Bari - Salerno - Napoli - Sorrento
Etna Yanardağı’nın tüm heybetini hissettirdiği topraklar ve suların çarşaf gibi olduğu dinginliğin adresi Güney Akdeniz...
Yakında

Tur Programı


Hizmetler


Paket Fiyata Dahil Hizmetler:
  • Vize ücreti, servis bedeli
  • Seyahat ve sağlık sigortası
  • Öğle ve akşam yemekleri
  • Her türlü kişisel harcamalar ve otel ekstraları
  • Yurt dışı çıkış harcı bedeli
  • Fiyata dahil hizmetlerde belirtilmemiş müze ve ören yerleri girişleri
  • Şoför tipleri 5-10 Euro / kişibaşı (isteğe bağlı)
Paket Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler:

Fiyat Bilgileri


Genel Bilgiler


Sağlık Politikamız
Gazella Turizm turlarında hizmet veren tur rehberleri, yerel rehberler, hizmet veren tüm şoförler ve araç görevlileri çift aşılıdır.Tura katılan misafirlerimizin tamamının aşılı olduğuna dikkat ediyoruz. Bu nedenle hem ülkemizde hem de ziyaretini gerçekleştirdiğimiz ülke Sağlık Bakanlıkları tarafından onaylanmış çift aşı ibrazını rica ediyor veya son üç ay içerisinde COVID-19 hastalığını geçirerek bağışıklık geliştirme zorunluluğu arıyoruz.Sağlıklı Seyahat konsepti kapsamında, rezervasyon anında tüm misafirlerin HES kodlarının sisteme girilmesi gerekmektedir.

Oteller

4* Hilton Garden Inn vb. Lecce
https://www.hilton.com/en/hotels/lccgigi-hilton-garden-inn-lecce/

4* Novotel Salerno Est Arechi vb. Salerno
https://all.accor.com/hotel/6351/index.tr.shtml


 Gezi Zamanlaması
İtalya'yı ziyaret etmek için en iyi zaman, sıcaklığın rahat olduğu ve daha az kalabalığın olduğu ilkbahar (Mart-Mayıs) ve sonbahardır (Eylül-Kasım).
Nisan ayı başındaki kır çiçekleri ve Haziran ayı sonuna kadar yükselen sıcaklıklar gerçek bir çekicidir. Ekim ayından itibaren yaz sıcağı azalır, üzüm hasadı tüm hızıyla devam eder ve şehirler gezi için daha sessizdir.
Güneydeki sıcaklıklar kışın ılık kalır. Sezon dışı olmasına ve bazı ilgi çekici yerlerin sınırlı açılış saatlerine sahip olmasına rağmen, ülkenin birçok tarihi mekanını keşfetmek için hala keyifli bir zaman. Kuzey İtalya'daki kışlar ise normalde ıslak ve soğuktur. Temmuz ve Ağustos yaz aylarında daha yüksek sıcaklıklar görülür ve ziyaretçi sayısı zirveye ulaşır.


Vize Bilgileri
İtalya Schengen ülkesidir. Umuma Mahsus Pasaport (Bordo Pasaport) hamilleri vizeye tabidir. Diplomatik, Hizmet ve Hususi Pasaport hamilleri ise anılan ülkeye yapacakları seyahatlerinde vizeden muaftır.


Uçuş Süreleri
İstanbul Bari arası uçuş süresi yaklaşık olarak 2 saat 05 dakikadır. 
Bari İstanbul arası uçuş süresi yaklaşık olarak 2 saat 05 dakikadır. 


- Para Birimi
İtalya  Euro Bölgesi ülkelerindendir. Seyahatiniz için yanınıza Euro almanızı ve bunun ufak birimlerini yanınızda bulundurmanızı öneririz.


- Saat Dilimi
Türkiye ile İtalya arasında -1 saat fark bulunmaktadır. Türkiye’de saat 12.00 iken 11.00'dir.


- Telefon Kullanımı
Tüm cep telefonu operatörleri, hattınız uluslararası dolaşıma açıksa kullanılabilmektedir.


-Gezi İçin Alınabilecek Kıyafet ve Gerekli Eşyalar
Yanınıza kolayca giyip çıkarabileceğiniz tişörtler, gömlekler, pamuklu pantolonlar, kazaklar, rahat yürüyüş ayakkabıları ve bir mont almanızı öneririz. Yağmur ihtimaline karşı bir yağmurluk ve şemsiye de getirebilirsiniz. Bunun dışında şapka, güneş gözlüğü, güneş kremi, olası gürültüye karşı kulak tıkacı, fotoğraf makinesi, video kamera ve bunların şarj aletleri ve yedek hafıza kartları da getirebilirsiniz.


- Yemek Kültürü

İtalya; Akdeniz Mutfağının en iyi örneklerini bulabileceğiniz, Türk damak tadına son derece benzer bir yemek kültürüne sahiptir. Muhteşem şarapları, peynirleri, zeytinyağı sofralardan eksik olmaz ve sizin de yemeklerinizde bunları denemenizi öneriyoruz.


- Elektrik
İtalya’da elektrik 220/230 volttur ve C tipi ikili ince yuvarlak ve F tipi ikili kalın yuvarlak prizler kullanılmaktadır.- Alışveriş
İtalya rahatlıkla bir alışveriş cenneti olarak adlandırılabilir. İtalya turumuz esnasında birçok dünya markasına ait ürün bulunabilir. Ayrıca hediyelik eşya dükkanları da yine aynı bölgede hizmet vermektedir. - Önemli Notlar
Bu turumuza yalnızca 34-44 yaş arası misafirlerimizi kabul edebiliyoruz.
*Pasaport sürelerinin, tur bitiş tarihinden itibaren en az 6 ay geçerliliğinin bulunması ve en az iki boş sayfanın olması gerekmektedir.*