Rotterdam - Gent - Amsterdam - Middelburg - Brüksel - Antwerp
Avrupa'yı Bir de Nehirden Gezin.
Ultra Her Şey Dahil Konaklama

Ultra Her Şey Dahil Konaklama

Tüm Turlar Dahil

Tüm Turlar Dahil

Türkçe Rehberli

Türkçe Rehberli

1 Kişilik Fiyat
2.399 EUR

2 Yetişkin Fiyatı
4.798 EUR
176.344 TL

Tur Programı


1. Gün
İstanbul – Amsterdam

Turumuz kişiye özel aracın sizi adresinizden alması ile başlıyor. İstanbul Yeni Havalimanı, Dış Hatlar Terminali Türk Havayolları kontuarı önünde belirlenen saatte buluşuyoruz. Check-in ve pasaport işlemleri sonrası Türk Havayolları'nın, tarifeli seferi ile Amsterdam’a hareket ediyoruz. Varışımızı takiben havalimanında bizleri bekleyen özel aracımız ile Amsterdam şehir merkezine transfer oluyor ve şehir turumuzu gerçekleştiriyoruz. Tur sonrası Düsseldorf limanında bulunan gemimize transfer oluyoruz. Check-in işlemleri sonrası odalara yerleştikten sonra serbest zaman. Akşam yemeği ve konaklama gemide.

Uçuş No: TK1951 (Türk Hava Yolları) - Kalkış: İstanbul - Tarih: 16 Temmuz 2025 - Saat: 08:30 - Varış: Amsterdam - Tarih: 16 Temmuz 2025 - Saat: 10:30
2. Gün
Amsterdam

Kahvaltının ardından arzu eden misafirlerimiz rehberimiz eşliğinde Amsterdam yürüyüş turunu gerçekleştirebilirsiniz. Tur sonrası öğle yemeğimizi almak üzere gemimize dönüş yapacağız. Yemeğin ardından serbest zaman. Hollanda’nın başkenti Amsterdam’ı dilediğiniz gibi keşfedebilirsiniz. Bu limandan hareket saati 19.00’dur. Akşam yemeği ve konaklama gemide.

3. Gün
Rotterdam

Gemimiz Rotterdam limanına saat 03.00’de yanaşacaktır. Gemide alacağımız kahvaltının ardından dileyen misafirlerimiz rehberimiz eşliğinde Rotterdam turuna katılabilir. Amsterdam’dan sonra Hollanda’nın nüfus bakımından en büyük ikinci şehri olan Rotterdam’da gerçekleştireceğimiz turumuz esnasında Euromast, Europort, Erasmus köprüsü, Eski cruise limanı, William köprüsü, Kübik evle ve Belediye binası dışarıdan görülecek yerler arasındadır. Öğle ve akşam yemeklerimizi gemimizde alacağız. Bu limandan hareket saati 15.00’dir.

4. Gün
Antwerp – Brüksel – Antwerp

Gemide alacağımız kahvaltının ardından Brüksel turumuzu gerçekleştirmek üzere gemimizden ayrılıyoruz. Brüksel’e varışımızın ardından ilk olarak şehrin kuzeyinde bulunan Heysel Bölgesi’ni ziyaret ediyoruz. Burada Heysel faciası olarak spor tarihine geçen stadı görüyoruz. Expo binası ve Paris’de bulunan Eiffel kulesine rakip olarak yapılan 102mt. Yüksekliğindeki Atomium binasını görüp fotoğraf molası verdikten sonra Çin evi ve Japon kulesi, Kraliyet sarayı, Avrupa Birliği Merkez binası, Avrupa Birliği Komisyon binası ve Zafer Tag’ı görülecek yerler arasındadır. Şehir merkezine geçtikten sonra yürüyerek yapacağımız tur bölümünde ise; Ünlü Rue de Bouchere, Grand Place Meydanı, Manneken Pis heykeli görülecek yerler arasındadır. Öğle yemeğimizi gemiden yanımıza getirdiğimiz kumanyalarımız ile alacağız. Tur sonrası gemiye dönüş. Bu limandan hareket saati 18.00’dir. Akşam yemeğimizi seyir esnasında alacağız. Konaklama gemide.

