Güney Amerika'nın Ritmi; Arjantin - Brezilya Turu

Güney Amerika'nın Ritmi; Arjantin - Brezilya Turu

Güney Amerika'nın Ritmi; Arjantin - Brezilya Turu Kasım 2022

Güney Amerika'nın Ritmi; Arjantin - Brezilya Turu

11 - 20 Kasım 2022 Türk Hava Yolları tarifeli seferi ile Ev Alan Ev Transfer Maksimum 20 kişi
Kişi Başı
$ 3.990 37.099 ₺
Tek Kişilik Oda Farkı:
$ 690 | 6.415 ₺
Buenos Aires | Iguazu | Rio de Janeiro | Sao Paulo
Arjantin'in tangosu, Brezilya'nın sambası ile coşan Iguazu'ya yolculuk...
Tüm Extra Turlar Dahil

Tüm turlar dahil

4*, 5* Otel Seçenekleri

4*, 5* Otel Seçenekleri

7 öğle ve 5 akşam yemeği dahil

7 öğle ve 5 akşam yemeği dahil

REZERVASYON YAP
1. Gün
İstanbul - Buenos Aires (11/11/2022)

Turumuz kişiye özel aracın sizi adresinizden alması ile başlıyor. İstanbul Havalimanı Dış Hatlar Gidiş Terminali'nde buluşarak, bilet, bagaj ve pasaport işlemlerimizi tamamlıyor ve sonrasında ise Türk Hava Yolları’nın tarifeli seferi ile Buenos Aires uçuşumuzu gerçekleştiriyoruz. Varışımızı takiben havalimanında karşılanıyor ve özel aracımız ile otelimize transfer oluyoruz. Konaklama otelimizde.

2. Gün
Buenos Aires (12/11/2022)

Kahvaltının ardından tam gün Buenos Aires gezimize başlıyoruz. Güney Amerika’nın en büyük şehirlerinden olmasına rağmen kendinizi önemli bir Avrupa kenti geziyormuş hissinden kurtaramayacağınız mimarisi, birbirinden lezzetli yemeklerden oluşan mutfağı ve elbette kalbinden taşan tango ile eşsiz şehir Buenos Aires’te ilk durağımız bu şehre neden “Güney Amerika’nın Paris’i" namının verildiğini bize varlığı ile anlatan La Recoleta semti olacak. Şehrin seçkin semtlerinden biri olan bu yerde Eva Peron’un (Evita) da mezarının bulunduğu Recoleta Mezarlığı’nı ziyaret edeceğiz. Daha sonra Arjantinli sanatçıların eserleri ile beraber Renoir ve Monet gibi Avrupalı ressamların da eserlerinin bulunduğu Ulusal Güzel Sanatlar Müzesi’ni de ziyaret ediyoruz. Bir sonraki durağımız Plaza Dorrego etrafına çevrelenmiş, tangonun doğduğu semt, antikaları, yuvarlak taşlı sokakları, kolonyal mimarisi ile San Telmo. Buenos Aires’in kurulduğu meydan olan Plaza de Mayo ve etrafında yer alan başkanlık makamı Casa Rosada, Evita Balkonu, Katedral ve Colon Tiyatrosu gezileri ile güne devam ediyoruz. Şehrin “Grand Boulevard”ı olarak inşa edilen Avenida de Mayo’yu dolaşıyor ve Buenos Aires’teki en eski café olan Café Tortoni’de bir mola veriyoruz. Kendine has mimarisi ile La Boca semti ve dünyanın en geniş bulvarı olan 9 Temmuz Bulvarı gezimizin diğer önemli noktaları arasında. Bugün öğle yemeğimizi geziler esnasında yerel bir restoranda alıyoruz. Akşam ise bambaşka bir tango deneyimine tanık olmak için şehrin en iyi tango mekânlarından birinde olacağız. Akşam yemeğimizi de bu mekânda alıyoruz. Konaklama otelimizde.

