Londra - Edinburg
Kahvaltı Dahil

Kahvaltı Dahil

Tüm Turlar Dahil

Tüm Turlar Dahil

4 Yıldız Oteller

4 Yıldız Oteller

1 Kişilik Fiyat
2.290 EUR

2 Yetişkin Fiyatı
4.580 EUR
168.331 TL

Tur Programı


1. Gün
İstanbul- Londra

Turumuz size özel aracınız ile evinizden alınmanız ile başlıyor. İstanbul Havalimanı Dış Hatlar Terminali’nde rehberinizle buluşma sonrası Türk Hava Yolları kontuarından gerçekleştireceğiniz bagaj ve bilet işlemlerinizin ardından, Türk Hava Yolları tarifeli seferi ile Londra’ya hareket. Varışımızın ardından havalimanında karşılanma. Ardından Londra gezimiz ile programımıza başlıyoruz. Big Ben, Westminster Sarayı, 135 metre yüksekliğindeki London Eye, Thames Nehri, Shakespeare’in oyunlarını yazdığı, Elizabeth dönemine ait bir oyun evi olan Shakespeare’s Globe, meşhur ve büyüleyici Hyde Park şehir turu esnasında göreceğimiz yerler arasında olacak. Dolu dolu geçen ve Londra’nın sembol noktalarını göreceğimiz turumuzun ardından, otele transfer. Geceleme otelimizde.

Uçuş No: TK 1979 (Türk Hava Yolları) - Kalkış: İstanbul - Tarih: 15 Ekim 2024 - Saat: 07:45 - Varış: Londra - Tarih: 15 Ekim 2024 - Saat: 09:45
2. Gün
Londra

Otelde alacağımız kahvaltı ile güne başlıyoruz. Sonrasında Tarihi Stonehenge Anıtını ziyaret ediyoruz. Amesbury’nin 3 kilometre batısında bulunan tarih öncesi yapı, 4 metre yüksekliğinde, yaklaşık 25 ton ağırlığındaki taşlardan oluşmaktadır. Stonehenge Anıtı’na yaptığımız ziyaretin hemen ardından Bath şehrine doğru yola çıkıyoruz. Adını şehirde bulunan ünlü ve tarihi kaplıcalardan alan şehir, ünlü ve tarihi kaplıcalarının yanı sıra tarihi binaları ve kiliseleriyle de bizleri büyülemek için bekliyor. Yürüyerek dolaşmamıza uygun olan bu şehri keşfetmemizin ve tarih kokan sokaklarını gezmemizin ardından Londra’ya dönüyoruz. Otelimize transfer. Konaklama ve eşsiz Londra sokaklarını bir de gece keşfetmemiz için serbest zaman. Geceleme otelimizde.

3. Gün
Londra-Edinburgh

Otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası Edinburgh’a yapacağımız uçuşumuz için otelimizden ayrılıyoruz. Havalimanına transfer. Edinburgh’a varmamızın ardından şehrin sokaklarına çıkıp turumuzun ilk adımına başlıyoruz. İlk durağımız akıllara durgunluk verecek Edinburgh Kalesi oluyor. İskoçya’nın en önemli turistik noktalarından biri olan kaleyi gezdikten sonra kendimizi Edinburgh’un ünlü sokaklarına atıyoruz. İlk olarak Old Town ile başlıyoruz, yüzyıllar önce inşa edilmiş binaları ve dar sokaklarıyla bizi adeta yüzyıllar öncesine götürecek olan bu sokakları keşfetmemizin ardından, Edinburgh’un eski ana caddesini oluşturan Royal Mile’e doğru hareket ediyoruz. Turumuzun bitiminde Edinburgh’u dilediğiniz gibi keşfedebilirsiniz. Sonrasında dinlenmek üzere otelimize geçiyoruz. Geceleme otelimizde.

4. Gün
Edinburgh

Otelde alacağımız kahvaltının ardından Glasgow’a doğru yola çıkıyoruz. Varışı takiben gerçekleştirilecek panoramik şehir turunda; Glasgow Katedrali, 15. Yüzyılda kurulan ve şehrin en eski parkı olan Glasgow Green Parkı, İskoçya’nın en popüler ziyaret merkezlerinden biri olan Kelvingrove Sanat Galerisi ve Müzesi’ni görüyoruz. Glasgow’un turistik cazibelerine yaptığımız ziyaretin ardından Edinburgh’a dönüyoruz. Edinburgh’a döndükten sonra dileyen misafirlerimiz şehri dilediği gibi keşfedebilir. Konaklama otelimizde.

