İnti Raymi Festivali; Peru Bolivya Kolombiya Turu

İnti Raymi Festivali; Peru Bolivya Kolombiya Turu

İnti Raymi Festivali; Peru Bolivya Kolombiya Turu

18 - 29 Haziran 2021 Türk Havayolları Tarifeli Seferi ile Ev Alan Ev Transfer
$ 5.490
Tek Kişilik Oda Farkı:
$ 850
Bogota | Cuzco | La Paz | Lima | Puno
Machu Picchu’da İnkalar bir güneş gibi doğuyor ülkeye; bugünü aydınlatıyor...
Tüm Extra Turlar Dahil

Tüm Turlar Dahil

4*, 5* Otel Seçenekleri

4*, 5* Otel Seçenekleri

9 Öğle ve 9 Akşam yemeği dahil

9 Öğle ve 9 Akşam yemeği dahil

REZERVASYON YAP
1. Gün
İstanbul - Bogota (18/06/2021)

Turumuz vermiş olduğunuz adrese gelecek olan özel araç ve şoförünüz ile buluşmanızla başlıyor. İstanbul Havalimanı’nda kurulacak Gazella Turizm kontuarında buluşuyor; bilet, bagaj ve pasaport işlemlerinin tamamlanmasının ardından saat 10.05 Türk Havayolları’na ait TK 800 sefer sayılı uçuşu ile Bogota’ya hareket ediyoruz. Uçuşumuz sonrası yerel saat ile 15.30’da Bogota’ya varıyoruz. Varışımızı takiben  yerel rehberimiz bizi havalimanında karşılıyor ve özel aracımız ile otelimize transfer oluyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

2. Gün
Bogota - La Paz (19/06/2021)

Otelde alacağımız kahvaltının ardından şehir turumuza başlıyoruz. Turumuzun bu kısmında öncelikle Altın Müzesi, Fernando Botero Müzesi ve La Candelaria tarihi mahallesini görüp, devamında şehrin tarihi dokusunu tanımak için rehberimiz eşliğinde Plaza Bolivar’ı gezeceğiz. Sonrasında öğle yemeğimizi alıyoruz ve turumuza devam ediyoruz. Günün son durağı Bogota’yı harika manzarasını yakalayacağımız 3000 metre yükseklikteki Monserrate tepesine teleferikle çıkıyoruz. Turumuzun bitiminde Bogota ‘’ El Dorado’’ havalimanına transfer sonrası bilet, bagaj ve pasaport işlemlerinin ardından yerel havayolları ile La Paz’a uçuyoruz. La Paz havalimanına varışımızın ardından özel aracımız ile otelimize transferimiz gerçekleşiyor. Konaklama otelimizde.

3. GÜN
La Paz (20/06/2021)

Sabah otelimizde alacağımız kahvaltının ardından, İnkalardan önceki en eski And dağları medeniyetinin başkenti Tiwanaku kalıntılarına doğru yola çıkıyoruz. Ünlü güneş kapısını, Ponce ve Fraile monolitleri, Akapana Piramidi, yarı yeraltı tapınağı ve görkemli Kalasasaya kutsal tapınağı göreceğimiz yerler arasındadır. Yerel bir restoranda öğle yemeğimizi alıyoruz. Ay Vadisi’ndeki yürüyüşümüzün ardından ve La Paz şehir turumuzu gerçekleştiriyoruz. Turumuz esnasında ilginç Büyücüler Çarşısı’nı, Hükümet Sarayı’nı ve Ulusal Kongre binasının bulunduğumu Plaza Murillo’yu geziyoruz. Son olarak La Paz şehrinin muhteşem manzarasını izlemek için teleferik turumuzun ardından otele transfer oluyoruz. Akşam yemeği ve geceleme otelimizde.

