MENU
Kelime veya Ülke Arayın
Kalkış Tarihine Göre Turlar
 • EYLÜL '20
 • EKİM '20
 • KASIM '20
 • ARALIK '20
 • OCAK '21
 • ŞUBAT '21
 • MART '21
 • NİSAN '21
 • MAYIS '21
 • HAZİRAN '21
 • TEMMUZ '21
 • AĞUSTOS '21
tur bölgesi
 • Orta ve Latin Amerika
 • Kuzey Avrupa ve Rusya
 • Avrupa
 • Güneydoğu Asya
 • Hindistan Alt Kıtası
 • Kuzey Afrika ve Orta Doğu
 • Orta ve Güney Afrika
 • Uzakdoğu
 • Kafkaslar ve Orta Asya
tur dönemi
 • Sömestre turları 2021
 • Kış Turları 2021
 • İlkbahar Turları 2021
 • Şeker Bayramı Turları 2021
 • Yaz Turları 2021
 • Kurban Bayramı Turları 2021
 • Sonbahar Turları 2021
 • Yılbaşı Turları 2022
tur tipi
 • Gezgin Yaka
 • İleri Seviye Gezgin
Kapat
Rusya

Moskova-St. Petersburg Turu

Moskova-St. Petersburg Turu

Moskova-St. Petersburg Turu

tarih

12 - 16 Mayıs 2021 -

alternatif tarihleri inceleyin

şehirler
Moskova, Saint Petersburg
ulaşım
THY ile
Peşin ücret
1.730 EURO
tek kişilik oda farkı
690 EURO
tur konsepti
Tüm turlar dahil
yemek durumu
4 öğle yemeği dahil

Sizi Arayalım

0(212) 233 15 98

0(530) 469 74 03

yaşanacak anlar tur programı hizmetler

+ Beyaz  Geceler esnasında St. Petersburg'da olacağız ve doğa olayını deneyimleme fırsatı yakalayacağız.

+ Da Vinci, Van Gogh, Michelangelo, Rembrandt gibi dehaların eserlerinin orjinal olarak sergilendiği Hermitage Müzesini gezeceğiz.

 + Yazlık saray Peterhoff’u göreceğiz.

+ Moskova’dan St. Petersburg'a Rusların meşhur hızlı treni  ile geçeceğiz.

+ Moskova'da meşhur Kızıl Meydan ve Kremlin sarayını gezme fırsatımız olacak.

+ Dünyaca ünlü her istasyonu birbirinden farklı olarak dizayn edilmiş Moskova metrosunu gezeceğiz.

+ Moskova'nın meşhur alışveriş caddesi olan Arbat'ta gezip yemek yiyeceğiz.

+ Ünlü Halk Ozanı Nazım Hikmet'in mezarını ziyaret edeceğiz

 • 01. Gün

  12/05/2021
  İstanbul - Moskova

  Programımız, sizi havalimanındaki buluşma noktamıza götürmek üzere verdiğiniz adrese gelecek olan özel aracın ulaşması ile başlıyor. Atatürk Havalimanı Dış Hatlar Gidiş Terminali'nde buluşarak, check-in işlemlerimizi tamamlıyor Türk Hava Yolları’nın tarifeli seferi ile Moskova’ya uçuyoruz.  Varışta yapılacak panoramik şehir turumuzda Kızıl Meydan, ünlü Tverskaya Caddesi, şehrin neredeyse tamamının görülebildiği panoramik Lenin Tepesi, Novodevici Manastrı, Kuğu Gölü, Luzniki Stadyumu Moskova Üniversitesi, devasa Kurtarıcı İsa Katedrali ve Aziz Vasil Kilisesi görülecek yerler arasındadır. Turumuzun bitiminde otelimize transfer ve serbest zaman. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

 • 02. Gün

  13/05/2021
  Moskova

  Kahvaltının ardından Novodevici Manastırı gezisi için otelimizden ayrılacağız. Rusya’nın en önemli manastırlarından olan Novodevici 1524 yılında kurularak, zaman içinde birçok çariçe adayının da yıldızının söndüğü yer olmuştur. 1812 yılında Napolyon’un emriyle yıkılmak istenmesine rağmen rahibeler bu karara engel olmayı başarmışlardır. Gezi kapsamında manastırın içinde bulunan Smolenski Katedrali’ni ve Nazım Hikmet ile birlikte ünlü Rus vatandaşların mezarlarının da bulunduğu Novodeviçi Anıt Mezarlığı’nı ziyaret edeceğiz. Turun bitiminde Rusya’nın kutsal mekânı olan, ilk temellerinin 1147 yılında Yuri Dolgoruky tarafından atıldığına inanılan Kremlin Müzesi’ne hareket ediyoruz. Aralarında Lenin ve Stalin’in de bulunduğu günümüze kadar birçok Rus hükümdar ve devlet adamının ülkeyi yönettiği efsanevi kale olarak bilinen Kremlin’in Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin’in çalışma ofisi ve yönetim merkezi olduğu için bir kısmı geziye kapalıdır. Kremlin, çevresindeki surları, bahçeleri, çeşitli binaları ve katedralleriyle göz alıcı bir güzelliğe sahiptir. Çarlık döneminde vaftiz, taç giyme ve cenaze törenleri bu katedrallerde yapılmıştır. 200 ton ağırlığındaki dünyanın en büyük çanı da Kremlin'de bulunuyor. Meryem Ana'nın Göğe Çıkışı Katedrali 14. yüzyıldan beri Moskova'nın en önemli kilisesi olarak kabul ediliyor. Öğle yemeğimizi gezi sırasında alacağız. Yemek sonrası otelimize dönüş ve serbest zaman. Konaklama otelimizde.