5. Gün
Edinburgh-İstanbul

Otelimizde alacağımız kahvaltının ardından havalimanına transferimizi gerçekleştiriyoruz. Bagaj, bilet ve gümrük işlemlerinden sonra Türk Hava Yolları tarifeli seferi ile İstanbul’a uçuşumuz gerçekleşiyor. Varışımızla birlikte turumuzun ve servislerimizin sonu.

Uçuş No: TK 1346 (Türk Hava Yolları) - Kalkış: Edinburg - Tarih: 19 Ekim 2024 - Saat: 16:50 - Varış: İstanbul - Tarih: 19 Ekim 2024 - Saat: 23:10

Hizmetler


Paket Fiyata Dahil Hizmetler:
 • Türk Havayolları tarifeli seferi ile İstanbul - Londra-Edinburgh – İstanbul gidiş dönüş ekonomi sınıfı uçak biletleri
 • Yerel Havayolları tarifeli seferi ile Londra-Edinburgh arası ekonomi sınıfı uçak biletleri
 • Havalimanı vergileri
 • Kişiye özel ev-alan – ev transferleri
 • Londra’da 2 gece ve Edinburgh’da 2 gece olmak üzere toplamda 4 gece 4* otellerde kahvaltı dâhil konaklama
 • Programda belirtilen tüm turlar
 • Covid-19 seyahat sağlık sigortası
 • Türkçe rehberlik hizmeti
 • Yurtdışı çıkış harcı
Paket Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler:
 • İngiltere Vize Ücreti ( yeşil pasaporta da gerekmektedir )
 • Öğle ve akşam yemekleri
 • Programda belirtilmeyen turlar
 • Fazla bagaj ücretleri
 • Kişisel harcamalar
 • Bahşişler (İsteğe Bağlı)

Fiyat Bilgileri


TARİHOTELİki Kişilik Odada KişibaşıÜç Kişilik Odada KişibaşıTek Kişilik OdaÇocuk (02,00 - 11,99 Yaş)
15 Ekim 2024 | 19 Ekim 2024 4* Oteller 2.290 EUR2.290 EUR2.785 EUR-

Genel Bilgiler


Otellerimiz

Londra - 4* Thistle London Marble Arch  vb
https://www.thistle.com/marble-arch?utm_source=google&utm_medium=organic&utm_campaign=gmb_website_click

Edinburgh - 4* Leonardo Royal Edinburgh Haymarket vb.
https://www.leonardohotels.co.uk/hotels/edinburgh/leonardo-haymarket

Katılım Şartları
Bu gezimiz, en fazla 20 kişi katılım şartı ile düzenlenmektedir.  Yeterli katılım sağlanamadığı takdirde, son iptal bildirim tarihi tur başlangıcının 20 gün öncesidir. Katılım yetersizliği nedeniyle iptal edilen tur, acenteniz aracılığı ile tarafınıza bildirilecektir.

Vize
Umumi Pasaport                            Vize gerekli                        

Yeşil Pasaport                                Vize gerekli         

Hizmet Pasaportu                         Vize gerekli         

İngiltere ve İskoçya Avrupa Birliği ülkesi değildir. Tüm pasaport sahipleri vizeye tabidir.

Seyahat bitiş tarihinden itibaren 6 ay geçerli ve 10 yıldan eski olmayan pasaportunuzun olması gerekmektedir.

Vize gereken destinasyonlarda, vize başvurusu için acentenizin tarafınıza ileteceği “Vize İçin Gerekli Evraklar” listesinde belirtilen belgeler ile vize başvurusunun yapılması gerekmektedir.

Yırtık, yıpranmış, ıslanmış ve/veya benzeri tahribata uğramış pasaportlar nedeniyle ziyaret edilecek ülke sınır kapısında gümrük polisi ile sorun yaşanmaması adına; anılan pasaportların yenilenmesi ve T.C. vatandaşlarına vize uygulayan bir ülke ise ilgili vizenin yeni pasaportta olması gerekmektedir. Aksi durumda sorumluluk yolcuya aittir. 

18 yaşından küçük misafirlerimiz tek başlarına ya da yanlarında anne ya da babadan sadece biri ile seyahat ederken ülke giriş-çıkışlarında görevli polis memurunca anne-babanın ortak muvafakatini gösterir belge sorulması ihtimali olduğundan; 18 yaş altı misafirlerimizin ve anne-babalarının bu konuda hassasiyet göstermelerini tavsiye ederiz.

Sağlık
İngiltere’ye ve İskoçya’ya girişlerde Türk vatandaşlarına herhangi bir aşı zorunluluğu bulunmamaktadır. Herhangi bir ilaç kullanmanız tavsiye edilmemektedir

Uçuş Süreleri
İstanbul                           Londra               4 saat

Edinburgh                        İstanbul             4 sa 30 dk

Konaklama
Fuar, kongre, konser, etkinlik, spor turnuvası vb. gibi dönemlerde oteller belirtilen km’lerden fazla mesafede kullanılabilir.

