Lyon - Arles - Belleville - Viviers - Macon - Avignon
Avrupa'yı bir de Nehirden gezin.
Tüm Turlar Dahil

Tüm Turlar Dahil

Gemide Tam Pansiyon Konaklama

Gemide Tam Pansiyon Konaklama

Türkçe Rehberli

Türkçe Rehberli

1 Kişilik Fiyat
2.099 EUR

2 Yetişkin Fiyatı
4.198 EUR
154.292 TL

Tur Programı


1. Gün
İstanbul – Lyon

Turumuz kişiye özel aracın sizi adresinizden alması ile başlıyor. İstanbul Yeni Havalimanı, Dış Hatlar Terminali Türk Havayolları kontuarı önünde belirlenen saatte buluşuyoruz. Check-in ve pasaport işlemleri sonrası Türk Havayolları'nın, tarifeli seferi ile Lyon'a hareket. Lyon'a varışımızı takiben havalimanında bizleri bekleyen aracımız Fransa’nın en güzel kasabalarından biri olan Orta Çağ’dan kalma Perouges kasabasını ziyaret ediyoruz. Gezimizin ardından Lyon limanında bulunan gemimize transfer. Gemiye check-in yaptıktan sonra, kabinlere yerleşiyor ve ardından serbest zaman veriyoruz. Gemimiz 22.30’da hareket edecektir. Akşam yemeği ve konaklama gemimizde.

Uçuş No: TK1807 (Türk Hava Yolları) - Kalkış: İstanbul - Tarih: 04 Haziran 2025 - Saat: 07:15 - Varış: Lyon - Tarih: 04 Haziran 2025 - Saat: 09:40
2. Gün
Chalon Sur Saone – Macon

Kahvaltımızı seyir esnasında alacağız. Gemimiz Chalon Sur Saone limanına saat 11:00’de yanaşacaktır. Öğle yemeği sonrası Beaune Kasabası turumuz için gemiden ayrılacağız. Beaune kasabası, gerek mimarisi gerekse “patisserie” ve cafe’leriyle etkileyici ve defalarca gitseniz dahi hiç sıkılmayacağınız, meşhur üzüm bağlarıyla çevrili bölgede olan özel bir kasabadır. Tur sonrası Chalon sur Saone limanında demirli olan gemimize transfer olacağız. Bu limandan hareket saati 18.00’dir. Akşam yemeğimizi seyir esnasında alacağız. Gemimiz saat 23.30’da Macon limanına yanaşacak ve bu gece limanda demirli kalacaktır.

3. Gün
Macon - Bellevılle – Trevoux

Gemide alacağımız kahvaltının ardından Berze kalesi turumuz için gemimizden ayrılacağız. Burgonya bölgesinin en iyi korunmuş kalesi Berzé-le-Châtel kalesi, on üç kuleyle çevrili bir Orta Çağ kalesidir. Üç çevreleyen duvarı, mobilyalı odaları, Karolenj şapeli ve turumuz esnasında keşfedeceğimiz yerler arasındadır. Tur sonrası gemimize transfer olacağız. Bu limandan hareket saati 12.00’dir. Öğle yemeğini seyir esnasında alacağız. Gemimiz 14.30’da Belleville limanında yarım saatlik bir teknik ara verecek ve 16.30’da Trevoux limanına yanaşacaktır. Varışımızı takiben serbest zaman. Bu limandan hareket saati 19.00’dur. Akşam yemeğimizi seyir esnasında alacağız. Konaklama gemide.

4. Gün
Vıvıers

Kahvaltımızı seyir esnasında alacağız. Gemimiz saat 12.30’da Viviers limanına yanaşacaktır. Öğle yemeği sonrası Grignan köyü turumuz için gemiden ayrılacağız. Lavanta tarlaları ile çevrili, Fransa’nın güneydoğusundaki en tarihi köylerden biri olan Grignan’a doğru yola çıkıyoruz. Sarp kayalıkların eteğine kümelenmiş evleri ve dar sokaklarıyla Grignan köyü, 12.yy’dan kalma şatosu, çınarların gölgelendirdiği çeşmeleri, üzümden yapılan yerel içeceği, peyniri, değerli trüf mantarları ile nam salmış. Buradaki gezimizin ardından gemimize transfer olacağız. Bu limandan hareket saati 18.30’dur. Akşam yemeğimizi seyir esnasında alacağız. Konaklama gemide.

