Peru & Arjantin & Brezilya Turu

Peru & Arjantin & Brezilya Turu

Peru & Arjantin & Brezilya Turu Kasım 2021

Peru & Arjantin & Brezilya Turu

10 - 22 Kasım 2021 Air France Havayolları ile Tüm Ekstra Turlar Dahil Maksimum 20 kişi
Kişi Başı
$ 3.520 30.100 ₺
Tek Kişilik Oda Farkı:
$ 690 | 5.900 ₺

Bu tur, 27-39 yaş aralığında keşfederken sosyalleşen ve erişebilir bütçeyle en iyi hizmeti Gazella kalitesiyle tercih eden Gazella Nomads’lılar içindir!

Buenos Aires | Cusco | Iguazu | Lima | Rio de Janeiro
Machu Picchu’da İnkalar bir güneş gibi doğuyor ülkeye; bugünü aydınlatıyor..Arjantin'in tangosu, Brezilya'nın sambası ile coşan Iguazu'ya yolculuk...
Tüm Extra Turlar Dahil

Tüm Ekstra Turlar Dahil

4* Otel Seçenekleri

4* Otel Seçenekleri

1 Öğle yemeği dahil

1 Öğle yemeği dahil

REZERVASYON YAP
1.Gün
İstanbul - Paris - Lima (10/11/2021)

Siz değerli misafirlerimizle İstanbul Havalimanı Dış Hatlar Gidiş Terminali’nde buluşmamız ile başlıyor. Bilet, bagaj ve pasaport işlemlerinin ardından Air France Havayollarının AF 1391 sefer sayılı uçuşu ile saat 05.05’da Paris’e hareket ediyoruz. Yerel saat ile 06.50’de Paris’e varışın ardından uçak değiştirip Air France Havayollarının AF 480 sefer sayılı uçuşu ile saat 13:10’da Lima’ya hareket. Yerel saat 19:40’da Lima’ya vardıktan sonra alanda bizi bekleyen özel aracımızla otelimize geçiyoruz. Konaklama Lima’daki otelimizde.

2.Gün
Lima - Cusco (11/11/2021)

Kahvaltımızın ardından kısa bir Lima şehir tanıtım turu yapıyor ardından havalimanına geçiyoruz. Öğle saatlerinde Cusco’ya uçacağız.  Cusco havalimanına varışımızın ardından UNESCO Dünya Mirası Listesi’nde yer alan Cuzco Tarihi Merkezi’ni gezmeye başlıyor, sonrasında İnka Medeniyetinin izlerini taşıdığı Hatun Rumiyoc caddesi, 16.yy da İnka’lar tarafından inşa edilen Wiracocha Kathedrali, İnkaların güneş tanrısına adanan ünlü Koricancha Tapınağı'nı keşfedeceğiz. Ardından rengarenk San Pedro pazarını gezeceğiz. Tur bitimi otelimize geçeceğiz. Konaklama Cusco’daki otelimizde.

3.Gün
Cusco – Machu Picchu - Cusco (12/11/2021)

Kahvaltının ardından Machu Picchu’yu keşfetmek için otelimizden ayrılıyoruz. Öncelikle Ollantaytambo Tren İstasyonu’na transfer olacağız. Özel gezi treni ile Kutsal Vadi boyunca yaklaşık 1 saat 30 dakika kadar sürecek olan keyifli yolculuğumuz Machu Picchu’nun eteklerinde yer alan Aguas Calientes’te son buluyor. Yüzyıllarca gizli kalan ve 1911 yılında Hiram Bingham tarafından keşfedilen, UNESCO Dünya Mirası Listesi’nde yer alan Machu Picchu’ya küçük otobüslerle gidiyoruz. Lokasyonunun eşsizliği ve dâhice mimarisi ile dünyanın en büyük tarihi eserlerinden olan Machu Picchu’da öğleye kadar turumuz devam ediyor. Turumuzun ardından öğle yemeği ve fotoğraf çekimi için serbest zaman. (öğle yemeği dahil değildir). Bu unutulmaz deneyimin ardından küçük otobüsler ile tren istasyonuna transfer oluyor ve Ollantaytambo’ya hareket ediyoruz. Konaklama Cuzco’da otelimizde.