4. GÜN
La Paz - Güneş Adası - Kasani - Titicaca Gölü - Uros Adası - Puno (21/06/2021)

Sabah kumanya olarak alınacak kahvaltısının ardından erken saatlerde otelden çıkış işlemlerimizi gerçekleştiriyoruz. Katamaranlar ile Manco Capac ve Mama Ocllo’nun İnka İmparatorluğu’nu kurmak üzere üzerinde belirdiğine inanılan Güneş Adası’na gidiyoruz. Gezi esnasında öğle yemeğimizi katamaranda alıyoruz. Ardından Puno-Kasani sınırına gidiyoruz. Yol üzerinde her yıl binlerce Hıristiyan hacıya ev sahipliği yapan Copacabana ve “Copacabana’nın Bakiresi” tarafından kutsanmış olan tarihi tapınağı geziyoruz. Sınırı geçtikten sonra Uros Adalarına gün batımını yakalamak için hareket ediyoruz. Titicaca Gölü’nün Puno şehri kıyılarında yer alan bu adalar yerliler tarafından sazdan yapılmakta ve Uros halkının her türlü ihtiyacını karşılayabilen bu yüzen adalar çıpalar ile göl tabanına sabitlenmektedir. Uros ziyaretimizin ardından otelimize geçiyoruz. Akşam yemeği ve geceleme otelimizde.

5. GÜN
Puno - Cuzco (22/06/2021)

Kahvaltının ardından özel otobüsümüzle, uzun ve keyifli bir yolculukla ulaşacağımız Cuzco’ya hareket ediyoruz. Yolculuğumuz esnasında yol üstünde muhteşem kolonyal tarzı ile Andahuaylillas kilisesi ve Vilcanota nehrinin kenarındaki İnka arkeolojik sit alanı olan Raqchhi kalıntılarını göreceğiz. Kalıntılar arasında en ilginç olanı iki katlı, silindir biçimli sütunları ve dört büyük avlusu ile Virakoça Tapınağı’dır. Günümüzde tapınağın 12 metre yükseklikteki merkezi bir duvarı kalmış olmasına karşın bilinen en büyük İnka tapınağı olduğu söylenmektedir. Gezimiz esnasında öğle yemeğimizi alıyoruz. Raqchhi kalıntıları gezimizin bitimiyle tipik bir İnka köyü olan Pukara’da fotoğraf molası verip Cuzco’ya devam ediyoruz. Akşam yemeği ve geceleme otelimizde.

6. GÜN
Cuzco (23/06/2021)

Kahvaltının ardından şehir turumuza yürüyüşle başlıyoruz. İnka İmparatorluğu’nun merkezi olan Plaza De Armas’ı ve sonrasında Katedrali görüyor, turumuza Coricancha tapınağıyla devam ediyoruz. Coricancha, orijinal adı ile İnti yani güneş tapınağı olarak adlandırılan tapınak, İnka İmparatorluğu'nun en önemli tapınağı olarak bilinmektedir. Güneş tanrısı İnti'ye adanmıştır. Tavan ve taban tabakalar halinde katı altınla döşenmiştir. Öğle yemeğimiz yerel bir restoranda alıp yine bir İnka kalıntısı olan Kenko kalıntıları (Q’enko) ve Sacsayhuaman Kalesi’ni ziyaret ediyoruz. Bir sonraki durağımız İnka Banyoları olarak da adlandırılan Tambomachay Kalıntıları. Gezimizin ardında otelimize transfer, akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

7. GÜN
Cuzco (24/06/2021)

Kahvaltının ardından tüm gün Inti Raymi (Güneş Festivali) kutlamalarına katılacağız. Bu kutlama her yıl 24 Haziran’da, güney yarımkürede kış gündönümünde gerçekleşmektedir. Gökbilimci İnkalar, güneşe taparlar ve yıldızın gezegenimize yaklaşmasını törenlerle kutlarlardı. Günümüze kadar gelmiş bu geleneksel festivale tanıklık edeceğiz. Festival boyunca izleyeceğimiz seremoninin sahnelemesi Güneş Tanrısına teşekkür etmeyi amaçlamaktadır. Kumanya şeklinde alacağımız öğle yemeğimizin ardından törenler ve şovlar gün batımına kadar devam etmektedir. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

8. GÜN
Cuzco - Machu Picchu - Kutsal Vadi (25/06/2021)

Kahvaltının ardından Ollantaytambo Tren İstasyonu’na transfer oluyoruz. Özel gezi treni ile Kutsal Vadi boyunca yaklaşık 1 saat 30 dakika kadar sürecek olan keyifli yolculuğumuz Machu Picchu’nun eteklerinde yer alan Aguas Calientes’te son buluyor. Yüzyıllarca gizli kalan ve 1911 yılında Hiram Bing- ham tarafından keşfedilen, UNESCO Dünya Mirası Listesi’nde yer alan Machu Picchu’ya küçük otobüslerle gidiyoruz. Bölgenin eşsizliği ve dâhice mimarisi ile dünyanın en büyük tarihi eserlerinden olan Machu Picchu’da öğlene kadar turumuz devam ediyor. Öğle yemeğimizi alıyoruz. Bu unutulmaz deneyimin ardından küçük otobüsler ile tren istasyonuna transfer oluyor ve Ollantaytambo’ya hareket ediyoruz. Sonrasında Kutsal Vadi’ye giderek otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

