Fuji Dagi - Hirosima - Kyoto - Osaka - Nara - Tokyo
Kiraz ağaçları ve Sakura zamanı...
5 Yıldız Oteller

5 Yıldız Oteller

Tüm Turlar Dahil

Tüm Turlar Dahil

4 Öğle & 3 Akşam Yemeği Dahil

4 Öğle & 3 Akşam Yemeği Dahil

1 Kişilik Fiyat
6.690 USD

2 Yetişkin Fiyatı
13.380 USD
453.671 TL

Tur Programı


1. Gün
İstanbul – Tokyo

Programımız, sizi havalimanındaki buluşma noktamıza götürmek üzere verdiğiniz adrese gelecek özel aracınızın evinize ulaşması ile başlıyor. İstanbul Havalimanı Dış Hatlar Terminali’nde buluşarak, check-in işlemlerin tamamlanmasının ardından Türk Hava Yollarının tarifeli seferi ile Tokyo (Haneda) uçuşumuzu gerçekleştiriyoruz. Tokyo’ya varışımızın ardından havalimanında karşılanıyor ve otelimize geçiyoruz. Konaklama otelimizde.

Uçuş No: TK198 (Türk Hava Yolları) - Kalkış: İstanbul - Tarih: 30 Mart 2025 - Saat: 02:40 - Varış: Tokyo - Tarih: 30 Mart 2025 - Saat: 19:45
2. Gün
Tokyo

Kahvaltımızın ardından Tokyo şehir turumuzu gerçekleştirmek üzere otelden ayrılıyoruz. Turumuzun ilk durağı olarak Sinjyukugyoen’e doğru yola çıkıyoruz. Tokyo’nun bu büyüleyici parkında yapacağımız keyifli bir tur bizleri bekliyor. Sonrasında İmparator Meiji ile İmparatoriçe Shōken'ın ruhlarına adanmış, 365 farklı türde ağaçtan oluşan ormanlık alandaki Meiji Tapınağını ziyaret ediyoruz. Gezimizin ardından öğle yemeğimizi yerel restoranda alacağız. Burada vereceğimiz fotoğraf molasını takiben, Vintage giyim ve Cosplay mağazalarıyla öne çıkan Harajuku’yu ziyaret edeceğiz. Tur bitimi günün yorgunluğunu atmak üzere otelimize geçiyoruz. Konaklama otelimizde.

3. Gün
Tokyo

Kahvaltımızın ardından Tokyo’yu keşfetmeye devam edeceğiz. Öncelikle sahibine duyduğu sadakatten dolayı ölünceye kadar, her gün Shibuya metro istasyonunda bekleyen Hoçiko’nun hikayesinin yaşandığı Shibuya’yı ziyaret edeceğiz. Ardından 645 yılında inşa edilen, devasa giriş kapısı ve renkli mimarisi ile Tokyo’nun en eski Budist tapınağı olan Sensoji tapınağını (Asakusa) ziyaret ediyoruz. Rivayete göre iki kardeş balık tutarken merhamet tanrıçası Kannon’un heykelini yakalar daha sonra heykeli geri nehre atarlar ancak heykel her defasında yanlarına gelir. Bunun üzerine kardeşler, tanrıça kannon adına Sensoji Tapınağını inşa ederler. Rehberimizin vereceği serbest zamanda tapınağın etrafındaki Pazar sokağından Japon kültürünü yansıtan hediyelik eşyalar bulmak mümkün olacaktır. Gezimizi takiben keyifli bir alışveriş turu için Akihabara’ya gidiyoruz. Yerel butiklerin de bulunduğu bu yerde misafirlerimiz diledikleri gibi alışveriş yapabiliyorlar. Turumuzun bitiminde bölgeyi keşfedebilmeniz ve alışveriş için serbest zaman vereceğiz. Hemen ardından ise Ginza Bölgesinde keyifli bir yürüyüşümüz olacak. Rehberin belirlediği saatte toplanıp otelimize transfer olacağız. Akşam yemeğimizi yerel bir restoranda alacağız. Konaklama otelimizde.

