turizm hizmetlerinin sonuna geliyoruz.

ÜCRETE DÂHİL HİZMETLER:

- Türk Havayolları ile gidiş – dönüş ekonomi sınıfı uçak bileti

- Ücretsiz kişiye öze ev – alan – ev transferi

- Kahvaltı dahil konaklamalar

- 5 Öğle &  5 Akşam yemeği

- Kale ve Hisar’ların giriş ücretleri,

- Yurtdışı çıkış harcı,

- Seyahat sigortası,

- Gazella Turizm profesyonel Türkçe rehberlik hizmeti,

 

ÜCRETE DÂHİL OLMAYAN HİZMETLER:

- Programda belirtilmeyen yemekler,

- Programda belirtilen yemekler sırasında alınacak içecekler,

- Fazla Bagaj ücreti,

- Kişisel harcamalar,

- Vize Ücreti,

 

Romanya - Transilvanya Turu Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

Gezi Zamanlaması

Aşağıdaki linkten geziniz sırasında ortalama hava sıcaklıklarını görebilirsiniz.

https://www.gazella.com/destinasyonlar/ulke/29

 

- Sağlık 

Romanya’ya girişlerde Türk vatandaşlarına herhangi bir aşı zorunluluğu bulunmamaktadır. Bölgelerin iyi restoranlarında yiyeceğimiz öğle yemeklerinde sağlığınızı olumsuz şekilde etkileyecek bir sorunla karşılaşacağınızı düşünmüyoruz. Gezi boyunca musluk suyu içmemenizi yalnızca ilk kez sizin tarafınızdan açılacak şişe suyu tüketmenizi öneriyoruz.

 

-Vize Bilgileri

Romanya, Türk vatandaşlarından tüm pasaportlar tipleri için vize uygulaması yapmaktadır.

 

-Uçuş Süreleri  

İstanbul – Bükreş arası uçuş yaklaşık 1 saat 20 dakikadır.

 

-Para Birimi       

Para birimi Yeni Rumen Leyi’dir. Seyahatiniz için yanınıza Euro almanızı ve bunun küçük birimlerini yanınızda bulundurmanızı öneririz. Ülkede bulunan döviz ofislerinden, yerel para birimini temin edebilirsiniz.

 

-Saat Dilimi

Türkiye  ile  Romanya  arasında -1 saat  fark  bulunmaktadır.  Türkiye’de  saat  12.00  iken Romanya’da 11.00'dir.

 

-Telefon Kullanımı         

Tüm cep telefonu operatörleri eğer telefonunuz uluslararası dolaşıma açıksa kullanılabilmektedir.

 

-Kıyafet ve Gerekli Eşyalar         

Yanınıza kolayca giyip çıkarabileceğiniz tişörtler, kısa ve uzun kollu gömlekler, pamuklu pantolonlar, rahat yürüyüş ayakkabıları ve akşamları için oldukça ince bir mont almanızı öneririz. Bunun dışında şapka, güneş gözlüğü, güneş kremi, olası gürültüye karşı kulak tıkacı, fotoğraf makinesi, video kamera ve bunların şarj aletleri ve yedek hafıza kartları da getirebilirsiniz. ayakkabıları, akşamları için ince bir mont ve ince bir kazak almanızı öneririz.

        

-Yemek Kültürü              

Romenler zengin bir yemek kültürüne sahiptirler. Kendilerini ziyaret eden kimseleri zengin mutfakları ile karşılayarak onları en iyi şekilde ağırlamaya çalışırlar. Balık, mititei (sulu köfte), tokitura (et yemeği) ve lahana sarması önde gelen yemekleri arasında yer almaktadır.

    

-Elektrik              

Romanya’da elektrik 220/50 volttur ve C tipi ikili ince yuvarlak ve F tipi ikili kalın yuvarlak prizler kullanılmaktadır.

                  

-Alışveriş            

Bükreş`in kuzeyine çıkıldıkça pastoral hayatın kendini gösterdiği bir ülkede el yapımı birçok hediyelik eşya bulmanız da kaçınılmaz.

Romanya - Transilvanya Turu, Romanya Hakkında Videolar

otel listesi Bu turdaki otellerin listesini aşağıda görebilirsiniz.

4* Berthelot Hotel in Bucherest
 http://www.hotelberthelot.ro/en/

4* Georgius Krauss in Sighisoara
 http://www.casakrauss.ro/en/home

4* Kronwell Hotel in Brasov

https://kronwell.com/

4* Golden Tulip Hotel in Sibiu

http://www.goldentulipsibiu.ro/en

Romanya - Transilvanya Turu Otel Listesi
alternatif tarih seçiniz Bu tur için aşağıdaki alternatif tarihleri seçebilirsiniz.
Romanya - Transilvanya Turu Alternatif Tur Tarihleri
Sizi Arayalım Sizi Arayalım
Canlı DestekCanlı Destek
Gazella Turizm iletişim +90 212 233 15 98
+90 530 469 74 03

e-bülten kayıt

E-bültenimize kayıt olarak bizden en son tur bilgilerini, kampanyaları ve diğer aktiviteleri haber alabilirsiniz.