3. Gün
Buenos Aires - Tigre - Buenos Aires (13/11/2022)

Kahvaltının ardından özel aracımız ile Buenos Aires’in kuzeyinde yer alan, sadece Buenos Aires’in değil tüm Güney Amerika kıtasının en varlıklı semtlerinden biri olan San Isidro’ya hareket ediyoruz. Burada taş döşeli yollar ve kolonyal dönem evleri ile çevrili tarihi merkezi görüyoruz. Daha sonra aracımız bizi Tigre’ye götürecek. Burada halka açık bir feribotla Parana Deltası’nda yaklaşık 1 saat süren bir gezi yapıyoruz. Öğle yemeğimizi geziler esnasında yerel bir restoranda alıyor olacağız. Yemeğin ardından özel aracımız ile otelimize hareket ediyoruz. Günün geri kalanında serbest zaman. Konaklama otelimizde.

4. Gün
Buenos Aires - Iguazu (14/11/2022)

Kahvaltının ardından özel aracımız ile havalimanına transfer oluyoruz. Yerel havayolları ile Iguazu’ya (Arjantin) hareket ediyoruz. Varışımızı takiben havalimanında yerel rehberimiz tarafından karşılanıyor ve UNESCO  Dünya Mirası Listesi’nde yer alan Iguazu Şelalelerinin Arjantin tarafında şelalelerin etrafında yer alan ormanları gezecek ve yapacağımız tekne turu ile Şeytan Boğazı Şelalelerine kadar gitme fırsatı bulacağız. Öğle yemeğimiz Ulusal Park içerisinde yer alan yerel bir restoranda alıyor olacağız. Gezinin ardından sınırdan geçerek Brezilya tarafındaki otelimize transfer oluyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

5. Gün
Iguazu (15/11/2022)

Kahvaltının ardından Iguazu Şelalelerinin bu kez de Brezilya kısmında geziyor ve safari turumuzu gerçekleştiriyoruz. Birçoklarına göre şelalelerin en güzel manzaraları Brezilya kısmından izlenmektedir. Ayrıca birçok tropik bitki ve kuş çeşidine rastlamak da mümkündür.  Bu gezimizin bitiminde unutulmaz bir tekne turu yapacağımız Macuco Turuna çıkıyoruz. Turumuzda elektrikli araçlar ile ormanın derinliklerine doğru gideceğiz Salto de Macuco'ya varacağız. Sonrasında botlarımıza binerek Şeytan Boğazına doğru gideceğiz. ( Önemli Not: Islanma ihtimaline karşı ince yağmurluklarımız yanımızda olsun ) Brezilya tarafında en güzel noktalarına gidecek, seyir teraslarından izleme fırsatı bulacağız. Öğle yemeğimiz Ulusal Park içerisinde yer alan yerel bir restoranda alıyor olacağız. Gezinin ardından akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

6. Gün
Iguazu - Rio de Janeiro (16/11/2022)

Kahvaltının ardından serbest zaman. Rehberimizin belirleyeceği saatte havalimanına transfer ve yerel havayolları ile Rio de Janeiro’ya hareket ediyoruz. Varışımızı takiben havalimanında karşılanıyor ve otelimize transferimizi gerçekleştiriyoruz. Konaklama otelimizde.

7. Gün
Rio de Janeiro (17/11/2022)

Otelde alacağımız kahvaltının ardından özel aracımız ile şehir merkezine transfer oluyoruz. Bu sabah şehrin kolonyal bölgesini ziyaret edecek, burada dar caddeler, meydanlar ve tarihi binalar arasında Candelaria, Praça XV, Travesso Marketi, Metropolitan Katedrali ve sambanın kalbi Sambodromo’yu ayrı ayrı ziyaret edeceğiz. Gezinin bu bölümünde ülkedeki Portekiz hâkimiyeti döneminden kalma Portekiz Kraliyet Okuma Odası’nı da gezeceğiz. Büyüleyici bir atmosfere sahip Colombo Pastanesi’nde kısa bir molanın ardından turumuzun ilk bölümünü tamamlamış olacağız. Öğle yemeğinde, yerel bir restoranda Brezilya'nın geleneksel mangal tatlarını tadacağız.  Yemek sonrası serbest zaman.  Akşam yemeğimizi yerel bir restoranda alıp, dünyanın en güzel dans gösterilerinden biri olan,  adı ülke ile özdeşleşmiş Samba Show izleyeceğiz. Konaklama otelimizde.