4. Gün
Tokyo – Kawaguchı-Oshıno Hakkaı – Kyoto

Kahvaltının ardından otelden çıkış işlemlerimizi yaparak ayrılıyoruz. Bugün valizlerimiz tren yolculuklarında rahat hareket edebilmemiz için özel otobüsümüz ile Kyoto'ya gönderileceğinden yanınıza gerekli eşyaları taşıyabileceğiniz ufak bir çanta almanızı rica ediyoruz. Sonrasında Kawaguchi gölünde tekne turumuza katılıyoruz. Japonyanın berrak ve masmavi sularında süzülerek geçireceğimiz bot yolculuğumuzun sonucunda, geleneksel bir Japon köyü Oshino Hakkai’ye gideceğiz. Yerel halk tarafından yaygın bir şekilde kullanılan sazlardan çatıları yapılmış evleriyle, yemyeşil doğası, eski sokakları ve samuray silahlarının sergilendiği açık hava müzesi ve tarihi su değirmeni ile hem Oshino Hakkai köyünü gezeceğiz hem de eşsiz Fuji Dağı manzarasını çıkaracağız. Öğle yemeğimizi turlar esnasında alacağız. Fuji Dağı’nı keşfettikten sonra Odawara’ya geçerek, Kyoto’ya gitmek üzere hızlı trene bineceğiz. 2 saat sürecek tren yolculuğumuzu takiben Kyoto’dayız. Varışımıza istinaden geleneksel uzun giysileri olan hem kadınlar hem erkeklerin giyebildikleri Kimono kıyafetleri ile geleneksel çay seremonisine katılacağız. Gezimizi takiben otelimize transfer oluyoruz. Konaklama otelde.

5. Gün
Kyoto

Sabah kahvaltımızın ardından Kyoto şehir turumuza başlıyoruz. Japonya’nın geleneklerine en bağlı olduğu güzel ve ruhani eski başkent Kyoto aynı zamanda halkın geleneksel kıyafetlerle dolaştığını görebileceğimiz ender yerlerden biri. Şehir turumuz esnasında, 15.yy’da inşa edilen, içerisinde Otawa şelalesinin bilgi, sağlık ve uzun ömrü simgeleyen kutsal suları ile devasa kırmızı, beyaz Niomon kapısından girilen, pek çok inanışa ev sahipliği yapan Kiyomizu Tapınağını (dışarıdan), 1603 yılında inşa edilmiş olup bir süre imparatorluk sarayı olarak kullanılan, 18.yy’da çıkan yangınla tahrip olan beş katlı kalenin bulunduğu ana savunma kısmı, Ninomura sarayını kapsayan ikinci kısım ve kiraz, erik, akçaağaç, ginkgo gibi birçok farklı türde ağaçlarla çevrili olan bahçesi ile üç kısımdan oluşan, 1994 yılında UNESCO Dünya Mirası listesine alınan Nijo Kalesi Kompleksi’ni, Sagano Bambu Ormanı, doğal bambu korusu olarak da bilinen, çoğunlukla mōsō bambudan (Phyllostachys edulis) oluşan ve turistler ve ziyaretçiler için çeşitli patikalara sahip olan, Aashiyama Bambu Korusu’nu, her katı farklı bir mimari üslupla inşa edilmiş, büyük bir gölete bakan, en üst iki katı tamamen altın varakla kaplı bir zen tapınağı olan altın köşk Kinkakuji ziyaret edeceğiz. Tur bitimi maiko denilen Japon dansçıların sergilediği geleneksel Japon dansları eşliğinde akşam yemeğimizi alacağız. Yemeğimizin ardından keyifli bir yürüyüş turu yaparak otelimize dönüyoruz. Konaklama otelimizde.

