Hurgada - Luksor - Edfu - Kahire - Asvan
Dünyanın en eski ve gizemli medeniyetlerinden biri Mısır...
Tüm Turlar Dahil

Tüm Turlar Dahil

5 Yıldız Otel ve Gemi Konaklama

5 Yıldız Otel ve Gemi Konaklama

Öğle ve Akşam Yemekleri Dahil

Öğle ve Akşam Yemekleri Dahil

Kesin Kalkış

Kesin Kalkış

1 Kişilik Fiyat
2.990 USD

2 Yetişkin Fiyatı
5.980 USD
200.582 TL
Son 5 kişi

Tur Programı


1. Gün
İstanbul – Kahire

Turumuz kişiye özel aracın sizi adresinizden alması ile başlıyor. İstanbul havaalanı Dış Hatlar Gidiş Terminali'nde buluşarak check-in işlemlerimizi tamamlıyor ve sonrasında Türk Havayollarının tarifeli seferi ile Kahire uçuşumuzu gerçekleştiriyoruz. Yerel saat ile sabah Kahire’ye varışımıza istinaden havalimanında bizleri bekleyen özel aracımıza binip 7000 yıllık tarihi ile en eski medeniyetlerden birisi olan Mısır’ın eski şehir merkezini ve Mohamed Ali Cami ile Han El Halil Bazaar'ı gezeceğiz. Öğle yemeğini turumuz sırasında yerel bir restoranda alacağız. Yemeğin ardından Mısır Müzesini (Kahire Müzesi) gezeceğiz. Müzeyi gezdikten sonra dinlenmek üzere otelimize geçeceğiz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

Uçuş No: TK 690 (Türk Hava Yolları) - Kalkış: İstanbul - Tarih: 28 Ekim 2024 - Saat: 07:55 - Varış: Kahire - Tarih: 28 Ekim 2024 - Saat: 09:10
2. Gün
Kahire

Kahvaltımızı kumanya olarak alıyor ve Kahvaltımızın ardından Gize Piramitleri turumuz için otelimizden hareket edeceğiz. İlk durağımız Dünya’nın yedi harikasından birisi olan ve isimlerini yaptıran firavunlardan almış Keops, Kefren ve Mikerinos piramitleri olacaktır. Binlerce yıl önce yapılan ve gizemlerini hala koruyan bu 3 piramit, aralarında Pisagor üçgeni olacak şekilde tasarlanmıştır. Pisagor’dan yıllar önce yapılan bu piramitler Mısırlıların çok gelişmiş matematik ve geometri bilgileri olduğunu göstermektedirler. Gizemli piramitleri gezdikten sonra kafası Firavun, gövdesi aslan şeklinde olan, doğan güneşi ve firavun için yeniden dirilişi temsil eden Sfenks’i göreceğiz. Pençelerinin arasında tapınak bulunan, “yaşayan heykel” Sfenks’i gezdikten sonra öğle yemeğimizi alacağız. Yemek sonrası Mısır'ın antik başkenti Memphis'te bulunan, basamaklı Piramit olarak da bilinen Sakkara Piramit’ini gezeceğiz. Dünya üzerinde taştan yapılan ilk büyük anıt olarak kabul edilen Sakkara Piramit’ini gezdikten sonra yerel restoranda akşam yemeğimizi alacağız. Akşam yemeği sonrası otelimize transfer oluyoruz. Konaklama otelde.

3. Gün
Kahire – Asvan

Otelde aldığımız kahvaltının ardından havalimanına transfer oluyor ve yerel havayolları ile uçuşumuzu gerçekleştiriyoruz. Varışımızı takiben baraj yapımından önce UNESCO Nubiye Projesi kapsamında sökülmüş olup Agilkia adasına taşınmış Filai Tapınağı’nı ziyaret edeceğiz. Öğle yemeğimizi almak üzere gemimize transfer oluyoruz. Öğle yemeğinin ardından Nil Nehrinin huzurlu manzarasını geleneksel yelkenli Felluca ile çıkaracağız. Tur sonrası gemiye transfer. Akşam yemeğimi ve konaklama gemide.

