Myrdal - Oslo - Sogne Fiyordu - Hardanger Fiyordu - Gudvangen - Flaam - Bergen
Sakin ve mütevazi; fiyortlar, dağlar ve kuzey ışıkları ile masalsı bir diyar...
Tüm Turlar Dahil

Tüm Turlar Dahil

2 Öğle & 2 Akşam Yemeği Dahil

2 Öğle & 2 Akşam Yemeği Dahil

4 Yıldız Oteller

4 Yıldız Oteller

Kesin Kalkış

Kesin Kalkış

1 Kişilik Fiyat
2.290 EUR

2 Yetişkin Fiyatı
4.580 EUR
107.589 TL
Taksit Seçenekleri
Son 1 kişi

Tur Programı


1. Gün
İstanbul – Oslo – Flam

Turumuz kişiye özel aracın sizi adresinizden alması ile başlıyor. İstanbul Havalimanı Dış Hatlar Gidiş Terminali'nde buluşarak, check-in işlemlerimizi tamamlıyor ve Türk Havayollarının tarifeli seferi ile Oslo uçuşunu gerçekleştiriyoruz. Varışta alanda bizi bekleyen özel aracımız ile Flam’a doğru keyifli bir otobüs yolcuğu yapıyoruz. Öğle yemeğimizi yol üzerinde yerel bir restoranda alacağız. Yemek bitimi ile yol üzerinde bir çok göl ve muhteşem manzara bize eşlik edecek. Ayrıca çivi kullanılmadan yapılan İskandinav ahşap kiliselerine en güzel örneklerden biri olan Borgund Kilisesini göreceğiz. Akşam yemeği ve konaklama Flam’da bulunan otelimizde.

Uçuş No: TK1751 (Türk Hava Yolları) - Kalkış: İstanbul - Tarih: 05 Eylül 2023 - Saat: 08:10 - Varış: Oslo - Tarih: 05 Eylül 2023 - Saat: 11:05
2. Gün
Flam – Sogne Fiyordu – Gudvangen – Myrdal – Bergen

Kahvaltının ardından otelden çıkış işlemlerin tamamlayıp, tekne ile ülkenin en güzel fiyortlarından birisi olan Sogne Fiyordu üzerinden Gudvangen’e gene nefes kesici manzaralar eşliğinde hareket ediyoruz. İki saat sürecek yolculuğun sonunda Gudvangen’de bizi bekleyen aracımız ile Flam’a döneceğiz. Flam’a geri dönüş ardından dünyanın en keyifli tren yolculuklarından sayılan Flam Dağ Treni turunu yapacağız. Yolculuk boyunca trenimiz ile şelalelerin içinden ilerleyerek Myrdal’a doğru giderken Kjosfossen şelalesinde muhteşem bir görsel şov yolculuğumuza eşlik edecek. Ardından Bergen’e Myrdal’dan unutulmaz bir tren yolculuğu gerçekleştireceğiz. Birbirinden güzel doğa manzaralarının görerek rahat bir şekilde Bergen’e ulaşacağız. Varışımız ile birlikte dinlenmek üzere otelimize geçiyoruz. Konaklama Bergen’de bulunan otelimizde.

3. Gün
Bergen

Kahvaltının ardından yapacağımız Bergen şehir turunda, Rengârenk Hansa evleri, Kraliyet Sarayı, Rosenkranz Kulesi göreceğimiz yerler arasında olacak. Şehrin kalbinin attığı Balık ve Çiçek pazarlarını ziyaret ettikten sonra teleferik ile nefes kesici manzarası olan Flojen Dağına çıkıyoruz. Tur bitimi Bergen sokaklarında alışveriş ve şehri istediğimiz gibi keşfetmek için bolca serbest zamanımız olacak. Rehberimizin belirleyeceği saatte buluşuyor ve dinlenmek üzere otelimize geçiyoruz. Konaklama Bergen’de bulunan otelimizde.

4. Gün
Bergen – Hardanger Fiyordu – Ulvık

Kahvaltının ardından çıkış işlemlerin tamamlayıp Ulvik’e doğru araçlarımla yola çıkıyoruz. Yol üstünde öncelikle görkemli Voringsfossen Şelalesi’ni ziyaret edeceğiz. Bu görsel şölene tanık olduktan sonra Hardangerfjord’u keşfetmek üzere yolumuza devam ediyoruz. Muhteşem doğa manzaralarını bu yolculuk sırasında görebileceğiz. Öğle yemeğimizi yerel bir restoranda alacağız. Yemeğin ardından Hardanger Köprüsünü geçerek, Ulvik’e varıyoruz. Sonrasında Norveç’in en büyük milli parkı olan Hardangervidda Nature Centre Eidfjord’u geziyoruz. Turların bitiminde Ulvik’e varışımızın ardından günün yorgunluğunu atmak üzere otelimize geçiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama Ulvik’te bulunan otelimizde.