6. Gün
Kyoto – Nara – Osaka

Sabah otelde aldığımız kahvaltının ardından Japonya'nın eski başkentlerinden biri olan ve aynı zamanda tarihte Japon sanatlarının, el sanatlarının, edebiyatın, kültürün ve sanayinin beşiği olan Nara’ya gideceğiz. Dünyanın en büyük ahşap binası olan aynı zamanda Japonya’nın en büyük bronz Buda heykellerinden birine ev sahipliği yapan, 752 yılında Japonya’daki tüm Budist tapınaklarının baş tapınağı olarak inşa edilen, ünlü tapınak Todaiji, Nara şehrinin korunmasından sorumlu tanrıya adanmış, ibadet edenler tarafından bağışlanan bronz ve taş fenerlerle bilinen Nara’nın en ünlü tapınaklarından Büyük Kasuga Tapınağı’nı ziyaret edeceğiz. Ziyaretimizden sonra Osaka’ya transfer olacak ve yerel bir restoranda öğle yemeğimizi alacağız. Yemeğin ardından bir zamanlar Japonya’nın başkenti olan Osaka şehrinde serbest zaman vereceğiz. Rehberimizin belirlediği saatte buluşup otelimize transfer olacağız. Geceleme otelimizde.

7. Gün
Osaka – Hiroşima – Miyajima – Osaka

Sabah kahvaltısının ardından, Hiroşima’ya gitmek üzere tren istasyonuna transfer olacağız. Yaklaşık iki saat sürecek olan shinkansen (yüksek hızlı tren) ile yolculuğumuz ardından II. Dünya savaşında ABD’nin, ilk atom bombası atıp yüzde yetmişini yok ettiği, bu olaydan önce şehrin siyasi ve ticari kalbi olan Hiroşima’da UNESCO Dünya Kültür Mirası Listesi’ndeki 120.000 metrekareyi aşan Barış Anıtı Parkı’nı gezeceğiz. Parkın ana tesisi Barış Anıtı Müzesidir. İki binadan oluşan müze, Hiroşima’nın tarihini ve nükleer bombanın gelişini araştırıyor. Bölgede ilk patlama ve radyasyona bağlı olarak ölenler için kemerli bir anıt mezar bulunmaktadır. Kemerin altında 220.000 den fazla olan bu isimlerin kaydının da bulunduğu taş bir sandık vardır. Ardından Japonlar için kutsal bir yer olan ve ülkenin en güzel manzaralarından biri olarak değerlendirilen, gelgit sularının üzerinde yüzüyormuş gibi görünen Tori Kapısını ve Tori kapısı gibi ana binası da su üzerine kurulan tapınak Itsukushima’yı görebileceğimiz Japoncada ‘tapınak adası’ anlamına gelen Miyajima Adasına gideceğiz. Tur bitimi takiben Japonya’nın saatte 240-320 km hızla giden yüksek hızlı treni Shinkansen ile Osaka’ya hareket edeceğiz. Osaka’ya varışımız ile akşam yemeğimizi almak üzere yerel bir restorana gidiyoruz. Yemek bitimi dinlenmek üzere otelimize transfer olacağız. Konaklama otelimizde.