4. Gün
Asvan – Kom Ombo – Edfu

Bugün erken kahvaltımızı kumanya olarak alacağız. Özel aracımız ile Abu Simbel’e hareket ediyoruz. Varışta muhteşem bir başyapıt olan Abu Simbel Tapınağını geziyoruz. Bu tapınak Güney Mısırda Firavun 2. Ramses tarafından düşmanlarına ne kadar güçlü olduğunu göstermek ve eşi Nefertari’ye sevgisini için yaptırılmıştır. Simbel dağının içerisi oyularak yapılan tapınak, Aswan Barajı yapımında sular altında kalma tehlikesine karşı, UNESCO liderliğinde 6 sene süren çalışma sonrası geriye taşınmıştır. Bu büyüleyici gezinin ardından özel aracımızla Aswan’a dönüyoruz ve baraj yapımından önce UNESCO Nubiye Projesi kapsamında sökülmüş olup Agilkia adasına taşınmış Filai Tapınağı’nı ziyaret edeceğiz. Öğle yemeğimiz gemimizde olacak. Yemek sonrası Nil ırmağı kıyısında, Timsah & Şahin Tanrı Tapınağı olan Kom Ombo Tapınağını ziyaret ediyoruz. İyilik tanrısı Horus ve kötülük tanrısı Sobek yani 2 tanrı tarafından paylaşılan tek tapınak olan Kom Ombo içerisindeki kabartmalar, burayı daha sonra kilise olarak kullanan Kıptiler tarafından silinmiştir. Nil ırmağının taşmaları ve depremler sonucu zarar görmüş tapınağın taşlarından başka inşaatlarda kullanılmak üzere kullanılmıştır. Edfu’ya hareket. Akşam yemeği ve konaklama gemide.

5. Gün
Edfu – Luksor

Kahvaltının ardından Şahin Başlı Horoz Tapınağı olan M.Ö. 57 yılında tamamlanan Edfu Tapınağını gezeceğiz. Sonrasında gemimiz Luksor’a doğru seyir edecektir. Öğle ve akşam yemeklerimizi gemide alacağız. Konaklama gemide.

6. Gün
Luksor – Hurghada

Kahvaltımızın ardından gemiden çıkış işlemlerimizi gerçekleştiriyoruz. Sonrasında Krallar Vadisi turumuz için hareket ediyoruz. Kral mezarlarını gezdikten sonra ilk kadın firavun Hatşepsut anısına yaptırılan Hatşepşut Tapınağını da göreceğiz. Kraliçe Hatşepsut’a ait, mezar tapınaklarının en eskisi Hatşepşut’u gezdikten sonra öğle yemeğimizi yerel bir restoranda alıyoruz, ardından Hurghada’ya transfer olacağız. Varışımızı takiben otelimize transfer oluyor ve akşam yemeğimizi otelde alıyoruz. Konaklama otelde.

7. Gün
Hurghada

Otelde alacağımız kahvaltının ardından tüm gün deniz, kum ve güneşin tadını çıkarabilirsiniz. Öğle ve akşam yemekleri otelimizde. Konaklama otelde. Bu gece otelimizden uçuş için erken ayrılacağız.

8. Gün
Hurghada – İstanbul

Günün ilk saatlerinde otelimden kumanyalarımızı alıp check-out işlemlerimizi gerçekleştiriyor ve Hurghada hava limanına transfer oluyoruz. Check-in ve pasaport kontrollerinin ardından Türk Havayollarının tarifeli seferi ile İstanbul uçuşumuzu gerçekleştiriyoruz. Varışımızı takiben, turumuz evinize özel transferiniz ile son buluyor.

Uçuş No: TK 703 (Türk Hava Yolları) - Kalkış: Hurgada - Tarih: 04 Kasım 2024 - Saat: 03:25 - Varış: İstanbul - Tarih: 04 Kasım 2024 - Saat: 07:30

Hizmetler


Paket Fiyata Dahil Hizmetler:
 • Türk Havayolları ile İstanbul – Kahire – İstanbul gidiş // Hurghada – İstanbul dönüş ekonomi sınıfı uçak bileti
 • Yerel Havayolları ile Kahire – Aswan ekonomi sınıf uçak biletleri ve bu biletlere ilişkin alan vergileri
 • Ev – alan – ev transferi
 • Belirtilen otelde kahvaltı dahil konaklama
 • Kahire’de 2 gece 5* otelde konaklama
 • Nil Nehri’nde 3 gece 5* Gemi’de tam pansiyon konaklama
 • Hurghada’da 2 gece 5* tam pansiyon konaklama ( son gece otelden erken çıkış yapılacaktır.)
 • Tüm öğle ve akşam yemekleri
 • Özel araç ile programda belirtilen tüm geziler
 • Geziler esnasında gezilecek müze ve ören yerlerine giriş ücretleri
 • Yurtdışı çıkış harcı
 • Ücretsiz kişiye öze eviniz – alan – eviniz transferi de dahil tüm transferler
 • Gazella Turizm profesyonel Türkçe rehberlik hizmeti,
 • Bahşişler
Paket Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler:
 • Yemekler esnasında alınacak içecekler
 • Bahşişler ( isteğe bağlı – Tur lideri için)
 • Fazla bagaj ücretleri
 • Kişisel harcamalar
 • Vize Ücreti (Umuma Mahsus pasaport sahipleri Kahire havalimanında kişi başı 25 usd ödeyerek alabilir)
 • Yeşil pasaporta vize gerekmemektedir.
 • Umuma mahsus pasaport ( Bordo ) sahipleri vizeye tabidir.

