Cascais - Sintra - Guimaraes - Fatima - Porto - Obidos - Lizbon
Buram buram tarih kokan Porto; her köşesi ayrı bir hazine olan Lizbon...
Tüm Turlar Dahil

Tüm Turlar Dahil

4 Yıldız Oteller

4 Yıldız Oteller

1 Akşam Yemeği Dahil

1 Akşam Yemeği Dahil

1 Kişilik Fiyat
1.790 EUR

2 Yetişkin Fiyatı
3.580 EUR
132.907 TL

Tur Programı


1. Gün
İstanbul – Lizbon

Turumuz kişiye özel aracın sizi adresinizden alması ile başlıyor. İstanbul Havalimanı Dış Hatlar Gidiş Terminali'nde buluşarak, check-in işlemlerimizi tamamlıyor ve Türk Havayollarının tarifeli seferi ile Lizbon’a uçuşunu gerçekleştiriyoruz. Varıştan itibaren panoramik Lizbon şehir turumuz için havalimanından ayrılıyoruz. Şehir turumuzda göreceğimiz yerler arasında öncelikle Expo bölgesi yer almakta. Ardından Vasco de Gama Kulesi ve Köprüsü, Heronimos Manastırı, Vasco de Gama’nın denizaşırı keşiflerini anmak için yapılmış olan Belem Kulesi’ni ziyaret ediyoruz. Turumuz sırasında ünlü Pasteis de Belem Pastanesi’nde, bölgenin özel tatlarından olan “pasteis” tadımı için bir mola veriyoruz. Panoramik turumuzun devamında ise Praça do Comercio, Praça Rossio ve coğrafi keşifler anısına yaptırılmış olan Padrao dos Descobrimentos (Keşifler Anıtı) göreceğimiz yerler arasındadır. Tur sonrası serbest zamanımızın ardından konaklamamız otelimize geçiyoruz. Konaklama otelde.

Uçuş No: TK 1755 (Türk Hava Yolları) - Kalkış: İstanbul - Tarih: 03 Eylül 2024 - Saat: 07:10 - Varış: Lizbon - Tarih: 03 Eylül 2024 - Saat: 10:05
2. Gün
Lizbon – Sintra – Cascais - Lizbon

Otelimizde alacağımız kahvaltının ardından 9. yüzyılın romantik mimarisi ile bezeli şehir planlaması ile UNESCO Dünya Mirası Listesi’ne giren Sintra’ya hareket ediyoruz. Şair Lord Byron’un dünyadaki en güzel köy olarak nitelediği Sintra’da yer alan Pena Palace’ı ziyaret ediyoruz. Saray gezimizin ardından ilk olarak Avrupa anakarasının Batı’daki en uç noktası kabul edilen Cabo do Roca (Roca Burnu)’yı, sonrasında ise Cascais adlı eski balıkçı kasabasını geziyoruz. Turumuzun ardından Lizbon’a geri dönüyoruz ve şehir merkezinde serbest zamanımızın keyfini çıkarıyoruz. Akşam Portekiz ‘e özgü, denizci eşlerinin duygusal ve hüzünlü ağıtları ile ortaya çıkan ve dünyaca ünlenen Fado müziğini dinleyeceğimiz Fado Show‘a katılıyoruz. Akşam yemeğimizi şov esnasında alıyoruz. Yemekten sonra otelimize transfer oluyoruz. Konaklama otelimizde.

3. Gün
Lizbon –Obidos – Fatima– Nazare – Porto

Kahvaltının ardından Porto’ya gitmek üzere yola çıkıyoruz. Porto’ya varmadan önce yolculuğumuz esnasında ilk durağımız Roma döneminde kurulmuş şirin bir kasaba olan Obidos oluyor. Obidos’u ziyaret ettikten sonra yolculuğumuza devam edip “Fatima’nın Üç Sırrı” mucizesi ile ünlenen ve her yıl on binlerce Hıristiyan hacıya ev sahipliği yapan Fatima Kasabası’nı keşfedeceğiz. Fatima gezisinin ardından yüksek koylarla çevrili, balıkçı şehri Nazare'yi görüyoruz. Burada vereceğimiz serbest zamanın ardından Porto’ya olan yolcuğumuz devam ediyor. Porto’ya varışımızla birlikte dinlenmek üzere otelimize geçiyoruz. Konaklama otelimizde.

