Rovaniemi
Huskylerin çektiği kızaklara binmek, ren geyiklerini sevmek, kar motor safarisi, buzkıran turu unutulmaz Igloo konaklama deneyimi ! Tüm bunların hayal olmadığı tek bir yer var İşte Noel Babanın evi : Finlandiya Lapland…
Tüm Turlar Dahil

Tüm Turlar Dahil

2 Öğle & 1 Akşam Yemeği Dahil

2 Öğle & 1 Akşam Yemeği Dahil

4* Otel ve Iglo Konaklama

4* Otel ve Iglo Konaklama

Kesin Kalkış

Kesin Kalkış

1 Kişilik Fiyat
2.560 EUR

2 Yetişkin Fiyatı
5.120 EUR
101.412 TL
Taksit Seçenekleri
TÜKENDİ
Bu turda kontenjanlarımız dolmuştur. Ek yer talebi ya da alternatif turlar hakkında bilgi almak için hemen bizi arayın 0 (212) 233 1598

Tur Programı


1. Gün
İstanbul - Rovaniemi

Turumuz kişiye özel aracın sizi adresinizden alması ile başlıyor. İstanbul Havalimanı Dış Hatlar Gidiş Terminali'nde 05:40’ta buluşarak, check-in işlemlerimizi tamamlıyor ve sonrasında Türk Hava Yolları seferi ile saat 09:25 İstanbul-Rovaniemi uçuşumuzu gerçekleştiriyoruz. 13:05’ta varışımıza istinaden havalimanında karşılanıyor ve “Noel Baba’nın Köyü”ne transfer oluyoruz. Burada Kuzey Kutup Çizgisini geçiyoruz.. Dilerseniz Noel Baba ile fotoğraf çektirebilir, sevdiklerinize kartpostal gönderebilir veya serbest zamanınızda hediyelik eşyalar alabilirsiniz. Turumuzun ardından otelimize yerleşiyoruz, konaklama otelimizde. Akşam saatinde hava koşulları kuzey ışıkları görmek için uygun ise aracımız ile gezintiye çıkacağız. Şansımız iyi giderse büyüleyici kuzey ışıklarını görebileceğiz.

Uçuş No: TK1749 (Türk Hava Yolları) - Kalkış: İstanbul - Tarih: 16 Şubat 2023 - Saat: 09:25 - Varış: Rovaniemi - Tarih: 16 Şubat 2023 - Saat: 13:05
2. Gün
Rovaniemi

Kahvaltımızın ardından otelimizden çıkış yapıyoruz. Kemi’ye doğru yola çıkıyoruz. Her sene yeniden inşaa edilen Snow Castle’ı ziyaret ediyoruz. Kardan yapılan heykeller, kilise, restoran ve otel odalarını göreceğiz. Sonrasında öğle yemeğimizi alıp, limana doğru yola çıkacağız. Buz kıran gemisi ile Baltık Denizinde ilerleyeceğiz ve dilerseniz özel kıyafetler giyip buz tutmuş denize girebilirsiniz. Harika manzaralar eşliğinde turumuzu bitirdikten sonra Rovaniemi’ye dönüyoruz.

3. Gün
Rovaniemi

Kahvaltımızın ardından özel aracımız ile yaklaşık 20 dakika yol alarak bir Husky çiftliğine varıyoruz. Burada kuzeye özgü sevimli hayvanlar ile bir arada zaman geçirecek ve sonrasında Husky kızağına bineceğiz ve 5km’lik bir sürüş gerçekleştireceğiz. Kızak turunun ardından öğle yemeğimiz yerel bir restoranda. Öğle yemeğimizin ardından özel aracımız ile Ren Geyiği Çiftliği’ne hareket ediyoruz. Bölgeye özel bu aktivitede kısa bir ren geyiği sürüş turu yapıyoruz. Bununla ilgili sertifikalarımızı alacağız. Öğleden sonra 2 saatlik kar motoru safarisi yapacağız. Bu eğlenceli aktivitenin ardından iglo otelimize yerleşeceğiz. Akşam yemeğimiz iglo otelimizde.

4. Gün
Rovaniemi

Kahvaltının ardından serbest zaman. Öncesinde Artikum Müzesi’ni ziyaret edeceğiz ve bölge halkının yaşamı ile ilgili bilgiler alacağız. Ardından Rovaniemi Havalimanına transfer oluyor ve check-in işlemlerinin ardından Türk Hava Yolları özel seferi ile 14:15’de İstanbul Havalimanı uçuşumuzu gerçekleştiriyoruz. 19:45’te İstanbul’a varıyoruz ve size özel transfer aracımızın evinize bırakılmanız ile turumuz son buluyor. **Tur programımızda hava durumu kaynaklı günlük yapılan aktiviteler değişiklik gösterebilir.**

Uçuş No: TK1750 (Türk Hava Yolları) - Kalkış: Rovaniemi - Tarih: 19 Şubat 2023 - Saat: 16:10 - Varış: İstanbul - Tarih: 19 Şubat 2023 - Saat: 21:40