9. GÜN
Kutsal Vadi - Ollantaytambo – Pisac - Cuzco - Lima (26/06/2021)

Kahvaltının ardından Ollantaytambo’ya geçiyoruz. Toplamı 50 tonu geçen 6 monolitten oluşan Ollantaytambo Kalesi ve Güneş Tapınağı gezilerimiz sonrasında ile dünyanın en renkli yerel pazarlarından biri olan, bölgede bulunan birçok köy ve kasabadan gelen yerlilerin alışverişlerini çoğunlukla da takas usulü gerçekleştirdikleri Pisac Pazarı’nı görmek üzere Pisac’a hareket ediyoruz. Burada And Dağları yerlilerinin yapmış olduğu ürünlerden alabilir ya da renk cümbüşü içinde muazzam kareler yakalayabilirsiniz. Öğle yemeğimiz yerel bir restoranda turlar esnasında alacağız. Turlar bitiminde rehberimizin belirleyeceği saatte havalimanına transferimiz gerçekleşecek. Yerel havayolları ile Lima’ya hareket ediyoruz. Varışımızı takiben havalimanında bizi karşılayacak özel aracımız ile otelimize transferimiz gerçekleşecek. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

10. GÜN
Lima - Bogota (27/06/2021)

Sabah alacağımız kahvaltı ile Lima şehir turumuza Lima’nin yeni bölümü olan Plaza De Armas ile başlıyor ve San Francisco manastırının ardından öğle yemeğimizi de alacağımız Larco Müzesi gezimizle devam ediyor.  San İsidro ve Miraflores’i gezdikten sonra havalimanına transfer oluyoruz. Yerel havayolları ile Bogoto’ya hareket ediyoruz. Varışımızı takiben yerel rehberimiz bizi havalimanında karşılıyor. Ardından otelimize transferimiz gerçekleşiyor. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

 

11. Gün
Bogota - İstanbul (28/06/2021)

Otelde alacağımız kahvaltının ardından Bogoto’yı istediğiniz gibi keşfetme şansımız olacak. Ardından rehberimizin belirleyeceği saatte Bogota ‘’ El Dorado’’ havalimanına transfer sonrası bilet, bagaj ve pasaport işlemlerinin ardından Türk Havayollarının TK 800 sefer sayılı uçuşu ile saat 17.00’da İstanbul’a hareket ediyoruz. Uçağımız Panama'da yaklaşık 1 saat 30 dakikalık teknik beklemenin ardından tekrar İstanbul'a doğru yola devam edecek olup geceyi uçakta geçireceğiz.

12. Gün
İstanbul (29/06/2021)

Varışımız Türkiye saati ile 16.55’de gerçekleşiyor. Turumuz sizi önceden vermiş olduğunuz adrese götürecek olan özel araç ve şoförünüz ile buluşmanız ve transferinizle son buluyor.

TUR ROTASI

+ UNESCO Dünya Mirası Listesi'nde yer alan Lima Eski Kenti ve San Francisco Kilisesi'ni ziyaret edeceğiz.

+ Lima'nın en önemli müzeleri olan Larco Herrera Müzesi görecek İnka kültürü ve öncesi hakkında bilgileneceğiz.

+ Dünyaca ünlü yerel pazar Pisac Pazarı'nı en canlı gününde gezeceğiz.

+ İnkaların Kutsal Vadisi boyunca Ollantaytambo Kalesi ve Güneş Tapınağı'nı ziyaret edeceğiz.

+ UNESCO Dünya Mirası Listesi'nde yer alan Machu Picchu'yu ziyaret ederek tarihe tanıklık edeceğiz.