5. Gün
Arles – Avıgnon

Gemimiz gece 03.00’de Arles limanına yanaşacaktır. Kahvaltı sonrası Arles yürüyüş turumuz için gemiden ayrılacağız. Van Gogh’un hem en önemli resimlerinden birkaçını yaptığını (Yıldızlı gece, Arles’da Langlois köprüsü ve şemsiyeli kadın) hem de bir sinir krizi esnasında kulağını kestiği yer olan Arles’da Ressamın yıldızlı geceler çizdiği yer dışında Roma döneminde yapılmış 25 bin kişilik amfitiyatro ve sevimli dar sokaklarını gezeceğiz. Tur sonrası serbest zaman. Öğle ve akşam yemeklerimizi gemimizde alacağız. Bu limandan hareket saati 18.00’dir. Gemimiz 22.30’da Avignon limanına yanaşacaktır ve bu limanda demirli kalacaktır.

6. Gün
Avignon – Chateauneuf Du Pape

Kahvaltı sonrası Avignon turumuz için gemiden ayrılacağız. Fransa tarihine dini, askeri ve ekonomik olaylarıyla adını yazdırmış Avignon, Rhone nehri kıyısına kurulmuş ve surları halen dimdik ayakta, eski şehri tarihi dokusunu mükemmelen korumuş Provence bölgesinin en güzel şehirlerinden biridir. Yürüyüş güzergâhımızda Papalık Sarayı, Avignon Katedrali, lavanta kokulu dar sokaklar, Moliere’in dahi sahne aldığı tarihi tiyatrosu, şarkılara ilham vermiş tarihi Benezet köprüsü dışarıdan görülecek yerler arasındadır. Tur bitimi serbest zaman. Bu limandan hareket saati 15.30’dur. Öğle ve akşam yemeklerimizi seyir esnasında alacağız. Chateauneuf du pape limanındaki 45 dakikalık teknik ara sonrası gemimiz Lyon limanına doğru seyir halinde olacaktır.

7. Gün
Lyon

Kahvaltı ve öğle yemeğimizi gemide seyir esnasında alacağız. Gemimiz saat 14.00’de Lyon limanına yanaşacaktır. Varışımızı takiben Lyon yürüyüş turumuzu gerçekleştireceğiz. Tur sonrası serbest zaman. Akşam yemeği ve konaklama gemide.

8. Gün
Lyon – İstanbul

Kahvaltı sonrası gemiden çıkış işlemlerinin ardından ve Lyon şehir turumuzu gerçekleştiriyoruz. Lyon gezimiz esnasında zarif Opera binası ve Belediye Sarayı, Meryem Ana’ya adanmış Fourviere Bazilikası ve seyir terası, Eski Lyon, zengin alışveriş seçenekleri sunan bulvarlar ve BelleCourt Meydanı, görülecek yerler arasındadır. Tur sonrası havalimanına transfer oluyoruz. Check-in ve Pasaport kontrolü sonrası Türk Havayolları’nın tarifeli seferi ile saat İstanbul Yeni Havalimanına hareket. İstanbul’a varışımızın ardından turumuz önceden vermiş olduğunuz adrese yapılacak kişiye özel transferiniz ile sona eriyor.