5. Gün
Gent

Gemimiz Gent limanına 02.30’da yanaşacaktır. Arzu eden misafirlerimiz rehberimiz eşliğinde Brügge & Gent turumuzu gerçekleştirecektir. Brüge bu yolculuğumuzda göreceğimiz şüphesiz en güzel şehirlerden biri. Unesco tarafından dünya mirası listesinde ve Avrupa Kültür başkenti seçilmiş kentin yıllar boyunca hiçbir savaştan etkilenmemesi bugün şehrin bozulmadan günümüze kadar gelmesinde en büyük etken. Brüge varışımız ile birlikte Zand meydanında otobüsümüzden iniyoruz. Kısa bir yürüyüşün ardından ünlü Markt (Pazar) meydanına geçiyoruz. Yol üzerinde Kuğular ile dolu kanallar, St.Jean Hastanesi, Grotus, Balık Pazarı ve Manastırlar görülecek yerler arasındadır. Markt Meydanında; Belfry, Lonca Evleri ve Provencial binasını gördükten sonra serbest zamanımız oluyor. Serbest zamanımız esnasında meydandaki mağazalardan rahibe işi danteller, çikolatalar ve hediyelikler alabileceğiniz gibi restoranlarda Belçika mutfağına özgü tatları deneyebilirsiniz. Brügge turu sonrası Gent şehrine hareket ediyoruz Gent’e varışımız ile birlikte yapacağımız yürüyüş turu sonrası Gent limanında demirli olan gemimize transfer olacağız. Bugün öğle yemeğimizi gemiden yanımıza getirdiğimiz kumanyalarımız ile alacağız. Bu limandan hareket saat 23.59’dur. Akşam yemeği ve konaklama gemide.

6. Gün
Middelburg – Veere

Gemimiz 06.00’da Middelburg limanına yanaşacaktır. Kahvaltının ardından arzu eden misafirlerimiz rehberimiz eşliğinde Middelburg yürüyüş turuna katılabilirler. Tur sonrası gemimize geri döneceğiz. Bu limandan hareket saati 12.00’dir. Öğle yemeğimizi seyir esnasında alacağız. Gemimiz 13.00’de Veere limanına yanaşacaktır. Veere varışımızı takiben serbest zaman. Bu limandan hareket saati 19.00’dur. Akşam yemeğimizi seyir esnasında alacağız. Konaklama gemide.

7. Gün
Gorınchem – Amsterdam

Gemimiz gece 02.00’de Gorinchem limanına yanaşacaktır. Kahvaltı sonrası Gorinchem’de yürüyüş turumuzu gerçekleştireceğiz. Tur sonrası Gorinchem limanında demirli olan gemimize transfer olacağız. Bu limandan hareketi 13.00’dür. Öğle yemeğimizi seyir esnasında alacağız. Gemimiz Amsterdam limanına 21.00’de yanaşacaktır. Akşam yemeği ve konaklama gemide.

8. Gün
Amsterdam – İstanbul

Gemide alacağımız kahvaltının ardından çıkış işlemlerimizi gerçekleştiriyoruz. Sonrasında, gerçek Hollanda olarak bilinen Amsterdam’ın kuzeyine gidiyoruz. İlk olarak Hollanda’yı tanıtan tüm kartpostallarda gördüğünüz değirmenleri ile ünlü Zaanse bölgesi ziyaret ediyoruz. 17. ve 18. Yüzyıllardan kalan değirmenler günümüzde de işlevini sürdürmekte buradaki zamanımızda değirmenlerin fotoğrafını çekebilirsiniz (dışarıdan). Zaanse sonrası Volendam kasabasına gidiş yolu üzerinde Yerel bir peynir çiftliğinde, Hollanda'nın meşhur Gauda peynirlerinden tatma ve satın alma imkânı bulacaksınız. Tur sonrası Amsterdam havalimanına transfer oluyoruz. Check-in pasaport kontrol işlemlerinin ardından Türk Havayollarının tarifeli seferi ile İstanbul uçuşumuzu gerçekleştiriyoruz.