8. Gün
Rio de Janeiro (18/11/2022)

Kahvaltının ardından özel aracımız ile Dünyanın Yeni Yedi Harikasından biri olan, 40 m uzunluğundaki Christ the Redeemer (Kurtarıcı İsa) Heykeli’nin tüm Rio de Janeiro’ya tepeden baktığı Corcovado Tepesi’ne gidiyoruz. Bu gezinin ardından öğle yemeğimizi yerel bir restoranda alıyoruz. Yemeğin ardından Guanabara Körfezi’nin inanılmaz manzarasına doyacağınız Sugar Loaf Tepesi’ne teleferikler ile çıkıyoruz. Günün kalanında serbest zaman. Konaklama otelimizde.

9. Gün
Rio de Janeiro - Sao Paulo - İstanbul (19/11/2022)

Kahvaltının ardından havalimanına transfer oluyoruz. Yerel havayollarına ait bir uçakla Sao Paulo’ya hareket ediyoruz. Varışımızı takiben öğle yemeğimizi alıyor ve akabinde ülkenin en önemli şehirlerinden biri olan Sao Paulo turumuza başlıyoruz. Iburapuera Park, Japon Mahallesi, Katedral, Tarihi Şehir Merkezi, Belediye Tiyatrosu tur esnasında göreceklerimiz arasındadır. Turumuzun ardından akşam yemeğimizi alıp İstanbul uçuşu için havalimanına hareket ediyoruz. Bilet, bagaj ve biniş işlemlerinin ardından Türk Hava Yolları’nın TK 194 sefer sayılı uçağı ile İstanbul’a hareket ediyoruz. Yeni günü uçakta karşılıyoruz.

10. Gün
İstanbul (20/11/2022)

İstanbul varışımız yerel saat ile akşam saatlerinde olacak ve size özel araç transferimiz ile gezimiz sona erecek; tekrar görüşmek dileğiyle…

TUR ROTASI

+ Tangonun sert ve tutku dolu ezgilerinden sambanın kıvrak ve neşeli havasına nasıl büründüğünüzü anlayamayacağınız, dansın topraklarında eğlenceli bir yolculuk gerçekleştireceğiz.

+ Arjantin’in “güzel havalı” şehri Buenos Aires’te; bizim gibi kendisini şehrin güzel atmosferine bırakan, sanki dünyanın en büyük bulvarı olduğunu ispat etmek istermişçesine şehir merkezinde boylu boyunca uzanan 9 Temmuz Bulvarı’nda yürüme şansımız olacak.

+ Kendine özgü tasarımı ve mimarisiyle, görenlere modern ölçülerde bir sanat şöleni yaşatan; diğer mimarları kıskandıracak güzellikte Başkanlık Binası ve Belediye Binasını ziyaret edebileceğiz.

+ Sokaklarında yol kenarlarının resimlerle bezendiği yürürken sizi açık hava sergisinde hissettiren Arnavut kaldırımlı caddelerle sarılmış San Telmo, La Boca ve La Recolata şehirlerini yakından göreceğiz.

+ Arjantinliler'in “Evita”sı, güzelliğiyle olduğu kadar idealleriyle de hatırlanan, adına filmler müzikaller yapılan First Lady Eva Peron’un mezarına ziyarette bulunacağız.

+ Ağaçların gölgesi altında Parana Deltası’nda nehir turu ve yuvarlak taş döşeli yollarıyla kolonyal mimarinin gözde ev sahipleri Tigre ve San Isidro şehirleri gezeceğiz.

+ Dar caddeler, meydanlar ve tarihi binalar ile şehrin kolonyal bölgelerini tanıma ve sambanın kalbinin attığı, Rio Festivali’nin ev sahibi Sambodromo’yu keşfedeceğiz.

+ Arjantin ve Brezilya arasında mavi bir sınır çizgisi gibi uzanan, görkemli şelaleleriyle başınızı döndüren Iguazu Şelaleleri'nde Arjantin ve Brezilya Ulusal Parkları'nın ayrı ayrı gezilmesi ve tekne turu ile Iguazu Şelaleleri'nin en etkileyici noktalarından olan Şeytan Boğazı'nı yakından görebileceğiz.

+ Macuco Safari ile İguazu’nun tüm görkemine ve keyfine varıp, bizi heyecan dolu bir maceraya götürecek olan eşsiz bir tekne turu yapacağız.

