Katmandu
Dağlara Taşlara Yazılan Bir Ülkenin Lotus Mükemmelliğindeki Narinliği, Krallığı Ve İnancı Katmandu...
5 Akşam Yemeği Dahil

5 Akşam Yemeği Dahil

5 Yıldız Oteller

5 Yıldız Oteller

Tüm Turlar Dahil

Tüm Turlar Dahil

Kesin Kalkış

Kesin Kalkış

1 Kişilik Fiyat
2.250 USD

2 Yetişkin Fiyatı
4.500 USD
142.781 TL
TÜKENDİ
Bu turda kontenjanlarımız dolmuştur. Ek yer talebi ya da alternatif turlar hakkında bilgi almak için hemen bizi arayın 0 (212) 233 1598

Tur Programı


1. Gün
İstanbul – Katmandu

Programımız, sizi havalimanındaki buluşma noktamıza götürmek üzere verdiğiniz adrese gelecek özel aracınızın evinize ulaşması ile başlıyor. İstanbul Havalimanı Dış Hatlar Terminali’nde buluşarak, check-in işlemlerin tamamlanmasının ardından Türk Hava Yollarının tarifeli seferi ile Katmandu uçuşumuzu gerçekleştiriyoruz. Geceyi uçakta geçiriyoruz.

Uçuş No: TK 726 (Türk Hava Yolları) - Kalkış: İstanbul - Tarih: 08 Nisan 2024 - Saat: 20:10 - Varış: Katmandu - Tarih: 09 Nisan 2024 - Saat: 06:05
2. Gün
Katmandu

Katmandu’ya varışımızı takiben havalimanında karşılanıyor ve şehir merkezine transfer oluyoruz. Himalayaların gizemli kenti Katmandu şehir turumuza başlıyoruz. Bugün şehrin kültür merkezi olan, eski kraliyet sarayı, Altın Kapı ve çeşitli tapınakların da içinde bulunduğu birçok tarihi anıta sahiplik yapan Katmandu Durbar Meydanı’na gideceğiz. Bu meydanda UNESCO tarafından Dünya Mirası ilan edilmiş birçok bina ve tapınağı göre imkânına sahip olacak ve mimarisine hayranlık duyacağız. Sonrasında otelimize dönüyoruz. Günün yorgunluğunu atmak için serbest zaman veriyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelde.

3. Gün
Katmandu

Otelde alacağımız kahvaltının ardından Patan Şehri ve Maymun Tapınağı (Swayambhunath) turumuz için otelden hareket ediyoruz. Patan Katmandu Vadisi’nin en eski şehri ve Güzel Sanatlar Şehri olarak geçiyor. Her köşesinde 4 tane stupa tapınağı zamanının ünlü Kralı Ashoka tarafından yaptırılmıştır. Hindu ve Budist yapıları ile dolu bu güzel şehirde el yapımı işçilik ile yapılmış birçok eşya alınabilir. Gezimizin ardından Maymun Tapınağına doğru yola çıkıyoruz. Katmandu vadisindeki tüm kutsal türbeler arasında eski ve esrarengiz bir yer. Yüksek beyaz kubbesi ve ışıltılı altın kulesi kilometrelerce öteden ve vadinin her tarafından görülebilmektedir. Bir taş yazıt üzerinde bulunan tarihi kayıtlar, stupanın MS 5. yüzyıldan itibaren zaten önemli bir Budist hac yeri olduğuna dair kanıt sağlıyor. Swayambhunath stupa'sına, hacılar ve rahipler gittikten sonra geceleri tapınakta koşuşturan yüzlerce maymun yüzünden "Maymun Tapınağı" da denir. Keyifle turumuzu yaptıktan sonra otelimize dönüyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

