Napoli Amalfi Sicilya Malta Turu

Napoli Amalfi Sicilya Malta Turu

Napoli Amalfi Sicilya Malta Turu

09 - 16 Mayıs 2021 Türk Havayolları Tarifeli Seferi ile Tüm Ekstra Turlar Dahil Maksimum 20 kişi
€ 1.320
Tek Kişilik Oda Farkı:
€ 390

Bu tur, 27-39 yaş aralığında keşfederken sosyalleşen ve erişebilir bütçeyle en iyi hizmeti Gazella kalitesiyle tercih eden Gezgin Yaka’lılar içindir!

Amalfi | Napoli | Sicilya | Valetta
Etna Yanardağı’nın tüm heybetini hissettirdiği topraklar ve suların çarşaf gibi olduğu dinginliğin adresi Güney Akdeniz...
Tüm Extra Turlar Dahil

Tüm Ekstra Turlar Dahil

4* Otel Seçenekleri

4* Otel Seçenekleri

Oda Kahvaltı

Oda Kahvaltı

REZERVASYON YAP
1.Gün
İstanbul - Napoli (09/05/2021)

İstanbul (Yeni) Havalimanı Dış Hatlar Gidiş Terminali’nde buluşup, bilet ve bagaj işlemlerinin ardından Türk Havayolları‘nın tarifeli seferi ile Napoli uçuşumuzu gerçekleştiriyoruz.  Napoli’ye varışımızın ardından çıkış işlemlerimizi tamamlıyoruz ve alanda bizleri bekleyen özel aracımız ile Napoli’yi keşfetmek üzere yola çıkıyoruz. Panoramik Napoli şehir turunda Scannapoli Caddesi, Kraliyet Sarayı, Plebiscito Meydanı ve liman görülecek yerler arasında. Turumuzun ardından Pompei’ye hareket ediyoruz. Vezüv yanardağının patlaması sonucu kalıntı haline gelmiş şehrin gezip taşlaşmış köylülerin yaşam alanlarını yakından ziyaret edeceğiz.  Turumuz sonrası günün yorgunluğunu atmak üzere otelimize transfer oluyoruz. Konaklama otelimizde.

2.Gün
Napoli-Ravello-Positano-Sorrento - Palermo (10/05/2021)

Kahvaltının ardından Amalfi sahillerinde bulunan Ravello, Positano ve Sorrento ‘yu keşfetmek için otelimizden ayrlıyoruz. Unesco tarafından koruma altına alının bu şehirlerin begonvillerin süslediği dar sokaklarında limon bahçeleri ve eşsiz  manzaralar eşliğinde yapacağımız turlarımızın ardından Napoli limanına hareket ediyoruz. Akşam saatlerinde Sicilya adasına hareket eden feribotumuza binerek Palermo’ya geçeceğiz. Geceleme kabinlerimizde olacak.

3.Gün
Palermo (11/05/2021)

Palermo’ya varışımızın ardından kahvaltımızı alacağız ve sonrasında Palermo şehrini keşfetmek üzere hareket edeceğiz. Yapacağımız panoramik şehir turunda   San Giovanni Katedrali, Politeama Meydanı, Palazzo Normanni, Quattro Canti Meydanı, Via Roma ve Via Liberta Caddeleri görülecek olan yerler arasındadır. Tur bitimi Cefalu ve Trapani’yi keşfedeceğiz. Tiran Denizi kıyısında yer alan şirin balıkçı kasabası Cefalu’da 12.yüzyıl tarihi katedral, balıkçılar kapısı ve şehrin özgün sokaklarında geçireceğimiz vakit ardından günün yorgunluğunu atmak üzere otelimize transfer oluyoruz. Konaklama otelimizde.