9. Gün
İstanbul

Varışımızı takiben daha önce bizlere vermiş olduğunuz adreslerinize transfer olmanız ile turumuz sona eriyor.

Uçuş No: TK1954 (Türk Hava Yolları) - Kalkış: Amsterdam - Tarih: 23 Temmuz 2025 - Saat: 18:35 - Varış: İstanbul - Tarih: 24 Temmuz 2025 - Saat: 00:05

Hizmetler


Paket Fiyata Dahil Hizmetler:
 • Türk Havayolları ile İstanbul (IST) - Amsterdam (AMS) // Amsterdam (AMS) - İstanbul (IST) gidiş-dönüş parkurunda ekonomi sınıfı uçak bileti
 • Ev-alan-ev transferi
 • Havalimanı vergileri & Gemi liman vergiler
 • Covid-19 ve İptal Teminatlı Seyahat Sağlık Sigortası (Seyahatin Türkiye dışında başladığı andan itibaren geçerlidir.)
 • Viva Enjoy gemisinde, 7 gece tam pansiyon konaklama (Tam pansiyon dahilindeki servis gemiye biniş günü Akşam yemeği ile başlayıp, gemiden iniş günü kahvaltı ile son bulmaktadır)
 • Havalimanı transferleri (Gemiye biniş günü ve gemiden iniş günü)
 • Tüm Alkollü ve Alkolsüz İçecekler (Bar ve Mini Bar Dahil)
 • Gemi personel bahşişleri (Kişi başı 77 Euro tutarında)
 • Ücretsiz Wi-Fi İnternet
 • Gemizde canlı müzik ve aktiviteler
 • Gemide tüm gün kahve & çay istasyonu ve beş çayı ikramları
 • Hoşgeldiniz Kokteyli
 • Kaptan’ın Gala Kokteyli, Gala Özen Menüsü
 • Geminin ilk ve son günü bagaj taşıma servisi
 • Profesyonel Türkçe rehberlik ve asistanlık hizmetleri
 • TURSAB zorunlu mesleki sorumluluk sigortası
 • Yurtdışı çıkış pulu
 • Amsterdam şehir turu
 • Rotterdam turu
 • Brüksel turu
 • Brugge & Gent turu
 • Middelburg turu
 • Gorinchem turu
 • Volendam & Zaanse Schans
Paket Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler:
 • Vize ücreti ve hizmet bedeli
 • İç hat bağlantı bileti
 • Her türlü kişisel harcama
 • Covid-19 Seyahat & Sağlık Sigortası Sür primi (65+ yaş ve üzeri misafirler için)
 • Şoför tipleri 5-10 Euro / kişi başı (isteğe bağlı)

Fiyat Bilgileri


TARİHOTELİki Kişilik Odada KişibaşıÜç Kişilik Odada KişibaşıTek Kişilik OdaÇocuk (02,00 - 11,99 Yaş)
16 Temmuz 2025 | 24 Temmuz 2025 Dış Kabin Son 1 Oda2.399 EUR-3.998 EUR-
16 Temmuz 2025 | 24 Temmuz 2025 Orta Kat French Balkonlu Kabin Son 5 Oda2.499 EUR-4.198 EUR-
16 Temmuz 2025 | 24 Temmuz 2025 Üst Kat French Balkonlu Kabin Son 5 Oda2.599 EUR-4.398 EUR-

Genel Bilgiler


Gemimiz
Viva Enjoy Gemisi

2024 yılının başında seferlerine başlayan geminin uzunluğu 135m, genişliği 11m, toplam 3 katlı olan gemide 95 kabin bulunmaktadır ve yolcu kapasitesi 190 olarak belirlenmiştir. Tüm kabinlerde; klima, Tv, telefon, minibar, kasa, saç kurutma makinası, kıyafet askısı, havlu, şampuan gibi imkanlar mevcuttur.
https://www.viva-cruises.com/en/ships/ms-viva-enjoy

KATILIM ŞARTI
Bu gezimizde maximum 24 kişi katılımı ile gerçekleştirilir. Gemi şirketi tarafından olası parkur ve tarih değişikliği halinde tur yeni güzergahı ile devam eder.

