Reykjavik
Volkanları, fiyordları, şelaleleri ve buzullarıyla; ateş ve buz ülkesi İzlanda...
Yakında

Tur Programı


Hizmetler


Paket Fiyata Dahil Hizmetler:
  • Yemekler esnasında alınacak içecekler
  • Öğle ve akşam yemekleri,
  • Fazla Bagaj ücreti,
  • Kişisel harcamalar
Paket Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler:

Fiyat Bilgileri


Şehirler


Genel Bilgiler


Sağlıklı Seyahat Politikamız
Tura katılan misafirlerimizden , sağlık bakanlıkları tarafından onaylanmış çift aşı ibrazını veya son 3 ay içerisinde Covid-19 hastalığını geçirmiş olma zorunluğunu arıyoruz. Turlarımızda görev yapan, rehberimiz, yerel rehberimiz, araç şoförleri ve muavinlerimiz de çift aşılıdır.
İlgili ülkelerin Sağlık Bakanlıklarının belirlediği ek PCR ve kabul edilen aşı markalarının en güncel hallerinin takip edilmesi gerekmektedir.

Oteller
3* Storm Hotel Reykjavik  vb

 https://www.keahotels.is/en/hotels/storm-hotel

- Gezi Zamanlaması
İzlanda'yı ziyaret etmek için en iyi zaman, bazıları mevsimlik olduğundan, yapmak istediğiniz aktivitelere bağlıdır. Örneğin, dağlık bölgelerdeki karlar çözüldükten sonra, yalnızca Temmuz ayından itibaren 4x4 ile iç kesimleri keşfedebilirsiniz. Kuzey ışıklarını görmeyi ümit edenler, gecelerin en uzun olduğu Kasım-Şubat ayları arasında ziyaret etmelidir.

Bununla birlikte, İzlanda ılıman bir deniz ikliminin tadını çıkaran harika bir yıl boyunca destinasyondur. Yazlar kısa ve serindir, sıcaklıklar 9 ° C ile 13 ° C arasındadır, kışlar uzun ancak şaşırtıcı derecede yumuşaktır, en yüksek 3 ° C ve en düşük -2 ° C'dir.

Yıl boyunca beklenmedik yağmurlar olabilir, bu nedenle her zaman soğuk, yağışlı ve rüzgarlı günlere hazırlıklı olmalısınız.  Ancak İzlandalıların da dediği gibi: Eğer havayı sevmiyorsanız, biraz bekleyin.


- Vize Bilgileri
Schengen Bölgesi’ne mensup ülkelerdendir. Umuma Mahsus Pasaport (Bordo Pasaport) hamilleri vizeye tabidir. Diplomatik, Hizmet ve Hususi Pasaport hamilleri ise anılan ülkeye yapacakları seyahatlerinde vizeden muaftır.


- Bu Tur Kimler İçin Uygun? 
Özellikle doğa ve macera severler, farklı tecrübeleri denemek isteyen, kendini dinç hisseden her gezgin için uygundur. Ülke şartları gereği konaklama yapılacak yerlerde fazla konfor beklememek gerekir. Oteller temel ihtiyaçlarımızı karşılar ve temizdir.  


- Uçuş Süreleri
Türkiye - İzlanda arasında direkt uçuş bulunmamaktadır. İstanbul’dan ülkenin başkenti Reykjavik'e aktarmalı olarak uçarak yaklaşık olarak 6,5 - 7 saatte ulaşmak mümkündür.


- Para Birimi
Ülkede İzlanda Kronası kullanılmaktadır. Seyahatiniz için yanınıza Euro almanızı ve bunun küçük birimlerini yanınızda bulundurmanızı öneriyoruz.


- Saat Dilimi
Türkiye ile İzlanda arasında -3 saat fark bulunmaktadır. Türkiye’de saat 12.00 iken İzlanda’da 09.00'dur.


- Telefon Kullanımı
Tüm cep telefonu operatörleri, hattınız uluslararası dolaşıma açıksa kullanılabilmektedir.


- Gezi İçin Alınabilecek Kıyafet ve Gerekli Eşyalar
Yanınıza kolayca giyip çıkarabileceğiniz polar ve yün kazaklar, uzun kollu gömlekler, pamuklu pantolonlar, rahat yürüyüş ayakkabıları ve akşamları için bir mont almanızı öneririz. Yağmur ihtimaline karşı bir yağmurluk ve şemsiye de getirebilirsiniz.


- Yemek Kültürü
İzlanda da İskandinav Mutfağına sahip olan bir ülke olup deniz ürünleri ve küçükbaş hayvan etleri bakımından zengindir.


- Elektrik
Türkiye’de kullanılan prizler kullanılmaktadır. 220 volt AC, 50Hz akımına sahiptir.


- Alışveriş
İzlanda’da çok fazla alışveriş imkânımız olmamakla birlikte; ülkeye özgü hediyelik eşyalar ve kışlık kıyafetler almak mümkündür.


**Önemli Not               
Bu turumuza yanlızca 34-44 yaş arası misafirlerimizi kabul edebiliyoruz.

Pasaport sürelerinin, tur bitiş tarihinden itibaren en az 6 ay geçerliliğinin bulunması ve en az iki boş sayfanın olması gerekmektedir.*