4.Gün
Cusco – Lima - Buenos Aires (13/11/2021)

Kahvaltının Lima uçuşu için havalimanına transfer olacağız. Yerel havayollarının tarifeli seferi ile önce Lima uçuşumuzu ardından Buenos Aires uçuşumuzu gerçekleştireceğiz. Buenos Aires Havalimanına varışta alanda bizi bekleyen aracımız ile otelimize transferimiz gerçekleşecek. Konaklama Buenos Aires’teki otelimizde.

5.Gün
Buenos Aires (14/11/2021)

Kahvaltımızı yaptıktan sonra panoramik Buenos Aires gezimiz için otelimizden ayrılıyoruz. Güney Amerika’nın en büyük şehirlerinden olmasına rağmen kendinizi önemli bir Avrupa kenti geziyormuş hissinden kurtaramayacağınız mimarisi, birbirinden lezzetli yemeklerden oluşan mutfağı ve elbette kalbinden taşan tango ile eşsiz şehir Buenos Aires’te ilk durağımız bu şehre neden “Güney Amerika’nın Paris’i" namının verildiğini bize varlığı ile anlatan La Recoleta semti olacak. Şehrin seçkin semtlerinden biri olan bu yerde Eva Peron’un (Evita) da mezarının bulunduğu Recoleta Mezarlığı’nı göreceğiz. Ardından Katedral ve Colon Tiyatrosu, La Boca semti gezimizin diğer önemli noktaları arasındadır. Turumuzun ardından şehri dilediğinizce gezebilmeniz için serbest zaman.

6.Gün
Buenos Aires (15/11/2021)

Kahvaltının aldıktan sonra San Isidro ve Tigre turu için otelimizden ayrılıyoruz. Turumuzdan özel aracımız ile Buenos Aires’in kuzeyinde yer alan, sadece Buenos Aires’in değil tüm Güney Amerika kıtasının en varlıklı semtlerinden biri olan San İsidro’ya hareket ediyoruz. Burada taş döşeli yollar ve kolonyal dönem evleri ile çevrili tarihi merkezi görüyoruz. Daha sonra aracımız bizi Tigre’ye götürecek. Burada halka açık bir feribotla Parana Deltası’nda yaklaşık 1 saat süren bir gezi yapıyoruz. Turumuzun ardından özel aracımız ile otelimize hareket ediyoruz. Günün geri kalanında serbest zaman.  Konaklama Buenos Aires’teki otelimizde.

7.Gün
Buenos Aires – Iguazu - (16/11/2021)

Kahvaltımızın ardından özel aracımız ile havalimanına transfer oluyoruz. Yerel havayollarına ait tarifeli bir uçak ile Iguazu’ya (Arjantin) uçuyoruz. Varışımızda havalimanında yerel rehberimiz tarafından karşılanıyor ve Dünya'nın 7 Doğa harikasından birisi olan Iguazu Şelaleri'nin Arjantin tarafında bulunan muhteşem görüntüsü ve suyun çağıltısıyla insanı büyüleyen Garganta del Diablo'ya (Şeytan boğazı'na) 2 km. boyunca en hızlı akan nehir üzerinden yürüyerek ulaşılabilir. Sular U şeklinde, 150 metre genişliğindeki ve 700 metre uzunluğundaki yarıktan ve 82 metre yükseklikten müthiş bir su damlacıkları bulutu oluşturarak düşüyor. Burası Iguazu Şelaleri'nin en etkileyici ve büyüleyici seyir noktasıdır. Gezimizi tamamladıktan sonra otelimize transfer oluyoruz ve odalarımıza yerleşiyoruz. Konaklama Iguazu otelimizde.