Fiyat Bilgileri


TARİHOTELİki Kişilik Odada KişibaşıÜç Kişilik Odada KişibaşıTek Kişilik OdaÇocuk (02,00 - 11,99 Yaş)
28 Ekim 2024 | 04 Kasım 2024 5* Oteller 2.990 USD2.990 USD3.880 USD-
02 Aralık 2024 | 09 Aralık 2024 5* Oteller 2.990 USD2.990 USD3.880 USD-

Genel Bilgiler


Otellerimiz

Hurgada: 5* Swiss Inn Hotel vb.
https://swissinn.net/hotels/index.php?lang=Hurghada

Kahire: 5*Conrad Hotel Cairo vb.
https://www.hilton.com/en/hotels/caicici-conrad-cairo

Gemi: Movenpick Hamess vb.
https://movenpick.accor.com/en/africa/egypt/nilecruisers/cruise-hamees.html

Katılım Şartları
Bu gezimiz 20 kişi katılım şartı ile düzenlenmektedir.  Yeterli katılım sağlanamadığı takdirde, son iptal bildirim tarihi tur başlangıcının 20 gün öncesidir. Katılım yetersizliği nedeniyle iptal edilen tur, acenteniz aracılığı ile tarafınıza bildirilecektir.

Gezi Zamanlaması
Mısır'ı ziyaret etmek için en iyi zaman, hava sıcaklığının daha soğuk olduğu ancak yine de ülke genelinde oldukça sıcak olduğu Ekim ve Nisan ayları arasıdır. Bu, Kahire'nin işlek caddelerini keşfetmeyi, çölde Piramitleri ziyaret etmeyi ve antik Firavun mezarlarını keşfetmeyi daha rahat ve keyifli hale getiriyor.

Yaz sezonu (Mayıs-Eylül) sıcaktır, ancak yüksek sıcaklıklar çok kuru hava, klima, çok daha az ziyaretçi ve daha düşük fiyatlar ile hafifletilir. Bu, yaz mevsiminin seyahatiniz için hala uygun bir mevsim olduğu anlamına gelir. Ayrıca Nil'de biraz esinti olma eğilimindedir ve bu dönemde nehir gezintisi iyi bir seçimdir.

Konaklama
Fuar, kongre, konser, etkinlik, spor turnuvası vb. gibi dönemlerde oteller belirtilen km’lerden fazla mesafede kullanılabilir.

3 Kişilik odalar, otellerin uygunluğuna göre verilebilmekte olup, bu tip odalarda 3. Kişiye sunulan yatak, standart yataklardan küçük olabilir. 3 kişilik odalar 1 büyük yatak ve 1 ilave yataktan oluşmaktadır. İlave yataklar, açma-kapama ve coach bed olarak adlandırılan yataklardan oluştukları için katılımcı 3. kişi rezervasyonlarında odalarda yaşanabilecek sıkışıklık ve yatak tipini kabul ettiklerini beyan etmiş sayılırlar.

Tur programında dahil olan hizmetlerden otelde alınan kahvaltılar, bulunulan ülkenin kahvaltı kültürüne uygun olarak ve genelde kontinental kahvaltı olarak adlandırılan tereyağı, reçel, ekmek, çay veya kahveden oluşan sınırlı bir menü ile sunulmakta olup, gruplar için gruba tahsis edilmiş ayrı bir salonda servis edilebilir.

Sağlık
Mısır’a girişlerde Türk vatandaşlarına herhangi bir aşı zorunluluğu bulunmamaktadır. Geziniz boyunca musluk suyu içmemenizi yalnızca ilk kez sizin tarafınızdan açılacak şişe suyu tüketmenizi öneriyoruz.

Vize Bilgileri
Umumi Pasaport                           Vize gerekli         

Yeşil Pasaport                                Vize gerekli değil

Hizmet Pasaportu                         Vize gerekli değil

Vize gereken destinasyonlarda, vize başvurusu için acentenizin tarafınıza ileteceği “Vize İçin Gerekli Evraklar” listesinde belirtilen belgeler ile vize başvurusunun yapılması gerekmektedir.