Uçuş No: TK1810 (Türk Hava Yolları) - Kalkış: Lyon - Tarih: 11 Haziran 2025 - Saat: 19:25 - Varış: İstanbul - Tarih: 11 Haziran 2025 - Saat: 23:35

Hizmetler


Paket Fiyata Dahil Hizmetler:
 • Türk Havayolları ile İstanbul (IST) - Lyon (LYS) gidiş-dönüş parkurunda ekonomi sınıfı uçak bileti
 • Kişiye özel ev-alan – ev transferleri
 • Havalimanı vergileri & Gemi liman vergiler
 • Covid-19 ve İptal Teminatlı Seyahat & Sağlık Sigortası
 • Bijou du Rhone Nehir gemisinde, 7 gece tam pansiyon konaklama (Tam pansiyon dahilindeki servis gemiye biniş günü Akşam yemeği ile başlayıp, gemiden iniş günü kahvaltı ile son bulmaktadır)
 • Özel otobüs veya araç ile programda belirtilen ilk ve son gün yapılacak tüm transferler
 • Havalimanı transferleri (Gemiye biniş günü ve gemiden iniş günü)
 • Gemizde canlı müzik ve aktiviteler
 • Gemide tüm gün kahve & çay istasyonu ve beş çayı ikramları
 • Hoşgeldiniz Kokteyli
 • Kaptan’ın Gala Kokteyli, Gala Özel Menüsü
 • Geminin ilk ve son günü bagaj taşıma servisi
 • Profesyonel Türkçe rehberlik
 • Turist şehir vergileri
 • TURSAB zorunlu mesleki sorumluluk sigortası
 • Yurt dışı çıkış harcı bedeli
 • Perouges kasabası turu
 • Beaune Kasabası turu
 • Berze kalesi turu
 • Grignan Köyü turu
 • Arles şehir turu
 • Avignon şehir turu
 • Lyon şehir turu
Paket Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler:
 • Vize ücreti ve hizmet bedeli
 • İç hat bağlantı bileti
 • Gemi Personel Servis Ücreti (Gecelik kişi başı 11 Euro’dan hesaplanarak, toplamda kişi başı 77 Euro olarak oda hesabınıza eklenecektir)
 • Gemide alkollü ve alkolsüz tüm içecekler
 • Gemi veya rehber tarafından organize edilecek opsiyonel turlar
 • Her türlü kişisel harcamalar
 • Fiyata dahil hizmetlerde belirtilmemiş müze ve ören yerleri girişleri
 • Covid-19 Seyahat & Sağlık Sigortası Sür primi (65+ yaş ve üzeri misafirler için)
 • Şoför tipleri 5-10 Euro / kişi başı (isteğe bağlı)
 • Gemide İnternet hizmeti

Fiyat Bilgileri


TARİHOTELİki Kişilik Odada KişibaşıÜç Kişilik Odada KişibaşıTek Kişilik OdaÇocuk (02,00 - 11,99 Yaş)
04 Haziran 2025 | 11 Haziran 2025 Dış Kabin Son 1 Oda2.099 EUR-3.398 EUR-
04 Haziran 2025 | 11 Haziran 2025 Orta Kat Panoramik Camlı Kabin (Açılmaz) Son 2 Oda2.599 EUR-4.389 EUR-
04 Haziran 2025 | 11 Haziran 2025 Orta Kat panoramik Camlı Kabin (açılır pencere) Son 4 Oda2.899 EUR-4.789 EUR-
04 Haziran 2025 | 11 Haziran 2025 Üst Kat Panoramik Camlı Kabin (açılır pencere) Son 3 Oda3.090 EUR-5.280 EUR-

Genel Bilgiler


Bijou du Rhone Gemimiz
Şık bir şekilde döşenmiş kabinlerden ve geniş panoramik salondan davetkar güneşlenme güvertesine kadar dinlenmek için birçok yer sunar. Fransa'nın enfes manzaraları arasında yapılan hiçbir yolculuk, deneyimli şefimizin her gün size ikram ettiği lezzetli yemekler…
https://www.nicko-cruises.de/en/fleet/flussschiffe/ms-bijou-du-rhone

Katılım Şartları
Bijou du Rhone

Bu gezimizde kişi katılım şartı yoktur. Gemi şirketi tarafından olası parkur ve tarih değişikliği halinde tur yeni güzergahı ile devam eder.

Vize
Umumi Pasaport                           Vize gerekli  (Schengen Vizesi)

Yeşil Pasaport                               Vize gerekli değil

Hizmet Pasaportu                         Vize gerekli değil

Seyahat bitiş tarihinden itibaren 6 ay geçerli ve 10 yıldan eski olmayan pasaportunuzun olması gerekmektedir.