5. Gün
Ulvik – Oslo

Kahvaltının ardından çıkış işlemlerin tamamlayıp mükemmel manzaralar eşliğinde Oslo’ya gidiyoruz. Yol üstünde Norveç’in en eski kiliselerinden olan Torpo Kilisesi’ne uğruyoruz. Oslo’ya varışımızla birlikte şehir turuna başlıyoruz. Panoramik Oslo şehir turumuzda yerel halkın ve turistlerin akın ettiği Balık Pazarını, Kraliyet Sarayını, Ulusal Tiyatroyu, Parlamento Sarayını ve ilginç mimarisi ile Opera Sarayını gibi binaları göreceğiz. Turumuz bitiminde otelimize transfer olacağız. Konaklama otelimizde.

6. Gün
Oslo-İstanbul

Kahvaltının ardından otelden çıkış işlemlerini yapıyoruz. Öncelikle hayatın çeşitli evrelerindeki kadın erkek ilişkisini, insan yaşamındaki doğum, yaşam, özlem, kırgınlık, çocukluk ve yaşlılık gibi evreleri anlatan Vigeland Park’ı ziyaret edeceğiz. Gezimizin devamınıda Fram Müzesini ziyaret edeceğiz. Sonrasında şehri dilediğiniz gibi keşfetmeniz için ve Norveç’e son kez selam vermeniz için serbest zaman verilecek. Rehberimizin belirleyeceği saatte buluşup Oslo havaalanına transfer oluyoruz. Türk Havayollarının tarifeli seferi ile İstanbul’a uçuş. Turumuz önceden vermiş olduğunuz adrese yapılacak kişiye özel transferiniz ile sona eriyor.

Uçuş No: TK1754 (Türk Hava Yolları) - Kalkış: Oslo - Tarih: 10 Eylül 2023 - Saat: 18:45 - Varış: İstanbul - Tarih: 10 Eylül 2023 - Saat: 23:35

Hizmetler


Paket Fiyata Dahil Hizmetler:
 • Türk Havayolları tarifeli seferi ile İstanbul - Oslo – İstanbul gidiş dönüş ekonomi sınıfı uçak biletleri
 • Havalimanı vergileri
 • Kişiye özel ev-alan – ev transferleri
 • Programda otellerde kahvaltı dâhil konaklama
 • Programda belirtilen tüm panoramik şehir turları
 • 2 öğle ve 2 akşam yemeği
 • Mini Cruise ile Fiyord turu
 • Flam Dağı tren gezisi
 • Myrdal – Bergen arası ekonomi sınıfı tren bileti
 • Floyen Dağı teleferikler ile çıkış
 • Fretheim Müzesi girişi
 • Covid 19 Seyahat Sağlık Sigortası
 • Türkçe rehberlik hizmeti
 • Yurtdışı çıkış fonu
Paket Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler:
 • Schengen Vize Ücreti ( yeşil pasaporta gerekmemektedir )
 • Programda belirtilmeyen öğle ve akşam yemekleri
 • Yemekler esnasında alınacak içecekler
 • Fazla bagaj ücretleri
 • Kişisel harcamalar

Fiyat Bilgileri


TARİHOTELİki Kişilik Odada KişibaşıÜç Kişilik Odada KişibaşıTek Kişilik OdaÇocuk (02,00 - 11,99 Yaş)
22 Ağustos 2023 | 27 Ağustos 2023 4* Oteller 2.290 EUR2.290 EUR2.980 EUR-
05 Eylül 2023 | 10 Eylül 2023 4* Oteller 2.290 EUR2.290 EUR2.980 EUR-

Genel Bilgiler


Gezi Zamanlaması
Norveç’in sahil kıyılarında ılıman iklim hakimdir. Kuzeydeki Atlas akımının etkisiyle sıcaklık değişiklikleri meydana gelebilir. Yüksek platolar ve yüksek dağların arasında vadiler bulunur. Fiyortlar kıyılarda bulunur. Ülkenin kuzeyinde arktik tundra bölgesi vardır.

