Madrid - Valensiya - Barselona
Buram buram tarih kokan ve büyüleyici sarayları ile İspanya..
Kahvaltı Dahil

Kahvaltı Dahil

Tüm Turlar Dahil

Tüm Turlar Dahil

4 Yıldız Oteller

4 Yıldız Oteller

1 Kişilik Fiyat
1.990 EUR

2 Yetişkin Fiyatı
3.980 EUR
146.279 TL

Tur Programı


1. Gün
İstanbul – Madrid

Turumuz kişiye özel aracın sizi adresinizden alması ile başlıyor. İstanbul Havalimanı Dış Hatlar Gidiş Terminali'nde buluşarak, check-in işlemlerimizi tamamlıyor ve Türk Havayollarının tarifeli seferi ile Madrid uçuşumuzu gerçekleştiriyoruz. Varışımız ile birlikte havalimanından ayrılıyoruz ve panoramik şehir turumuzu gerçekleştirmek için şehir merkezine transfer oluyoruz. Turumuzda Alcala Kapısı, Cibeles Meydanı ve Çeşmesi, Paseo del Prado ve Apollo Çeşmesi, Retiro Parkı, Castellana Caddeleri, Arena, Botanik Bahçesi, Neptün Çeşmesi, Belediye Binası gibi yerleri dışarıdan görüyoruz. Tur sonrası şehrin keyfini dilediğimizce çıkarabilmemiz için bolca serbest zamanımız oluyor. Sonrasında rehberimizin belirleyeceği saatte buluşuyor ve günün yorgunluğunu atmak üzere otelimize geçiyoruz. Odalarımıza yerleşiyoruz. Konaklama otelimizde.

Uçuş No: TK1357 (Türk Hava Yolları) - Kalkış: İstanbul - Tarih: 22 Nisan 2025 - Saat: 10:00 - Varış: Madrid - Tarih: 22 Nisan 2025 - Saat: 13:30
2. Gün
Madrid – Segovia – Toledo – Madrid

Otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası şövalyeler şehri olarak bilinen Toledo’ya gidiyoruz. M. Ö. 590 yılında Yahudiler tarafından kurulmuş ve günümüzde üç büyük dine bağlı, hatta uzun süre İspanya Krallığı’nın başkenti olan bu UNESCO Dünya Miras Listesi tarafından koruma altına alınmış bu şehirde San Martin Köprüsü’nü, Damasquinos’u, altın el işçiliği yapılan atölyeleri ve dükkanları görüyoruz. Turumuz sonrası Madrid’e dönüyor ve rehberimizin sunduğu serbest zamanın keyfini çıkartıyoruz. Sonrasında dinlenmek üzere otelimize geçiyoruz. Konaklama otelimizde.

3. Gün
Madrid – Valensiya

Otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası Valensiya’ya transfer oluyoruz. Varışımız ile birlikte yapacağımız panoramik şehir turumuzda Serrano Kuleleri, Sanat ve Bilim Şehri, Tarihi İpek Locası Binası, Biopark Valencia, Reyna Meydanı, Tarihi Eski Pazar ve Valencia Katedrali gibi eserler dışarıdan göreceğimiz yerler arasında. Turumuz sonrası serbest zamanımızda şehri dilediğimizce geziyoruz. Sonrasında rehberimizin belirleyeceği saatte buluşup otelimize geçiyoruz. Otele giriş işlemleri sonrası dinlenmek için odalarımıza geçiyoruz. Konaklama otelimizde.

