Reykjavik - Oslo
Volkanları, fiyordları, şelaleleri ve buzullarıyla; ateş ve buz ülkesi İzlanda...
Tüm Turlar Dahil

Tüm Turlar Dahil

2 Öğle & 2 Akşam Yemeği Dahil

2 Öğle & 2 Akşam Yemeği Dahil

3 & 4 Yıldız Oteller

3 & 4 Yıldız Oteller

1 Kişilik Fiyat
4.390 EUR

2 Yetişkin Fiyatı
8.780 EUR
199.747 TL
Taksit Seçenekleri

Tur Programı


1. Gün
İstanbul – Oslo - Reykjavik

Turumuz kişiye özel aracın sizi adresinizden alması ile başlıyor. Sonrasında İstanbul Havalimanı’nda siz değerli misafirlerimizle buluşuyoruz. Bagaj ve pasaport işlemlerini tamamladıktan sonra Türk Havayolları’nın tarifeli seferi ile Oslo’ya hareket ediyoruz. Varışımızın ardından bagajlarımızı alacak ve Iceland Air Havayolları’na check-in yapacağız. 3 saatlik bir uçuşun ardından Reykjavik’e varıyoruz. Aracımız ile Hallgrims kilisesine geçeceğiz. 1986 yılında tamamlanan 74.5 mt yüksekliği ile gene ilginç mimarisi ile göze çarpan bir yapı Hallgrims Kilisesi. Sahil yolundan şehir merkezine giderken şehrin önemli yapılarından bir ev olan Hofdi’yi görüyoruz. Bu küçük beyaz evi önemli kılan ise 1986 yılında Reagan ve Gorbaçov’un soğuk savaşı bitiren ve nükleer silah kullanımını engelleyen antlaşmanın imzalarının atıldığı yer olması. Sonsuz keşiflere yelken açan Vikingleri sembolize eden Sun Voyager anıtı önünde fotoğraf çektikten sonra şehrin ünlü konser salonu Harpa’yı görüyoruz. Otobüsümüz ile şehir merkezine varışımızla beraber yürüyerek yapacağımız turumuzda Tjörnin gölü ve gölün üzerine kurulmuş belediye binası, Liman bölgesi ve tarihi parlamento binası Althing göreceğimiz yerler olacak. Tur sonrası otelimize yerleşme ve geceleme otelimizde.

Uçuş No: TK 1751 (Türk Hava Yolları) - Kalkış: İstanbul - Tarih: 27 Ağustos 2023 - Saat: 08:10 - Varış: Oslo - Tarih: 27 Ağustos 2023 - Saat: 11:05
Uçuş No: FI 319 (Iceland Aır Hava Yolları) - Kalkış: Oslo - Tarih: 27 Ağustos 2023 - Saat: 13:45 - Varış: Reykjavik - Tarih: 27 Ağustos 2023 - Saat: 14:45
2. Gün
Reykjavik - Golden Circle

Otelde yapacağımız kahvaltı sonrası ilk ziyaret noktamız Thingvelir ulusal parkı olacak. Burada yapacağımız yürüyüş esnasında ilginç bir deneyime sahip oluyoruz. Orta Atlantik kontinental fay hattının geçtiği vadi bir anlamda Amerika ve Avrasya+Afrika kıtalarını birbirinden ayıran fay hattı üzerinde. Thingvelir vadisi aynı zamanda İzlanda haklı için çok özel bir konuma sahip. 930 senesinde kurulan ve dünyanın en eski meclisi olan İzlanda Meclisi’nin yüzyıllar boyunca toplandığı Althing burada yer alıyor. Fay hattı arasındaki yürüyüşümüz esnasında rehberimiz coğrafya hakkında bilgiler verirken aynı zamanda ilk meclisin çalışma şeklini ve hukuk düzenini sizlere anlatacak. Öğle yemeğimizi turumuz sırasında alıyoruz. Thingvelir ulusal parkından ayrıldıktan sonra yaklaşık bir saatlik bir yolculuk ardından Haukadalur Jeotermal alanına ulaşacağız. Burada hala aktif durumdaki Strokur Gayzeri’ni görme imkanımız olacak. Ortalama beşer dakikalık aralıklar ile 20-30 metre yüksekliğe su fışkırtan gayzerin tahmini olarak 10000 yıldır aktif olduğu düşünülüyor. Bölgede ayrıca şu an uykuda olan Büyük Gayzeri göreceğiz. Ardından İzlanda’nın en güzel şelalerinden olan Hvita Nehri kanyonunda bulunan Gulfoss’a ( Altın Şelale) gidiyoruz. İki kademeden oluşan şelalede toplam yükseklik 32 mt. Rehberimiz eşliğinde şelalenin yürüyüş parkurlarından yanına kadar gidip fotoğraflarımız çektikten sonra Sellfoss üzerinden Reykavik’teki otelimize dönüyoruz. Geceleme otelimizde.

