Le Havre - Honfleur - St. Malo - Rouen - Paris
Romantik Başkent Paris, 2. Dünya Savaşı unutulmazlarından Normandiya...
Tüm Turlar Dahil

Tüm Turlar Dahil

4 Yıldız Oteller

4 Yıldız Oteller

1 Akşam Yemeği Dahil

1 Akşam Yemeği Dahil

Kesin Kalkış

Kesin Kalkış

1 Kişilik Fiyat
1.690 EUR

2 Yetişkin Fiyatı
3.380 EUR
80.295 TL
Taksit Seçenekleri
Son 7 kişi

Tur Programı


1. Gün
İstanbul – Paris – Rouen – Honfleur – Le Havre

Turumuz kişiye özel aracın sizi adresinizden alması ile başlıyor. İstanbul Havalimanı Dış Hatlar Gidiş Terminali'nde buluşarak, check-in işlemlerimizi tamamlıyor ve Türk Havayollarının tarifeli seferi ile Paris uçuşunu gerçekleştiriyoruz. Varışımızın ardından bizi bekleyen aracımız ile şehrin her bir köşesinde tarihi dokuyu hissedebileceğiniz tam bir orta çağ kenti olan Rouen’e ziyaret edeceğiz. Heybetli tarihi kiliseleri, mükemmel müzeleri ve canlı kültürel yaşamı ile Rouen, Normandiya'nın en ilgi çekici ve tarihi açıdan zengin destinasyonlarından biridir. Rouen’ı gezdikten sonra Honfleur’ı keşfetmek üzere yola çıkıyor ve varışımız ile bu güzel tarihi şehri yürüyerek geziyoruz. Burada tarihi limanda bulunan bir çok restoran ve cafe’de Normandiya’ya ait taze deniz ürünlerini Calvados şarapları eşliğinde tadabilirsiniz. Tur bitiminde Le Havre’de bulunan otelimize hareket ediyoruz. Konaklama otelimizde.

Uçuş No: TK 1821 (Türk Hava Yolları) - Kalkış: İstanbul - Tarih: 27 Haziran 2023 - Saat: 10:05 - Varış: Paris - Tarih: 27 Haziran 2023 - Saat: 12:45
2. Gün
Le Havre – Arromanches (Çıkartma Sahilleri) – St.Mıchel – St.Malo (Dınard)

Sabah kahvaltısı sonrası 1944 yılında Müttefikler tarafından gerçekleştirilen Normandiya Çıkartması’nın en önemli savaş alanlarını keşfediyoruz. Arromanches bu gezideki ilk durağımız. Bölgedeki tüm limanların Almanlar tarafından kontrol ediliyor olması Winston Churchill’i Normandiya kıyılarında yapay bir liman yapma fikrine iter. İngiltere’de bu amaçla yapılan 115 beton duba gemiler ile çekilerek bölgeye getirilir. 6 haziran 1944 tarihinde dubaları İngiltere’den getiren gemiler koyda batırılarak yapay bir mendirek oluşturulur. Dubalar gemilerin yanaşması ve yükü boşaltması için konumlanır ve deniz üzerinden yüzen köprüler ile karaya her türlü mühimmat ve tıbbi malzemenin sevki gerçekleştirilir. Bu mühendislik harikası proje bir anlamda müttefiklere zaferi getirecek yolu açar. Bu gezilerimizin yanı sıra aynı zamanda Arromanches’de çıkartma müzesini ziyaretimizi gerçekleştirip, sonrasında UNESCO Dünya Kültür Mirası Listesi’nde bulunan Mont St. Michel'e hareket edeceğiz. Körfezin ortasındaki kayalık bir ada üzerinde kurulu ve Ortaçağ’dan beri bir haç yeri olan Mont St. Michel, şaşırtıcı medcezir olayının en iyi gözlemlenebildiği yerlerden biridir. Ada’ya özel otobüsler ile geçtikten sonra daracık eski sokakların içerisinden yürüyüp Benedikten manastırını dışarıdan görüyoruz. Vereceğimiz serbest zamanda daracık sokaklardaki dükkanları gezebilir ve ünlü omletinin tadına bakabilirsiniz. St.Michel sonrası sahilden Le Vivier Sur Mer üzerinden, Bretonya bölgesinde yer alan St.Malo’ya varıyoruz. Bir zamanların korsan yatağı olan etrafı surlar ile çevrili tarihi şehirde yapacağımız yürüyüşün ardından gece kalacağımız otelimize geçiyoruz. Konaklama otelimizde. (Otelimiz St Malo’da Dinard bölgesinde olacak)

