Portekiz & Bask Turu

Portekiz & Bask Turu

Portekiz & Bask Turu Kasım 2021

Portekiz & Bask Turu

14 - 21 Kasım 2021 Türk Havayolları Tarifeli Seferi ile Tüm Ekstra Turlar Dahil Maksimum 20 kişi
Kişi Başı
€ 1.220 12.252 ₺
Tek Kişilik Oda Farkı:
€ 390 | 3.916 ₺

Bu tur, 27-39 yaş aralığında keşfederken sosyalleşen ve erişebilir bütçeyle en iyi hizmeti Gazella kalitesiyle tercih eden Gazella Nomads’lılar içindir!

Biarritz | Bilbao | Lizbon | Porto | San Sebastian | Santiago de Compostela | Sintra
Buram buram tarih kokan Porto; her köşesi ayrı bir hazine olan Lizbon ve gizli kalmış Bask bölgesi..
Tüm Extra Turlar Dahil

Tüm Ekstra Turlar Dahil

4* Otel Seçenekleri

4* Otel Seçenekleri

Oda Kahvaltı

Oda Kahvaltı

REZERVASYON YAP
1.Gün
İstanbul - Lizbon (14/11/2021)

İstanbul Havaalanı Dış Hatlar Gidiş Terminali’nde buluşup, bilet ve bagaj işlemlerinin ardından Türk Havayolları‘nın tarifeli seferi ile Lizbon  uçuşumuzu gerçekleştiriyoruz. Lizbon’a varınca bizi alanda bekleyen özel aracımız ile Lizbon’u keşfetmek üzere alandan ayrılıyoruz. Lizbon şehir turunda Expo bölgesi, Vasco de Gama  Kule ve Köprüsü, Heronimos Manastırı,  Belem  Kulesi görülecek yerler arasındadır. Tur bitimi yorgunluğumuz atmak üzere otelimize transferimiz gerçekleşecek. Konaklama otelimizde

2.Gün
Sintra – Cabo Do Roca - Lizbon (15/11/2021)

Sabah alacağımız kahvaltının ardından 19. yüzyılın  romantik mimarisi ile bezeli  şehir planlaması ile UNESCO  Dünya Mirası Listesi’ne giren Sintra’ya hareket ediyoruz. Şair Lord Byron’un dünyadaki en güzel köy olarak nitelediği Sintra’da yer alan masallara konu olan, özel bahçesi ile Unesco Dünya Mirası listesinde bulunan Sintra Şehir sarayını geziyoruz  Saray gezimizin ardından ilk olarak, Avrupa  anakarasının Batı’daki en uç noktası kabul  edilen Cabo do Roca (Roca  Burnu)’yı; sonrasındaysa Cascais adlı eski balıkçı  kasabasını geziyoruz. Turumuzun ardından Lizbon’da bulunan otelimize dinlenmek üzere geri  dönüyoruz. Konaklama otelimizde.

3.Gün
Lizbon – Nazare – Obidos - Porto (16/11/2021)

Sabah alacağımız kahvaltının ardından otelimizden çıkış işlemlerimizi gerçekleştirip Porto’ya doğru yol alacağız. Porto’ya varmadan önce  iki yeni yer “Nazare ve Obidos” yakından tanıma fırsatımız olacak. Önce Ortaçağ zamanında  Portekiz kralının kraliçesine hediye ettiği Obidos’u gezdikten sonra sahil kenarında bir balıkçı köyü olan Nazare’yi keşfedeceğiz. Bu kısa keşiflerimizden sonra Porto’ya olan yolculuğumuza devam ediyoruz. Varışta yapacağımız panoramik Porto şehir turunda Porto Katedrali, Tarihi Şarap Mahzenleri, Liberdade Meydanı, Batalha Meydanı, Tore dos Clerigos Kulesi, Riberia Bölgesi, Arrabida Köprüsü, Boa Vista, Don Luis köprüsü, Sao Francisco Kilisesi ve Borsa Binası, Sao Bento Tren göreceğimiz yerler arasındadır. Turların bitiminde serbest zaman verilecek ve ardından dinlenmek üzere otelimize transferimiz gerçekleşecek. Konaklama otelimizde