Yırtık, yıpranmış, ıslanmış ve/veya benzeri tahribata uğramış pasaportlar nedeniyle ziyaret edilecek ülke sınır kapısında gümrük polisi ile sorun yaşanmaması adına; anılan pasaportların yenilenmesi ve T.C. vatandaşlarına vize uygulayan bir ülke ise ilgili vizenin yeni pasaportta olması gerekmektedir. Aksi durumda sorumluluk yolcuya aittir.  

18 yaşından küçük misafirlerimiz tek başlarına ya da yanlarında anne ya da babadan sadece biri ile seyahat ederken ülke giriş-çıkışlarında görevli polis memurunca anne-babanın ortak muvafakatini gösterir belge sorulması ihtimali olduğundan; 18 yaş altı misafirlerimizin ve anne-babalarının bu konuda hassasiyet göstermelerini tavsiye ederiz.

Uçuş Süreleri
İstanbul                           Kahire                   02 saat 10 dk

Hurghada                        İstanbul                02 saat 20 dk

Para Birimi
Mısırın para birimi Mısır Poundu (EGP)’dur.

Saat Dilimi
Türkiye ile Mısır arasında -1 saat fark bulunmaktadır. Türkiye’de saat 12.00 iken Mısır’da 11.00’dır.

Telefon Kullanımı
Tüm cep telefonu operatörleri, hattınız uluslararası dolaşıma açıksa kullanılabilmektedir. Ancak ülkenin bazı kesimlerinde şebeke olmayabilir.

Gezi İçin Alınabilecek Kıyafet ve Gerekli Eşyalar
Ülkede camilere ve kiliselere girerken şort, etek, omuzları açıkta bırakan kıyafetler, vücudu saran giysiler giymekten kaçınılmalıdır. Kadınların yanına ince bir şal veya eşarp almalarını öneririz. Ayrıca şapka veya güneş gözlükleriniz var ise ibadethane içinde bulunduğunuz sürece kullanmamanız gerekmektedir. Hem erkek hem de kadınların bir camiye girerken ayakkabılarını çıkarmaları gerekmektedir.

Yemek Kültürü
Mısır da birçok deniz kenarında olan ülkeler gibi balık restoranları ve balık pazarları ile doludur.

Elektrik
Mısır’da elektrik 220/230 volttur ve C tipi ikili ince yuvarlak ve F tipi ikili kalın yuvarlak prizler kullanılmaktadır

Alışveriş
Yöreye özgü el işi ve hediyelik eşyalar alabilirsiniz.

Önemli Not
*** Bu tura 14 yaşından küçük çocukları maalesef kabul edemiyoruz.

Geçerli pasaportun olması ve/veya vize alınmış (vize gerekli destinasyon/pasaport için) olması, ülkeye giriş yapılabileceği anlamına gelmemektedir. Pasaport polisinin sizi ülkeye sokmama yetkisi vardır. Bu durumdan Gazella sorumlu değildir, sorumluluk yolcuya aittir. 

Gazella, hava yolu ile yolcu arasında aracı kurum olup, 28.09.1955 Lahey Protokolü’ne tabidir. Tarifeli ve özel uçuşlarda rötar riski olabilir veya mevcut gezi ve uçuş öncesinde saatler değişebilir. Gazella, bu değişiklikleri en kısa sürede bildirmekle yükümlüdür. Yolcularımız uçuş detaylarının değişebileceğini bilerek ve kabul ederek turu satın almışlardır. 0-2 yaş arası çocuklar alan vergisi ve alan hizmetleri bedeli ödemezler

Tur paketine dahil olan panoramik şehir turları, şehirlerin genel tanıtımı için düzenlenen ve araç içinden rehber anlatımıyla panoramik olarak yapılan müze, ören yeri girişlerini içermeyen en fazla 2-3 saatlik turlardır. Panoramik turlar, programda belirtilen diğer turlar da dahil olmak üzere, tura denk gelen gün ve saatte yerel otoriteler tarafından gezilmesine, girilmesine izin verilmeyen veya herhangi bir etkinlik nedeniyle kapalı yollar sebebiyle gerçekleşmediği takdirde, keza hava şartları nedeniyle turun yapılması imkânsız hale geldiği durumlarda bahse konu turların yapılamamasından Gazella sorumlu değildir. Bazı turlar kapalı yollar veya araç girişine izin verilmeyen noktalarda imkanlar dahilinde toplu taşıma veya yaya olarak yapılabilir.