+ UNESCO Dünya Mirası Listesi'nde yer alan Cusco’da  mimari harikaları olan Kenko kalıntılarını, Sacsayhuaman Kalesini, Korikancha Tapınağı, Plaza de Armas ve Katedrali gezeceğiz.

+ La Paz'da şehrin kolonyal kesimlerini keşfedecek, dünyaca ünlü büyücüler çarşısını gezeceğiz.

+ Eşsiz manzaralara tanık olacağınız Ay Vadisi'ni göreceğiz.

+ UNESCO Dünya Mirası Listesi’nde yer alan Tiwanaku ören yerini keşfedeceğiz.

+ Copacabana'da Kutsal Bakire'ye adanmış kiliseyi görecek, İnkaların en kutsal mekanı Güneş Adası'nı gezeceğiz.

+ Muhteşem kolonyal tarzı ile Andahuaylillas kilisesi ve Vilcanota nehrinin kenarındaki İnka arkeolojik sit alanı olan Raqchhi kalıntılarını keşfedeceğiz.

+ Titicaca Gölü’nün Puno şehri kıyılarında yer alan Uros adalarına gün doğumunu yakalamak için gideceğiz.

+ Kolombiya'nın başkenti Bogota'yı keşfedecek, Monserrate'a teleferikle çıkıp bu güzel şehrin manzarasını göreceğiz

+ Bogota'nın 18. Yüzyıl'dan kalma binaların olduğu tarihi merkezinde keyifli bir tur yapacağız.

+ 36000 parça eser sergilenen Dünyaca ünlü Altın Müzesi'ni göreceğiz

+ Kolombiya'da Zipaquira'ya gidecek, Meşhur Tuz Katedrali'ni gezeceğiz

Bu tur için alternatif tarih bulunmamaktadır.

- Uçuş Detayları

18 - 29 Haziran 2021 (Inti Raymi Festivali)

TK 800 18 HAZIRAN      ISTBOG    1010 1540

TK 801 28 HAZIRAN      BOGIST   1700 1655+1 (Istanbu'a varış 29 Haziran)

 

- Gezi Zamanlaması

Peru yılın her dönemi ziyaret edilebilecek, hava sıcaklığının yüksekliğe bağlı olarak değiştiği bir ülkedir. Nisan ortalarından Ekim sonuna kadar olan zaman ülkede kuru mevsim olarak adlandırılmaktadır. Kasım başı itibari ile yağmur mevsimi başlar ve Nisan başına kadar devam eder. Ülke bu dönemde yeşillenir ve Machu Picchu’da orkide görmek mümkün olabilir. 

Bolivya Ilıman iklim hakimdir. Bolivya'yı ziyaret etmek için en iyi zaman, nereye gittiğinize bağlıdır. Bolivya’nın yüksek kesimlerinde Nisan’dan Kasım ayına kadar olan dönem soğuk ancak kuru ve seyahat için en uygun dönemler olabilir.

Kolombiya yılın her dönemi ziyaret edilebilecek, hava sıcaklığının yüksekliğe bağlı olarak değiştiği bir ülkedir. Nisan ortalarından Ekim sonuna kadar olan zaman ülkede kuru mevsim olarak adlandırılmaktadır. Kasım başı itibari ile yağmur mevsimi başlar ve Nisan başına kadar devam eder.

 

- Sağlık

Kolombiya, Peru ve Bolivya'ya girişlerde Türk vatandaşları için herhangi bir aşı zorunluluğu bulunmamaktadır. Gezimizin büyük kısmı 2.500 – 4.000 metre yükseklikte geçecektir. Bu nedenle Akut yükseklik hastalığı, astım, kalp hastalıkları, tansiyon gibi hastalıkları bulunanların mutlaka doktorlarına danışmaları gerekmektedir. Eğer maceracı bir yemek yeme alışkanlığınız var ve sokaklarda açıkta satılan yiyeceklerden yiyorsanız; kesinlikle kapalı şişe suyu tüketmenizi, buz, süt ve süt ürünlerinden kaçınmanızı, iyi pişirildiğine emin olduğunuz et ve balık ürünleri tüketmenizi, meyve ve sebzelerin iyi yıkanmış olmasından emin olunması, meyvelerin kabuğunun soyulduktan sonra yenmesini tavsiye ederiz.

 

- Vize Bilgileri

Türk vatandaşları, Kolombiya, Peru ve Bolivya'ya gerçekleştirecekleri 90 günden az kalışlı seyahatlerinde vizeden muaftır.