4. Gün
Porto – Guimaraes – Porto

Kahvaltının ardından Porto şehir turumuz için otelden ayrılıyoruz. Şehir turumuz sırasında Sao Bento Tren İstasyonu, Sao Francisco Kilisesi, Foz, Boa Vista Bulvarı ve Stock Exchange Palace göreceğimiz yerler arasındadır. Şehir turumuz sırasında ayrıca Dom Luis köprüsünü geçerek Gaia´ya şarap tatmak üzere şarap mahzenlerine gidiyoruz. Sonrasında “Portekiz uyruğunun doğduğu kent” olarak bilinen Guimaraes’e geçiyoruz. 10. yüzyılda yapılmış Guimaraes Kalesi ve Bragança Dükleri Sarayı (Paço dos Duques de Bragança),15-19. yüzyıla ait heykellerle bezeli cephesiyle Nossa Senhora da Oliveira Kilisesi ve Santa Clara Kilisesi dışarıdan göreceğimiz yerler arasındadır. Ardından Largo de Oliveira (Zeytin Ağacı Meydanı) da mola verecek ve Porto’ya dönmek üzere yola çıkıyoruz. Konaklama otelimizde.

5. Gün
Porto – İstanbul

Kahvaltının ardından rehberimizin belirleyeceği saate kadar serbest zamanın keyfini çıkarıyoruz. Ardından Porto havalimanına transfer oluyoruz. Türk Havayollarının tarifeli seferi ile İstanbul’a uçuyor ve turumuz öncesi vermiş olduğunuz adrese yapılacak kişiye özel transferimiz ile sona eriyor.

Uçuş No: TK 1452 (Türk Hava Yolları) - Kalkış: Porto - Tarih: 07 Eylül 2024 - Saat: 16:35 - Varış: İstanbul - Tarih: 07 Eylül 2024 - Saat: 23:10

Hizmetler


Paket Fiyata Dahil Hizmetler:
 • Türk Havayolları tarifeli seferi ile İstanbul - Lizbon / Porto – İstanbul gidiş dönüş ekonomi sınıfı uçak biletleri
 • Havalimanı vergileri
 • Kişiye özel ev-alan – ev transferleri
 • Programda otellerde kahvaltı dâhil konaklama
 • Lizbon, Guimaraes, Porto şehir turları
 • Sintra, Cascais, Obidos, Fatima ve Nazare gezileri
 • Porto’da üzümden yapılmış içecek tadımı
 • Sintra’da Pena Palace girişi
 • Akşam yemekli Fado Show
 • Covid 19 Seyahat Sağlık Sigortası
 • Türkçe rehberlik hizmeti
 • Yurtdışı çıkış harcı
Paket Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler:
 • Schengen Vize Ücreti ( yeşil pasaporta gerekmemektedir )
 • Programda belirtilmeyen öğle ve akşam yemekleri
 • Yemekler esnasında alınacak içecekler
 • Fazla bagaj ücretleri
 • Kişisel harcamalar
 • Bahşişler (İsteğe bağlı)

Fiyat Bilgileri


TARİHOTELİki Kişilik Odada KişibaşıÜç Kişilik Odada KişibaşıTek Kişilik OdaÇocuk (02,00 - 11,99 Yaş)
03 Eylül 2024 | 07 Eylül 2024 4* Oteller 1.790 EUR1.790 EUR2.280 EUR-
25 Eylül 2024 | 29 Eylül 2024 4* Oteller 1.850 EUR1.850 EUR2.340 EUR-
09 Ekim 2024 | 13 Ekim 2024 4* Oteller 1.790 EUR1.790 EUR2.280 EUR-
12 Kasım 2024 | 16 Kasım 2024 4* Oteller 1.790 EUR1.790 EUR2.280 EUR-
30 Mart 2025 | 03 Nisan 2025 4* Oteller 1.990 EUR1.990 EUR2.680 EUR-
31 Mart 2025 | 04 Nisan 2025 4* Oteller 1.990 EUR1.990 EUR2.680 EUR-

Genel Bilgiler


Otellerimiz
Lizbon - 4* Turim Av. Liberdade vb.
https://turim-hotels.com/turim-oporto-hotel-pt/?partner=8048utm_source=google&utm_medium=organic&utm_campaign=MyBusiness&utm