4.Gün
Palermo - Katanya (12/05/2021)

Kahvaltının ardından otelden çıkış işlemlerimizi yapıp, adanın diğer önemli şehri Katanya’ya doğru hareket ediyoruz. Katanya’yı keşfetmeden önce şehrin güneyinde yer alan Sicilya’nın diğer güzel şehirlerinden biri Sirakuza’yı yakından tanıma fırsatı bulacağız.  Sirakuza’da bulunan Apollo tapınağı, Roma İmparatorluğu son dönemlerinde ve Bizans İmparatorluğu dönemlerinde kiliseye dönüştürülmüş ve Arap Sicilya Emirliği döneminde bir cami olarak kullanılmıştır. Siracusa aynı zamanda ünlü bilim adamı Arşimet’in yaşadığı yer olan bilinmektedir.Tur bitimi yönümüzü tekrar Katanya’ya çeviriyoruz. Katanya’ya varışımızın ardından yapılacak olan panoramik Catania şehir turunda; Duomo Katedrali, Fontana Dell’elefante, Piazza Universita ve Etna Caddesi görülecek yerler arasındadır. Tur bitimi dinlenmek üzere otelimize geçiyoruz. Geceleme otelimizde.

5.Gün
Katanya (13/05/2021)

Kahvaltının ardından Etna yanardağını yakından görmek üzere otelimizden ayrılıyoruz. Etna dağına çıkmak için öncelikle Nicolisi’den teleferik’e binip yüksekten manzaranın keyfini çıkaracağız. Bu turumuzda Etna’ya doğru ilerlerken bitki örtüsü ve manzarası ile bizi kucaklayan Etna dağının muhteşem fotoğraflarını çekme imkanını buluyoruz. Avrupa’nın en yüksek aktif volkanik dağına çıkarken yolumuz üzerinde olan 1800 metre yüksekliğindeki 2. krater Silvestri’yi göreceğiz. Üzerinde duman tüten kaya parçalarını hatıra olarak almayı unutmayın! Sonrasında Etna yanardağının lavlarından oluşmuş olan bölgede fotoğraf çekebileceğimiz bir sürü güzel manzara eşliğinde turumuza devam ediyoruz. Buradan hareketle, “Godfather” fiminin çekilmiş olduğu Savoca’ya hareket ediyoruz. filmin ana karakteri Don Vito Corleone’nin o gizemli büyüsünün izini sürmeye yol alıyoruz. Bu güzel yeri de yakından gördükten sonra Iyon Denizi’nin incisi ve Sicilya’nın en güzel kıyı kenti olan Taormina’yı keşfetmek üzere hareket ediyoruz. Kıyaslanamaz güzellikteki, manzarasına doyamayacağınız Tauro Dağı’nın eteğinde bulunan; sokak ve caddeleriyle, hediyelik eşya satan dükkanlarıyla çok beğeneceğiniz bu şirin kenti ziyaret ettikten sonra Catania (Katanya)’da bulunan otelimize geri dönüyoruz. Geceleme otelimizde.

6.Gün
Katanya - Valetta (14/05/2021)

Kahvaltının ardından yeni bir ülke keşfetmek üzere havalimanına doğru yola çıkıyoruz. Yerel havayolları ile Malta’ya uçacağız. Malta havalimanına varışımızın ardından Malta’nın başkenti, 2018 yılı Avrupa kültür başkenti olarak seçilmiş Valetta şehrini yakından tanımaya başlıyoruz. Panoramik şehir turumuz sırasında Valetta’nın sokaklarını keşfedip, barok tarzında yapılan ve ünlü ressam Caravaggio’nun resimlerine ev sahipliği yapan St.john katedralini ve St. John şövalyeleri tarafından yapılan, büyük Liman ve surlarla çevrilmiş olan 3 eski şehrin manzarasına sahip Barracca Bahçelerini göreceğiz. Turumuzu tamamladıktan sonra fotoğraf çekimi ve alışveriş için serbest zamanımız olacak. Ardından dinlenmek üzere otelimize transfer oluyoruz. Konaklama otelimizde.