3. Gün
Reykjavik - Vik

Sabah otelde alınacak kahvaltının ardından check-out işlemlerimizi yapıyor ve güzergahımız Vik olacak. 2010 yılında patlaması sonucu uzun bir müddet hayatı felç eden yanardağ Eyjafjallajökül eteklerine bulunan Seljalandfoss turumuzda ilk göreceğimiz şelale olacak. Çok büyük olmasa da özellikle güneşli havalarda oluşan gökkuşağı muhteşem bir görsel sizlere sunuyor. 60 mt yükseklikten dökülen şelale içerisine patika yoldan ulaşıp özellikle fotoğraf çekmenizi öneririz. Seljalandfoss sonrası panoramik noktadan Eyjafjallajökül yanardağını fotoğraflayıp sonrasında yine bu dağın eteğinde diğer bir şelale olan Skogafoss’a varıyoruz. 60mt yüksekli ve 23mt genişliği ile İzlanda’nın en büyük şelalelerinden olan Skogafoss beraberinde eski bir Viking efsanesini de barındır.Öğle yemeğimizi turumuz sırasında alıyoruz. Ardından ünlü Black Sand (Siyah Kumsal) ve son derece entresan bir bazalt kaya oluşumu olan Reynisfyera’yı görüyoruz. Muhteşem volkanik siyah sahil ve okyanus bize görsel bir şölen sunacak. Akşam yemeğimiz ve geceleme otelimizde.

4. Gün
Vik

Kahvaltının ardından Jökulsarlon’a doğru yola çıkıyoruz. Buzulların mavi sularlar buluştuğu güzel manzaralar göreceğiz. Sonrasında Elmas sahilini ziyaret edecek kumların üzerinde, buzul parçalarının elmas gibi parladığını görecek, şansımız yerindeyse, sahilden deniz bakarak orkaların geçişlerini görebileceğiz. Öğle yemeğimizi turumuz sırasında alıyoruz. Tekne ile yapacağımız gezimizde buzulları ve İzlanda’nın en iyi manzaralarını izleme fırsatı bulacağız. Sonrasında otelimizde dönüyoruz. Akşam yemeği otelimizde.

5. Gün
Vik – Reykjavik

Kahvaltı sonrasında Reykjavik’te doğru geri dönüyoruz. Buradan dünyaca meşhur Mavi Lagün’un keyfini çıkartacağız. jeotermal lagün %70’i okyanus suyu, %30’u temiz su ve içinde bir çok alg, ve mineral bulunmaktadır. Lagünde yüzebilir, çamur maskesi yapabilirsiniz. Sonrasında Reykjavik’teki otelimize transfer oluyoruz. Akşam serbest zaman.

6. Gün
Reykjavik -Oslo - Istanbul

Sabah otelde alacağımız kahvaltının ardından havalimanına doğru hareket ediyoruz. Bagaj ve pasaport işlemlerini tamamladıktan Iceland Air Hava Yolları ile Oslo’ya uçuyoruz. Varışımızın ardından bagajlarımızı alıyor sonra Türk Hava Yolları’nın tarifeli seferiyle İstanbul’a hareket ediyoruz. Turumuz önceden vermiş olduğunuz adrese kişiye özel transferiniz ile son buluyor. Bir sonraki turumuzda görüşmek dileğiyle..