4. Gün
Valensiya – Barselona

Otelde alacağımız kahvaltı sonrası Barselona’ya doğru yola çıkıyoruz. Varışımız ile birlikte bu canlı şehri tanımak için şehir turumuza başlıyoruz. Turumuzda Plaza De Catalunya Meydanı, La Rambla Caddesi, Kristof Kolomb Heykeli, Plaza De Espana, Casa Batlló dışarıda göreceğimiz yerler arasında. Şehir turumuz sonrası mimarinin öncülerinden sayılan Antonio Gaudi’nin 1883 devraldığı fakat 1926 yılında bir tramvayın altında kalarak ölmesi sonucu yarım kalan ve günümüze kadar hala tamamlanmamış olan ‘Bitmeyen Kilise’ olarak da bilinen bazilika La Sagrada Familia’yı ziyaret ediyoruz. Bu etkileyici ziyaret sonrası şehri dilediğimizce geziyoruz. Bu keyifli zaman sonrasında geceyi geçireceğimiz otele transfer oluyor ve odalarımıza yerleşiyoruz. Konaklama otelimizde.

5. Gün
Barselona

Otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası Figueres’e transfer oluyoruz. İspanyol İç Savaşı’nda yangın nedeniyle zarar görmüş ve 1960’larda Figueres Belediye Başkanı ve Dali’nin girişimiyle müzeye çevrilmiş olan Dali Tiyatro ve Müzesi’ni geziyoruz. İkinci durağımız olarak Girona’ya devam ediyoruz. 2011-2019 yılları arası genci yaşlıyı ekrana bağlayan heyecanlı ‘Game of Thrones’ dzisinin yanı sıra ‘Parfum’ gibi birçok ünlü filmlerin de çekildiği, Orta Çağ yapısının çok iyi korunduğu Girona’yı gezdikten sonra alışveriş yapabilmemiz için La Roca Outlet’e transfer oluyoruz. Rehberimizin tanıdığı serbest zaman sonrası yine kendisinin belirleyeceği saatte buluşup otelimize dönüyoruz. Konaklama otelimizde.

6. Gün
Barselona – İstanbul

Otelde alacağımız kahvaltı sonrası şehri dilediğimizce gezmek için rehberimiz bizi tüm gün serbest bırakıyor. Sonrasında rehberimizin belirleyeceği saatte İstanbul’a dönüş uçuşumuz için Barselona Havalimanına transfer oluyoruz. Türk Havayollarının tarifeli seferi ile İstanbul’a uçuyor, turumuz öncesi vermiş olduğunuz adrese yapılacak kişiye özel transferimiz ile sona eriyor. Bir sonraki turumuzda görüşmek üzere…

Uçuş No: TK1856 (Türk Hava Yolları) - Kalkış: Barselona - Tarih: 27 Nisan 2025 - Saat: 19:00 - Varış: İstanbul - Tarih: 27 Nisan 2025 - Saat: 23:30

Hizmetler


Paket Fiyata Dahil Hizmetler:
 • Türk Havayolları tarifeli seferi ile İstanbul – Madrid / Barselona – İstanbul gidiş dönüş ekonomi sınıfı uçak biletleri
 • Havalimanı vergileri
 • Kişiye özel ev – alan – ev transferleri ile şehirler arası tüm transferler
 • 2 gece Mardid’te, 1 gece Valensiya’da ve 2 gece Barselona’da olmak üzere toplam 5 gece 4* otellerde kahvaltı dahil konaklama
 • Madrid, Valensiya ve Barselona şehir turları
 • Programda belirtilen tüm özel yerlerin girişleri
 • Covid 19 Seyahat Sağlık Sigortası
 • Türkçe rehberlik hizmeti
 • Yurtdışı çıkış harcı
Paket Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler:
 • Schengen Vize Ücreti (yeşil pasaporta gerekmemektedir)
 • Öğle ve akşam yemekleri
 • Yemekler esnasında alınacak içecekler
 • Fazla bagaj ücretleri
 • Kişisel harcamalar
 • Bahşişler