3. Gün
St.Malo – Dınan – Vıtre - Chartres

Sabah kahvaltısı sonrası yarım saatlik bir yolculuk ardından Bretonya bölgesinde yer alan Dinan’a varıyoruz. Sıra dışı bir coğrafyaya sahip olan Dinan aynı zamanda kerpiç ve ahşaptan yapılma evleriyle ünlüdür. Dinan’da vereceğimiz kahve molası sonrası, Bretonya bölgesinin en büyük karnavalına ( Carnaval des Gais Lurons) ev sahipliği yapan Vitré kasabasına ulaşıyoruz. Kasaba, “Fransa’da ana yollar dışındaki en güzel yerler” diye bilinen bir listeye dahil edildiğinden, bölgenin önemli turizm merkezlerinden birisi olmuş. Eski yapıları ve orta çağ karakterli bir kasaba olması ile bize güzel hatıralar bırakacak. Öğleden sonra ise Chartres şehrinde dünyanın en önemli gotik katedrallerinden biri olan Notre-Dame de Chartres göreceğiz. Hristiyan hac yolu üzerinde bulunan Chartres yüzyıllar boyu dar sokaklarında hem hacılara hem de gezginlere ev sahipliği yapıyor. Tur bitimi otele transfer. Konaklama otelimizde.

4. Gün
Chartres – Parıs

Otelimizde alacağımız kahvaltının ardından Paris’e gitmek üzere Chartres’den ayrılıyoruz. Paris’e varışımızla birlikte Paris'in olduğu kadar Fransa’nın da sembolü olan Eiffel Kulesi’ni ziyaret ediyoruz. merikan Kilisesi, Millet Meclisi, Dışişleri Bakanlığı, Orsay Müzesi, Cité Adası, Notre Dame Katedrali, Adliye Sarayı, Conciergerie Hapishanesi, Belediye Sarayı, Modern Sanatlar Müzesi ve Louvres Sarayı şehir turu esnasında görülecek yerlerdir. Ardından şehrin en ilgi çeken merkezlerinden biri olan hareketli Pigalle Semti’nden geçerek, günümüzde halen bohem yaşamın devam ettiği Ressamlar Tepesi adıyla bilinen Montmartre Tepesi’ne çıkacağız. Burada Sacré-Coeur’ü (Adaklar Kilisesi) gördükten sonra, Ressamlar Meydanı’nda portrenizi yaptırmak ve yemek için serbest vaktiniz olacak. Ressamlar Tepesi gezisinin ardından ünlü Champs Elysees caddesinden geçeceğiz. Akşam yemeğini yerel restoranda alacağız. Yemek sonrası otelimize transfer ve serbest zaman.

5. Gün
Paris – İstanbul

Kahvaltının ardından rehberimizin belirleyeceği saate kadar şehri dileğiniz gibi keşfedebilirsiniz. Rehberimizin belirlediği saatte buluşuyor ve ardından Paris havalimanına transfer olacağız. Türk Havayollarının tarifeli seferi ile İstanbul’a uçuş. Turumuz önceden vermiş olduğunuz adrese yapılacak kişiye özel transferiniz ile sona eriyor.

Uçuş No: TK 1824 (Türk Hava Yolları) - Kalkış: Paris - Tarih: 01 Temmuz 2023 - Saat: 14:10 - Varış: İstanbul - Tarih: 01 Temmuz 2023 - Saat: 18:45

Hizmetler


Paket Fiyata Dahil Hizmetler:
 • Türk Havayolları tarifeli seferi ile İstanbul - Paris – İstanbul gidiş dönüş ekonomi sınıfı uçak biletleri
 • Havalimanı vergileri
 • Kişiye özel ev-alan – ev transferleri
 • Paris’de 1 gece, Le Havre’da 1 gece, Dinard’da (St Malo) 1 gece ve Chartres’de 1 gece olmak üzere 4* otellerde toplam 4 gece kahvaltı dâhil konaklama
 • 1 akşam yemeği
 • Programda belirtilen tüm turlar
 • Covid-19 seyahat sağlık sigortası
 • Türkçe rehberlik hizmeti
 • Yurtdışı çıkış fonu
Paket Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler:
 • Schengen Vize Ücreti ( yeşil pasaporta gerekmemektedir )
 • Programda belirtilmeyen öğle ve akşam yemekleri
 • Programda belirtilmeyen turlar
 • Eyfel Kulesine çıkış
 • Yemekler esnasında alınacak içecekler
 • Fazla bagaj ücretleri
 • Kişisel harcamalar
 • Bahşişler (isteğe bağlı)

