Cascais - Sintra - Batalha - Fatima - Porto - Obidos - Lizbon
Buram buram tarih kokan Porto; her köşesi ayrı bir hazine olan Lizbon...
Tüm Turlar Dahil

Tüm Turlar Dahil

4 Yıldız Oteller

4 Yıldız Oteller

1 Öğle & 1 Akşam Yemeği Dahil

1 Öğle & 1 Akşam Yemeği Dahil

1 Kişilik Fiyat
1.490 EUR

2 Yetişkin Fiyatı
2.980 EUR
70.792 TL
Taksit Seçenekleri

Tur Programı


1. Gün
İzmir – İstanbul – Porto

Turumuz size özel aracınız ile evinizden alınmanız ile başlıyor. İzmir Havalimanı İç Hatlar Terminali’nde rehberinizle buluşma sonrası Türk Hava Yolları kontuarından gerçekleştireceğiniz bagaj ve bilet işlemlerinizin ardından, Türk Hava Yolları tarifeli seferi ile önce İstanbul’a hareket edeceğiz. İstanbul’a varışımızın ardından dış hatlar kısmına geçip yine Türk Hava Yollarının tarifeli seferi ile Porto’ya uçuşumuzu gerçekleştiriyoruz. Varıştan itibaren panoramik Porto şehir turumuz için havalimanından ayrılıyoruz. Şehir turumuz sırasında göreceğimiz yerler arasında; Sao Bento Tren İstasyonu, Sao Francisco Kilisesi, Foz, Boa Vista Bulvarı ve Stock Exchange Palace mevcut. Şehir turumuz sırasında ayrıca Dom Luis köprüsünü geçerek Gaia´ya şarap tatmak üzere şarap mahzenlerine gidiyoruz. Ardından şehri dilediğiniz gibi keşfedebilirsiniz. Rehberimizin belirleyeceği saatte buluşuyor ve günün yorgunluğunu atmak üzere otelimize geçiyoruz. Geceleme otelimizde.

Uçuş No: TK 2355 (Türk Hava Yolları) - Kalkış: İzmir - Tarih: 11 Ekim 2023 - Saat: 04:40 - Varış: İstanbul - Tarih: 11 Ekim 2023 - Saat: 05:50
Uçuş No: TK 1449 (Türk Hava Yolları) - Kalkış: İstanbul - Tarih: 11 Ekim 2023 - Saat: 08:20 - Varış: Porto - Tarih: 11 Ekim 2023 - Saat: 11:15
2. Gün
Porto – Fatima – Batalha – Nazare – Obıdos – Lızbon

Otelimizde alacağımız kahvaltının ardından Lizbon’a varmadan önce yolculuğumuz esnasında ilk durağımız “Fatima’nın Üç Sırrı” mucizesi ile ünlenen ve her yıl on binlerce Hıristiyan hacıya ev sahipliği yapan Fatima Kasabası’nı keşfedeceğiz. Fatima gezisinin ardından UNESCO Dünya Mirası Listesi’nde yer alan muazzam bir mimariye sahip Batalha Manastırını gezmek üzere Batalha’ya gidiyoruz. İçi yüksek devasa yivli sütunlarla desteklenmiş, camları ve palmiye ağacını yansıtan tavan kubbeleri ile dünya harikası bu manastırı gezdikten sonra rotamızı yüksek koylarla çevrili, balıkçı şehri Nazare'yi görüyoruz. Öğle yemeğimizi burada alacağız. Yemeğin ardından yolumuza Roma döneminde kurulmuş şirin bir kasaba olan Obidos’u ziyaret ederek devam edeceğiz. Unesco Dünya Mirasında yer alan bu orta çağ kentini keşfettikten sonra Lizbon’a hareket edeceğiz. Varışımızla birlikte dinlenmek üzere Lizbon’da bulunan otelimize geçiyoruz. Geceleme otelimizde.