+ Samba ve festival kelimelerinin en çok yakıştığı şehir Rio de Janerio’da şehri kucaklayan Kurtarıcı İsa Heykeli’nin altında eğlence şehri Rio’yu izleme keyfini yaşayacağız.

+ Teleferikler ile Sugar Loaf'a çıkacak ve şehrin muhteşem manzarasına tanık olacağız.

- Sağlıklı Seyahat Politikamız
Tura katılan misafirlerimizden , sağlık bakanlıkları tarafından onaylanmış çift aşı ibrazını veya son 3 ay içerisinde Covid-19 hastalığını geçirmiş olma zorunluğunu arıyoruz. Turlarımızda görev yapan, rehberimiz, yerel rehberimiz, araç şoförleri ve muavinlerimiz de çift aşılıdır.

İlgili ülkelerin Sağlık Bakanlıklarının belirlediği ek PCR ve kabul edilen aşı markalarının en güncel hallerinin takip edilmesi gerekmektedir.

-Uçuş Detayları

08 – 17 Temmuz 2022
TK 15    08JUL  ISTEZE      1000 2125
TK 194 16JUL  GRUIST       2225 1715+1 (İstanbul’a varış 17 Temmuz)  

11 – 20 Kasım 2022
TK 15   11NOV  ISTEZE    1000 2125
TK 194 19NOV  GRUIST   2225 1715+1 (İstanbul’a varış 20 Kasım)

 

- Gezi Zamanlaması
Arjantin'i ziyaret etmek için en iyi zaman yoktur - tüm ülke yıl boyunca ziyaret edilebilir.Eylül ve Kasım aylarında Arjantin genelinde bahar mevsimi görülmektedir. Fakat güneyde bu zamanlarda buz fırtınasıyla karşılaşabilirsiniz. Buenos Aires'te hava bu aylarda genellikle sıcaktır, ancak daha serin olan Temmuz ve Ağustos aylarında ziyaret keyifli olabilir.

Brezilya'yı ziyaret etmek için en iyi zaman yoktur. Brezilya genelde her zaman ziyaret edilebilen bir ülkedir.Ülke genelinde en sıcak aylar Kasım'dan Mart'a kadardır - Yeni Yıl ve Karnaval kutlamalarının tadını çıkarmak için mükemmeldir. Kuzeydoğu kıyılarında Haziran ve Temmuz aylarında bir miktar yağmur görülür, ancak genellikle yalnızca öğleden sonra sağanakları şeklinde görülür.

 

- Sağlık 
Musluk suyu kullanmamanızı, kapalı şişe suyu tüketmenizi öneriyoruz. . Eğer maceracı bir yemek yeme alışkanlığınız var ve sokaklarda açıkta satılan yiyeceklerden yiyorsanız; kesinlikle kapalı şişe suyu tüketmenizi, buz, süt ve süt ürünlerinden kaçınmanızı, iyi pişirildiğine emin olduğunuz et, tavuk ve balık ürünleri tüketmenizi, meyve ve sebzelerin iyi yıkanmış olmasından emin olunması, meyvelerin kabuğunun soyulduktan sonra yenmesini tavsiye ederiz.

 

- Vize Bilgileri

Umumi Pasaport          Vize gerekli değil                

Yeşil Pasaport             Vize gerekli değil

Hizmet Pasaport          Vize gerekli değil

Seyahat bitiş tarihinden itibaren 6 ay geçerli ve 10 yıldan eski olmayan pasaportunuzun olması gerekmektedir. Vize gereken destinasyonlarda, vize başvurusu için acentenizin tarafınıza ileteceği “Vize İçin Gerekli Evraklar” listesinde belirtilen belgeler ile vize başvurusunun yapılması gerekmektedir.Yırtık, yıpranmış, ıslanmış ve/veya benzeri tahribata uğramış pasaportlar nedeniyle ziyaret edilecek ülke sınır kapısında gümrük polisi ile sorun yaşanmaması adına; anılan pasaportların yenilenmesi ve T.C. vatandaşlarına vize uygulayan bir ülke ise ilgili vizenin yeni pasaportta olması gerekmektedir. Aksi durumda sorumluluk yolcuya aittir. 18 yaşından küçük misafirlerimiz tek başlarına ya da yanlarında anne ya da babadan sadece biri ile seyahat ederken ülke giriş-çıkışlarında görevli polis memurunca anne-babanın ortak muvafakatini gösterir belge sorulması ihtimali olduğundan; 18 yaş altı misafirlerimizin ve anne-babalarının bu konuda hassasiyet göstermelerini tavsiye ederiz.