3 Kişilik odalar, otellerin uygunluğuna göre verilebilmekte olup, bu tip odalarda 3. Kişiye sunulan yatak, standart yataklardan küçük olabilir. 3 kişilik odalar 1 büyük yatak ve 1 ilave yataktan oluşmaktadır. İlave yataklar, açma-kapama ve coach bed olarak adlandırılan yataklardan oluştukları için katılımcı 3. kişi rezervasyonlarında odalarda yaşanabilecek sıkışıklık ve yatak tipini kabul ettiklerini beyan etmiş sayılırlar.

Tur programında dahil olan hizmetlerden otelde alınan kahvaltılar, bulunulan ülkenin kahvaltı kültürüne uygun olarak ve genelde kontinental kahvaltı olarak adlandırılan tereyağı, reçel, ekmek, çay veya kahveden oluşan sınırlı bir menü ile sunulmakta olup, gruplar için gruba tahsis edilmiş ayrı bir salonda servis edilebilir.

Para Birimi
İngiltere’de ve İskoçya’da kullanılan para birimi İngiliz Sterlini

Seyahatiniz için yanınıza İngiliz Sterlini almanızı ve bunun ufak birimlerini yanınızda bulundurmanızı öneririz.

Saat Dilimi
Türkiye ile İngiltere arasında Kış saati uygulaması sırasında -3 saat fark bulunmaktadır. Türkiye’de saat 12.00 iken bu ülkede saat 09.00’dur. Avrupa’da Yaz saati uygulamasına geçildiği dönemde saat farkı 4 saat olacaktır.

Telefon Kullanımı
Tüm cep telefonu operatörleri, hattınız uluslararası dolaşıma açıksa kullanılabilmektedir.

Kıyafet ve Gerekli Eşyalar
Kolayca giyilip – çıkarılabilecek tişört, kısa ve uzun kollu gömlekler, pamuklu pantolonlar, şort, rahat yürüyüş ayakkabıları, akşamları için bir hırka almanızı öneririz. Bunun dışında; şapka, güneş gözlüğü, güneş kremi, olası gürültüye karşı kulak tıkacı, fotoğraf makinesi, video kamera ve bunların şarj aletleri ve yedek hafıza kartları da getirebilirsiniz.

Yemek Kültürü
Modern ülkeler olarak, her damak tadına uygun yemekler bulunabilmektedir.

Elektrik
Genelde 200–220 V kullanılıyor. Priz konusunda ise genelde bir sıkıntı yaşamazsınız. Çok istisnai durumlarda cihazınız kalın girişli ise sorun olabilir.

Alışveriş
İngiltere’de ve İskoçya’da alışveriş yapabileceğiniz birçok alışveriş merkezi bulunmaktadır. Ayrıca bölgeye özgü hediyelik el yapımı ürünler alınabilir

Önemli Notlar
Bu tura 14 yaşından küçük çocukları maalesef kabul edemiyoruz.

Geçerli pasaportun olması ve/veya vize alınmış (vize gerekli destinasyon/pasaport için) olması, ülkeye giriş yapılabileceği anlamına gelmemektedir. Pasaport polisinin sizi ülkeye sokmama yetkisi vardır. Bu durumdan Gazella Turizm sorumlu değildir, sorumluluk yolcuya aittir.

Gazella Turizm, hava yolu ile yolcu arasında aracı kurum olup, 28.09.1955 Lahey Protokolü’ne tabidir. Tarifeli ve özel uçuşlarda rötar riski olabilir veya mevcut gezi ve uçuş öncesinde saatler değişebilir. Gazella Turizm, bu değişiklikleri en kısa sürede bildirmekle yükümlüdür. Yolcularımız uçuş detaylarının değişebileceğini bilerek ve kabul ederek turu satın almışlardır.

Tur paketine dahil olan panoramik şehir turları, şehirlerin genel tanıtımı için düzenlenen ve araç içinden rehber anlatımıyla panoramik olarak yapılan müze, ören yeri girişlerini içermeyen en fazla 2-3 saatlik turlardır. Panoramik turlar, programda belirtilen diğer turlar da dahil olmak üzere, tura denk gelen gün ve saatte yerel otoriteler tarafından gezilmesine, girilmesine izin verilmeyen veya herhangi bir etkinlik nedeniyle kapalı yollar sebebiyle gerçekleşmediği takdirde, keza hava şartları nedeniyle turun yapılması imkânsız hale geldiği durumlarda bahse konu turların yapılamamasından Gazella Turizm sorumlu değildir. Bazı turlar kapalı yollar veya araç girişine izin verilmeyen noktalarda imkanlar dahilinde toplu taşıma veya yaya olarak yapılabilir.