Fiyat Bilgileri


TARİHOTELİki Kişilik Odada KişibaşıÜç Kişilik Odada KişibaşıTek Kişilik OdaÇocuk (02,00 - 11,99 Yaş)
27 Haziran 2023 | 01 Temmuz 2023 4* Oteller 1.690 EUR1.690 EUR2.240 EUR-

Genel Bilgiler


Otellerimiz
Le Havre: 4* Hilton Garden Inn vb.
https://www.hilton.com/en/hotels/lehlhgi-hilton-garden-inn-le-havre-centre

St Malo: 4* Emeria Dinard Hotel Thalasso & Spa vb.
https://www.emeriadinard.com/fr/

Chartres: 4* Novotel Chartres vb.
https://www.novotel-chartres.com

Paris: 4**** Novotel Paris La Defense vb.
https://all.accor.com/hotel/0747/index.tr.shtml?utm_campaign=seo+maps&utm_medium=seo+maps&utm_source=google+Maps

Katılım Şartları
Bu gezimiz, en az 20 kişi katılım şartı ile düzenlenmektedir.  Yeterli katılım sağlanamadığı takdirde, son iptal bildirim tarihi tur başlangıcının 20 gün öncesidir. Katılım yetersizliği nedeniyle iptal edilen tur, acenteniz aracılığı ile tarafınıza bildirilecektir.

Sağlık
Fransa’ya girişlerde Türk vatandaşlarına herhangi bir aşı zorunluluğu bulunmamaktadır. Herhangi bir ilaç kullanmanız tavsiye edilmemektedir. 

Vize Bilgileri
Umumi Pasaport                           Vize gerekli                        

Yeşil Pasaport                                Vize gerekli değil

Hizmet Pasaportu                         Vize gerekli değil

Fransa ülkesidir. Umuma mahsus pasaport sahipleri vizeye tabidir. Diplomatik hizmet ve hususi pasaport sahipleri vizeden muaftır.

Seyahat bitiş tarihinden itibaren 6 ay geçerli ve 10 yıldan eski olmayan pasaportunuzun olması gerekmektedir.

Vize gereken destinasyonlarda, vize başvurusu için acentenizin tarafınıza ileteceği “Vize İçin Gerekli Evraklar” listesinde belirtilen belgeler ile vize başvurusunun yapılması gerekmektedir.

Yırtık, yıpranmış, ıslanmış ve/veya benzeri tahribata uğramış pasaportlar nedeniyle ziyaret edilecek ülke sınır kapısında gümrük polisi ile sorun yaşanmaması adına; anılan pasaportların yenilenmesi ve T.C. vatandaşlarına vize uygulayan bir ülke ise ilgili vizenin yeni pasaportta olması gerekmektedir. Aksi durumda sorumluluk yolcuya aittir. 

18 yaşından küçük misafirlerimiz tek başlarına ya da yanlarında anne ya da babadan sadece biri ile seyahat ederken ülke giriş-çıkışlarında görevli polis memurunca anne-babanın ortak muvafakatini gösterir belge sorulması ihtimali olduğundan; 18 yaş altı misafirlerimizin ve anne-babalarının bu konuda hassasiyet göstermelerini tavsiye ederiz.

 

Uçuş Süreleri
İstanbul                           Paris                       3 sa 40 dk

Paris                                 İstanbul                3 sa 30 dk

Konaklama
Fuar, kongre, konser, etkinlik, spor turnuvası vb. gibi dönemlerde oteller belirtilen km’lerden fazla mesafede kullanılabilir.

3 Kişilik odalar, otellerin uygunluğuna göre verilebilmekte olup, bu tip odalarda 3. Kişiye sunulan yatak, standart yataklardan küçük olabilir. 3 kişilik odalar 1 büyük yatak ve 1 ilave yataktan oluşmaktadır. İlave yataklar, açma-kapama ve coach bed olarak adlandırılan yataklardan oluştukları için katılımcı 3. kişi ve/veya çocuk rezervasyonlarında odalarda yaşanabilecek sıkışıklık ve yatak tipini kabul ettiklerini beyan etmiş sayılırlar.