Norveç, kuzeyde bulunmasına rağmen nemli ve ılıman okyanusal iklime sahiptir. Atlas Okyanusu’ndan batı rüzgarlarıyla gelen Gulf Stream sıcak su akıntısı, sahil kıyılarında yıl boyunca sıcaklığın düşmesini engeller. Soğuğu da sıcağı da bir başka olan Oslo’ya kışın gidecekseniz zorlu hava koşullarıyla karşılaşma ihtimalinizin çok yüksek olduğunu bilmelisiniz. Oslo’da yürüyüş yaparak şehri gezmek isteyenler için en ideal dönem Nisan ve Eylül ayları arasıdır. Yine de çok sıcak olmayan bu dönemde 20-25 derecelerde seyreden hava sıcaklığı sayesinde rahatça gezebilirsiniz.

Otellerimiz (22 - 27 Ağustos)
4**** Fretheim  Hotel vb. - Flam   
https://www.norwaysbest.com/fretheim-hotel/

4****   Oleana Hotel vb. - Bergen
https://www.hoteloleana.com/

4**** Brakanes vb vb. - Ulvik
https://brakanes-hotel.no/en/

4**** Radisson Blu Alna vb. - Oslo(Yarı Merkezi)
https://www.radissonhotels.com/en-us/hotels/radisson-blu-conference-oslo-alna?cid=a:se+b:gmb+c:emea+i:local+e:rdb+d:nob+h:NOOSLALN

Otellerimiz ( 05 - 10 Ağustos)
4**** Fretheim  Hotel vb. - Flam   
https://www.norwaysbest.com/fretheim-hotel/

4****   Oleana Hotel vb. - Bergen
https://www.hoteloleana.com/

4**** Brakanes vb vb. - Ulvik
https://brakanes-hotel.no/en/

4****   Thon Hotel Opera vb.- Oslo
https://www.thonhotels.no/hoteller/norge/oslo/thon-hotel-opera/?utm_source=google&utm_medium=infoboks&utm_campaign=GMB

Vize Bilgileri
Norveç bir schengen ülkesidir. Umuma mahsus pasaport sahipleri vizeye tabidir. Diplomatik hizmet ve hususi pasaport sahipleri vizeden muaftır.

Bu Tur Kimler İçin Uygun? 
Özellikle doğa ve macera severler, farklı tecrübeleri denemek isteyen, kendini dinç hisseden her gezgin için uygundur. Ülke şartları gereği konaklama yapılacak yerlerde fazla konfor beklememek gerekir. Oteller temel ihtiyaçlarımızı karşılar ve temizdir.  

Uçuş Süreleri
İstanbul ile, ülkenin başkenti olan Oslo arası uçuş süresi yaklaşık olarak 4 saattir. 

Para Birimi
Norveç'te kullanılan para birimi Norveç Kronu'dur, (NOK) seyahatiniz için yanınıza Euro almanızı ve bunun ufak birimlerini yanınızda bulundurmanızı öneririz.

Saat Dilimi
Türkiye ile Norveç arasında -2 saat fark bulunmaktadır. Türkiye’de saat 12.00 iken Norveç'de 10.00’dir..

Gezi İçin Alınabilecek Kıyafet ve Gerekli Eşyalar
Kolayca giyilip – çıkarılabilecek tişört, kısa ve uzun kollu gömlekler, pamuklu pantolonlar, şort, rahat yürüyüş ayakkabıları, akşamları için bir mont almanızı öneririz. Bunun dışında; şapka, güneş gözlüğü, güneş kremi, olası gürültüye karşı kulak tıkacı, fotoğraf makinesi, video kamera ve bunların şarj aletleri ve yedek hafıza kartları da getirebilirsiniz.

Yemek Kültürü
Modern bir ülke olarak, her damak tadına uygun yemekler bulunabilmektedir.

Telefon Kullanımı
Tüm cep telefonu operatörleri, hattınız uluslararası dolaşıma açıksa kullanılabilmektedir.

Elektrik
Genelde 200–220 V kullanılıyor. Priz konusunda ise genelde bir sıkıntı yaşamazsınız. Çok istisnai durumlarda cihazınız kalın girişli ise sorun olabilir. 

Alışveriş
Oslo'da alış veriş yapabileceğiniz bir çok alış veriş merkezi bulunmaktadır ancak fiyatlar genel olarak yüksektir. Ayrıca hem Oslo hemde diğer şehirlerde bölgeye özgü hediyelik el yapımı ürünler alınabilir.

Önemli Not
Bu tura 14 yaşından küçük çocukları maalesef kabul edemiyoruz.

*Pasaport sürelerinin, Norveç ve Fiyortları Turu bitiş tarihinden itibaren en az 6 ay geçerliliğinin bulunması ve en az iki boş sayfanın olması gerekmektedir.*

Yorumlar

0
Toplam 0 Yorum
0 Ortalama Puan
5
0
4
0
3
0
2
0
1
0

Bu tur için henüz yorum bulunmamakta.