8.Gün
Iguazu - Rio de Janeiro (17/11/2021)

Kahvaltımızın aldıktan sonra çıkış işlemlerimizi gerçekleştirip kuş parkı turumuz için otelimizden ayrılıyoruz. 160 kuş türünüm barındığı Dünyaca ünlü Tropik yağmur ormanının içerisinde unutulmaz anlar yaşayıp, birbirinden güzel tropikal kuşları fotoğraflama imkânı yakalayabilirsiniz. Kuş Parkını keşfettikten sonra bu kez Macuco Safarisi için hazırlanıyoruz. Macuco Safari, İguazu’nun tüm görkemine ve keyfine varacağınız, heyecan dolu bir maceraya götürecek eşsiz bir tekne turudur. Bu keşiflerimizin ardından havalimanına transferimiz gerçekleşecek. Yerel havayolları ile Iguazu – Rio de Janerio uçuşu. Rio de Janerio’ya varışımızın ardından alanda bizi bekleyen aracımız ile otelimize geçeceğiz. Konaklama Rio De Janerio otelimizde.

9.Gün
Rio de Janeiro (18/11/2021)

Kahvaltımızı aldıktan sonra Rio de Janerio’yu daha yakından tanımak için otelimizden ayrılıyoruz. Panoramik şehir turumuzda kolonyal bölgesini ziyaret edecek, burada dar caddeler, meydanlar ve tarihi binalar arasında Candelaria, Praça XV, Travesso Marketi, Metropolitan Katedrali’ni göreceğiz. Ardından Sugar Loaf’u keşfetmek için gezimize devam ediyoruz. . Turumuzda Guanabara Körfezi’nin inanılmaz manzarasına doyacağınız Sugar Loaf Tepesi’ne teleferikler ile çıkıyoruz. Dönüşte otelimize transfer oluyoruz. Konaklama otelimizde.

10.Gün
Rio de Janeiro (19/11/2021)

Kahvaltımızı aldıktan sonra Kurtarıcı İsa Heykelini görmek için otelimizden ayrılacağız. Heykeli görmek için Rio de Janerio’nun çevresinde kahve ve şeker yetiştirmek için dikimine başlanan ancak çok daha sonraları bir oksijen deposuna dönüşen Tijuca Milli Parkı’nın içerisinden geçip, Corvado tepesine çıkacağız. Böylece Rio’nun sembolü olmuş tepedeki ünlü İsa Heykelini görecek ve ünlü Monorail adlı raylı sisteme binerek tepeye çıkacak ve Rio’nun o doyumsuz manzarasını göreceğiz. Tur bitimi kısa bir Samba eğitimi almak için kent merkezine geri döneceğiz. Özel okullardan birinde alacağımız Samba eğitimi sayesinde Brezilya’lılar kadar olmasa da en azından eğlenerek bir takım önemli bilgiler elde edeceğiz. Bu eğlenceli eğitimden sonra dinlenmek için otelimize geri dönüyoruz. Konaklama otelimizde.

11.Gün
Rio de Janerio - Paris (20/11/2021)

Kahvaltının ardından havalimanı hareket saatine kadar Rio’yu biraz daha keşfetme şansı bulacağız. Sonrasında rehberimizin belirleyeceği saatte havalimanına transfer oluyoruz. Air France Havayollarına ait AF 443 sefer sayılı uçak ile saat 15:25’de Paris’e hareket edeceğiz. Yeni günü uçakta karşılıyoruz.

12.Gün
Paris - İstanbul (21/11/2021)

Paris’e varışımız yerel saat ile 07.40’da. yaklaşık 15 saatlik beklemenin ardından Air France Havayollarına ait AF 1390 sefer sayılı uçak ile saat 22:50’de İstanbul’a hareket edeceğiz . 

13.Gün
İstanbul (22/11/2020)

İstanbul varışımız yerel saat ile 03.15’de.

TUR ROTASI

+Lokasyonunun eşsizliği ve dâhice mimarisi ile dünyanın en büyük tarihi eserlerinden olan Machu Picchu’yu keşfedeceğiz.