4.Gün
Guımares - Braga - Porto (17/11/2021)

Sabah alınacak kahvaltının ardından Guimares & Braga’yı görmek için otelimizden ayrılıyoruz. Küçük bir Orta Çağ kenti olan Guimares‘i  ve Guimares Kalesini gezdikten sonra Braga’ya hareket ediyoruz.Braga’da Braga Katedrali’ni ve Bragança Dükleri’nin Sarayını geziyoruz. Tur bitiminde Porto’da bulunan otelimize dinlenmek üzere geri  dönüyoruz. Konaklama otelimizde.

5.Gün
Porto - Santiago de Compostela (18/11/2021)

Sabah alacağımız kahvaltının ardından otelimizden çıkış işlemlerimizi gerçekleştirip İspanya’nın kuzeyinde bulunan Santiago de Campostela’ya doğru hareket edeceğiz. UNESCO Dünya Mirası Listesi’ndeki Santiago de Compostela’ya varışın ardından Obradorio Meydanı ve Ravoy Sarayı görülecek. Sonrasında Paulo Coelho’nun Hac romanının zeminini oluşturan ve Avrupa’nın en önemli yürüyüş yollarından olan Aziz Yakub (St. James) Yolu ile Santiago de Compostela Katedrali gezisi yapılacak. Tur bitimi günün yorgunluğunu atabilmek için otelimize hareket edeceğiz. Konaklama otelimizde.

6.Gün
Santiago De Campostela - Bilbao (19/11/2021)

Kahvaltının ardından çıkış işlemlerimizi gerçekleştirip Bask bölgesinin en kalabalık nüfusuna sahip Bilbao’yu keşfetmek ve Bask kültürünü yakından görmek üzere yola çıkıyoruz. Bilbao’ya varışın ardından yapılacak olan şehir turunda ; Hükümet Konağı, Belediye Binası ,Bilbao Güzel Sanatlar Müzesi, San Anton Kilisesi, Santiago Katedrali ve Guggenheim Müzesi göreceğimiz yerler arasındadır. Tur bitiminde şehrin keyfini çıkarabilmeniz için serbest zaman verilecek. Ardından dinlenmek üzere otelimize transferimiz gerçekleşecek. Konaklama otelimizde.

7.Gün
San Sebastian – Saint De La Luz – Biarritz - Bilbao (20/11/2021)

Sabah kahvaltının ardından Fransa’nın güneyinde yer alan ve Bask kültürünün hakim olduğu San Sebastian & Saint Jean De Luz & Biarritz turları için otelimizden ayrılacağız. Öncelikle göz alıcı plajları ile büyüleyici şehir tarihi eserleri, caddeleri, kafeleri, restoranları ve özellikle deniz kenarında yer alan balık restoranları ile San Sebastian bize görülecek birçok alternatif sunuyor.  Ardından küçük kasabası Saint Jean De Luz'a hareket ediyoruz. Uzun ve pırıl pırıl kumsalları, sessiz ve sakinliği ile sizleri büyüleyecek olan kasaba her yıl düzenlenen onlarca etkinliğe de ev sahipliği yapıyor. Gezimiz ardından son etabımız olan Biscay Körfezi’nin dünyaca ünlü sahil kasabası Biarritz'a hareket ediyoruz. Sahil şeridi, müzeleri, ve casinoları ile her zaman bir cazibe merkezi olmuş Biarritz'i gezdikten sonra Bilbao’ya geri dönüyoruz. Tur bitimi şehre elveda demek için serbest zaman verilecek. Ardından günün yorgunluğunu atmak üzere otelimize transfer oluyoruz. Konaklama otelimizde.