3. Gün
Lızbon

Otelimizde alacağımız kahvaltının ardından Lizbon’u keşfetmek üzere otelden ayrılıyoruz. Şehir turumuzda göreceğimiz yerler arasında Heronimos Manastırı ve Vasco de Gama’nın denizaşırı keşiflerini anmak için yapılmış olan Belem Kulesi’ni ziyaret ediyoruz. Turumuz sırasında, ünlü Pasteis de Belem Pastanesi’nde, bölgenin özel tatlarından olan “pasteis (nata)” tadımı için bir mola veriyoruz. Otobüsümüz ile yapacağımız panoramik tur sırasında ise, Praça do Comercio, Praça Rossio ve coğrafi keşifler anısına yaptırılmış olan Padrao dos Descobrimentos (Keşifler Anıtı) göreceğimiz yerler arasındadır. Tur bitimi şehrin en eski bölgelerinden biri olan Alfama’yı keşfedeceğiz. Dar Arnavut kaldırımlı sokakları, nostaljik tramvayları ve eski evleri ile hoş bir labirenti andıran bölgede yürürken şehrin tarihine, kültürüne yakından tanıklık edeceğiz. Tur bitimi Alfama bölgesinde bolca yer alan bir Portekiz klasiği olan Fado gecesinin düzenlendiği mekanların birinde hem Portekiz’in dünyaca ünlü, hüzünlü melodisi ile nam salmış Fado müziğini dinleyeceğiz hem de akşam yemeğimizi alacağız. Gösterinin ardından otelimize geçiyoruz. Geceleme otelimizde.

4. Gün
Lizbon – Estorıl – Sintra – Cabo Da Roca – Cascais – Lizbon

Otelimizde alacağımız kahvaltının ardından 9. yüzyılın romantik mimarisi ile bezeli şehir planlaması ile UNESCO Dünya Mirası Listesi’ne giren Sintra’ya hareket ediyoruz. Sintra’ya varmadan önce yol üzerinde Portekiz Rivierası'nda uzun süredir zengin ve ünlülerin kozmopolit tatil beldesi olarak kurulmuş olan Estoril’i ziyaret edeceğiz. Bu kısa ziyaretimizin ardından şair Lord Byron’un dünyadaki en güzel köy olarak nitelediği Sintra’da yer alan Pena Palace’ı ziyaret ediyoruz. Saray gezimizin ardından ilk olarak, Avrupa anakarasının Batı’daki en uç noktası kabul edilen Cabo da Roca (Roca Burnu)’yı; sonrasındaysa Cascais adlı eski balıkçı kasabasını keşfedeceğiz. Tur bitimi Lizbon’a geri dönüyor ve şehri keşfetmek için serbest zamanımız olacak. Ardından otelimize transfer. Konaklama otelimizde.

5. Gün
Lızbon – İstanbul – İzmir

Kahvaltının ardından Lizbon havalimanına transfer olacağız. Türk Havayollarının tarifeli seferi ile İstanbul’a uçuşumuz gerçekleşiyor. İstanbul’a varışımızla birlikte iç hatlar terminaline geçeceğiz. Türk Havayollarının tarifeli seferi ile İzmir’e hareket edeceğiz. İzmir havalimanına varışımızla birlikte turumuz önceden vermiş olduğunuz adrese kişiye özel transferiniz ile son buluyor. Bir sonraki keşfinizde buluşmak üzere..

Uçuş No: TK 1756 (Türk Hava Yolları) - Kalkış: Lizbon - Tarih: 15 Ekim 2023 - Saat: 10:55 - Varış: İstanbul - Tarih: 15 Ekim 2023 - Saat: 17:35
Uçuş No: TK 2336 (Türk Hava Yolları) - Kalkış: İstanbul - Tarih: 15 Ekim 2023 - Saat: 19:00 - Varış: İzmir - Tarih: 15 Ekim 2023 - Saat: 20:15

Hizmetler


Paket Fiyata Dahil Hizmetler:
 • Türk Havayolları tarifeli seferi ile gidiş ve dönüşte İzmir iç hat bağlantısı dahil İstanbul – Porto / Lizbon– İstanbul gidiş dönüş ekonomi sınıfı uçak biletleri
 • Havalimanı vergileri
 • Kişiye özel ev-alan – ev transferleri
 • Porto’da 1 gece, Lizbon’da 3 gece olmak üzere toplamda 4 gece, 4* otellerde kahvaltı dâhil konaklama
 • Porto, Lizbon şehir turları
 • Sintra, Cascais, Estoril, Cabo da Roca, Obidos, Fatima, Batalha ve Nazare gezileri
 • Porto’da üzümden yapılmış içecek tadımı
 • Sintra’da Pena Palace girişi
 • Fado Gecesi
 • 1 öğle ve 1 akşam yemeği
 • Covid 19 Seyahat Sağlık Sigortası
 • Türkçe rehberlik hizmeti
 • Yurtdışı çıkış harcı
Paket Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler:
 • Schengen Vize Ücreti ( yeşil pasaporta gerekmemektedir )
 • Programda belirtilmeyen öğle ve akşam yemekleri
 • Yemekler esnasında alınacak içecekler
 • Fazla bagaj ücretleri
 • Kişisel harcamalar
 • Bahşişler (İsteğe Bağlıdır)