+İnka Medeniyetinin izlerini Wiracocha Kathedrali ve Koricancha tapınağı ile taşıdığı tarihi kent Cusco’yu yakından tanıyacağız.

+Buenos Aires'de Başkanlık Binası ve Belediye Binası'nı görecek 9 Temmuz Bulvarı'nın keyfini çıkaracağız.

+San Telmo, La Boca ve La Recolata semtlerini keşfedecek, Eva Peron'un mezarını ziyaret edeceğiz.

+Parana Deltası'nda tekne turu yapacak, Tigre ve San Isidro'yu gezeceğiz.

+Rio de Janeiro'da Corcovado Tepesi'ne çıkacak ve muazzam Kurtarıcı İsa Heykeli'ni göreceğiz.

+Candelaria, Praça XV, the “Travessa do Mercado”, Metropolitan Katedrali ve dünyaca ünlü Rio Festivali’nde samba okullarının geçitlerini yaptığı Sambόdromo'yu keşfedeceğiz.

+Teleferikler ile Sugar Loaf'a çıkacak ve şehrin muhteşem manzarasına tanık olacağız.

+Iguazu Şelaleleri'nin Şeytan Boğazı denilen kısmında Ulusal Parkı gezeceğiz.

+Kuş parkında Dünyaca ünlü Tropik yağmur ormanının içerisinde unutulmaz anlar yaşayacağız.

+Macuco Safari ile İguazu’nun tüm görkemine ve keyfine varıp, bizi heyecan dolu bir maceraya götürecek olan eşsiz bir tekne turu yapacağız.

+Rio de Janerio’da alacağımız Samba eğitimi ile yeni bir deneyim elde edeceğiz.

+Peru’nun başkenti Lima’yı yakından tanıma fırsatı bulacağız.

Bu tur için alternatif tarih bulunmamaktadır.

Uçuş Detayı

AF 1391   10/10/2021   IST-CDG   05:05  06:50

AF 480     10/10/2021  CDG-LIM   13:10 19:40

 

AF 443    20/10/2021   GIG-CDG   15:25 07:40

AF 1390   21/10/2021  CDG-IST   22:50 03:15+1

 

Gezi Zamanlaması
Peru yılın her dönemi ziyaret edilebilecek, hava sıcaklığının yüksekliğe bağlı olarak değiştiği bir ülkedir. Nisan ortalarından Ekim sonuna kadar olan zaman ülkede kuru mevsim olarak adlandırılmaktadır. Kasım başı itibari ile yağmur mevsimi başlar ve Nisan başına kadar devam eder. Ülke bu dönemde yeşillenir ve Machu Picchu’da orkide görmek mümkün olabilir.

Arjantin'i ziyaret etmek için en iyi zaman yoktur - tüm ülke yıl boyunca ziyaret edilebilir.Eylül ve Kasım aylarında Arjantin genelinde bahar mevsimi görülmektedir. Fakat güneyde bu zamanlarda buz fırtınasıyla karşılaşabilirsiniz. Buenos Aires'te hava bu aylarda genellikle sıcaktır, ancak daha serin olan Temmuz ve Ağustos aylarında ziyaret keyifli olabilir.

Brezilya'yı ziyaret etmek için en iyi zaman yoktur. Brezilya genelde her zaman ziyaret edilebilen bir ülkedir.Ülke genelinde en sıcak aylar Kasım'dan Mart'a kadardır - Yeni Yıl ve Karnaval kutlamalarının tadını çıkarmak için mükemmeldir. Kuzeydoğu kıyılarında Haziran ve Temmuz aylarında bir miktar yağmur görülür, ancak genellikle yalnızca öğleden sonra sağanakları şeklinde görülür.