 

- Bu Tur Kimler İçin Uygun?

Farklı kültürleri tanımak isteyen gezginler için kaçırılmaması gereken bir gezi olmakla birlikte, tempolu bir tur olduğu unutulmamalı. Bu turumuzda birden fazla iç hat mevcut olup, turun geneli 3800mt - 4300mt yükseklikte geçkmektedir. Bu durumdan dolayı yorulmaktan rahatsız olmayan bütün gezginler için uygun bir turdur. Yüksek tansiyon ve kalp rahatsızlığı olan misafirlerin doktorlarına danışmasını tavsiye ederiz.

 

- Uçuş Süreleri

Türkiye - Bogota arasında direkt uçuş bulunmaktadır. İstanbul'dan Kolombiya'nın başkenti Bogota'ya direkt olarak uçmak mümkündür. Bogota dönüşte uçak Panama'da durup yolcu alacaktır. Bekleme süresi yaklaşık 1 saat 30 dakikadır.

 

- Para Birimi

Peru’nun para birimi Peruvian Nuevo Sol'dür.  Bolivya'nın para birimi Bolivyano (BOL)'dur. Kolombiya’da resmi para birimi Peso. Özellikle büyük şehirlerde bankamatikler yaygın olarak bulunuyor.

Seyahatiniz için yanınıza USD almanızı ve bunun küçük birimlerini yanınızda bulundurmanızı öneririz.

 

- Saat Dilimi

Peru ile Türkiye arasında -8 saat fark bulunmaktadır. Türkiye’de saat 12.00 iken Peru’da 04.00'tir.

Bolivya ile Türkiye arasında -7 saat fark bulunmaktadır. Türkiye’de saat 12.00 iken Bolivya’da 05.00'dır.

Kolombiya ve Türkiye arasında 8 saatlik bir fark vardır. Türkiye’de saat 12:00 iken Kolombiya’da saat 04:00’dır.

 

- Telefon Kullanımı

Tüm cep telefonu operatörleri hattınız uluslararası dolaşıma açıksa kullanılabilmektedir. Fakat özellikle ülkenin yüksek kesimlerinde, şebeke sorunları yaşanabilir.

 

- Gezi İçin Alınabilecek Kıyafet ve Gerekli Eşyalar

Kolayca giyilip – çıkarılabilecek tişört, kısa ve uzun kollu gömlekler, pamuklu pantolonlar, şort, rahat yürüyüş ayakkabıları, akşamları için kalın bir mont ve yün kazak almanızı öneririz. Yüksek yerler için yün bere, kaşkol ve eldiven de alınabilir. Bunun dışında; şapka, güneş gözlüğü, güneş kremi, olası gürültüye karşı kulak tıkacı, fotoğraf makinesi, video kamera ve bunların şarj aletleri ve yedek hafıza kartları da getirebilirsiniz.

 

- Yemek Kültürü

Peru’da deniz mahsülleri ve et oldukça yaygındır. Yemeklerde yöreye özgü baharatlar kullanılır ancak tur boyunca aldığımız yemeklerin damak lezzetinize uygun olduğunu hissedeceksiniz. 

Yemeklerde yöreye özgü baharatlar kullanılır ancak tur boyunca aldığımız yemeklerin damak lezzetinize uygun olduğunu hissedeceksiniz.Bolivya’da yemek kültürü bölgesel olarak farklılık göstermektedir.  Ülkenin yüksek bölgelerinde et, patates ve pirinç daha çok tercih edilip, yöresel yemekler bu tatlar çevresinde şekillenirken, alçak kısımlarda tropikal yemekler ve lezzetler ön plandadır.Ülkede genelde et ağırlıklı ve patates ile yapılan yemekler ünlüdür. Ayrıca yemekleri kadar içecekleri de önemlidir.

Kolombiya’nın geneleksel ve milli yemeği Bandeja pasia. Bu yemek beyaz pirinç, fasulye, kıyma, sosis, avokado ve yumurtadan yapılan bir yemek. Kolombiya dünyada  kahvesiyle ve içecekleri ile ünlüdür.

 

- Elektrik

Peru’da elektrik 220 volt. Prizler A, B ve C tipi prizlerdir. Bolivya’da elektrik 220-230 volt. Prizler A tipi ikili ve C tipi prizlerdir. 