8. Gün
Osaka – Istanbul

Kahvaltımızın ardından otelden çıkış işlemlerimizi gerçekleştiriyoruz. Osaka’ya geleneksel olarak "Milletin Mutfağı" veya Japonya’nın gurme yiyecekler başkenti gözüyle bakılmaktadır. Osaka sade anlamıyla "Büyük Tepe" ya da "Büyük Bayır" anlamına gelir. Şehirden ayrılmadan önce 1585-1598 yılları arasında Japonya’ya hükmeden, ulusal birliği sağlayan ‘Toyotomi Hideyoshi’ tarafından Japonya’nın merkezi olması için inşa ettirilen ve o dönemin en büyük kalesi konumunda olan, inşasında ortalama 100.000 işçinin çalıştığı bilinen ancak Hideyoshi’nin ölümünün ardından Tokugawa birlikleri tarafından yıkılıp 1620’lerde tekrar inşa edilen ve geçirdiği son restorasyondan sonra içi tamamen modernize edilen Osaka Kalesinin bahçesinde gezeceğiz. Burada vereceğimiz fotoğraf molasının ardından öğle yemeğimizi alıyor ve sonrasında uçuş saatimize kadar serbest zaman veriyoruz. Rehberimizin belirlediği saatte toplanıp havalimanına transfer oluyoruz. Check in işlemlerinin ardından Türk Hava Yollarının tarifeli seferi ile İstanbul uçuşumuzu gerçekleştiriyoruz. Check in işlemlerinin ardından Türk Hava Yollarının tarifeli seferi ile İstanbul uçuşumuzu gerçekleştiriyoruz.

9. Gün
İstanbul

Yeni güne uçuşumuz esnasında giriyoruz. İstanbul’a varışımızın ardından turumuz, sizi önceden vermiş olduğunuz adrese götürecek olan araç ve şoförünüzle buluşmanız ve transferiniz ile son buluyor.

Uçuş No: TK87 (Türk Hava Yolları) - Kalkış: Osaka - Tarih: 06 Nisan 2025 - Saat: 21:55 - Varış: İstanbul - Tarih: 07 Nisan 2025 - Saat: 05:00

Hizmetler


Paket Fiyata Dahil Hizmetler:
 • Türk Havayolları ile İstanbul –- Tokyo // Osaka – İstanbul arası ekonomi sınıf uçak bileti ve Havalimanı vergileri
 • Tokyo’da 3 gece, Kyoto’da 2 Gece ve Osaka’da 2 gece olmak üzere toplamda 7 gece, 5* otellerde kahvaltı dahil konaklama
 • Tokyo – Odawara, Odawara-Kyoto, Kyoto-Osaka,Osaka-Hiroşima, Hiroshima-Osaka, arası hızlı trenlerle ulaşım
 • Ev – alan – ev transferi de dahil olmak üzere programda belirtilen tüm transferler
 • Özel araç ile programda belirtilen tüm geziler ve giriş ücretleri
 • Geziler esnasında gezilecek müze ve ören yerleri ile diğer noktalara giriş ücretleri
 • Programda belirtilen tekne gezileri
 • Tur boyunca alınacak 4 öğle ve 3 akşam yemeği
 • Gazella Turizm profesyonel Türkçe rehberlik hizmeti
 • Yurtdışı çıkış harcı
 • Covid 19 Seyahat Sağlık sigortası
Paket Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler:
 • Programda belirtilmeyen yemekler
 • Programda belirtilen yemekler esnasında alınacak içecekler
 • Fazla bagaj ücretleri
 • Kişisel harcamalar
 • Bahşişler

Fiyat Bilgileri


TARİHOTELİki Kişilik Odada KişibaşıÜç Kişilik Odada KişibaşıTek Kişilik OdaÇocuk (02,00 - 11,99 Yaş)
30 Mart 2025 | 07 Nisan 2025 5* Oteller 6.690 USD6.690 USD8.080 USD-
31 Mart 2025 | 08 Nisan 2025 5* Oteller 6.590 USD6.590 USD7.980 USD-
01 Nisan 2025 | 09 Nisan 2025 5* Oteller 6.590 USD6.590 USD7.980 USD-

Genel Bilgiler


Oteller
5* Grand Nikko Tokyo Daiba vb. - Tokyo
https://www.tokyo.grandnikko.com/

5* Westin Miyako Hotel Kyoto vb. - Kyoto
https://www.marriott.com/en-us/hotels/ukywi-the-westin-miyako-kyoto/overview/?scid=f2ae0541-1279-4f24-b197-a979c79310b0

5* Swiss Hotel Osaka Nankai vb. - Osaka
https://www.swissotel.com/

Katılım Şartları
Bu gezimiz, en fazla 20 kişi katılım şartı ile düzenlenmektedir.  Yeterli katılım sağlanamadığı takdirde, son iptal bildirim tarihi tur başlangıcının 20 gün öncesidir. Katılım yetersizliği nedeniyle iptal edilen tur, acenteniz aracılığı ile tarafınıza bildirilecektir.