7.Gün
Gozo - Valetta (15/05/2021)

Kahvaltının ardından Malta’nın ikinci büyük adası olan Gozo’da anılar biriktirmek üzere yola çıkacağız. Feribot ile adaya varışımıza istinaden tam bir cennet adası olan Gozo’da  ilk durağımız megalitik bir Neolitik tapınak kompleksi olan Ġgantija tapınakları olacak. Bu tapınaklar Malta’nın Megalitik Tapınaklarının ilk yapılanlarıdır. Buradaki ziyaretimizi tamamladıktan sonra, eski tarihte küçük bir şapel olan fakat günümüzde büyük bir Adak kilisesi olarak kullanılan Ta’Pinu kilisesini ziyaret edeceğiz.  Sonrasında feribot ile Malta adasına geri döneceğiz. Günün yorgunluğunu atmak için otelimize transfer olacağız ve konaklama otelimizde.

8.Gün
Mdina - İstanbul (16/05/2021)

Kahvaltının ardından otelden çıkış işlemlerimizi tamamlayıp bu son günümüzde Mdina & Mosta turu ile bu ada ülkesine veda edeceğiz. Kültürel ve dini hazineleriyle ziyaretçileri büyüleyen Mdina’nın tarihi 4000 yıl öncesine kadar gider.  Avrupa'nin en güzel antik sur sehri örneklerinden biri olan Mdina Malta adasının en eski yerleşim yeri. St. John Şövalyeleri adaya yerleşinceye kadar başkent olarak kullanılmıştı.  Mosta  turumuz sırasında Roman Domus(Roma Villası) göreceğimiz yerler arasında. Buradaki turumuzu tamamladıktan sonra havalimanına transferimiz gerçekleşecek. Türk havayollarının tarifeli seferi ile İstanbul uçuşu.  Akşam saatlerinde İstanbul’a varış  ve turumuzun sonu.

TUR ROTASI

+ İtalya’nın güneyinde bulunan ve ünlü İtalya pizzasının doğduğu kent olan Napoli’yi keşfedeceğiz.

+ Vezüv yanardağının patlaması sonucu kalıntı haline gelmiş antik kent Pompei’yi ziyaret edeceğiz.

+ Türlü çiçeklerin süslediği, dar sokakları ve eşsiz manzaralı ile ünlü Amalfi kıyılarında bulunan Ravello, Positano ve Sorrento’yu yakından görme fırsatı bulacağız.

+Napoli’den Palermo’ya geçerken feribot kullanacağız.

+ İtalya’nın ve ayrıca Akdeniz’in en büyük adası olan Sicilya Adasının en önemli şehirlerden Palermo ve Katanya’yı göreceğiz.

+ Sicilya’da ayrıca Apollo tapınağı ile ünlü Sirakuza’yı ile Avrupa’nın en yüksek aktif volkanik dağı olan Etna’yı da keşfedeceğiz.   

+“Godfather” fiminin çekilmiş olduğu Savoca’da filmin ana karakteri Don Vito Corleone’nin o gizemli büyüsünün izini süreceğiz.

+Manzarasına doyamayacağınız Tauro Dağı’nın eteğinde bulunan; sokak ve caddeleriyle, Sicilya’nın en güzel kıyı kentlerinden olan Taormina’yı ziyaret edeceğiz.

+Malta’nın başkenti şövalyelerin şehri Valetta’da harika manzaraların ve tarihin tadını çıkartacağız.  

+Ayrıca Malta’nın ikinci büyük adası olan ve Neolitik tapınak kompleksi olan Ġgantija’yı topraklarında barındıran Gozo’yu ziyaret edeceğiz.

+Kültürel ve dini hazineleriyle ziyaretçileri büyüleyen Mdina ile Roman Domus(Roma Villası) ile ünlü Mosta’yı göreceğiz.

Bu tur için alternatif tarih bulunmamaktadır.