 • 03. Gün

  14/05/2021
  Moskova - Saint Petersburg

  Kahvaltının ardından otelden çıkış işlemlerini tamamlayıp ünlü Moskova Metrosunu göreceğiz. Stalin tarafından 1931’de inşası başlatılan Moskova Metrosu, günümüzde büyüklük bakımından New York, Paris veya Londra metroları ile karşılaştırılsa da iç mimarisi ve dekorasyonuyla dünyanın en güzel metrosu olduğu herkes tarafından kabul ediliyor. Metro ziyareti sonrasında ise ünlü Arbat Sokağı’nda alışverişleriniz için serbest zamanınız olacak. Moskova’nın ortasından geçen Arbat Sokağı, bu şehre yolu düşen herkesin en azından bir kere uğradığı ve bir ucundan diğer ucuna kadar zevkle yürüdüğü trafiğe kapalı yoldur. Burada mağazaların rengârenk vitrinlerini gezebilir, Rus ve dünya mutfaklarının en güzel örneklerini tadabilir, Paris’i aratmayan şık kafelerde oturabilir ve en keyiflisi de bir bankta oturup kendilerini hayatın akışına kaptırmış Rusları seyredebilirsiniz. Moskova hatırası edinmek istiyorsanız bu sokak en doğru yer olacaktır. Öğle yemeğinin ardından tren istasyonuna transfer oluyoruz. Yaklaşık 4 saat sürecek keyifli bir yolculuk yapacağız. St. Petersburg’a varışımızın ardından otelimize yerleşeceğiz. Konaklama otelimizde.

 • 04. Gün

  15/05/2021
  Saint Petersburg

  Kahvaltının ardından Tekne Turumuzu gerçekleştirmek için otelimizden rehberimiz eşliğinde ayrılıyoruz. Turumuz esnasında rehberimizin anlatımları ile adalar üzerine kurulmuş olan bu şehri tanımaya başlayacağız. Tur bitiminde yapılacak  panoramik şehir turumuzda Nevski Caddesi, Isaac Katedrali, Amirallik Binası, Puşkin’in heykelinin süslediği Sanatçılar Meydanı, devrimin simgesi Aurora Gemisi ile 70 km’lik Neva Nehri’ni göreceğiz. Öğle yemeğimizi aldıktan sonra Puşkin (Çar Kasabası) turumuz için  hareket ediyoruz. 18. yüzyılda Katerina tarafından inşa ettirilen ve Çar Kasabası olarak anılan; park, saray ve binalar kompleksi ile 600 hektarlık bir alanı kaplayan bu kasabanın ana binası Katerina Sarayı’dır. Çarlık dönemi aristokrasisinin çar ailesi ile buluştuğu bu ünlü kasabada aynı zamanda ünlü şair Puşkin’in eğitim gördüğü okul da yer alıyor. Tur sonrası otelimize transfer oluyoruz. Konaklama. 

 • 05. Gün

  16/05/2021
  Saint Petersburg - İstanbul

  Kahvaltının ardından Hermitage Müzesi gezisi için yola çıkıyoruz. Katerina’nın kış sarayı olarak inşa ettirdiği binalar kompleksi, günümüzde dünyanın en göz alıcı koleksiyonlarına ev sahipliği yapıyor. 1760’dan itibaren Rus çarlarının kış aylarını geçirdiği bu muhteşem binalar Barok mimarisinin başyapıtları arasında yer alıyor. Günümüzde 1057 adet oda ve salonunda Da Vinci, Van Gogh, Michelangelo, Rembrandt ve daha nice büyük sanatçının büyüleyici eserleri sergileniyor. Bu gezinin ardından havaalanına transfer. Türk Havayolları’nın tarifeli seferi ile İstanbul’a dönüyoruz. Havalimanına varışta sizi önceden vermiş olduğunuz adrese götürecek özel araç ve şoför ile bulaşmanızla sonlanıyor.