Hizmetler


Paket Fiyata Dahil Hizmetler:
 • Türk Hava Yolları ile İstanbul-Rovaniemi-İstanbul arası ekonomi sınıf uçak bileti ve havalimanı vergileri
 • Rovaniemi’de 2 gece 4* otelde oda kahvaltı konaklama
 • Rovaniemi’de 1 gece Iglo otelde oda kahvaltı konaklama
 • Geziler esnasında gezilecek müze ve ören yerleri ile diğer noktalara giriş ücretleri
 • Programda belirtilen 2 öğle ve 1 akşam yemeği
 • Husky ve Ren Geyiği Safarileri
 • Ice Hotel gezisi
 • Tur boyunca termal kıyafet dâhil
 • Santa Clause Köyü gezisi
 • Buzkıran Gemi turu
 • Kar Motorları ile 2 saat safari
 • Yurtdışı çıkış harcı
 • Covid 19 Seyahat Sağlık Sigortası.
 • Özel araç ile programda belirtilen tüm geziler
 • Gazella Turizm profesyonel Türkçe rehberlik hizmeti
 • Ev-alan -ev transferi
Paket Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler:
 • Vize ücreti – Yeşil pasaporta gerekmez.
 • Programda belirtilmeyen yemekler
 • Programda belirtilen yemekler sırasında alınacak içecekler
 • Fazla Bagaj ücreti
 • Kişisel harcamalar

Fiyat Bilgileri


TARİHOTELİki Kişilik Odada KişibaşıÜç Kişilik Odada KişibaşıTek Kişilik OdaÇocuk (02,00 - 11,99 Yaş)
16 Şubat 2023 | 19 Şubat 2023 4* Oteller 2.560 EUR2.560 EUR3.210 EUR2.310 EUR

Şehirler


Genel Bilgiler


Katılım Şartı
Tura katılan misafirlerimizden, sağlık bakanlıkları tarafından onaylanmış çift aşı ibrazını veya son 3 ay içerisinde Covid-19 hastalığını geçirmiş olma zorunluğunu arıyoruz. Turlarımızda görev yapan, rehberimiz, yerel rehberimiz, araç şoförleri ve muavinlerimiz de çift aşılıdır.

İlgili ülkelerin Sağlık Bakanlıklarının belirlediği ek PCR ve kabul edilen aşı markalarının en güncel hallerinin takip edilmesi gerekmektedir. Bu gezimiz, en az 20 kişi katılım şartı ile düzenlenmektedir.  Yeterli katılım sağlanamadığı takdirde, son iptal bildirim tarihi tur başlangıcının 20 gün öncesidir. Katılım yetersizliği nedeniyle iptal edilen tur, acenteniz aracılığı ile tarafınıza bildirilecektir.

Otel Bilgisi

16-19 Şubat 2023
Scandic City Hotel 4* Rovaniemi
https://www.scandichotels.com/hotels/finland/rovaniemi/scandic-rovaniemi-city

Arctic Snow Hotel Glass İglo
https://arcticsnowhotel.fi/

16-19 Şubat 2023
Santa Clausa 4* Rovaniemi
https://santashotels.fi/en/hotels/rovaniemi-hotel-santa-claus/

Glass Iglo Resort
https://santaclausvillage.info/services/accommodation/glass-resort-igloo-lapland-arctic-circle/

Vize
Umumi Pasaport                Vize gerekli                

Yeşil Pasaport                   Vize gerekli değil

Hizmet Pasaportu             Vize gerekli değil

 Finlandiya, Schengen ülkesidir. Umuma mahsus pasaport sahipleri vizeye tabidir. Diplomatik hizmet ve hususi pasaport sahipleri vizeden muaftır.

*Pasaport sürelerinin, tur bitiş tarihinden itibaren en az 6 ay geçerliliğinin bulunması ve en az iki boş sayfanın olması gerekmektedir.*

 Vize gereken destinasyonlarda, vize başvurusu için acentenizin tarafınıza ileteceği “Vize İçin Gerekli Evraklar” listesinde belirtilen belgeler ile vize başvurusunun yapılması gerekmektedir.

Yırtık, yıpranmış, ıslanmış ve/veya benzeri tahribata uğramış pasaportlar nedeniyle ziyaret edilecek ülke sınır kapısında gümrük polisi ile sorun yaşanmaması adına; anılan pasaportların yenilenmesi ve T.C. vatandaşlarına vize uygulayan bir ülke ise ilgili vizenin yeni pasaportta olması gerekmektedir. Aksi durumda sorumluluk yolcuya aittir. 

18 yaşından küçük misafirlerimiz tek başlarına ya da yanlarında anne ya da babadan sadece biri ile seyahat ederken ülke giriş-çıkışlarında görevli polis memurunca anne-babanın ortak muvafakatini gösterir belge sorulması ihtimali olduğundan; 18 yaş altı misafirlerimizin ve anne-babalarının bu konuda hassasiyet göstermelerini tavsiye ederiz.

Uçuş Süreleri
Türk Hava Yolları seferi ile İstanbul - Roveniemi uçuşunu İstanbul Havalimanı'ndan direk uçuş olarak gerçekleştireceğiz. İstanbul-Rovaniemi 4 saat 10 dakika, Rovaniemi - İstanbul 3 saat, 30 dakikadır.