Uçuş Detayları

09 – 16 Mayıs 2021

09 Mayıs         TK 1879          Istanbul (IST) – Napoli         08:30 – 09:50 

16 Mayıs         TK 1372          Malta – Istanbul (IST)          19:40 – 23:05

 

- Napoli Amalfi Sicilya Malta Turu İçin Gezi Zamanlaması

İtalya'yı ziyaret etmek için en iyi zaman, sıcaklığın rahat olduğu ve daha az kalabalığın olduğu ilkbahar (Mart-Mayıs) ve sonbahardır (Eylül-Kasım).

Nisan ayı başındaki kır çiçekleri ve Haziran ayı sonuna kadar yükselen sıcaklıklar gerçek bir çekicidir. Ekim ayından itibaren yaz sıcağı azalır, üzüm hasadı tüm hızıyla devam eder ve şehirler gezi için daha sessizdir.

Güneydeki sıcaklıklar kışın ılık kalır. Sezon dışı olmasına ve bazı ilgi çekici yerlerin sınırlı açılış saatlerine sahip olmasına rağmen, ülkenin birçok tarihi mekanını keşfetmek için hala keyifli bir zaman. Kuzey İtalya'daki kışlar ise normalde ıslak ve soğuktur.

Temmuz ve Ağustos yaz aylarında daha yüksek sıcaklıklar görülür ve ziyaretçi sayısı zirveye ulaşır. Fiyatlar da daha yüksek.

Malta’da etkili olan iklim Akdeniz iklimidir. Kışları ılık, yazları ise sıcak geçer. Kış ayları çok soğuk değildir. Malta iklimde rüzgarlar da etkilidir. Yazın serinletici rüzgarlar hakim olur. Malta’da en sıcak aylar temmuz, ağustos ve eylül aylarıdır.  En düşük sıcaklık ise ocak ayında ortalama 15 derecedir.  Kar, don gibi kelimeler Malta için oldukça uzaktır.

Malta’da yağış en çok kasım ve şubat aylarında görülmektedir. Malta’da yüzme sezonu mayıs ayında başlar ve ekime kadar devam eder. Bu anlamda uzun bir turizm sezonu yaşamaktadır. Yaz mevsiminde nadiren de olsa yağmur görülebilir, hazırlıklı olmakta fayda vardır. Ilıman havasıyla yılın her dönemi Malta Turu için ziyaret edilebilir bir ülkedir. Bu tamamen yapmak istediğiniz tatile göre değişkenlik gösterir. 

 

- Napoli Amalfi Sicilya Malta Turu İçin Sağlık Bilgileri

Fransa'ya girişlerde Türk vatandaşlarına herhangi bir aşı zorunluluğu bulunmamaktadır. Herhangi bir ilaç kullanmanız tavsiye edilmemektedir.

 

- Napoli Amalfi Sicilya Malta Turu​ İçin Vize Bilgileri

İtalya ve Malta Schengen ülkesidir. Umuma Mahsus Pasaport (Bordo Pasaport) hamilleri vizeye tabidir. Diplomatik, Hizmet ve Hususi Pasaport hamilleri ise anılan ülkeye yapacakları seyahatlerinde vizeden muaftır.

 

- Napoli Amalfi Sicilya Malta Turu​ Uçuş Süreleri

İstanbul Napoli arası uçuş süresi yaklaşık olarak 2 saat 25 dakikadır. 

Malta İstanbul arası uçuş süresi yaklaşık olarak 2 saat 20 dakikadır. 

 

- Para Birimi

İtalya ve Malta Euro Bölgesi ülkelerindendir. Seyahatiniz için yanınıza Euro almanızı ve bunun ufak birimlerini yanınızda bulundurmanızı öneririz.

 

- Saat Dilimi

Türkiye ile İtalya ve Malta arasında -1 saat fark bulunmaktadır. Türkiye’de saat 12.00 iken 11.00'dir.

 

- Telefon Kullanımı

Tüm cep telefonu operatörleri, hattınız uluslararası dolaşıma açıksa kullanılabilmektedir.

