Moskova-St. Petersburg Turu

Moskova-St. Petersburg Turu

Moskova-St. Petersburg Turu

12 - 16 Mayıs 2021 THY ile Ev Alan Ev Transfer Maksimum 20 kişi
€ 1.730
Tek Kişilik Oda Farkı:
€ 690
Moskova | Saint Petersburg
Neva Nehri'nin can verdiği 42 adacık üzerinde kurulmuş olan Saint Petersburg ve Rusya'nın kalbi Moskova...
Tüm Extra Turlar Dahil

Tüm turlar dahil

5* Otel Seçenekleri

5* Otel Seçenekleri

4 öğle yemeği dahil

4 öğle yemeği dahil

REZERVASYON YAP
1. Gün
İstanbul - Moskova (12/05/2021)

Programımız, sizi havalimanındaki buluşma noktamıza götürmek üzere verdiğiniz adrese gelecek olan özel aracın ulaşması ile başlıyor. Atatürk Havalimanı Dış Hatlar Gidiş Terminali'nde buluşarak, check-in işlemlerimizi tamamlıyor Türk Hava Yolları’nın tarifeli seferi ile Moskova’ya uçuyoruz.  Varışta yapılacak panoramik şehir turumuzda Kızıl Meydan, ünlü Tverskaya Caddesi, şehrin neredeyse tamamının görülebildiği panoramik Lenin Tepesi, Novodevici Manastrı, Kuğu Gölü, Luzniki Stadyumu Moskova Üniversitesi, devasa Kurtarıcı İsa Katedrali ve Aziz Vasil Kilisesi görülecek yerler arasındadır. Turumuzun bitiminde otelimize transfer ve serbest zaman. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

2. Gün
Moskova (13/05/2021)

Kahvaltının ardından Novodevici Manastırı gezisi için otelimizden ayrılacağız. Rusya’nın en önemli manastırlarından olan Novodevici 1524 yılında kurularak, zaman içinde birçok çariçe adayının da yıldızının söndüğü yer olmuştur. 1812 yılında Napolyon’un emriyle yıkılmak istenmesine rağmen rahibeler bu karara engel olmayı başarmışlardır. Gezi kapsamında manastırın içinde bulunan Smolenski Katedrali’ni ve Nazım Hikmet ile birlikte ünlü Rus vatandaşların mezarlarının da bulunduğu Novodeviçi Anıt Mezarlığı’nı ziyaret edeceğiz. Turun bitiminde Rusya’nın kutsal mekânı olan, ilk temellerinin 1147 yılında Yuri Dolgoruky tarafından atıldığına inanılan Kremlin Müzesi’ne hareket ediyoruz. Aralarında Lenin ve Stalin’in de bulunduğu günümüze kadar birçok Rus hükümdar ve devlet adamının ülkeyi yönettiği efsanevi kale olarak bilinen Kremlin’in Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin’in çalışma ofisi ve yönetim merkezi olduğu için bir kısmı geziye kapalıdır. Kremlin, çevresindeki surları, bahçeleri, çeşitli binaları ve katedralleriyle göz alıcı bir güzelliğe sahiptir. Çarlık döneminde vaftiz, taç giyme ve cenaze törenleri bu katedrallerde yapılmıştır. 200 ton ağırlığındaki dünyanın en büyük çanı da Kremlin'de bulunuyor. Meryem Ana'nın Göğe Çıkışı Katedrali 14. yüzyıldan beri Moskova'nın en önemli kilisesi olarak kabul ediliyor. Öğle yemeğimizi gezi sırasında alacağız. Yemek sonrası otelimize dönüş ve serbest zaman. Konaklama otelimizde.

3. Gün
Moskova - Saint Petersburg (14/05/2021)

Kahvaltının ardından otelden çıkış işlemlerini tamamlayıp ünlü Moskova Metrosunu göreceğiz. Stalin tarafından 1931’de inşası başlatılan Moskova Metrosu, günümüzde büyüklük bakımından New York, Paris veya Londra metroları ile karşılaştırılsa da iç mimarisi ve dekorasyonuyla dünyanın en güzel metrosu olduğu herkes tarafından kabul ediliyor. Metro ziyareti sonrasında ise ünlü Arbat Sokağı’nda alışverişleriniz için serbest zamanınız olacak. Moskova’nın ortasından geçen Arbat Sokağı, bu şehre yolu düşen herkesin en azından bir kere uğradığı ve bir ucundan diğer ucuna kadar zevkle yürüdüğü trafiğe kapalı yoldur. Burada mağazaların rengârenk vitrinlerini gezebilir, Rus ve dünya mutfaklarının en güzel örneklerini tadabilir, Paris’i aratmayan şık kafelerde oturabilir ve en keyiflisi de bir bankta oturup kendilerini hayatın akışına kaptırmış Rusları seyredebilirsiniz. Moskova hatırası edinmek istiyorsanız bu sokak en doğru yer olacaktır. Öğle yemeğinin ardından tren istasyonuna transfer oluyoruz. Yaklaşık 4 saat sürecek keyifli bir yolculuk yapacağız. St. Petersburg’a varışımızın ardından otelimize yerleşeceğiz. Konaklama otelimizde.