8.Gün
Bilbao - İstanbul (21/11/2021)

Kahvaltının ardından Bilbao’ya veda edip İstanbul’a dönmek üzere havaalanına transferimiz gerçekleşecek. Türk Havayollarının tarifeli seferi ile İstanbul havaalanına uçuyoruz. Bir sonraki keşfinizde buluşmak üzere ..

TUR ROTASI

+ Avrupa’nın en eski şehirlerinden biri olan ve bir çok kaşifin çıkış noktası olan Lizbon’u yakından tanıyacağız.

 

+ Şair Lord Byron’un dünyadaki en güzel köy olarak nitelediği Sintra’da yer alan masallara konu olan, özel bahçesi ile Unesco Dünya Mirası listesinde bulunan Sintra Şehir sarayını gezeceğiz. 

 

+ Ortaçağ zamanında  Portekiz kralının kraliçesine hediye ettiği Obidos’u ve Portekiz’in popüler sahil kasabası olan Nazare’ye uğrayacağız.

 

+ Bir yokuştan inip, diğerine çıktığımız tepelerin şehri Porto’da bir çok önemli noktayı özelikle dünyanın en güzel tren istasyonlarından biri olan Sao Bento tren istasyonunu göreceğiz.

 

+ Küçük bir Orta Çağ kenti olan Guimares ile bir başpiskopos’un 4. Yüzyılda kurduğu ve Portekiz’in en eski yerleşim yerlerinden biri olan Braga’yı ziyaret edeceğiz.

 

+ Avrupa’nın en önemli yürüyüş yollarından olan Aziz Yakub (St. James) Yoluna sahip olan ve UNESCO Dünya Mirası Listesi’nde yer alan Santiago de Compostela’ya gidiyoruz.

 

+ Etnik kökenleri, kültürleri, dilleri, yaşam tarzları ile İspanyollardan çok farklı olan, nüfusu ile Bask Bölgesinin en büyük şehri Bilbao’yu keşfedeceğiz.  

 

+ İspanya’nın kuzeyinde, Fransa’nın güneyinde yer alan diğer bask şehirleri olan San Sebastian & Saint Jean De Luz & Biarritz’i yakından tanıyacağız.

Bu tur için alternatif tarih bulunmamaktadır.

Uçuş Detayları

14 – 21 Kasım 2021

14 Kasım        TK 1755          Istanbul (IST) – Lizbon         07:35 – 10:30 

21 Kasım        TK 1318          Bilbao – Istanbul (IST)          18:30 – 23:30

 

Gezi Zamanlaması
Portekiz'i ziyaret etmek için en iyi zaman, ülkenin çiçek açtığı ve kıştan sonra uyandığı bahardır (Mart-Mayıs). Ayrıca, güneşin hala parladığı, havanın sıcak olduğu ve kalabalığın çoğunun dağıldığı sonbaharda (Eylül ve Ekim arasında) gidebilirsiniz.Yaz (Haziran-Ağustos), özellikle orta Portekiz'de çok sıcak olabilir. Su sıcaklıklarının normalden daha yüksek olduğu bu dönemde çok sayıda Portekizli sahile gidiyor. Ziyaretçiler, güneşli ve davetkar güney Avrupa iklimi tarafından çekiliyor.

Kışlar daha soğuk olsa da yine de bol miktarda güneş sunar. Birçok sahil beldesi şu anda azalırken, şehirleri ve iç bölgeleri keşfetmek için hala iyi bir zaman olabilir.Fransa'yı ziyaret etmek için en iyi zamanlar ilkbahar (Nisan-Mayıs), yaz (Haziran-Ağustos) ve sonbahardır (Eylül-Ekim).

Bölgesel farklılıklar olmasına rağmen Fransa ılıman sıcaklıklara sahiptir: güneyde Akdeniz iklimi ve kuzeyde Manş Denizi yakınında daha yağışlı hava vardır. Ağustos ayında ülkenin çoğu güneydeki güneş ışığını kovalamak için kapanır.