 

 

Sağlık
Arjantin ve Brezilya'ya girişlerde herhangi bir aşı zorunluluğu bulunmuyor. Musluk suyu kullanmamanızı, kapalı şişe suyu tüketmenizi öneriyoruz. Yanınıza gerekiyorsa mide ve ishal ilaçları, vitaminler, baş dönmesi, kusma, baş ağrısı, soğuk algınlığı ve tansiyon hastalıklarına karşı ilaçlarınızı almayı unutmayınız. 

Peru'da gezimizin büyük kısmı 2.500 – 4.000 metre yükseklikte geçecektir. Bu nedenle Akut yükseklik hastalığı, astım, kalp hastalıkları, tansiyon gibi hastalıkları bulunanların mutlaka doktorlarına danışmaları gerekmektedir. Ülkenin Amazon Bölgesi’ne gidiyorsanız sıtma ve sarı humma ile ilgili tedbirleri almanız gerekmektedir, ayrıca yanınıza tropik bölgelere özel sinek kovucular almanızı tavsiye ederiz. 

Eğer maceracı bir yemek yeme alışkanlığınız var ve sokaklarda açıkta satılan yiyeceklerden yiyorsanız; kesinlikle kapalı şişe suyu tüketmenizi, buz, süt ve süt ürünlerinden kaçınmanızı, iyi pişirildiğine emin olduğunuz et, tavuk ve balık ürünleri tüketmenizi, meyve ve sebzelerin iyi yıkanmış olmasından emin olunması, meyvelerin kabuğunun soyulduktan sonra yenmesini tavsiye ederiz.

 

Vize Bilgileri
Türk vatandaşları, Peru, Arjantin ve Brezilya'ya gerçekleştirecekleri 90 güne kadar kalış süreli seyahatlerinde vizeden muaftır.

 

Uçuş Süreleri
Türkiye - Peru arasında direkt uçuş bulunmamaktadır. İstanbul'dan Peru'nun başkenti Lima'ya aktarmalı olarak uçarak yaklaşık 16,5 saatte ulaşmak mümkündür.

Rio de Janerio ile Istanbul arasında direkt uçuş bulunmamaktadır. İstanbul'dan Rio de Janerio'ya aktarmalı olarak uçarak yaklaşık 16,5 saatte ulaşmak mümkündür.

 

Para Birimi
Arjantin’in para birimi Argentine Peso (ARS), Brezilya’nın para birimi ise Brazilian Real’dir (BRL). Peru’nun para birimi Peruvian Nuevo Sol'dür. Seyahatiniz için yanınıza USD almanızı ve bunun ufak birimlerini yanınızda bulundurmanızı öneririz.

 

Saat Dilimi
Türkiye Arjantin ve Brezilya arasında -6 saat fark bulunmaktadır. Türkiye’de saat 12.00 iken ülkede de saat 06.00’dir.

Peru ile Türkiye arasında -8 saat fark bulunmaktadır. Türkiye’de saat 12.00 iken Peru’da 04.00'tir.

 

Telefon Kullanımı
Tüm cep telefonu operatörleri, hattınız uluslararası dolaşıma açıksa kullanılabilmektedir. Bulunduğunuz bölgeye göre şebeke kaynaklı aksaklar olabilir.

 

Gezi İçin Alınabilecek Kıyafet ve Gerekli Eşyalar
Kolayca giyilip – çıkarılabilecek tişört, kısa ve uzun kollu gömlekler, pamuklu pantolonlar, şort, rahat yürüyüş ayakkabıları, akşamları için ince bir mont ve ince bir kazak almanızı öneririz. Yüksek yerler için yün bere, kaşkol ve eldiven de alınabilir. Bunun dışında; şapka, güneş gözlüğü, güneş kremi, olası gürültüye karşı kulak tıkacı, fotoğraf makinesi, video kamera ve bunların şarj aletleri ve yedek hafıza kartları da getirebilirsiniz.

 

Yemek Kültürü
Brezilya’da et yemekleri başta olmak üzere, tahıl ürünlerinin de ağırlıkta olduğu mutfak kültürleri vardır. Yemeklerinde garnitürler kullanılır. Portekiz mutfağından esinlenen deniz ürünlerin de genelde kızarmış balık, kalamar ve ahtapot bulunmaktadır.