Sağlık
Düzenli ilaç kullananların, ihtiyaçtan daha fazla ilacı yanlarında getirmeleri önerilmektedir. Çünkü ülkede her türlü ilaç bulunamıyor. Bunun yanı sıra ciddi bir sağlık sorununuz varsa (kalp, tansiyon, şeker vs.) doktorunuz tarafından imzalı bir belgeyi yanınızda bulundurmanız yararlı olacaktır. Ayrıca çeşme suyu içmemeniz, ilk defa sizin açacağınız kapalı şişe su içmenizi öneririz.

Vize
Umumi Pasaport                           Vize gerekli değil               

Yeşil Pasaport                                Vize gerekli değil

Hizmet Pasaportu                         Vize gerekli değil

Vize gereken destinasyonlarda, vize başvurusu için acentenizin tarafınıza ileteceği “Vize İçin Gerekli Evraklar” listesinde belirtilen belgeler ile vize başvurusunun yapılması gerekmektedir.

Yırtık, yıpranmış, ıslanmış ve/veya benzeri tahribata uğramış pasaportlar nedeniyle ziyaret edilecek ülke sınır kapısında gümrük polisi ile sorun yaşanmaması adına; anılan pasaportların yenilenmesi ve T.C. vatandaşlarına vize uygulayan bir ülke ise ilgili vizenin yeni pasaportta olması gerekmektedir. Aksi durumda sorumluluk yolcuya aittir. 

18 yaşından küçük misafirlerimiz tek başlarına ya da yanlarında anne ya da babadan sadece biri ile seyahat ederken ülke giriş-çıkışlarında görevli polis memurunca anne-babanın ortak muvafakatini gösterir belge sorulması ihtimali olduğundan; 18 yaş altı misafirlerimizin ve anne-babalarının bu konuda hassasiyet göstermelerini tavsiye ederiz.

Konaklama
Fuar, kongre, konser, etkinlik, spor turnuvası vb. gibi dönemlerde oteller belirtilen km’lerden fazla mesafede kullanılabilir.

3 Kişilik odalar, otellerin uygunluğuna göre verilebilmekte olup, bu tip odalarda 3. Kişiye sunulan yatak, standart yataklardan küçük olabilir. 3 kişilik odalar 1 büyük yatak ve 1 ilave yataktan oluşmaktadır. İlave yataklar, açma-kapama ve coach bed olarak adlandırılan yataklardan oluştukları için katılımcı 3. kişi rezervasyonlarında odalarda yaşanabilecek sıkışıklık ve yatak tipini kabul ettiklerini beyan etmiş sayılırlar.

Tur programında dahil olan hizmetlerden otelde alınan kahvaltılar, bulunulan ülkenin kahvaltı kültürüne uygun olarak ve genelde kontinental kahvaltı olarak adlandırılan tereyağı, reçel, ekmek, çay veya kahveden oluşan sınırlı bir menü ile sunulmakta olup, gruplar için gruba tahsis edilmiş ayrı bir salonda servis edilebilir.

Uçuş Süreleri
İstanbul                           Tokyo                   14 sa 30 dk

Osaka                               İstanbul                13 sa 50 dk

Para Birimi
Japonya para birimi Yen’dir (JPY). Bu gezi için yanınıza USD almanızı ve bunun da küçük birimlerini yanınızda bulundurmanızı öneriyoruz.

Saat Dilimi
Türkiye ile Japonya arasında +6 saat fark bulunmaktadır. Türkiye’de saat 12.00 iken seyahat edeceğimiz Japonya’da saat 18.00.