İspanya'yı ziyaret etmek için en iyi zaman, hoş sıcaklıklar ve daha hafif kalabalıklar nedeniyle ilkbaharın sonları (Nisan-Mayıs) veya sonbaharın başlarıdır (Eylül-Ekim). İspanya, nispeten ılıman bir iklime sahiptir ve çoğunlukla yıl boyunca kuru kalır. Yazlar, özellikle güneyde oldukça sıcak olabilir ve popüler sahil beldelerine giden Avrupalı ​​ziyaretçilerin daha fazla akını görebilir. Kuzeydeki düşük sıcaklıklar, sıcaktan endişe duyuyorsanız, yaz aylarında onu harika bir seçenek haline getirir.Kış sıcaklıkları nadiren 10 ° C'nin altına düşer. Kuzeyde soğuk  olabilir, ancak güney daha ılıman kalır.

 

Sağlık
Portekiz, İspanya ve Fransa'ya girişlerde Türk vatandaşlarına herhangi bir aşı zorunluluğu bulunmamaktadır. Herhangi bir ilaç kullanmanız tavsiye edilmemektedir

 

Vize Bilgileri 
Portekiz, Fransa ve İspanya Schengen Bölgesi’ne mensup ülkelerdir. Geçerli Schengen vizeniz ile bu ülkeye seyahat edebilirsiniz. Vizeniz yoksa aşağıdaki bilgileri dikkate almanızı rica ederiz. Portekiz: Umuma Mahsus Pasaport (Bordo Pasaport) hamilleri vizeye tabidir. Diplomatik, Hizmet ve Hususi Pasaport hamilleri ise 180 gün içinde 90 günü aşmamak kaydıyla, anılan ülkeye yapacakları seyahatlerinde vizeden muaftır.

 

Uçuş Süreleri  
İstanbul ile Lizbon arası uçuş süresi yaklaşık olarak 4 saat 55 dakikadır.

Bilbao – Istanbul arası uçuş süresi ise yaklaşık 4 saat 10 dakikadır.

 

 

Para Birimi 
Portekiz, Fransa ve İspanya  Euro Bölgesi ülkelerindendir. Gezi için yanınıza Euro almanızı ve bunun küçük birimlerini de yanınızda bulundurmanızı öneriyoruz.

 

Saat Dilimi  
Türkiye ile Portekiz arasında -2 saat fark bulunmaktadır. Türkiye’de saat 12.00 iken bu ülkelerde saat  10.00’dur.

Türkiye ile İspanya ve Fransa arasında -1 saat fark bulunmaktadır. Türkiye’de saat 12.00 iken bu ülkelerde saat  11.00’dur.

 

Telefon Kullanımı   
Tüm cep telefonu operatörleri, hattınız uluslararası dolaşıma açıksa kullanılabilmektedir.

 

Kıyafet ve Gerekli
Eşyalar  Kolayca giyilip – çıkarılabilecek tişört, kısa ve uzun kollu gömlekler, pamuklu pantolonlar, şort, rahat yürüyüş ayakkabıları, akşamları için bir hırka almanızı öneririz. Bunun dışında; şapka, güneş gözlüğü, güneş kremi, olası gürültüye karşı kulak tıkacı, fotoğraf makinesi, video kamera ve bunların şarj aletleri ve yedek hafıza kartları da getirebilirsiniz.

 

Yemek Kültürü
Portekiz mutfağı diğer Avrupa mutfakları kadar iyi bilinmese de yine de keşfedilmeye değer lezzetleri barındırır. Tuzlanmış morina “Bacalhau”, tavuk ve karides yemeklerinde kullanılan Brezilya asıllı baharat “peri-peri”, et sevenler için ise “Espetada” denenmelidir.