Geçerli pasaportun olması ve/veya vize alınmış (vize gerekli destinasyon/pasaport için) olması, ülkeye giriş yapılabileceği anlamına gelmemektedir. Pasaport polisinin sizi ülkeye sokmama yetkisi vardır. Bu durumdan Gazella sorumlu değildir, sorumluluk yolcuya aittir. 

Vize gereken destinasyonlarda, vize başvurusu için acentenizin tarafınıza ileteceği “Vize İçin Gerekli Evraklar” listesinde belirtilen belgeler ile vize başvurusunun yapılması gerekmektedir.

Yırtık, yıpranmış, ıslanmış ve/veya benzeri tahribata uğramış pasaportlar nedeniyle ziyaret edilecek ülke sınır kapısında gümrük polisi ile sorun yaşanmaması adına; anılan pasaportların yenilenmesi ve T.C. vatandaşlarına vize uygulayan bir ülke ise ilgili vizenin yeni pasaportta olması gerekmektedir. Aksi durumda sorumluluk yolcuya aittir. 

18 yaşından küçük misafirlerimiz tek başlarına ya da yanlarında anne ya da babadan sadece biri ile seyahat ederken ülke giriş-çıkışlarında görevli polis memurunca anne-babanın ortak muvafakatini gösterir belge sorulması ihtimali olduğundan; 18 yaş altı misafirlerimizin ve anne-babalarının bu konuda hassasiyet göstermelerini tavsiye ederiz.

Sağlık
Nehir Cruise gemilerinde uzman doktorların ve tıbbi personelin hizmet verdiği, donanımlı Sağlık Merkezi bulunmaz. Acil durumlarda resepsiyon en yakın sağlık kuruluşundan çok kısa süre içerisinde sağlık ekiplerini gemiye çağırır. Bu tür sağlık hizmetleri ücretlidir. Sağlık sigortanız bu konuda destek olacaktır.

Gemi yolculuğunuz esnasında alacağınız yemeklerde sağlığınızı tehdit edecek bir sorun ile karşılaşılacağını düşünmüyoruz. Buna karşın gemide olmadığınız anlarda yeme içme konusunda dikkatli olmanızı, kesinlikle kapalı şişe suyu tüketmenizi, buz, süt ve süt ürünlerinden kaçınmanızı, iyi pişirildiğine emin olduğunuz et ve balık ürünleri tüketmenizi, meyve konusunda muz, ananas gibi kabuğu soyulabilen meyveler yemenizi öneriyoruz. Ülke girişlerinde ve yurda dönüşlerde güncel aşı/pcr kurallarına uyulmalıdır.

Uçuş Süreleri
İstanbul                                   Lyon                3 sa 25 dk

Lyon                                         İstanbul          3 sa 30 dk

Gemi Öncesi ve Sonrası Konaklama
Fuar, kongre, konser, etkinlik, spor turnuvası vb. gibi dönemlerde oteller belirtilen km’lerden fazla mesafede kullanılabilir.

Tur programında dahil olan hizmetlerden otelde alınan kahvaltılar, bulunulan ülkenin kahvaltı kültürüne uygun olarak ve genelde kontinental kahvaltı olarak adlandırılan tereyağı, reçel, ekmek, çay veya kahveden oluşan sınırlı bir menü ile sunulmakta olup, gruplar için gruba tahsis edilmiş ayrı bir salonda servis edilebilir.

Opsiyonel turlar & Etkinlikler
Opsiyonel turlar ve Etkinlikler, servis aldığımız yerel acente tarafından en az 20 kişi katılım şartı ile düzenlenmekte olup, katılım zorunluluğu bulunmamaktadır. Yeterli sayı sağlanamadığı takdirde geziler yapılamamakta veya opsiyonel tur / etkinlik fiyatları, içerik, kullanılacak araç katılımcı sayısına göre değişiklik gösterebilmektedir. Ayrıca ekstra turların / etkinliklerin günleri ve saatleri, gidilecek yerlerdeki müze, ören yerlerinin veya mekânın açık/kapalı olma durumlarına ve hava şartlarına göre rehber tarafından değiştirilebilir.