Tur programında dahil olan hizmetlerden otelde alınan kahvaltılar, bulunulan ülkenin kahvaltı kültürüne uygun olarak ve genelde kontinental kahvaltı olarak adlandırılan tereyağı, reçel, ekmek, çay veya kahveden oluşan sınırlı bir menü ile sunulmakta olup, gruplar için gruba tahsis edilmiş ayrı bir salonda servis edilebilir.

Para Birimi
Fransa’da kullanılan para birimi Euro

Seyahatiniz için yanınıza Euro almanızı ve bunun ufak birimlerini yanınızda bulundurmanızı öneririz.

Saat Dilimi
Türkiye ile Fransa arasında -2 saat fark bulunmaktadır. Türkiye’de saat 12.00 iken bu ülkelerde saat  10.00’dur. 

Telefon Kullanımı
Tüm cep telefonu operatörleri, hattınız uluslararası dolaşıma açıksa kullanılabilmektedir.

Gezi İçin Alınabilecek Kıyafet ve Gerekli Eşyalar
Kolayca giyilip – çıkarılabilecek tişört, kısa ve uzun kollu gömlekler, pamuklu pantolonlar, şort, rahat yürüyüş ayakkabıları, akşamları için bir hırka almanızı öneririz. Bunun dışında; şapka, güneş gözlüğü, güneş kremi, olası gürültüye karşı kulak tıkacı, fotoğraf makinesi, video kamera ve bunların şarj aletleri ve yedek hafıza kartları da getirebilirsiniz. 

Yemek Kültürü
Modern ülkeler olarak, her damak tadına uygun yemekler bulunabilmektedir. 

Elektrik
Genelde 200–220 V kullanılıyor. Priz konusunda ise genelde bir sıkıntı yaşamazsınız. Çok istisnai durumlarda cihazınız kalın girişli ise sorun olabilir. 

Alışveriş
Fransa’da alış veriş yapabileceğiniz birçok alış veriş merkezi bulunmaktadır  Ayrıca bölgeye özgü hediyelik el yapımı ürünler alınabilir 

Önemli Not
Bu tura 14 yaşından küçük çocukları maalesef kabul edemiyoruz.

Geçerli pasaportun olması ve/veya vize alınmış (vize gerekli destinasyon/pasaport için) olması, ülkeye giriş yapılabileceği anlamına gelmemektedir. Pasaport polisinin sizi ülkeye sokmama yetkisi vardır. Bu durumdan Gazella Turizm sorumlu değildir, sorumluluk yolcuya aittir.

Gazella Turizm, hava yolu ile yolcu arasında aracı kurum olup, 28.09.1955 Lahey Protokolü’ne tabidir. Tarifeli ve özel uçuşlarda rötar riski olabilir veya mevcut gezi ve uçuş öncesinde saatler değişebilir. Gazella Turizm, bu değişiklikleri en kısa sürede bildirmekle yükümlüdür. Yolcularımız uçuş detaylarının değişebileceğini bilerek ve kabul ederek turu satın almışlardır.

Tur paketine dahil olan panoramik şehir turları, şehirlerin genel tanıtımı için düzenlenen ve araç içinden rehber anlatımıyla panoramik olarak yapılan müze, ören yeri girişlerini içermeyen en fazla 2-3 saatlik turlardır. Panoramik turlar, programda belirtilen diğer turlar da dahil olmak üzere, tura denk gelen gün ve saatte yerel otoriteler tarafından gezilmesine, girilmesine izin verilmeyen veya herhangi bir etkinlik nedeniyle kapalı yollar sebebiyle gerçekleşmediği takdirde, keza hava şartları nedeniyle turun yapılması imkânsız hale geldiği durumlarda bahse konu turların yapılamamasından Gazella Turizm sorumlu değildir. Bazı turlar kapalı yollar veya araç girişine izin verilmeyen noktalarda imkanlar dahilinde toplu taşıma veya yaya olarak yapılabilir.

Yorumlar

0
Toplam 0 Yorum
0 Ortalama Puan
5
0
4
0
3
0
2
0
1
0

Bu tur için henüz yorum bulunmamakta.