Çorbaları, yemekleri ve tatlı çeşitleri ile dikkat çeken İspanyol mutfağı deniz ürünlerinin de sıklıkla kullanıldığı bir yemek kültürüne sahip. Gazpacho. İspanyol mutfağı dendiğinde bu kültür ile tanışanların ilk aklına gelen Gazpacho oluyor

Fransız Mutfağı dünyada en çok bilinen mutfak kültürlerinden biridir. Gidilecek şehirlerde bu mutfağın en güzel örneklerini bulacağınız gibi dünya mutfaklarından örnekler sunan restoranları da kolaylıkla bulabilirsiniz. Ancak dünyaca ünlü Fransız peynirlerini denemeden dönmemenizi öneririz

İspanya Akdeniz Mutfağının en iyi örneklerini bulabileceğiniz, özellikle deniz ürünleri konusunda zengin bir yemek kültürüne sahiptir. İspanya’nın en bilinen iki yemeği Tapas ve Paella’dır. Geziniz esnasında bunları denemenizi öneriyoruz.

 

Elektrik    
Portekiz’de elektrik 220/230 volttur ve C tipi ikili ince yuvarlak ve F tipi ikili kalın yuvarlak prizler kullanılmaktadır.

İspanya’da elektrik 220/230 volttur ve C tipi ikili ince yuvarlak ve F tipi ikili kalın yuvarlak prizler kullanılmaktadır.

Fransa'da elektrik 220/230 volttur ve E tipi ikili kalın yuvarlak prizler kullanılmaktadır.

 

Alışveriş     
Porto’da Rua de Santa Catarina önemli dükkânların ve outlet mağazalarının bulunabileceği yerler arasındadır.

İspanya’da ziyaret edeceğimiz şehirlerde bir ünlü markalara ait dükkanlar bulmanız mümkündür.

Fransa’da alışveriş imkânları son derece geniş bir yelpazeye yayılmıştır. Size ülkeyi anımsatacak ufak hediyelik eşyalardan, dünyaca ünlü markalara kadar her şeyi bulabilirsiniz.

 

Önemli Not
Bu turumuza yalnızca 27-39 yaş arası misafirlerimizi kabul edebiliyoruz.

*Pasaport sürelerinin, tur bitiş tarihinden itibaren en az 6 ay geçerliliğinin bulunması ve en az iki boş sayfanın olması gerekmektedir.*

Fiyata Dahil Hizmetler
* Türk Havayolları ile İstanbul (IST)-  Lizbon / Bilbao - İstanbul (IST) arası ekonomi sınıf uçak bileti ve bu bilete ait havaalanı vergileri
* Belirtilen otellerde kahvaltı dahil konaklamalar
* Programda belirtilen tüm turlar ve transferler
* Lizbon, Porto, Santiago de Campostela ve Bilbao Panoramik şehir turları
* Sintra ve Cabo de Roca gezisi
* Nazare & Obidos Turu
* Guimares & Braga Turu
* Burgos Gezisi
* San Sebastian & Saint Jean De Luz & Biarritz Turları
* Turlarda Türkçe rehberlik hizmetleri.

 

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler
* Schengen Vize Ücreti ( Yeşil pasaporta vize yoktur)
* Öğle ve akşam yemekleri ve yemeklerde alınacak içecekler
* Kişisel harcamalar
* Fazla bagaj ücretleri

Otel Listesi

Bu turdaki otellerin listesini aşağıda görebilirsiniz.

4* Holiday Inn Lisbon – Continental vb– Lizbon
https://www.ihg.com/holidayinn/hotels/tr/tr/lisbon/lisbn/hoteldetail

 

4*  Holiday Inn Porto Gaia vb. Porto

https://www.ihg.com/holidayinn/hotels/tr/tr/porto/opopg/hoteldetail

 

4*  Eurostars San Lazaro vb.  Santiago de Campostela

https://www.eurostarshotels.com/eurostars-san-lazaro

 

4*  Hotel Mercure Jardines de Albia  vb.  Bilbao

https://all.accor.com/hotel/A057/index.tr.shtml