Telefon Kullanımı
Tüm cep telefonu operatörleri eğer telefonunuz uluslararası dolaşıma açıksa kullanılabilmektedir. Ancak ülkenin bazı kesimlerinde şebeke olmayabilir.

Kıyafet ve Gerekli Eşyalar
Yanınıza kolayca giyip çıkarabileceğiniz tişörtler, kısa ve uzun kollu gömlekler, pamuklu pantolonlar, rahat yürüyüş ayakkabıları ve ince bir mont ya da hırka almanızı öneririz. Sentetik olmayan ve pamuklu kıyafetler tercih etmenizi tavsiye ederiz. Yağmur ihtimaline karşı bir yağmurluk ve şemsiye de getirebilirsiniz. Bunun dışında şapka, güneş gözlüğü, güneş kremi, olası gürültüye karşı kulak tıkacı, fotoğraf makinesi, video kamera ve bunların şarj aletleri ve yedek hafıza kartları da getirebilirsiniz.

Yemek Kültürü
Bölgede Uzakdoğu yemek kültürüne ait bir mutfak hâkim. Sokak satıcılarından bir şey almamanızı öneririz. Bunun yanında gideceğimiz restoranlar ve otellerde alacağımız yemeklerin damak tadınıza uygunluğunu fark edeceksiniz.

Elektrik
Japonya’da genelde 100 V kullanılıyor. Japonya’da İngiliz tipi üç pimli prizler kullanılmaktadır. Prizlerin uymadığı yerlerde sorun yaşamamak için elektronik mağazalarında satılan üniversal fiş adaptörlerinden alınabilir. Prizlerin örnekleri http://localti.me/tokyo-japan sitesinden görülebilir. Adaptör getirmenizi öneririz. Kore’de Türkiye’de olduğu 220V ikili prizler kullanılmaktadır. Adaptöre gerek yoktur.

Alışveriş
Japonya özellikle elektronik konusunda tam bir alışveriş cennetidir. Bunun haricinde geleneksel kıyafetler ve hediyelik eşyalar alınabilir.

Önemli Not
*** Bu tura 14 yaşından küçük çocukları maalesef kabul edemiyoruz.

Geçerli pasaportun olması ve/veya vize alınmış (vize gerekli destinasyon/pasaport için) olması, ülkeye giriş yapılabileceği anlamına gelmemektedir. Pasaport polisinin sizi ülkeye sokmama yetkisi vardır. Bu durumdan Gazella sorumlu değildir, sorumluluk yolcuya aittir. 

Gazella, hava yolu ile yolcu arasında aracı kurum olup, 28.09.1955 Lahey Protokolü’ne tabidir. Tarifeli ve özel uçuşlarda rötar riski olabilir veya mevcut gezi ve uçuş öncesinde saatler değişebilir. Gazella, bu değişiklikleri en kısa sürede bildirmekle yükümlüdür. Yolcularımız uçuş detaylarının değişebileceğini bilerek ve kabul ederek turu satın almışlardır. 0-2 yaş arası çocuklar alan vergisi ve alan hizmetleri bedeli ödemezler

Tur paketine dahil olan panoramik şehir turları, şehirlerin genel tanıtımı için düzenlenen ve araç içinden rehber anlatımıyla panoramik olarak yapılan müze, ören yeri girişlerini içermeyen en fazla 2-3 saatlik turlardır. Panoramik turlar, programda belirtilen diğer turlar da dahil olmak üzere, tura denk gelen gün ve saatte yerel otoriteler tarafından gezilmesine, girilmesine izin verilmeyen veya herhangi bir etkinlik nedeniyle kapalı yollar sebebiyle gerçekleşmediği takdirde, keza hava şartları nedeniyle turun yapılması imkânsız hale geldiği durumlarda bahse konu turların yapılamamasından Gazella sorumlu değildir. Bazı turlar kapalı yollar veya araç girişine izin verilmeyen noktalarda imkanlar dahilinde toplu taşıma veya yaya olarak yapılabilir.