Lizbon - 4* Hotel HF Fenix Lisboa vb.
https://www.hfhotels.com/hoteis/hf-fenix-lisboa-pt/?utm_source=mybusiness&utm_medium=organic&utm_term=&utm_content=hf-fenix-lisboa&utm_campaign=my-business

Porto - 4* Turim Oporto Hotel vb.
https://turim-hotels.com/turim-oporto-hotel-pt/?partner=8048utm_source=google&utm_medium=organic&utm_campaign=MyBusiness&utm

Porto - 4* Hotel Vincci Bonjardim vb.
https://en.vinccibonjardim.com/

Katılım Şartları
Bu gezimiz, en fazla 20 kişi katılım şartı ile düzenlenmektedir. Yeterli katılım sağlanamadığı takdirde, son iptal bildirim tarihi tur başlangıcının 20 gün öncesidir. Katılım yetersizliği nedeniyle iptal edilen tur, acenteniz aracılığı ile tarafınıza bildirilecektir.

Vize Bilgileri
Umumi Pasaport                           Vize gerekli         

Yeşil Pasaport                                Vize gerekli değil

Hizmet Pasaportu                         Vize gerekli değil

Portekiz Schengen Bölgesi’ne mensup ülkelerdir. Geçerli Schengen vizeniz ile bu ülkeye seyahat edebilirsiniz. Vizeniz yoksa aşağıdaki bilgileri dikkate almanızı rica ederiz. Portekiz: Umuma Mahsus Pasaport (Bordo Pasaport) hamilleri vizeye tabidir. Diplomatik, Hizmet ve Hususi Pasaport hamilleri ise 180 gün içinde 90 günü aşmamak kaydıyla, anılan ülkeye yapacakları seyahatlerinde vizeden muaftır.

Vize gereken destinasyonlarda, vize başvurusu için acentenizin tarafınıza ileteceği “Vize İçin Gerekli Evraklar” listesinde belirtilen belgeler ile vize başvurusunun yapılması gerekmektedir.

Yırtık, yıpranmış, ıslanmış ve/veya benzeri tahribata uğramış pasaportlar nedeniyle ziyaret edilecek ülke sınır kapısında gümrük polisi ile sorun yaşanmaması adına; anılan pasaportların yenilenmesi ve T.C. vatandaşlarına vize uygulayan bir ülke ise ilgili vizenin yeni pasaportta olması gerekmektedir. Aksi durumda sorumluluk yolcuya aittir. 

18 yaşından küçük misafirlerimiz tek başlarına ya da yanlarında anne ya da babadan sadece biri ile seyahat ederken ülke giriş-çıkışlarında görevli polis memurunca anne-babanın ortak muvafakatini gösterir belge sorulması ihtimali olduğundan; 18 yaş altı misafirlerimizin ve anne-babalarının bu konuda hassasiyet göstermelerini tavsiye ederiz.

Sağlık
Sağlıklı Seyahat Politikamız

Tura katılan misafirlerimizden, sağlık bakanlıkları tarafından onaylanmış çift aşı ibrazını veya son 3 ay içerisinde Covid-19 hastalığını geçirmiş olma zorunluğunu arıyoruz. Turlarımızda görev yapan, rehberimiz, yerel rehberimiz, araç şoförleri ve muavinlerimiz de çift aşılıdır.

İlgili ülkelerin Sağlık Bakanlıklarının belirlediği ek PCR ve kabul edilen aşı markalarının en güncel hallerinin takip edilmesi gerekmektedir. Herhangi bir ilaç kullanmanız tavsiye edilmemektedir

Uçuş Süreleri
İstanbul                          Lizbon                    4 sa 55 dk

Porto                              İstanbul                 4 sa 30 dk

Konaklama
Fuar, kongre, konser, etkinlik, spor turnuvası vb. gibi dönemlerde oteller belirtilen km’lerden fazla mesafede kullanılabilir.

3 Kişilik odalar, otellerin uygunluğuna göre verilebilmekte olup, bu tip odalarda 3. Kişiye sunulan yatak, standart yataklardan küçük olabilir. 3 kişilik odalar 1 büyük yatak ve 1 ilave yataktan oluşmaktadır. İlave yataklar, açma-kapama ve coach bed olarak adlandırılan yataklardan oluştukları için katılımcı 3. kişi rezervasyonlarında odalarda yaşanabilecek sıkışıklık ve yatak tipini kabul ettiklerini beyan etmiş sayılırlar.