Tur paketine dahil olan panoramik şehir turları, şehirlerin genel tanıtımı için düzenlenen ve araç içinden rehber anlatımıyla panoramik olarak yapılan müze, ören yeri girişlerini içermeyen en fazla 2-3 saatlik turlardır. Panoramik turlar, programda belirtilen diğer turlar da dahil olmak üzere, tura denk gelen gün ve saatte yerel otoriteler tarafından gezilmesine, girilmesine izin verilmeyen veya herhangi bir etkinlik nedeniyle kapalı yollar sebebiyle gerçekleşmediği takdirde, keza hava şartları nedeniyle turun yapılması imkânsız hale geldiği durumlarda bahse konu turların yapılamamasından Tur Operatörü sorumlu değildir. Bazı turlar kapalı yollar veya araç girişine izin verilmeyen noktalarda imkanlar dahilinde toplu taşıma veya yaya olarak yapılabilir.

Para Birimi
Yanınızda Euro (EUR) bulundurmanızda fayda vardır.

Saat Dilimi
Fransa, Türkiye ile yaz saat diliminde aynı saat diliminde, kış saat diliminde 1 saat geridedir.

Örneğin, Kışın Türkiye’de saat 18:30 iken Fransa’da 17:30’dur.

Telefon Kullanımı
Cep telefonu hattınız uluslararası aramalara (roaming) açık ise kullanılmaktadır.

Kıyafet ve Gerekli Eşyalar
Yaz sezonunda gidilecekse kolayca giyilip çıkarılabilecek t-shirt, kısa ve uzun kollu gömlekler, pamuklu pantolonlar, şort, rahat yürüyüş ayakkabıları, akşamları için ince bir mont ve ince bir kazak almanızı öneririz. Bunun dışında; şapka, güneş gözlüğü, güneş kremi, olası gürültüye karşı kulak tıkacı, fotoğraf makinesi, video kamera ve bunların şarj aletleri ve yedek hafıza kartları da getirebilirsiniz. Kış döneminde ise, rahat hareket edebileceğiniz ve sizi sıcak tutacak giysiler öneririz.

Yemek Kültürü
Fransız yemek kültürü kısmen de olsa Türk yeme içme kültürüne oldukça yakındır. Seyahatiniz esnasında gemimiz Fransa Mutfağının seçkin örneklerinden siz değerli misafirlerimize belirli günlerde sunacaktır.

Elektirik
Elektrik prizleri Türkiye ile aynıdır.

Alışveriş
Şehir merkezlerinde bulunan alışveriş merkezleri ve hediyelik eşya satan küçük tezgahlardan alışveriş imkânı bulunmaktadır.

Önemli Notlar
Bu Turumuza 14 Yaş Altı Çocukları Maalesef Kabul Edemiyoruz
*Programda belirtilen saatler Nicko Cruises ve Türk Havayolları firmalarından alınmıştır. Saatlerde oluşabilecek herhangi bir değişiklikten acentemiz sorumlu değildir. Dolayısıyla herhangi bir saat değişikliği durumunda acentemiz programın içeriğini düzenleme hakkını saklı tutar. Ayrıca deniz & nehir turlarımızda ani gelişen liman şartları, kötü hava şartları, su seviye değişimi, deniz & nehir trafiği, nehir seviye havuzlarındaki grev vb. “fors majör” nedenlerden dolayı gemi firması ve gemi kaptanı programda değişiklik yapma hakkına sahiptir. Bu değişikliklerden acentemiz sorumlu olmamaktadır.

*Tura başlangıç için acentemiz tarafından bildirilen saatlerde belirtilen havalimanında ya da geminin yanaşacağı limanda hazır bulunmayan, uçağı ya da gemiyi kaçırarak binemeyen yolcuların seyahati gerçekleştirememelerinden acentemiz sorumlu olmayacaktır. Uçağı ya da gemiyi kaçıran yolcuların tura yeniden dahil olmaları için gerekli olacak ulaşım masrafları kendilerine aittir.