Uçuş No: FI 322 (Iceland Aır Hava Yolları) - Kalkış: Reykjavik - Tarih: 01 Eylül 2023 - Saat: 10:40 - Varış: Oslo - Tarih: 01 Eylül 2023 - Saat: 15:20
Uçuş No: TK 1754 (Türk Hava Yolları) - Kalkış: Oslo - Tarih: 01 Eylül 2023 - Saat: 18:45 - Varış: İstanbul - Tarih: 01 Eylül 2023 - Saat: 23:35

Hizmetler


Paket Fiyata Dahil Hizmetler:
 • Türk Havayolları ile İstanbul (IST) - Oslo - İstanbul (IST) dönüş parkurunda ekonomi sınıfı uçak bileti
 • İceland Air hava Yolları ile Oslo- Reykjavik – Oslo ekonomi sınıfı uçak bileti
 • Ev – alan – ev transferi de dahil olmak üzere tüm transferler
 • Havalimanı vergileri ve servis bedeli
 • Yurt dışı çıkış harç bedeli
 • Belirtilen şehirlerde 4* ve 3 *otellerde oda & kahvaltı konaklama
 • Bölgedeki yerel restoranda 2 öğle yemeği
 • Vik otelde 2 akşam yemeği
 • Özel otobüs ile programda belirtilen tüm geziler
 • Programda belirtilen tüm turlar
 • Gazella Turizm profesyonel Türkçe rehberlik hizmeti
 • Otel ve turist şehir vergileri
 • Covid-19 Seyahat & Sağlık Sigortası (Seyahatin Türkiye dışında başladığı andan itibaren geçerlidir.)
 • TURSAB zorunlu mesleki sorumluluk sigortası
Paket Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler:
 • Vize ücreti ve hizmet bedeli
 • Programda belirtilmeyen yemekler
 • Programda belirtilen yemekler sırasında alınacak içecekler
 • Programda belirtilmeyen turlar
 • Her türlü kişisel harcamalar ve otel ekstraları

Fiyat Bilgileri


TARİHOTELİki Kişilik Odada KişibaşıÜç Kişilik Odada KişibaşıTek Kişilik OdaÇocuk (02,00 - 11,99 Yaş)
27 Ağustos 2023 | 01 Eylül 2023 3 & 4 Yıldızlı Oteller 4.390 EUR4.390 EUR5.380 EUR-

Genel Bilgiler


Katılım Şartları
Bu gezimiz, en az 20 kişi katılım şartı ile düzenlenmektedir.  Yeterli katılım sağlanamadığı takdirde, son iptal bildirim tarihi tur başlangıcının 20 gün öncesidir. Katılım yetersizliği nedeniyle iptal edilen tur, acenteniz aracılığı ile tarafınıza bildirilecektir.

Oteller
4* Midgardur by Center Hotels vb. - Reykjavik

https://www.centerhotels.com/en/hotel-midgardur-reykjavik

3* Vik Hotel vb. - Vik

https://www.stayinvik.is/

Sağlık
Bölgenin iyi restoranlarında ve otellerde alınacak yemeklerde, sağlığınızı tehdit edecek bir sorun ile karşılaşılacağını düşünmüyoruz. Buna karşın grupla birlikte olmadığınız anlarda yeme içme konusunda dikkatli olmanızı, kesinlikle kapalı şişe suyu tüketmenizi, buz, süt ve süt ürünlerinden kaçınmanızı, iyi pişirildiğine emin olduğunuz et ve balık ürünleri tüketmenizi, meyve konusunda muz, ananas gibi kabuğu soyulabilen meyveler yemenizi öneriyoruz. Ülke girişlerinde ve yurda dönüşlerde güncel aşı/pcr kurallarına uyulmalıdır.


Vize Bilgileri
Umumi Pasaport                           Vize gerekli         

Yeşil Pasaport                               Vize gerekli değil

Hizmet Pasaportu                        Vize gerekli değil

Seyahat bitiş tarihinden itibaren 6 ay geçerli ve 10 yıldan eski olmayan pasaportunuzun olması gerekmektedir.

Vize gereken destinasyonlarda, vize başvurusu için acentenizin tarafınıza ileteceği “Vize İçin Gerekli Evraklar” listesinde belirtilen belgeler ile vize başvurusunun yapılması gerekmektedir.

Yırtık, yıpranmış, ıslanmış ve/veya benzeri tahribata uğramış pasaportlar nedeniyle ziyaret edilecek ülke sınır kapısında gümrük polisi ile sorun yaşanmaması adına; anılan pasaportların yenilenmesi ve T.C. vatandaşlarına vize uygulayan bir ülke ise ilgili vizenin yeni pasaportta olması gerekmektedir. Aksi durumda sorumluluk yolcuya aittir. 