 

- Napoli Amalfi Sicilya Malta Gezi İçin Alınabilecek Kıyafet ve Gerekli Eşyalar

Yanınıza kolayca giyip çıkarabileceğiniz tişörtler, gömlekler, pamuklu pantolonlar, kazaklar, rahat yürüyüş ayakkabıları ve bir mont almanızı öneririz. Yağmur ihtimaline karşı bir yağmurluk ve şemsiye de getirebilirsiniz. Bunun dışında şapka, güneş gözlüğü, güneş kremi, olası gürültüye karşı kulak tıkacı, fotoğraf makinesi, video kamera ve bunların şarj aletleri ve yedek hafıza kartları da getirebilirsiniz.

 

- Yemek Kültürü

İtalya ve Malta Akdeniz Mutfağının en iyi örneklerini bulabileceğiniz, Türk damak tadına son derece benzer bir yemek kültürüne sahiptir. Muhteşem şarapları, peynirleri, zeytinyağı sofralardan eksik olmaz ve sizin de yemeklerinizde bunları denemenizi öneriyoruz.

 

- Elektrik

İtalya’da elektrik 220/230 volttur ve C tipi ikili ince yuvarlak ve F tipi ikili kalın yuvarlak prizler kullanılmaktadır.

Malta’da elektrik 220/230 volttur ve C-J tipi ikili kalın yuvarlak prizler kullanılmaktadır.

 

- Alışveriş

İtalya rahatlıkla bir alışveriş cenneti olarak adlandırılabilir. İtalya Turumuz esnasında birçok dünya markasına ait ürün bulunabilir. Ayrıca hediyelik eşya dükkanları da yine aynı bölgede hizmet vermektedir. 

Malta'da; bol miktarda seramik, dantel ve gümüş ürünler satılmaktadır. Malta Turumuz esnasında özellikle, Valetta şehrindeki, arka caddelerde, birçok gümüş ürünü bulabilirsiniz. Gozo ise dantel, nakış ve el işi ürünleri ile ünlüdür.

 

- Önemli Notlar

Bu turumuza yalnızca 27-39 yaş arası misafirlerimizi kabul edebiliyoruz.

*Pasaport sürelerinin, Napoli Amalfi Sicilya Malta Turu bitiş tarihinden itibaren en az 6 ay geçerliliğinin bulunması ve en az iki boş sayfanın olması gerekmektedir.*

Napoli Amalfi Sicilya Malta Turu Fiyatına Dahil Hizmetler

-Türk Havayolları  ile İstanbul (IST) – Napoli / Malta  – İstanbul  (IST) arası ekonomi sınıf uçak bileti ve bu bilete  ait havaalanı vergileri

-Programda belirtilen tüm transferler,

-Özel araçlar ile programda belirtilen tüm geziler,

-4* Otellerde oda kahvaltı konaklama,

-Geziler esnasında gerekli olan tüm müze ve ören yeri giriş ücretleri,

-Gazella Turizm profesyonel Türkçe rehberlik hizmetleri,

-Yurtdışı çıkış harcı ve Seyahat sigortası.

 

Napoli Amalfi Sicilya Malta Turu Fiyatına Dahil Olmayan Hizmetler

-Schengen Vize Ücreti ( Yeşil pasaporta vize yoktur)

-Programda belirtilmeyen yemekler

-Öğle ve akşam yemekleri ve yemeklerde alınacak içecekler

-Kişisel harcamalar

-Fazla bagaj ücretleri

Otel Listesi

Bu turdaki otellerin listesini aşağıda görebilirsiniz.

4* Ramada By Wyndham vb– Napoli
 https://www.wyndhamhotels.com/ramada/napoli-italy/ramada-naples/overview

 

4* Mercure Palermo Centro  vb. Palermo

https://all.accor.com/hotel/5932/index.tr.shtml

 

4* Katane Palace Hotel vb. Katanya

https://www.katanepalace.it/

 

4* Mercure St. Julian’s  vb. Malta

https://all.accor.com/hotel/B667/index.tr.shtml