VİZE
Umumi Pasaport                          Vize gerekli (Çok girişli Schengen Vizesi)

Yeşil Pasaport                               Vize gerekli değil

Hizmet Pasaportu                         Vize gerekli değil

Seyahat bitiş tarihinden itibaren 6 ay geçerli ve 10 yıldan eski olmayan pasaportunuzun olması gerekmektedir.

Geçerli pasaportun olması ve/veya vize alınmış (vize gerekli destinasyon/pasaport için) olması, ülkeye giriş yapılabileceği anlamına gelmemektedir. Pasaport polisinin sizi ülkeye sokmama yetkisi vardır. Bu durumdan Gazella sorumlu değildir, sorumluluk yolcuya aittir. 

Vize gereken destinasyonlarda, vize başvurusu için acentenizin tarafınıza ileteceği “Vize İçin Gerekli Evraklar” listesinde belirtilen belgeler ile vize başvurusunun yapılması gerekmektedir.

Yırtık, yıpranmış, ıslanmış ve/veya benzeri tahribata uğramış pasaportlar nedeniyle ziyaret edilecek ülke sınır kapısında gümrük polisi ile sorun yaşanmaması adına; anılan pasaportların yenilenmesi ve T.C. vatandaşlarına vize uygulayan bir ülke ise ilgili vizenin yeni pasaportta olması gerekmektedir. Aksi durumda sorumluluk yolcuya aittir. 

18 yaşından küçük misafirlerimiz tek başlarına ya da yanlarında anne ya da babadan sadece biri ile seyahat ederken ülke giriş-çıkışlarında görevli polis memurunca anne-babanın ortak muvafakatini gösterir belge sorulması ihtimali olduğundan; 18 yaş altı misafirlerimizin ve anne-babalarının bu konuda hassasiyet göstermelerini tavsiye ederiz.

SAĞLIK
Nehir Cruise gemilerinde uzman doktorların ve tıbbi personelin hizmet verdiği, donanımlı Sağlık Merkezi bulunmaz. Acil durumlarda resepsiyon en yakın sağlık kuruluşundan çok kısa süre içerisinde sağlık ekiplerini gemiye çağırır. Bu tür sağlık hizmetleri ücretlidir. Sağlık sigortanız bu konuda destek olacaktır.

Gemi yolculuğunuz esnasında alacağınız yemeklerde sağlığınızı tehdit edecek bir sorun ile karşılaşılacağını düşünmüyoruz. Buna karşın gemide olmadığınız anlarda yeme içme konusunda dikkatli olmanızı, kesinlikle kapalı şişe suyu tüketmenizi, buz, süt ve süt ürünlerinden kaçınmanızı, iyi pişirildiğine emin olduğunuz et ve balık ürünleri tüketmenizi, meyve konusunda muz, ananas gibi kabuğu soyulabilen meyveler yemenizi öneriyoruz. Ülke girişlerinde ve yurda dönüşlerde güncel aşı/pcr kurallarına uyulmalıdır.

UÇUŞ SÜRELERİ
İstanbul                                   Amsterdam  3 sa 20 dk

Amsterdam                             İstanbul         3 sa 20 dk

OPSİYONEL TURLAR & ETKİNLİKLER
Opsiyonel turlar ve Etkinlikler, servis aldığımız yerel acente tarafından en az 10 kişi katılım şartı ile düzenlenmekte olup, katılım zorunluluğu bulunmamaktadır. Yeterli sayı sağlanamadığı takdirde geziler yapılamamakta veya opsiyonel tur / etkinlik fiyatları, içerik, kullanılacak araç katılımcı sayısına göre değişiklik gösterebilmektedir. Ayrıca ekstra turların / etkinliklerin günleri ve saatleri, gidilecek yerlerdeki müze, ören yerlerinin veya mekânın açık/kapalı olma durumlarına ve hava şartlarına göre rehber tarafından değiştirilebilir.