Konaklama
Fuar, kongre, konser, etkinlik, spor turnuvası vb. gibi dönemlerde oteller belirtilen km’lerden fazla mesafede kullanılabilir.3 Kişilik odalar, otellerin uygunluğuna göre verilebilmekte olup, bu tip odalarda 3. Kişiye sunulan yatak, standart yataklardan küçük olabilir. 3 kişilik odalar 1 büyük yatak ve 1 ilave yataktan oluşmaktadır. İlave yataklar, açma-kapama ve coach bed olarak adlandırılan yataklardan oluştukları için katılımcı 3. kişi ve/veya çocuk rezervasyonlarında odalarda yaşanabilecek sıkışıklık ve yatak tipini kabul ettiklerini beyan etmiş sayılırlar.

Tur programında dahil olan hizmetlerden otelde alınan kahvaltılar, bulunulan ülkenin kahvaltı kültürüne uygun olarak ve genelde kontinental kahvaltı olarak adlandırılan tereyağı, reçel, ekmek, çay veya kahveden oluşan sınırlı bir menü ile sunulmakta olup, gruplar için gruba tahsis edilmiş ayrı bir salonda servis edilebilir.

Para Birimi ve Saat Dilimi
Finlandiya, Euro bölgesi ülkelerindendir. Seyahatiniz için yanınıza Euro almanızı ve bunun ufak birimlerini yanınızda bulundurmanızı öneririz.

Türkiye ile Finlandiya arasında saat farkı bulunmamaktadır.

Tüm cep telefonu operatörleri, hattınız uluslararası dolaşıma açıksa kullanılabilmektedir.

Telefon Kullanımı
Finlandiya kışın oldukça soğuk olmaktadır. Bunun için yanınıza kalın bir mont / palto, yün kazaklar, polarlar, kalın pantolonlar, yün ya da polar eldiven, başlık ve atkı almanızı öneririz. Bunun dışında kar gözlüğü,fotoğraf makinesi, video kamera ve bunların şarj aletleri ve yedek hafıza kartları da getirebilirsiniz.

Kıyafet ve Gerekli Eşyalar
Fin yemekleri, tadanlara büyük lezzet keyfi yaşatır. Bu kentte vejetaryen, deniz ürünleri, et yemekleri ve her türlü lezzet tüm damak tatlarına göre hazırlanır. Kafeler, barlar, kulüpler ve çok sayıda diğer mekânlar müşterilerine her türlü içeceği sunar.

Yemek Kültürü
Ülkede çok geniş bir yelpazede alışveriş imkânı bulunmamaktadır. Yöreye özgü hediyelik eşyalar satın alınabilir.

Elektrik
Finlandiya’da elektrik 220/230 volttur ve C tipi ikili ince yuvarlak ve F tipi ikili kalın yuvarlak prizler kullanılmaktadır.

Önemli Not 

*Pasaport sürelerinin, tur bitiş tarihinden itibaren en az 6 ay geçerliliğinin bulunması ve en az iki boş sayfanın olması gerekmektedir.*

Geçerli pasaportun olması ve/veya vize alınmış (vize gerekli destinasyon/pasaport için) olması, ülkeye giriş yapılabileceği anlamına gelmemektedir. Pasaport polisinin sizi ülkeye sokmama yetkisi vardır. Bu durumdan Gazella Turizm sorumlu değildir, sorumluluk yolcuya aittir.

 Gazella Turizm, hava yolu ile yolcu arasında aracı kurum olup, 28.09.1955 Lahey Protokolü’ne tabidir. Tarifeli ve özel uçuşlarda rötar riski olabilir veya mevcut gezi ve uçuş öncesinde saatler değişebilir. Gazella Turizm, bu değişiklikleri en kısa sürede bildirmekle yükümlüdür. Yolcularımız uçuş detaylarının değişebileceğini bilerek ve kabul ederek turu satın almışlardır.

 Tur paketine dahil olan panoramik şehir turları, şehirlerin genel tanıtımı için düzenlenen ve araç içinden rehber anlatımıyla panoramik olarak yapılan müze, ören yeri girişlerini içermeyen en fazla 2-3 saatlik turlardır. Panoramik turlar, programda belirtilen diğer turlar da dahil olmak üzere, tura denk gelen gün ve saatte yerel otoriteler tarafından gezilmesine, girilmesine izin verilmeyen veya herhangi bir etkinlik nedeniyle kapalı yollar sebebiyle gerçekleşmediği takdirde, keza hava şartları nedeniyle turun yapılması imkânsız hale geldiği durumlarda bahse konu turların yapılamamasından Gazella Turizm sorumlu değildir. Bazı turlar kapalı yollar veya araç girişine izin verilmeyen noktalarda imkanlar dahilinde toplu taşıma veya yaya olarak yapılabilir.

Yorumlar

0
Toplam 0 Yorum
0 Ortalama Puan
5
0
4
0
3
0
2
0
1
0

Bu tur için henüz yorum bulunmamakta.