Fiyat Bilgileri


TARİHOTELİki Kişilik Odada KişibaşıÜç Kişilik Odada KişibaşıTek Kişilik OdaÇocuk (02,00 - 11,99 Yaş)
11 Ekim 2023 | 15 Ekim 2023 4* Oteller 1.490 EUR1.490 EUR1.940 EUR-
16 Kasım 2023 | 20 Kasım 2023 4* Oteller 1.560 EUR1.560 EUR2.010 EUR-

Genel Bilgiler


Otellerimiz

Lizbon:  4*  Marriott Lisbon vb.
https://www.marriott.com/en-us/hotels/lispt-lisbon-marriott-hotel/overview/?scid=f2ae0541-1279-4f24-b197-a979c79310b0

Porto:  4*  Hf Ipanema Park vb.
https://www.hfhotels.com/hoteis/hf-ipanema-park-pt/?utm_source=mybusiness&utm_medium=organic&utm_term=&utm_content=hf-ipanema-park&utm_campaign=my-business


Katılım Şartları
Bu gezimiz, en az 20 kişi katılım şartı ile düzenlenmektedir.  Yeterli katılım sağlanamadığı takdirde, son iptal bildirim tarihi tur başlangıcının 20 gün öncesidir. Katılım yetersizliği nedeniyle iptal edilen tur, acenteniz aracılığı ile tarafınıza bildirilecektir.


Vize Bilgileri
Umumi Pasaport                            Vize gerekli         

Yeşil Pasaport                                Vize gerekli değil

Hizmet Pasaportu                         Vize gerekli değil

Portekiz Schengen Bölgesi’ne mensup ülkelerdir. Geçerli Schengen vizeniz ile bu ülkeye seyahat edebilirsiniz. Vizeniz yoksa aşağıdaki bilgileri dikkate almanızı rica ederiz. Portekiz: Umuma Mahsus Pasaport (Bordo Pasaport) hamilleri vizeye tabidir. Diplomatik, Hizmet ve Hususi Pasaport hamilleri ise 180 gün içinde 90 günü aşmamak kaydıyla, anılan ülkeye yapacakları seyahatlerinde vizeden muaftır.

Vize gereken destinasyonlarda, vize başvurusu için acentenizin tarafınıza ileteceği “Vize İçin Gerekli Evraklar” listesinde belirtilen belgeler ile vize başvurusunun yapılması gerekmektedir.

Yırtık, yıpranmış, ıslanmış ve/veya benzeri tahribata uğramış pasaportlar nedeniyle ziyaret edilecek ülke sınır kapısında gümrük polisi ile sorun yaşanmaması adına; anılan pasaportların yenilenmesi ve T.C. vatandaşlarına vize uygulayan bir ülke ise ilgili vizenin yeni pasaportta olması gerekmektedir. Aksi durumda sorumluluk yolcuya aittir. 

18 yaşından küçük misafirlerimiz tek başlarına ya da yanlarında anne ya da babadan sadece biri ile seyahat ederken ülke giriş-çıkışlarında görevli polis memurunca anne-babanın ortak muvafakatini gösterir belge sorulması ihtimali olduğundan; 18 yaş altı misafirlerimizin ve anne-babalarının bu konuda hassasiyet göstermelerini tavsiye ederiz.

Sağlıklı Seyahat Politikamız

Tura katılan misafirlerimizden, sağlık bakanlıkları tarafından onaylanmış çift aşı ibrazını veya son 3 ay içerisinde Covid-19 hastalığını geçirmiş olma zorunluğunu arıyoruz. Turlarımızda görev yapan, rehberimiz, yerel rehberimiz, araç şoförleri ve muavinlerimiz de çift aşılıdır.