Tur paketine dahil olan panoramik şehir turları, şehirlerin genel tanıtımı için düzenlenen ve araç içinden rehber anlatımıyla panoramik olarak yapılan müze, ören yeri girişlerini içermeyen en fazla 2-3 saatlik turlardır. Panoramik turlar, programda belirtilen diğer turlar da dahil olmak üzere, tura denk gelen gün ve saatte yerel otoriteler tarafından gezilmesine, girilmesine izin verilmeyen veya herhangi bir etkinlik nedeniyle kapalı yollar sebebiyle gerçekleşmediği takdirde, keza hava şartları nedeniyle turun yapılması imkânsız hale geldiği durumlarda bahse konu turların yapılamamasından Gazella Turizm sorumlu değildir. Bazı turlar kapalı yollar veya araç girişine izin verilmeyen noktalarda imkanlar dahilinde toplu taşıma veya yaya olarak yapılabilir.

PARA BİRİMİ
Yanınızda Euro (EUR) bulundurmanızda fayda vardır.

SAAT DİLİMİ
Avrupa, Türkiye ile yaz saat diliminde 1 saat geride, kış saat diliminde ise 2 saat geridedir.

Örneğin, Kışın Türkiye’de saat 18:30 iken Avrupa’da 16:30’dur.

TELEFON KULLANIMI
Cep telefonu hattınız uluslararası aramalara (roaming) açık ise kullanılmaktadır.

KIYAFET VE GEREKLİ EŞYALAR
Yaz sezonunda gidilecekse kolayca giyilip çıkarılabilecek t-shirt, kısa ve uzun kollu gömlekler, pamuklu pantolonlar, şort, rahat yürüyüş ayakkabıları, akşamları için ince bir mont ve ince bir kazak almanızı öneririz. Bunun dışında; şapka, güneş gözlüğü, güneş kremi, olası gürültüye karşı kulak tıkacı, fotoğraf makinesi, video kamera ve bunların şarj aletleri ve yedek hafıza kartları da getirebilirsiniz. Kış döneminde ise, rahat hareket edebileceğiniz ve sizi sıcak tutacak giysiler öneririz.

YEMEK KÜLTÜRÜ
Avrupa yemek kültürü kısmen de olsa Türk yeme içme kültürüne oldukça yakındır. Seyahatiniz esnasında gemimiz Avrupa Mutfağının seçkin örneklerinden siz değerli misafirlerimize belirli günlerde sunacaktır.

ELEKTRİK
Elektrik prizleri Türkiye ile aynıdır.

Alışveriş
Şehir merkezlerinde bulunan alışveriş merkezleri ve hediyelik eşya satan küçük tezgahlardan alışveriş imkânı bulunmaktadır.

ÖNEMLİ NOTLAR
Bu Turumuza 14 Yaş Altı Çocukları Maalesef Kabul Edemiyoruz 

*Programda belirtilen saatler Viva Cruises ve Türk Hava Yolları firmalarından alınmıştır. Saatlerde oluşabilecek herhangi bir değişiklikten acentemiz sorumlu değildir. Dolayısıyla herhangi bir saat değişikliği durumunda acentemiz programın içeriğini düzenleme hakkını saklı tutar. Ayrıca deniz & nehir turlarımızda ani gelişen liman şartları, kötü hava şartları, su seviye değişimi, deniz & nehir trafiği, nehir seviye havuzlarındaki grev vb. “fors majör” nedenlerden dolayı gemi firması ve gemi kaptanı programda değişiklik yapma hakkına sahiptir. Bu değişikliklerden acentemiz sorumlu olmamaktadır.

*Tura başlangıç için acentemiz tarafından bildirilen saatlerde belirtilen havalimanında ya da geminin yanaşacağı limanda hazır bulunmayan, uçağı ya da gemiyi kaçırarak binemeyen yolcuların seyahati gerçekleştirememelerinden acentemiz sorumlu olmayacaktır. Uçağı ya da gemiyi kaçıran yolcuların tura yeniden dahil olmaları için gerekli olacak ulaşım masrafları kendilerine aittir.