4. Gün
Katmandu

Sabah otelimizde alacağımız kahvaltının ardından Bhaktapur şehri, Paşhupati Tapınağı ve Budha Stupa turumuz için otelimizden ayrılıyoruz. Dünyanın en önemli Hindu tapınaklarınındın birisi olan Pashupati’de Hinduların hayatlarına yakından tanıklık edecek, ölü yakma törenlerini gözleme fırsatı bulacağız. Fotoğraf çekmekten hoşlananlar için harika fırsatlar sunacak. Sonrasında Budhanath Tapınağı’na gidecek ve Budist rahiplerin en kutsal tapınağı sayılan yeri ziyaret edeceğiz. Turumuzun devamında Katmandu'ya 15 km uzaklıktaki şehir, birçok heykel, ahşap oymacılığı ve farklı tanrı ve tanrıçalara adanan devasa pagoda tapınaklarının bulunduğu bir ortaçağ sanatı ve mimarisi müzesi olarak da bilinen Bhaktapur’a gidiyoruz. Bhaktapur Meydanı, Nepal'in antik sanatlarını öne çıkarması nedeniyle Vadinin en büyüleyici mimari eserlerinden biridir. Taş monolitlerin tepesine tünemiş kralların altın heykelleri, mabedlerinden bakan koruyucu tanrılar, her yerdeki ahşap oymalar (payandalar, lentolar, dikmeler, timpanlar, geçitler ve pencereler) iyi düzenlenmiş bir senfoni oluşturuyor gibi görünüyor. Çömlekçilik ve dokuma başlıca geleneksel endüstrilerdir. Tur bitiminde vereceğimiz serbest zamanın ardından otelimize dönüyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

5. Gün
Katmandu

Otelde alacağımız kahvaltının ardından Changunarayan tapınağına doğru yola çıkıyoruz. Changu Narayan, Changu veya Dolagiri olarak da bilinen yüksek bir tepenin üzerinde yer almaktadır. Lord Visnu'ya adanan ve Hindu halkı tarafından özel bir saygıyla tutulan tapınak, champak ağacı ormanı ve Changu olarak bilinen küçük bir köyle çevriliydi. Bu tapınağın Nepal tarihinin en eski tapınağı olduğu kabul ediliyor. Tapınak ziyaretinin ardından Changu Narayan'dan Telkot'a yumuşak yürüyüş yapıyoruz. Nagarkot'a vardıktan sonra Himalaya dağlarının keyfini çıkarıyoruz. Deniz seviyesinden 2.200 m yükseklikte. Kuzeydoğudaki Everest Dağı da dahil olmak üzere, özellikle gün doğumu ve gün batımında dikkat çekici olan Himalayalar manzaralarıyla tanınır. Nagarkot gezimizin ardından otele dönüyorüz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

6. Gün
Katmandu

Otelimizde alacağımız kahvaltının ardından alışveriş ve Katmandu’nun özel olarak keyfini çıkarabilmeniz için serbest zaman. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

7. Gün
Katmandu -İstanbul

Otelimizde alacağımız kumanya kahvaltımızın ardından Katmandu Havalimanı’na gitmek üzere otelimizden ayrılıyoruz. Havalimanında pasaport bagaj ve check-in işlemlerimiz bittikten sonra Türk Havayolları’nın Katmandu İstanbul seferi ile İstanbul uçuşumuzu gerçekleştiriyoruz. İstanbul’a varışımızın ardından turumuz, sizi önceden vermiş olduğunuz adrese götürecek olan araç ve şoförünüzle buluşmanız ve transferiniz ile son buluyor.

Uçuş No: TK 727 (Türk Hava Yolları) - Kalkış: Katmandu - Tarih: 14 Nisan 2024 - Saat: 07:05 - Varış: İstanbul - Tarih: 14 Nisan 2024 - Saat: 13:05

Hizmetler


Paket Fiyata Dahil Hizmetler:
 • Türk Havayolları ile İstanbul – Katmandu // Katmandu – İstanbul arası ekonomi sınıf uçak bileti ve Havalimanı vergileri
 • Katmandu’da 5 gece 5* otelde kahvaltı ve akşam yemeği dahil konaklama
 • Ev – alan – ev transferi de dahil olmak üzere programda belirtilen tüm transferler
 • Özel araç ile programda belirtilen tüm geziler ve giriş ücretleri
 • Geziler esnasında gezilecek müze ve ören yerleri ile diğer noktalara giriş ücretleri
 • Programda belirtilen kanal gezileri
 • Tur boyunca alınacak 5 akşam yemeği
 • Gazella Turizm profesyonel Türkçe rehberlik hizmeti
 • Yurtdışı çıkış harcı
 • Covid 19 Seyahat Sağlık sigortası
Paket Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler:
 • Öğle yemekleri
 • Programda belirtilen yemekler esnasında alınacak içecekler
 • Fazla bagaj ücretler
 • Nepal vize ücreti (Tüm pasaportlar için vize gereklidir. Kapıda 30 USD)
 • Bahşişler (İsteğe bağlı)

