Orhun Vadisi - Karakurum - Ulan Batur - Pekin - Şangay - Xi'an
Çin Seddi'nin ayırdığı iki farklı kültüre yolculuk...
Yakında

Tur Programı


Hizmetler


Paket Fiyata Dahil Hizmetler:
  • Programda belirtilmeyen yemekler
  • Çin vize ücreti
  • Programda belirtilen yemekler sırasında alınacak içecekler
  • Fazla Bagaj ücreti
  • Kişisel harcamalar
Paket Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler:

Fiyat Bilgileri


Genel Bilgiler


Uçuş Detayı
TK342 09JUL ISTUBN 1825 0720+1 (Ulan Batur’a varış 10 Temmuz)
TK27 19JUL PVGIST 2245 0520 +1 (İstanbul’a varış 20 Temmuz)


- Gezi Zamanlaması
Aşağıdaki linkten geziniz sırasında ortalama hava sıcaklıklarını görebilirsiniz.

Çin: http://gazella.com/destinasyonlar/ulke/5

Moğolistan: http://gazella.com/destinasyonlar/ulke/23


- Sağlık
Eğer maceracı bir yemek yeme alışkanlığınız var ve sokaklarda açıkta satılan yiyeceklerden yiyorsanız; kesinlikle kapalı şişe suyu tüketmenizi, buz, süt ve süt ürünlerinden kaçınmanızı, iyi pişirildiğine emin olduğunuz et, tavuk ve balık ürünleri tüketmenizi, meyve ve sebzelerin iyi yıkanmış olmasından emin olunması, meyvelerin kabuğunun soyulduktan sonra yenmesini tavsiye ederiz.


- Vize Bilgileri
-Moğolistan Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarından vize istememektedir.
-Çin umuma Mahsus Pasaport hamillerinden vize istemektedir.**
Yeşil Pasaport sahipleri 30 güne kadar ikamet süreli seyahatlerinde vizeden muaftır. 
**Çin Turistik Vizesi için acentemiz tarafından Çin’den davetiye getirtilmektedir bu yüzden şahsi başvuru yapılmamaktadır, başvurular grup halinde acentemiz tarafından yapılmaktadır. Davetiye ve vize evraklarının 2 ay öncesinden acenteye teslim edilmesi gerekmektedir. Çin vize başvurularında parmak izi verilmektedir. Randevudan sonra pasaport minimum 10-12 gün Başkonsolosluk’ta kalmaktadır.
** Tüm pasaport çeşitlerinin yeni çipli olması gerekmektedir.  


- Bu Tur Kimler İçin Uygun?
Farklı kültürleri tanımak isteyen gezginler için kaçırılmaması gereken bir gezi olmakla birlikte, tempolu bir tur olduğu unutulmamalı. Bu turumuzda birden fazla iç hat mevcut olup, yoğun tempolu bir gezidir. Bu durumdan dolayı yorulmaktan rahatsız olmayan bütün gezginler için uygun bir turdur. Mutfak Kültürü bize göre farklı bir ülke olan Çin’de öğle ve akşam yemeklerinde batı mutfağı ile birlikte yerel lezzetler tadacak, et, tavuk, balık ve vejetaryen yemekler servis edilecektir.


- Uçuş Süreleri
-Türk Havayolları ile İstanbul - Ulan Batur'a uçuş süresi yaklaşık olarak 10 Saat’tir. Bu uçumuzda uçağımız Bişkek’te  ortalama 1 saat 15 dakika bekleme yapacaktır.
-Yerel Havayolları ile Ulan Batur - Pekin arası uçuş ise 1,5 saattir. 
- Türk Havayolları ile Şangay - İstanbul arası uçuş süresi ise 12 saattir


- Para Birimi
Moğolistan'ın para birimi Tugirk'dir. Çin’in para birimi ise Yuan’dır.  Seyahatiniz için yanınıza USD almanızı ve bunun ufak birimlerini yanınızda bulundurmanızı öneririz.


- Saat Dilimi
Kış döneminde Moğolistan’la ve Çin’le  aramızda +6 saat fark vardır.
Yaz döneminden bu fark +5’dir. ( Moğolistan – Çin saat dilimi Türkiye’den ileridir )


- Telefon Kullanımı
Tüm cep telefonu operatörleri, hattınız uluslararası dolaşıma açıksa kullanılabilmektedir. Ancak ülkenin bazı kesimlerinde şebeke olmayabilir.


- Gezi İçin Alınabilecek Kıyafet ve Gerekli Eşyalar
Yanınıza kolayca giyip çıkarabileceğiniz tişörtler,  pamuklu pantolonlar, rahat soğuk ve su geçirmeyen yürüyüş ayakkabıları ve akşamları için kalın bir mont, bir iki kazak ve polar almanızı öneririz. Bunun dışında başınızı soğuktan koruyacak bir bere, eldiven, video kamera ve bunların şarj aletleri ve yedek hafıza kartları da getirebilirsiniz.


- Yemek Kültürü
Çin mutfağı bölgeden bölgeye farklılıklar gösteren son derece zengin bir mutfaktır. Pekin Ördeği, değişik malzemeler ile hazırlanıp soslarla yenen börekler “dumpling”, tatlı hardal sosları, ülke mutfağının karakteristik özellikleridir. Türk mutfağından farklı bir mutfak olduğunu unutmamanızı öneriyoruz. Moğolistan ise Moğol yemekleri ana hatlarıyla dört bileşenden oluşuyor: et, un, patates ve süt ürünleri. Et haşlanıp özellikle tüm yağı ile birlikte tüketiliyor. 


- Elektrik
Çin’de elektrik 220 volt ve 50 Hz’dir. Elektrikli aletlerde üç uçlu, ince girişli prizler kullanılmaktadır. Adaptör gerekecektir. Moğolistanda 230 Volt elektrik C,E tipi ikili ve üçlü prizler kullanılmakadır.


- Alışveriş
Çin tam bir alışveriş cennetidir. Elektronik eşyalardan, tekstile çok geniş bir yelpazede aradığınız her ürünü bulabilirsiniz. Moğolistan'da ise daha çok yerel moğol giysi, şapka ve hediyelik eşyaları alınabilir.


-Önemli Not
Bu tura 14 yaşından küçük çocukları maalesef kabul edemiyoruz.

*Pasaport sürelerinin, tur bitiş tarihinden itibaren en az 6 ay geçerliliğinin bulunması ve en az iki boş sayfanın olması gerekmektedir.*