Geleneksel Arjantin yemeği de et yemeği olarak yapılan Criolla ‘asados’ ismi verilen büyük ızgaralarda hazırlana sığır etidir. Mısır köftesi, kıyma, pyenir, jambon hatta tavukla bile yapılan empanadas ismi verilen böreği, içi et dolu mısır unu ekmeği gibi yemeklerde en çok sevilen yemekler arasında Arjantin’de yiyebileceklerinizdendir.

Peru’da deniz mahsülleri ve et oldukça yaygındır. Yemeklerde yöreye özgü baharatlar kullanılır ancak tur boyunca aldığımız yemeklerin damak lezzetinize uygun olduğunu hissedeceksiniz.

 

Elektrik
Brezilya’da 127 V / 220  V  genel olarak C tipi prizler kullanılmaktadır. Arjantin’de I tipi fiş ve prizler kullanılmaktadır. Peru’da elektrik 220 volt. Prizler A, B ve C tipi prizlerdir. 

 

Alışveriş
Buenos Aires’te şehir merkezindeki Avenida Santa Fe ve Avenida Corrientes ile Belgrano'daki Avenida Cabildo alışveriş açısından şehirdeki en hareketli yerlerdir. Ülkede kredi kartı ile alışveriş olanağı mevcuttur, fakat yüksek faiz uygulamaları mevcuttur. Yöreye özgü hediyelik eşyalar satın alınabilir. Brezilya'da yöreye özgü hediyelik eşyalar satın alınabilir. Renk renk parmak arası terlikler. Kahvelerini tadıp, hediye olarak alabilirsiniz. Peru'da, İnka medeniyetine özgü göz alıcı renkleriyle alpaka yününden yapılan hırka, panço, battaniye, İnka desenli dokuma kilim ve halılar ve yöresel  takılar bulunabiliyor. Bunun dışında hediyelik eşyalar da satın alınabilir.

 

Önemli Not
*Bu turumuza yalnızca 27-39 yaş arası misafirlerimizi kabul edebiliyoruz.

*Pasaport sürelerinin, tur bitiş tarihinden itibaren en az 6 ay geçerliliğinin bulunması ve en az iki boş sayfanın olması gerekmektedir.*

 

Fiyata Dahil Hizmetler
* Air France Hava Yolları ile İstanbul (IST) – Paris – Lima / Rio de Janerio – Paris – İstanbul (IST) ekonomi sınıf uçak bileti ve bu bilete ilişkin alan vergileri,
* Programda belirtilen tüm transferler,
* Özel araçlar ile programda belirtilen tüm geziler,
* 4* otelde oda kahvaltı konaklama,
* Geziler esnasında gerekli olan tüm müze ve ören yeri giriş ücretleri,
* Gazella Turizm profesyonel Türkçe rehberlik hizmetleri,
* Yurtdışı çıkış harcı ve Seyahat sigortası.

 

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler
* Vize Ücreti,
* Öğle ve akşam yemekleri,
* Yemekler esnasında alınacak içecekler,
* Fazla bagaj ücretleri,
* Kişisel harcamalar.

Otel Listesi

Bu turdaki otellerin listesini aşağıda görebilirsiniz.

Lima: 4* Holiday Inn Lima vb.

https://www.ihg.com/holidayinn/hotels/us/en/lima/limmi/hoteldetail?cm_mmc=YextLocal-_-HI-_-PE-_-LIMMI

 

Cusco: 4*  Xima Exclusive Cusco

https://www.ximahotels.com/

 

Buenos Aires: 4* Brodway Suites vb.

http://www.broadway-suites.com.ar/

 

Iguazu: 4* Viale Cataratas Hotel  vb.

https://www.vialehoteis.com.br/  

 

Rio de Janerio: 4* Royal Rio Palace Hotel  vb.

http://royalrio.com.br/site/en/