Kolombiya da genel olarak 110 V; A ve B tipi prizler kullanılır.

 

- Alışveriş

Peru ve Bolivya'da ülkeye özgü Alpaca yününden kıyafetleri alabilirsiniz. Bunun dışında hediyelik eşyalar da satın alınabilir. Kolombiya'da en dikkat çekici ürünler değerli taşlardır. 

 

-Önemli Not

Bu tura 14 yaşından küçük çocukları maalesef kabul edemiyoruz.

*Pasaport sürelerinin, tur bitiş tarihinden itibaren en az 6 ay geçerliliğinin bulunması ve en az iki boş sayfanın olması gerekmektedir.*

 

Nazca Çizgilerini Neden Programımıza Dahil Etmedik?

Nazca çizgileri turunu programlarımıza dahil etmememizin başlıca nedeni siz değerli misafirlerimizin tur dönüşlerinde tarafımıza yapmış oldukları olumsuz geri dönüşler olmuştur. Öncelikle tur gidiş ve dönüşte yaklaşık 4'er saatlik iki transferden oluşmaktadır ve 35 – 40 dakikalık küçük pervaneli uçaklar ile yapılan bu turda Pilotlar çizgileri daha iyi görülmesini sağlamak için uçakları sağ ve sola yatırmaktadırlar, bu esnada misafirlerimizde mide bulantısı vb. sorunlar yaşanmıştır. Bir diğer önemli sebep ise hava koşullarından dolayı bu uçuşların yaklaşık %40 iptal olabilmektedir. Genel olarak hem maddi olarak karşılığının alınamaması hem de turların iptal olabilmesi ve gün kaybı yaşanması nedeni ile Nazca uçuşunu programlarımıza dahil etmemeyi uygun gördük.

 

 

Fiyata Dâhil Olan Hizmetler:

- Türk Havayolları ile İstanbul - Bogota  - İstanbul arası dönüş ekonomi sınıf uçak bileti ve bu bilete ilişkin alan vergileri

- Bogota – La Paz / Cuzco - Lima / Lima -Bogota arası ekonomi sınıf uçak biletleri ve bu biletlere ilişkin alan vergileri

- Bogota'da 2 gece 5* otelde konaklama

- Lima’da 1 gece 4* otelde konaklama

- Kutsal Vadi’de 1 gece 4* otelde konaklama

- Cuzco’da 3 gece 4* otelde konaklama

- Puno’da 1 gece 4* otelde konaklama

- La Paz’da 2 gece 4* otelde konaklama

- Programda belirtilen 9 öğle yemeği

- Programda belirtilen 9 akşam yemeği

- Programda belirtilen 9 kahvaltı

- Ev – alan – ev transferi dâhil olmak üzere tüm transferler

- Özel araç ile programda belirtilen tüm geziler

- Geziler esnasında gezilecek müze ve ören yerlerine giriş ücretleri

- Gazella Turizm profesyonel Türkçe rehberlik hizmeti

- Yurtdışı çıkış harcı

- Seyahat sigortası

 

 Fiyata Dâhil Olmayan Hizmetler:

- Programda belirtilmeyen öğle ve akşam yemekleri

- Yemekler esnasında alınacak tüm içecekler

- Fazla bagaj ücretleri

- Kişisel harcamalar

Otel Listesi

Bu turdaki otellerin listesini aşağıda görebilirsiniz.

5* Hilton Hotel vb.  – Bogota
http://www3.hilton.com/en/hotels/colombia/hilton-bogota-BOGBCHH/index.html

 

4* Innside Miraflores Hotel vb. – Lima
https://www.melia.com/en/hotels/peru/lima/innside-lima-miraflores/index.htm

 

4* Sonesta Posades Del Inca Yucay vb. – Kutsal Vadi

https://www.sonesta.com/pe/cusco/urubamba/sonesta-posadas-del-inca-sacred-valley-yucay

 

4* Sonesta Hotel vb.  – Cusco
https://www.sonesta.com/pe/cusco/sonesta-hotel-cusco

 

4* Sonesta Posada Del Inca Puno Vb. – Puno
http://www.sonesta.com/laketiticaca

 

4* Hotel Europa Hotel vb. – La Paz
www.hoteleuropa.com.bo