 *Gemiye yapılan check-in esnasında istisnasız her yolcunun (çiftlerde sadece 1 kişi) manyetik “cruise card”larını alırken kredi kartını ibraz etmesi veya nakit depozit yatırması gerekmektedir. Bu ibraz sonucunda her kredi kartından kişi başına ortalama 300 USD’lik bir provizyon çekimi yapılacaktır. Bunun nedeni sizler gemiye check-in yaptıktan sonra seyir esnasında gemi içinde yapacağınız ekstra harcamalar içindir. Gemi içindeki ekstra harcamalarınızı check-in esnasında sizlere verilmiş olan bu manyetik Cruise Card ile yapabileceksiniz. Gemide hiçbir yerde nakit para geçmemektedir. Tüm harcamalarınızı odalarınızdaki interaktif televizyonlardan, gemi içerisindeki interaktif ekranlardan veya resepsiyondan takip edebilirsiniz.

*Gemiye alkollü içki, ütü, saç kurutma makinası, su ısıtıcı, biberon ısıtıcı, elektrikli battaniye vb. eşyalar sokmak kesinlikle yasaktır. Her kabinde saç kurutma makinası birçok kabinde su ısıtıcı mevcuttur.

*Gemi seyahatimizin başlangıcında valizleriniz için belirli renklerde valiz etiketleri tahsis edilecektir. Bu etiketlerin eksiksiz doldurulması valizlerinizin kabinlerinize doğru olarak gelmesi açısından son derece önemlidir.

*Valizleriniz geminin ilk kalkış gününde akşam geç vakte kadar kabininize gelmeyebilir. Bu yüzden gemiye bineceğiniz ilk gün önemli ihtiyaçlarınızı küçük bir el çantasına koyup yanınıza almanızda fayda vardır.

*Acil bir durumda tahliye prosedürlerini tanımanız açısından seyahatinizin ilk günü bir güvenlik tatbikatı ve sunumu yapılacaktır. Katılımı son derece önemlidir. Tatbikattaki buluşma noktasına rehberleriniz ve odanızdan sorumlu gemi çalışanı yönlendirmektedir.

*Geminin ücretli olan uydu bağlantılı internet sisteminden faydalanabilirsiniz. Maliyetinin düşük olması için mutlaka gemi tarafından önerilen paketleri tercih ediniz.

*Gemide her akşam, bir sonraki güne ait ayrıntılı bir program kabininize bırakılacaktır. Bu programda, gemi içerisindeki tüm aktiviteler, eğlence organizasyonlarına dair bilgiler ve önemli notlar eksiksiz şekilde yer almaktadır.

*Tur süresince tüm özel eşyalarınıza sahip çıkmanızı önemle rica ederiz. Gemide tüm kabinlerde değerli eşyalarınızı muhafaza edebileceğiniz bir kasa mevcuttur. Acentemiz kabinde ve bagajda unutulan para ve değerli ziynet eşyalarınızın kaybolması ve çalınmasından dolayı sorumluluk üstlenmemektedir. Bulunan eşyalarınızın bulunduğu ülkeden karşı ödemeli kargo hizmeti ile tarafınıza gönderilmesi konusunda destek sağlanacaktır.

*Tur başlangıcından sonraki günlerde de geminin limanlardaki kalkış saatlerine kesinlikle riayet edilmesi gerekmektedir. Limanlarda geminin kalkış saatinden en geç 45 dakika öncesinde gemiye giriş yapılması gerekmektedir. Aksi takdirde gemiye giriş yapamayabilirsiniz. Böyle bir durumdan acentemiz sorumlu olmayacaktır. Gemi turuna izin verilen uygun bir limandan yeniden dahil olunması için gerekli olacak ulaşım masrafları yolcunun kendisine aittir.

*Gemi seyahatinizin sonunda bir gece önceden kabinlerinize bırakılacak etiketlerin takılması gerekir. Sabah erkenden kabin kapılarınızın önüne bırakmanız gerekmektedir daha sonra valizlerinizi toplanarak transfer yapılacak otobüslerin önünde dizilir. Yolcular tarafından burada teslim alınacaktır.