4. Gün
Saint Petersburg (15/05/2021)

Kahvaltının ardından Tekne Turumuzu gerçekleştirmek için otelimizden rehberimiz eşliğinde ayrılıyoruz. Turumuz esnasında rehberimizin anlatımları ile adalar üzerine kurulmuş olan bu şehri tanımaya başlayacağız. Tur bitiminde yapılacak  panoramik şehir turumuzda Nevski Caddesi, Isaac Katedrali, Amirallik Binası, Puşkin’in heykelinin süslediği Sanatçılar Meydanı, devrimin simgesi Aurora Gemisi ile 70 km’lik Neva Nehri’ni göreceğiz. Öğle yemeğimizi aldıktan sonra Puşkin (Çar Kasabası) turumuz için  hareket ediyoruz. 18. yüzyılda Katerina tarafından inşa ettirilen ve Çar Kasabası olarak anılan; park, saray ve binalar kompleksi ile 600 hektarlık bir alanı kaplayan bu kasabanın ana binası Katerina Sarayı’dır. Çarlık dönemi aristokrasisinin çar ailesi ile buluştuğu bu ünlü kasabada aynı zamanda ünlü şair Puşkin’in eğitim gördüğü okul da yer alıyor. Tur sonrası otelimize transfer oluyoruz. Konaklama. 

5. Gün
Saint Petersburg - İstanbul (16/05/2021)

Kahvaltının ardından Hermitage Müzesi gezisi için yola çıkıyoruz. Katerina’nın kış sarayı olarak inşa ettirdiği binalar kompleksi, günümüzde dünyanın en göz alıcı koleksiyonlarına ev sahipliği yapıyor. 1760’dan itibaren Rus çarlarının kış aylarını geçirdiği bu muhteşem binalar Barok mimarisinin başyapıtları arasında yer alıyor. Günümüzde 1057 adet oda ve salonunda Da Vinci, Van Gogh, Michelangelo, Rembrandt ve daha nice büyük sanatçının büyüleyici eserleri sergileniyor. Bu gezinin ardından havaalanına transfer. Türk Havayolları’nın tarifeli seferi ile İstanbul’a dönüyoruz. Havalimanına varışta sizi önceden vermiş olduğunuz adrese götürecek özel araç ve şoför ile bulaşmanızla sonlanıyor.

TUR ROTASI

+ Moskova'da meşhur Aziz Vasil Kilisesini, Kızıl Meydanı ve Kremlin sarayını gezme fırsatımız olacak.

+ Dünyaca ünlü her istasyonu birbirinden farklı olarak dizayn edilmiş Moskova metrosunu gezeceğiz.

+ Moskova'nın meşhur alışveriş caddesi olan Arbat'ta gezip modern Rus kültürünü yakından tanıyacağız.

+Rusya’nın kutsal mekanı olan ve ilk temellerinin 1147 yılında atıldığına inanılan Kremlin Sarayını gezme fırsatı yakalayacağız.

+ Ünlü Halk Ozanımız Nazım Hikmet'in mezarını ziyaret edeceğiz

+ Moskova’dan St. Petersburg'a Rusların meşhur hızlı treni  ile geçeceğiz.

+St Petersburg’da 4.5 km.lik uzunluğu ile şehrin kalbinin attığı Nevski Caddesinde yürüyeceğiz.

+ Da Vinci, Van Gogh, Michelangelo, Rembrandt gibi dehaların eserlerinin orjinal olarak sergilendiği Hermitage Müzesini gezeceğiz.

+Kanallar şehri St Petersburg’da tekne turu yapıp, şehri başka bir açıdan keşfedeceğiz.

+ Rusya’nın en önemli saraylarından biri olarak kabul edilen Peterhoff sarayını yakından görüp, Finlandiya kıyılarına uzaktan bakacağız.

UÇUŞ DETAYLARI:

12 - 16 Mayıs 2021 (Şeker Bayramı)

TK 413 12MAY  ISTVKO 0750 1045
TK 402 16MAY   LEDIST 1515 1845

 

20 - 24 Temmuz 2021 (Kurban Bayramı)

TK 413 20JUL ISTVKO 0750 1045
TK 402 24JUL   LEDIST 1515 1845

 

28 Ağustos - 01 Eylül 2021

TK 413 28AUG  ISTVKO 0750 1045
TK 402 01SEP   LEDIST 1515 1845

 

 

Gezi Zamanlaması

Rusya'yı ziyaret etmek için en iyi zaman;, uzun ve hafif akşamları ve 21 ° C-25 ° C'lik ılık sıcaklıklarla yaz aylarıdır (Haziran-Ağustos). Kısa ama görkemli ilkbahar ve sonbahar ayları, Avrupa Rusya'sını kalabalık olmayan bir barış içinde deneyimlemek için mükemmel bir fırsat sunuyor. Bununla birlikte, birçok kişi St Petersburg'u en iyi şekilde, karla kaplı kışın ışıltılı süslemesiyle görüyor. 

 

- Bu Tur Kimler İçin Uygun?