Tur programında dahil olan hizmetlerden otelde alınan kahvaltılar, bulunulan ülkenin kahvaltı kültürüne uygun olarak ve genelde kontinental kahvaltı olarak adlandırılan tereyağı, reçel, ekmek, çay veya kahveden oluşan sınırlı bir menü ile sunulmakta olup, gruplar için gruba tahsis edilmiş ayrı bir salonda servis edilebilir.

Saat Dilimi
Türkiye ile Portekiz arasında -2 saat fark bulunmaktadır. Türkiye’de saat 12.00 iken bu ülkelerde saat 10.00’dur.

Para Birimi
Portekiz Euro Bölgesi ülkelerindendir. Gezi için yanınıza Euro almanızı ve bunun küçük birimlerini de yanınızda bulundurmanızı öneriyoruz.

Telefon Kullanımı
Tüm cep telefonu operatörleri, hattınız uluslararası dolaşıma açıksa kullanılabilmektedir.

Gezi İçin Alınabilecek Kıyafet ve Gerekli Eşyalar
Kolayca giyilip – çıkarılabilecek tişört, kısa ve uzun kollu gömlekler, pamuklu pantolonlar, şort, rahat yürüyüş ayakkabıları, akşamları için bir hırka almanızı öneririz. Bunun dışında; şapka, güneş gözlüğü, güneş kremi, olası gürültüye karşı kulak tıkacı, fotoğraf makinesi, video kamera ve bunların şarj aletleri ve yedek hafıza kartları da getirebilirsiniz.

Yemek Kültürü
Portekiz mutfağı diğer Avrupa mutfakları kadar iyi bilinmese de yine de keşfedilmeye değer lezzetleri barındırır. Tuzlanmış morina “Bacalhau”, tavuk ve karides yemeklerinde kullanılan Brezilya asıllı baharat “peri-peri”, et sevenler için ise “Espetada” denenmelidir.

Elektrik
Portekiz’de elektrik 220/230 volttur ve C tipi ikili ince yuvarlak ve F tipi ikili kalın yuvarlak prizler kullanılmaktadır. Prizlerin örnekleri http://www.iec.ch/worldplugs/typeC.htm ve http://www.iec.ch/worldplugs/typeF.htm sitesinden görülebilir.

Alışveriş
Porto’da Rua de Santa Catarina önemli dükkânların ve outlet mağazalarının bulunabileceği yerler arasındadır.

Önemli Not
*Bu tura 14 yaşından küçük çocukları maalesef kabul edemiyoruz.

Geçerli pasaportun olması ve/veya vize alınmış (vize gerekli destinasyon/pasaport için) olması, ülkeye giriş yapılabileceği anlamına gelmemektedir. Pasaport polisinin sizi ülkeye sokmama yetkisi vardır. Bu durumdan Gazella Turizm sorumlu değildir, sorumluluk yolcuya aittir.

Gazella Turizm, hava yolu ile yolcu arasında aracı kurum olup, 28.09.1955 Lahey Protokolü’ne tabidir. Tarifeli ve özel uçuşlarda rötar riski olabilir veya mevcut gezi ve uçuş öncesinde saatler değişebilir. Gazella Turizm, bu değişiklikleri en kısa sürede bildirmekle yükümlüdür. Yolcularımız uçuş detaylarının değişebileceğini bilerek ve kabul ederek turu satın almışlardır.

Tur paketine dahil olan panoramik şehir turları, şehirlerin genel tanıtımı için düzenlenen ve araç içinden rehber anlatımıyla panoramik olarak yapılan müze, ören yeri girişlerini içermeyen en fazla 2-3 saatlik turlardır. Panoramik turlar, programda belirtilen diğer turlar da dahil olmak üzere, tura denk gelen gün ve saatte yerel otoriteler tarafından gezilmesine, girilmesine izin verilmeyen veya herhangi bir etkinlik nedeniyle kapalı yollar sebebiyle gerçekleşmediği takdirde, keza hava şartları nedeniyle turun yapılması imkânsız hale geldiği durumlarda bahse konu turların yapılamamasından Gazella Turizm sorumlu değildir. Bazı turlar kapalı yollar veya araç girişine izin verilmeyen noktalarda imkanlar dahilinde toplu taşıma veya yaya olarak yapılabilir.