Fiyat Bilgileri


TARİHOTELİki Kişilik Odada KişibaşıÜç Kişilik Odada KişibaşıTek Kişilik OdaÇocuk (02,00 - 11,99 Yaş)
08 Nisan 2024 | 14 Nisan 2024 5* Oteller 2.250 USD2.250 USD2.795 USD-

Şehirler


Genel Bilgiler


KATILIM ŞARTI 
Bu gezimiz, en fazla 20 kişi katılım şartı ile düzenlenmektedir.  Yeterli katılım sağlanamadığı takdirde, son iptal bildirim tarihi tur başlangıcının 20 gün öncesidir. Katılım yetersizliği nedeniyle iptal edilen tur, acenteniz aracılığı ile tarafınıza bildirilecektir.

Oteller
5* Dusit Princess Kathmandu vb. - Katmandu
https://www.dusit.com/dusitprincess-kathmandu/

VİZE      
Umumi Pasaport                           Vize gerekli değil                            

Yeşil Pasaport                                Vize gerekli değil            

Hizmet Pasaportu                         Vize gerekli değil            

Vize gereken destinasyonlarda, vize başvurusu için acentenizin tarafınıza ileteceği “Vize İçin Gerekli Evraklar” listesinde belirtilen belgeler ile vize başvurusunun yapılması gerekmektedir.

Yırtık, yıpranmış, ıslanmış ve/veya benzeri tahribata uğramış pasaportlar nedeniyle ziyaret edilecek ülke sınır kapısında gümrük polisi ile sorun yaşanmaması adına; anılan pasaportların yenilenmesi ve T.C. vatandaşlarına vize uygulayan bir ülke ise ilgili vizenin yeni pasaportta olması gerekmektedir. Aksi durumda sorumluluk yolcuya aittir.

18 yaşından küçük misafirlerimiz tek başlarına ya da yanlarında anne ya da babadan sadece biri ile seyahat ederken ülke giriş-çıkışlarında görevli polis memurunca anne-babanın ortak muvafakatini gösterir belge sorulması ihtimali olduğundan; 18 yaş altı misafirlerimizin ve anne-babalarının bu konuda hassasiyet göstermelerini tavsiye ederiz.

SAĞLIK
Düzenli ilaç kullananların, ihtiyaçtan daha fazla ilacı yanlarında getirmeleri önerilmektedir. Çünkü ülkede her türlü ilaç bulunamıyor. Bunun yanı sıra ciddi bir sağlık sorununuz varsa (kalp, tansiyon, şeker vs.) doktorunuz tarafından imzalı bir belgeyi yanınızda bulundurmanız yararlı olacaktır. Ayrıca çeşme suyu içmemeniz, ilk defa sizin açacağınız kapalı şişe su içmenizi öneririz.

UÇUŞ SÜRELERİ
İstanbul                          Katmandu            07 sa 10 dk

Katmandu                      İstanbul                  8 sa. 15 dk.

KONAKLAMA   
Fuar, kongre, konser, etkinlik, spor turnuvası vb. gibi dönemlerde oteller belirtilen km’lerden fazla mesafede kullanılabilir. 

3 Kişilik odalar, otellerin uygunluğuna göre verilebilmekte olup, bu tip odalarda 3. Kişiye sunulan yatak, standart yataklardan küçük olabilir. 3 kişilik odalar 1 büyük yatak ve 1 ilave yataktan oluşmaktadır. İlave yataklar, açma-kapama ve coach bed olarak adlandırılan yataklardan oluştukları için katılımcı 3. kişi rezervasyonlarında odalarda yaşanabilecek sıkışıklık ve yatak tipini kabul ettiklerini beyan etmiş sayılırlar.

Tur programında dahil olan hizmetlerden otelde alınan kahvaltılar, bulunulan ülkenin kahvaltı kültürüne uygun olarak ve genelde kontinental kahvaltı olarak adlandırılan tereyağı, reçel, ekmek, çay veya kahveden oluşan sınırlı bir menü ile sunulmakta olup, gruplar için gruba tahsis edilmiş ayrı bir salonda servis edilebilir.

PARA BİRİMİ    
Nepal para birim iNepal Rupisi (NPR)’dir. Yanınızda US Dolar (USD) bulundurmanızda fayda vardır.

SAAT DİLİMİ     
Nepal ile +2 saat 45dak. fark bulunmaktadır. Türkiye’de saat 12.00 iken Nepal’de 14.45’dir.