18 yaşından küçük misafirlerimiz tek başlarına ya da yanlarında anne ya da babadan sadece biri ile seyahat ederken ülke giriş-çıkışlarında görevli polis memurunca anne-babanın ortak muvafakatini gösterir belge sorulması ihtimali olduğundan; 18 yaş altı misafirlerimizin ve anne-babalarının bu konuda hassasiyet göstermelerini tavsiye ederiz.

Uçuş Süreleri
İstanbul                                  Oslo              4 sa 5 dk

Oslo                                        İstanbul        3 saat


Para Birimi
Yanınızda Euro (EUR) bulundurmanızda fayda vardır.


Saat Dilimi
İzlanda, Türkiye’den 3 saat geridedir.


Telefon Kullanımı
Cep telefonu hattınız uluslararası aramalara (roaming) açık ise kullanılmaktadır.


Gezi İçin Alınabilecek Kıyafet ve Gerekli Eşyalar
Yaz sezonunda gidilecekse kolayca giyilip çıkarılabilecek t-shirt, kısa ve uzun kollu gömlekler, pamuklu pantolonlar, şort, rahat yürüyüş ayakkabıları, akşamları için ince bir mont ve ince bir kazak almanızı öneririz. Bunun dışında; şapka, güneş gözlüğü, güneş kremi, olası gürültüye karşı kulak tıkacı, fotoğraf makinesi, video kamera ve bunların şarj aletleri ve yedek hafıza kartları da getirebilirsiniz. Kış döneminde ise, rahat hareket edebileceğiniz ve sizi sıcak tutacak giysiler öneririz.


Yemek Kültürü
Modern ülkeler olarak, her damak tadına uygun yemekler bulunabilmektedir.


Elektrik
Genelde 200–220 V kullanılıyor. Priz konusunda ise genelde bir sıkıntı yaşamazsınız. Çok istisnai durumlarda cihazınız kalın girişli ise sorun olabilir.

**Önemli Not               
*** Bu tura 14 yaşından küçük çocukları maalesef kabul edemiyoruz.

Geçerli pasaportun olması ve/veya vize alınmış (vize gerekli destinasyon/pasaport için) olması, ülkeye giriş yapılabileceği anlamına gelmemektedir. Pasaport polisinin sizi ülkeye sokmama yetkisi vardır. Bu durumdan Bin Rota sorumlu değildir, sorumluluk yolcuya aittir. 

Gazella Turizm, hava yolu ile yolcu arasında aracı kurum olup, 28.09.1955 Lahey Protokolü’ne tabidir. Tarifeli ve özel uçuşlarda rötar riski olabilir veya mevcut gezi ve uçuş öncesinde saatler değişebilir. Gazella Turizm, bu değişiklikleri en kısa sürede bildirmekle yükümlüdür. Yolcularımız uçuş detaylarının değişebileceğini bilerek ve kabul ederek turu satın almışlardır. 0-2 yaş arası çocuklar alan vergisi ve alan hizmetleri bedeli ödemezler

Tur paketine dahil olan panoramik şehir turları, şehirlerin genel tanıtımı için düzenlenen ve araç içinden rehber anlatımıyla panoramik olarak yapılan müze, ören yeri girişlerini içermeyen en fazla 2-3 saatlik turlardır. Panoramik turlar, programda belirtilen diğer turlar da dahil olmak üzere, tura denk gelen gün ve saatte yerel otoriteler tarafından gezilmesine, girilmesine izin verilmeyen veya herhangi bir etkinlik nedeniyle kapalı yollar sebebiyle gerçekleşmediği takdirde, keza hava şartları nedeniyle turun yapılması imkânsız hale geldiği durumlarda bahse konu turların yapılamamasından Gazella Turizm sorumlu değildir. Bazı turlar kapalı yollar veya araç girişine izin verilmeyen noktalarda imkanlar dahilinde toplu taşıma veya yaya olarak yapılabilir.

Yorumlar

0
Toplam 0 Yorum
0 Ortalama Puan
5
0
4
0
3
0
2
0
1
0

Bu tur için henüz yorum bulunmamakta.