Rus kültürünün dünyaya sunduğu eserlerini yakından keşfetmek ve modern rus kültürünün yansımalarını yakından  tanımak isteyen gezginler için kaçırılmaması gereken bir gezi olmakla birlikte, tempolu bir tur olduğu unutulmamalı. 

 

- Sağlık

Rusya’ya girişlerde Türk vatandaşlarına herhangi bir aşı zorunluluğu bulunmamaktadır. Bölgelerin iyi restoranlarında yiyeceğimiz öğle yemeklerinde sağlığınızı olumsuz şekilde etkileyecek bir sorunla karşılaşacağınızı düşünmüyoruz. Gezi boyunca musluk suyu içme- menizi yalnızca ilk kez sizin tarafınızdan açılacak şişe suyu tüketmenizi öneriyoruz.

 

- Vize Bilgileri

Umuma mahsus pasaport hamilleri vizeye tabidir. Hususî ve hizmet pasaportu hamilleri her 180 günde 90 günü aşmamak şartıyla 30 gün süreyle vizeden muaftır. Diplomatik pasaport hamilleri 90 gün süreyle vizeden muaftır. Vatandaşlarımız Vladivostok Limanı’ndan e-vize alarak Rusya’ya giriş yapabilmektedir. Vatandaşlarımız giriş tarihi dahil olmak üzere 8 günü aşmamak kaydıyla St. Petersburg, Leningrad Bölgesi ve Kaliningrad Bölgesi’ne e-vizeyle seyahat edebilmektedir. Alınan e-vize ile e-vizenin kapsam alanı dışında kalan Rusya Federasyonu’nun başka şehirlerine gitme imkanı bulunmamaktadır.

 

- Uçuş Süreleri

İstanbul ile, ülkenin başkenti Moskova arasındaki uçuş süresi yaklaşık olarak 3 saattir. Ülkenin en büyük şehirlerinden St. Petersburg'a olan uçuşun süresi ise yaklaşık olarak 3 saat 25 dakikadır.

 

- Para Birimi

Rusya’nın para birimi Ruble’dir. Seyahatiniz için yanınıza Euro veya USD alabilir, ülkede bulunan döviz ofislerinden yerel para birimini temin edebilirsiniz.

 

- Saat Dilimi

Türkiye ile Rusya arasında  saat fark bulunmamaktadır. 

 

- Telefon Kullanımı 

Tüm cep telefonu operatörleri eğer telefonunuz uluslararası dolaşıma açıksa kullanılabilmektedir.

 

- Gezi İçin Alınabilecek Kıyafet ve Gerekli Eşyalar

Kolayca giyilip – çıkarılabilecek tişört, kısa ve uzun kollu gömlekler, pamuklu pantolonlar, şort, rahat yürüyüş ayakkabıları, akşamları için ince bir mont ve ince bir kazak almanızı öneririz.

 

- Yemek Kültürü

Yemek kültürü bize yakındır. Modern şehirler olarak hem St. Petersburg hem de Moskova’da her damak tadına uygun yemekler bulunabilmektedir.

 

- Elektrik

200-220 V kullanılmaktadır. Prizler Türkiye ile aynı standarttadır.

 

- Alışveriş

Şehir   merkezlerinde   bulunan   alışveriş   merkezleri   ve   hediyelik   eşya   satan   küçük tezgahlardan alışveriş imkanı bulunmaktadır.

 

-Önemli Not

Bu tura 14 yaşından küçük çocukları maalesef kabul edemiyoruz.

*Pasaport sürelerinin, tur bitiş tarihinden itibaren en az 6 ay geçerliliğinin bulunması ve en az iki boş sayfanın olması gerekmektedir.*

Fiyata Dâhil Olan Hizmetler

- Türk Havayolları ile gidiş – dönüş ekonomi sınıfı uçak bileti
- Moskova - St. Petersburg arası tren bileti
- Ücretsiz kişiye öze ev– alan – ev transferi 
- 5* otellerde oda & kahvaltı konaklama
- 4 Öğle yemeği
- St. Petersburg Tekne Turu
- Hermitage Müzesi Girişi
- Peterhoff Turu
- Novodevici Manastırı Turu
- Kremlin Müzesi girişi
- Moskova Metrosu & Arbat Caddesi Turu
- Yurtdışı çıkış harcı
- Seyahat sigortası
- Gazella Turizm profesyonel Türkçe rehberlik hizmeti


Fiyat Dâhil Olmayan Hizmetler

- Programda belirtilmeyen yemekler
- Programda belirtilen yemekler sırasında alınacak içecekler
- Fazla Bagaj ücreti
- Kişisel harcamalar
- Vize Ücreti  

Otel Listesi

Bu turdaki otellerin listesini aşağıda görebilirsiniz.

5* Hilton Leningradskaya Moskova Hotel vb.– Moskova
 http://radisson-royal-hotel.moscow-hotels.org/tr/

 


5* Radisson Royal Hotel vb.- St. Petersburg
 https://www.hilton.com.tr/oteller/uluslararasi/moskova/hilton-moscow-leningradskaya/