Fiyat Bilgileri


TARİHOTELİki Kişilik Odada KişibaşıÜç Kişilik Odada KişibaşıTek Kişilik OdaÇocuk (02,00 - 11,99 Yaş)
22 Nisan 2025 | 27 Nisan 2025 4* Oteller 1.990 EUR1.990 EUR2.780 EUR-
13 Mayıs 2025 | 18 Mayıs 2025 4* Oteller 1.990 EUR1.990 EUR2.780 EUR-
09 Eylül 2025 | 14 Eylül 2025 4* Oteller 1.990 EUR1.990 EUR2.780 EUR-
21 Ekim 2025 | 26 Ekim 2025 4* Oteller 1.990 EUR1.990 EUR2.780 EUR-
18 Kasım 2025 | 23 Kasım 2025 4* Oteller 1.890 EUR1.890 EUR2.680 EUR-

Genel Bilgiler


Oteller
Madrid - 4* Sercotel Gran Hotel Conde Duque vb.
https://www.sercotelhoteles.com/es/gran-hotel-conde-duque?utm_source=google&utm_medium=referral&utm_campaign=metasearch-links

Valensiya - 4* Vincci Lys vb.
https://www.vinccilys.com/

Barselona - 4* Vincci Gala vb.
https://www.vinccigala.com/

Katılım Şartları
Bu gezimiz 20 kişi katılım şartı ile düzenlenmektedir.  Yeterli katılım sağlanamadığı takdirde, son iptal bildirim tarihi tur başlangıcının 20 gün öncesidir. Katılım yetersizliği nedeniyle iptal edilen tur, acenteniz aracılığı ile tarafınıza bildirilecektir.

Vize
Umumi Pasaport                           Vize gerekli                        

Yeşil Pasaport                                Vize gerekli değil

Hizmet Pasaportu                         Vize gerekli değil

İspanya Avrupa Birliği ülkesidir. Bu sebeple Umuma mahsus pasaport sahipleri vizeye tabidir. Diplomatik hizmet ve hususi pasaport sahipleri vizeden muaftır.

Seyahat bitiş tarihinden itibaren 6 ay geçerli ve 10 yıldan eski olmayan pasaportunuzun olması gerekmektedir.

Vize gereken destinasyonlarda, vize başvurusu için acentenizin tarafınıza ileteceği “Vize İçin Gerekli Evraklar” listesinde belirtilen belgeler ile vize başvurusunun yapılması gerekmektedir.

Yırtık, yıpranmış, ıslanmış ve/veya benzeri tahribata uğramış pasaportlar nedeniyle ziyaret edilecek ülke sınır kapısında gümrük polisi ile sorun yaşanmaması adına; anılan pasaportların yenilenmesi ve T.C. vatandaşlarına vize uygulayan bir ülke ise ilgili vizenin yeni pasaportta olması gerekmektedir. Aksi durumda sorumluluk yolcuya aittir. 

18 yaşından küçük misafirlerimiz tek başlarına ya da yanlarında anne ya da babadan sadece biri ile seyahat ederken ülke giriş-çıkışlarında görevli polis memurunca anne-babanın ortak muvafakatini gösterir belge sorulması ihtimali olduğundan; 18 yaş altı misafirlerimizin ve anne-babalarının bu konuda hassasiyet göstermelerini tavsiye ederiz.

Sağlık
İspanya’ya girişlerde Türk vatandaşlarına herhangi bir aşı zorunluluğu bulunmamaktadır. Herhangi bir ilaç kullanmanız tavsiye edilmemektedir

Uçuş Süreleri
İstanbul                            Madrid                  4 sa 30 dk

Barselona                        İstanbul               3 sa 30 dk

Konaklama
Fuar, kongre, konser, etkinlik, spor turnuvası vb. gibi dönemlerde oteller belirtilen km’lerden fazla mesafede kullanılabilir.

3 kişilik odalar, otellerin uygunluğuna göre verilebilmekte olup, bu tip odalarda 3. kişiye sunulan yatak, standart yataklardan küçük olabilir. 3 kişilik odalar 1 büyük yatak ve 1 ilave yataktan oluşmaktadır. İlave yataklar, açma-kapama ve coach bed olarak adlandırılan yataklardan oluştukları için katılımcı 3. kişi ve/veya çocuk rezervasyonlarında odalarda yaşanabilecek sıkışıklık ve yatak tipini kabul ettiklerini beyan etmiş sayılırlar.