 *Gemiye yapılan check-in esnasında istisnasız her yolcunun (çiftlerde sadece 1 kişi) manyetik “cruise card”larını alırken kredi kartını ibraz etmesi veya nakit depozit yatırması gerekmektedir. Bu ibraz sonucunda her kredi kartından kişi başına ortalama 300 USD’lik bir provizyon çekimi yapılacaktır. Bunun nedeni sizler gemiye check-in yaptıktan sonra seyir esnasında gemi içinde yapacağınız ekstra harcamalar içindir. Gemi içindeki ekstra harcamalarınızı check-in esnasında sizlere verilmiş olan bu manyetik Cruise Card ile yapabileceksiniz. Gemide hiçbir yerde nakit para geçmemektedir. Tüm harcamalarınızı odalarınızdaki interaktif televizyonlardan, gemi içerisindeki interaktif ekranlardan veya resepsiyondan takip edebilirsiniz.

*Gemiye alkollü içki, ütü, saç kurutma makinası, su ısıtıcı, biberon ısıtıcı, elektrikli battaniye vb. eşyalar sokmak kesinlikle yasaktır. Her kabinde saç kurutma makinası birçok kabinde su ısıtıcı mevcuttur.

*Gemi seyahatimizin başlangıcında valizleriniz için belirli renklerde valiz etiketleri tahsis edilecektir. Bu etiketlerin eksiksiz doldurulması valizlerinizin kabinlerinize doğru olarak gelmesi açısından son derece önemlidir.

*Valizleriniz geminin ilk kalkış gününde akşam geç vakte kadar kabininize gelmeyebilir. Bu yüzden gemiye bineceğiniz ilk gün önemli ihtiyaçlarınızı küçük bir el çantasına koyup yanınıza almanızda fayda vardır.

*Acil bir durumda tahliye prosedürlerini tanımanız açısından seyahatinizin ilk günü bir güvenlik tatbikatı ve sunumu yapılacaktır. Katılımı son derece önemlidir. Tatbikattaki buluşma noktasına rehberleriniz ve odanızdan sorumlu gemi çalışanı yönlendirmektedir.

*Geminin ücretli olan uydu bağlantılı internet sisteminden faydalanabilirsiniz. Maliyetinin düşük olması için mutlaka gemi tarafından önerilen paketleri tercih ediniz.

*Gemide her akşam, bir sonraki güne ait ayrıntılı bir program kabininize bırakılacaktır. Bu programda, gemi içerisindeki tüm aktiviteler, eğlence organizasyonlarına dair bilgiler ve önemli notlar eksiksiz şekilde yer almaktadır.

*Tur süresince tüm özel eşyalarınıza sahip çıkmanızı önemle rica ederiz. Gemide tüm kabinlerde değerli eşyalarınızı muhafaza edebileceğiniz bir kasa mevcuttur. Acentamız kabinde ve bagajda unutulan para ve değerli zihniyet eşyalarınızın kaybolması ve çalınmasından dolayı sorumluluk üstlenmemektedir. Bulunan eşyalarınızın bulunduğu ülkeden karşı ödemeli kargo hizmeti ile tarafınıza gönderilmesi konusunda destek sağlanacaktır.

*Tur başlangıcından sonraki günlerde de geminin limanlardaki kalkış saatlerine kesinlikle riayet edilmesi gerekmektedir. Limanlarda geminin kalkış saatinden en geç 45 dakika öncesinde gemiye giriş yapılması gerekmektedir. Aksi takdirde gemiye giriş yapamayabilirsiniz. Böyle bir durumdan acentemiz sorumlu olmayacaktır. Gemi turuna izin verilen uygun bir limandan yeniden dahil olunması için gerekli olacak ulaşım masrafları yolcunun kendisine aittir.

*Gemi seyahatinizin sonunda bir gece önceden kabinlerinize bırakılacak etiketlerin takılması gerekir. Sabah erkenden kabin kapılarınızın önüne bırakmanız gerekmektedir daha sonra valizlerinizi toplanarak transfer yapılacak otobüslerin önünde dizilir. Yolcular tarafından burada teslim alınacaktır.