Ücrete Dâhil Olan Hizmetler

- Türk Havayolları ile gidiş – dönüş ekonomi sınıfı uçak bileti
- Moskova - St. Petersburg arası tren bileti
- Ücretsiz kişiye öze ev– alan – ev transferi 
- 5* otellerde oda & kahvaltı konaklama
- 4 Öğle yemeği
- St. Petersburg Tekne Turu
- Hermitage Müzesi Girişi
- Peterhoff Turu
- Novodevici Manastırı Turu
- Kremlin Müzesi girişi
- Moskova Metrosu & Arbat Caddesi Turu
- Yurtdışı çıkış harcı
- Seyahat sigortası
- Gazella Turizm profesyonel Türkçe rehberlik hizmeti


Ücrete Dâhil Olmayan Hizmetler

- Programda belirtilmeyen yemekler
- Programda belirtilen yemekler sırasında alınacak içecekler
- Fazla Bagaj ücreti
- Kişisel harcamalar
- Vize Ücreti  

Moskova-St. Petersburg Turu Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

UÇUŞ DETAYLARI:

 

TK 413 12MAY  ISTVKO 0750 1045
TK 402 16MAY   LEDIST 1515 1845

 

TK 413 19JUN  ISTVKO 0750 1045
TK 402 23JUN  LEDIST 1515  1845

 

TK 413 20JUL ISTVKO 0750 1045
TK 402 24JUL   LEDIST 1515 1845

 

TK 413 28AUG  ISTVKO 0750 1045
TK 402 01SEP   LEDIST 1515 1845

 

 

Gezi Zamanlaması

Aşağıdaki linkten geziniz sırasında ortalama hava sıcaklıklarını görebilirsiniz.

http://www.gazella.com/destinasyonlar/ulke/21

 

- Sağlık

Rusya’ya girişlerde Türk vatandaşlarına herhangi bir aşı zorunluluğu bulunmamaktadır. Bölgelerin iyi restoranlarında yiyeceğimiz öğle yemeklerinde sağlığınızı olumsuz şekilde etkileyecek bir sorunla karşılaşacağınızı düşünmüyoruz. Gezi boyunca musluk suyu içmemenizi, yalnızca ilk kez sizin tarafınızdan açılacak şişe suyu tüketmenizi öneriyoruz.

 

- Vize Bilgileri

Rusya Federasyonu, Umuma mahsus pasaport sahibi (Normal) Türk vatandaşlarına vize uygulaması yapmaktadır. Yeşil pasaportlar için vize gerekmemektedir.

 

- Uçuş Süreleri

İstanbul – St. Petersburg arası uçuş yaklaşık 3 saat 30 dakika, Moskova – İstanbul uçuşu ise 3 saat 5 dakika sürmektedir. Her iki uçuşta direkt olacaktır.

 

- Para Birimi

Rusya’nın  para  birimi  Ruble’dir. Yanınızda Euro veya Amerikan Doları bulundurabilir, ülkeye girişte ve çıkışta bozdurabilirsiniz.

 

- Saat Dilimi

Türkiye  ile  Rusya  arasında  +1  saat  fark  bulunmaktadır.  Türkiye’de  saat  12.00  iken Rusya’da 11.00'dir.

 

- Telefon Kullanımı 

Tüm cep telefonu operatörleri eğer telefonunuz uluslararası dolaşıma açıksa kullanılabilmektedir.

 

- Gezi İçin Alınabilecek Kıyafet ve Gerekli Eşyalar

Kolayca giyilip çıkarılabilecek tişört, kısa ve uzun kollu gömlekler, pamuklu pantolonlar, şort, rahat yürüyüş ayakkabıları, akşamları için ince bir mont ve ince bir kazak almanızı öneririz.

 

- Yemek Kültürü

Yemek kültürü bize yakındır. Modern şehirler olarak hem St. Petersburg hem de Moskova’da her damak tadına uygun yemekler bulunabilmektedir.

 

- Elektrik

200-220 V kullanılmaktadır. Prizler Türkiye ile aynı standarttadır.

 

- Alışveriş

Şehir merkezlerinde bulunan alışveriş merkezleri ve hediyelik eşya satan küçük tezgahlardan alışveriş imkanı bulunmaktadır.

 

-Önemli Not

Bu tura 14 yaşından küçük çocukları maalesef kabul edemiyoruz.

*Pasaport sürelerinin, tur bitiş tarihinden itibaren en az 6 ay geçerliliğinin bulunması ve en az iki boş sayfanın olması gerekmektedir.*

Moskova-St. Petersburg Turu, Rusya Hakkında Videolar

otel listesi Bu turdaki otellerin listesini aşağıda görebilirsiniz.

5* Hilton Leningradskaya Moskova Hotel vb.– Moskova
 http://radisson-royal-hotel.moscow-hotels.org/tr/

 


5* Radisson Royal Hotel vb.- St. Petersburg
 https://www.hilton.com.tr/oteller/uluslararasi/moskova/hilton-moscow-leningradskaya/

 

 

Moskova-St. Petersburg Turu Otel Listesi
alternatif tarih seçiniz Bu tur için aşağıdaki alternatif tarihleri seçebilirsiniz.
Moskova-St. Petersburg Turu Alternatif Tur Tarihleri
Sizi Arayalım Sizi Arayalım
Canlı DestekCanlı Destek
Gazella Turizm iletişim +90 212 233 15 98
+90 530 469 74 03

e-bülten kayıt

E-bültenimize kayıt olarak bizden en son tur bilgilerini, kampanyaları ve diğer aktiviteleri haber alabilirsiniz.