Tur programında dahil olan hizmetlerden otelde alınan kahvaltılar, bulunulan ülkenin kahvaltı kültürüne uygun olarak ve genelde kontinental kahvaltı olarak adlandırılan tereyağı, reçel, ekmek, çay veya kahveden oluşan sınırlı bir menü ile sunulmakta olup, gruplar için gruba tahsis edilmiş ayrı bir salonda servis edilebilir.

Para Birimi
İspanya genelinde Euro kullanılmaktadır. Seyahatiniz için yanınıza bu para birimlerini almanızı ve bunun ufak birimlerini yanınızda bulundurmanızı öneririz.

Saat Dilimi
Türkiye ile İspanya arasında -1 saat fark bulunmaktadır. Türkiye’de saat 12.00 iken bu ülkede saat 11.00’dir.

Telefon Kullanımı
Tüm cep telefonu operatörleri, hattınız uluslararası dolaşıma açıksa kullanılabilmektedir.

Kıyafet ve Gerekli Eşyalar
Kolayca giyilip – çıkarılabilecek tişört, kısa ve uzun kollu gömlekler, pamuklu pantolonlar, şort, rahat yürüyüş ayakkabıları, akşamları için bir hırka almanızı öneririz. Bunun dışında; şapka, güneş gözlüğü, güneş kremi, olası gürültüye karşı kulak tıkacı, fotoğraf makinesi, video kamera ve bunların şarj aletleri ve yedek hafıza kartları da getirebilirsiniz.

Yemek Kültürü
Modern ülkeler olarak, her damak tadına uygun yemekler bulunabilmektedir.

Elektrik
Genelde 200–220 V kullanılıyor. Priz konusunda ise genelde bir sıkıntı yaşamazsınız. Çok istisnai durumlarda cihazınız kalın girişli ise sorun olabilir.

Alışveriş
İspanya’da alışveriş yapabileceğiniz birçok alışveriş merkezi bulunmaktadır. Ayrıca bölgeye özgü hediyelik el yapımı ürünler de alınabilir

Önemli Notlar
Bu tura 10 yaşından küçük çocukları maalesef kabul edemiyoruz.

Geçerli pasaportun olması ve/veya vize alınmış (vize gerekli destinasyon/pasaport için) olması, ülkeye giriş yapılabileceği anlamına gelmemektedir. Pasaport polisinin sizi ülkeye sokmama yetkisi vardır. Bu durumdan Gazella Turizm sorumlu değildir, sorumluluk yolcuya aittir.

Gazella Turizm, hava yolu ile yolcu arasında aracı kurum olup, 28.09.1955 Lahey Protokolü’ne tabidir. Tarifeli ve özel uçuşlarda rötar riski olabilir veya mevcut gezi ve uçuş öncesinde saatler değişebilir. Gazella Turizm, bu değişiklikleri en kısa sürede bildirmekle yükümlüdür. Yolcularımız uçuş detaylarının değişebileceğini bilerek ve kabul ederek turu satın almışlardır.

Tur paketine dahil olan panoramik şehir turları, şehirlerin genel tanıtımı için düzenlenen ve araç içinden rehber anlatımıyla panoramik olarak yapılan müze, ören yeri girişlerini içermeyen en fazla 2-3 saatlik turlardır. Panoramik turlar, programda belirtilen diğer turlar da dahil olmak üzere, tura denk gelen gün ve saatte yerel otoriteler tarafından gezilmesine, girilmesine izin verilmeyen veya herhangi bir etkinlik nedeniyle kapalı yollar sebebiyle gerçekleşmediği takdirde, keza hava şartları nedeniyle turun yapılması imkânsız hale geldiği durumlarda bahse konu turların yapılamamasından Gazella Turizm sorumlu değildir. Bazı turlar kapalı yollar veya araç girişine izin verilmeyen noktalarda imkanlar dahilinde toplu taşıma veya yaya olarak yapılabilir.