TELEFON KULLANIMI    
Tüm cep telefonu operatörleri eğer telefonunuz uluslararası dolaşıma açıksa kullanılabilmektedir. Ancak ülkenin bazı kesimlerinde şebeke olmayabilir.

KIYAFET VE GEREKLİ EŞYALAR  
Yanınıza kolayca giyip çıkarabileceğiniz tişörtler, kısa ve uzun kollu gömlekler, pamuklu pantolonlar, rahat yürüyüş ayakkabıları ve ince bir mont ya da hırka almanızı öneririz. Sentetik olmayan ve pamuklu kıyafetler tercih etmenizi tavsiye ederiz. Yağmur ihtimaline karşı bir yağmurluk ve şemsiye de getirebilirsiniz. Bunun dışında şapka, güneş gözlüğü, güneş kremi, olası gürültüye karşı kulak tıkacı, fotoğraf makinesi, video kamera ve bunların şarj aletleri ve yedek hafıza kartları da getirebilirsiniz.

YEMEK KÜLTÜRÜ           
Nepal mutfağın çoğu, Asya usullerinin varyasyonlardır. Nepal mutfağı, etnik kökene, kültürel çeşitliliğe ve coğrafyasına dayanan çeşitli yemek kültürlerinin sentezinden oluşan zengin bir mutfaktır. Nepal yemekleri genellikle pirinç ağırlıklı ve köri soslu oluyor. Baharatlar ise daha az miktarda ve farklı farklı kullanılıyor. Akşam yemeklerimizi otelimizde alacağımız için hiçbir sorunla karşılaşmayacaksınız ayrıca gideceğimiz her yerde kapalı şişe suyu temin etme imkânımız olacaktır. Açıkta satılan yiyecekleri ve musluktan akan suyu tüketmemeliyiz.

ELEKTRİK            
Nepal 'da 230 V kullanılıyor. Birçok priz tipine bizim kullandığımız iki pimli fişler uymaktadır. Prizlerin uymadığı yerlerde sorun yaşamamak için elektronik mağazalarında satılan üniversal fiş adaptörlerinden alınabilir.

ALIŞVERİŞ          
Nepal'e özgü hediyeliklerden en önemlisi kesinlikle Thangka resimleridir. Ayrıca şarkı söyleyen kâseler (Singing Bowls) ,yak yünü ürünler alabileceğiniz hediyelik eşyalar arasındadır.

ÖNEMLİ NOTLAR            
*** Bu tura 14 yaşından küçük çocukları maalesef kabul edemiyoruz.

Geçerli pasaportun olması ve/veya vize alınmış (vize gerekli destinasyon/pasaport için) olması, ülkeye giriş yapılabileceği anlamına gelmemektedir. Pasaport polisinin sizi ülkeye sokmama yetkisi vardır. Bu durumdan Gazella sorumlu değildir, sorumluluk yolcuya aittir. 

Gazella, hava yolu ile yolcu arasında aracı kurum olup, 28.09.1955 Lahey Protokolü’ne tabidir. Tarifeli ve özel uçuşlarda rötar riski olabilir veya mevcut gezi ve uçuş öncesinde saatler değişebilir. Gazella, bu değişiklikleri en kısa sürede bildirmekle yükümlüdür. Yolcularımız uçuş detaylarının değişebileceğini bilerek ve kabul ederek turu satın almışlardır. 0-2 yaş arası çocuklar alan vergisi ve alan hizmetleri bedeli ödemezler

Tur paketine dahil olan panoramik şehir turları, şehirlerin genel tanıtımı için düzenlenen ve araç içinden rehber anlatımıyla panoramik olarak yapılan müze, ören yeri girişlerini içermeyen en fazla 2-3 saatlik turlardır. Panoramik turlar, programda belirtilen diğer turlar da dahil olmak üzere, tura denk gelen gün ve saatte yerel otoriteler tarafından gezilmesine, girilmesine izin verilmeyen veya herhangi bir etkinlik nedeniyle kapalı yollar sebebiyle gerçekleşmediği takdirde, keza hava şartları nedeniyle turun yapılması imkânsız hale geldiği durumlarda bahse konu turların yapılamamasından Gazella sorumlu değildir. Bazı turlar kapalı yollar veya araç girişine izin verilmeyen noktalarda imkanlar dahilinde toplu taşıma veya yaya olarak yapılabilir.