İlgili ülkelerin Sağlık Bakanlıklarının belirlediği ek PCR ve kabul edilen aşı markalarının en güncel hallerinin takip edilmesi gerekmektedir.. Herhangi bir ilaç kullanmanız tavsiye edilmemektedir

Uçuş Süreleri
İstanbul                          Lizbon                    4 sa 55 dk

Porto                               İstanbul                 4 sa 30 dk

Para Birimi
Portekiz Euro Bölgesi ülkelerindendir. Gezi için yanınıza Euro almanızı ve bunun küçük birimlerini de yanınızda bulundurmanızı öneriyoruz.


Saat Dilimi
Türkiye ile Portekiz arasında -3 saat fark bulunmaktadır. Türkiye’de saat 12.00 iken bu ülkelerde saat  09.00’dur.


Telefon Kullanımı
Tüm cep telefonu operatörleri, hattınız uluslararası dolaşıma açıksa kullanılabilmektedir.


Gezi İçin Alınabilecek Kıyafet ve Gerekli Eşyalar
Yanınıza kolayca giyip çıkarabileceğiniz tişörtler, kısa ve uzun kollu gömlekler, pamuklu pantolonlar, rahat yürüyüş ayakkabıları ve akşamları için ince bir mont almanızı öneririz. Bunun dışında şapka, güneş gözlüğü, güneş kremi, olası gürültüye karşı kulak tıkacı, fotoğraf makinesi, video kamera ve bunların şarj aletleri ve yedek hafıza kartları da getirebilirsiniz.


Yemek Kültürü
Portekiz mutfağı diğer Avrupa mutfakları kadar iyi bilinmese de yine de keşfedilmeye değer lezzetleri barındırır. Tuzlanmış morina “Bacalhau”, tavuk ve karides yemeklerinde kullanılan Brezilya asıllı baharat “peri-peri”, et sevenler için ise “Espetada” denenmelidir.

Elektrik
Portekiz’de elektrik 220/230 volttur ve C tipi ikili ince yuvarlak ve F tipi ikili kalın yuvarlak prizler kullanılmaktadır. 


Alışveriş
Porto’da Rua de Santa Catarina önemli dükkânların ve outlet mağazalarının bulunabileceği yerler arasındadır.

Önemli Not
Bu tura 14 yaşından küçük çocukları maalesef kabul edemiyoruz.

Geçerli pasaportun olması ve/veya vize alınmış (vize gerekli destinasyon/pasaport için) olması, ülkeye giriş yapılabileceği anlamına gelmemektedir. Pasaport polisinin sizi ülkeye sokmama yetkisi vardır. Bu durumdan Gazella Turizm sorumlu değildir, sorumluluk yolcuya aittir.

Gazella Turizm, hava yolu ile yolcu arasında aracı kurum olup, 28.09.1955 Lahey Protokolü’ne tabidir. Tarifeli ve özel uçuşlarda rötar riski olabilir veya mevcut gezi ve uçuş öncesinde saatler değişebilir. Gazella Turizm, bu değişiklikleri en kısa sürede bildirmekle yükümlüdür. Yolcularımız uçuş detaylarının değişebileceğini bilerek ve kabul ederek turu satın almışlardır.

Tur paketine dahil olan panoramik şehir turları, şehirlerin genel tanıtımı için düzenlenen ve araç içinden rehber anlatımıyla panoramik olarak yapılan müze, ören yeri girişlerini içermeyen en fazla 2-3 saatlik turlardır. Panoramik turlar, programda belirtilen diğer turlar da dahil olmak üzere, tura denk gelen gün ve saatte yerel otoriteler tarafından gezilmesine, girilmesine izin verilmeyen veya herhangi bir etkinlik nedeniyle kapalı yollar sebebiyle gerçekleşmediği takdirde, keza hava şartları nedeniyle turun yapılması imkânsız hale geldiği durumlarda bahse konu turların yapılamamasından Gazella Turizm sorumlu değildir. Bazı turlar kapalı yollar veya araç girişine izin verilmeyen noktalarda imkanlar dahilinde toplu taşıma veya yaya olarak yapılabilir.

Yorumlar

0
Toplam 0 Yorum
0 Ortalama Puan
5
0
4
0
3
0
2
0
1
0

Bu tur için henüz yorum bulunmamakta.