 

- Bu Tur Kimler İçin Uygun?
Farklı kültürleri tanımak isteyen gezginler için kaçırılmaması gereken bir gezi olmakla birlikte, tempolu bir tur olduğu unutulmamalı. Bu turumuzda birden fazla iç hat mevcut olup, yoğun tempolu bir gezidir. Bu durumdan dolayı yorulmaktan rahatsız olmayan bütün gezginler için uygun bir turdur.

 

- Uçuş Süreleri
İstanbul - Buenos Aires arası uçuş 17 saat 35 dakikadır. Uçak Sao Paulo’da 1 saat 20 dakika kadar sürecek bir teknik duruş gerçekleştirecektir. Bu esnada uçaktan inilmesi yasaktır.  Sao Paulo - İstanbul arası uçuş 12 saat 20 dakikadır ve direkt uçuştur.

 

 - Para Birimi
Arjantin’in para birimi Argentine Peso (ARS), Brezilya’nın para birimi ise Brazilian Real’dir (BRL). Seyahatiniz için yanınıza USD almanızı ve bunun ufak birimlerini yanınızda bulundurmanızı öneririz.

 

- Saat Dilimi
Türkiye Arjantin arasında -6 saat fark bulunmaktadır. Türkiye’de saat 12.00 iken ülkede de saat 06.00’dir.

Türkiye Brezilya arasında -6 saat fark bulunmaktadır. Türkiye’de saat 12.00 iken ülkede de saat 06.00’dir.

 

- Telefon Kullanımı
Tüm cep telefonu operatörleri, hattınız uluslararası dolaşıma açıksa kullanılabilmektedir. Bulunduğunuz bölgeye göre şebeke kaynaklı aksaklar olabilir.

 

- Gezi İçin Alınabilecek Kıyafet ve Gerekli Eşyalar
Kolayca giyilip – çıkarılabilecek tişört, kısa ve uzun kollu gömlekler, pamuklu pantolonlar, şort, rahat yürüyüş ayakkabıları, akşamları için ince bir mont ve ince bir kazak almanızı öneririz.

 

- Yemek Kültürü
Brezilya’da et yemekleri başta olmak üzere, tahıl ürünlerinin de ağırlıkta olduğu mutfak kültürleri vardır. Yemeklerinde garnitürler kullanılır. Portekiz mutfağından esinlenen deniz ürünlerin de genelde kızarmış balık, kalamar ve ahtapot bulunmaktadır.

Geleneksel Arjantin yemeği de et yemeği olarak yapılan Criolla ‘asados’ ismi verilen büyük ızgaralarda hazırlana sığır etidir. Mısır köftesi, kıyma, pyenir, jambon hatta tavukla bile yapılan empanadas ismi verilen böreği, içi et dolu mısır unu ekmeği gibi yemeklerde en çok sevilen yemekler arasında Arjantin’de yiyebileceklerinizdendir.

 

 - Elektrik
Brezilya’da 127 V / 220  V  genel olarak C tipi prizler kullanılmaktadır. Arjantin’de I tipi fiş ve prizler kullanılmaktadır.

 

- Alışveriş
Buenos Aires’te şehir merkezindeki Avenida Santa Fe ve Avenida Corrientes ile Belgrano'daki Avenida Cabildo alışveriş açısından şehirdeki en hareketli yerlerdir. Ülkede kredi kartı ile alışveriş olanağı mevcuttur, fakat yüksek faiz uygulamaları mevcuttur. Yöreye özgü hediyelik eşyalar satın alınabilir.

Yöreye özgü hediyelik eşyalar satın alınabilir. Renk renk parmak arası terlikler. Kahvelerini tadıp, hediye olarak alabilirsiniz.

 

- Önemli Not
Bu tura 14 yaşından küçük çocukları maalesef kabul edemiyoruz.

*Pasaport sürelerinin, Arjantin Brezilya Turu bitiş tarihinden itibaren en az 6 ay geçerliliğinin bulunması ve en az iki boş sayfanın olması gerekmektedir.*

Tur Ücretine Dâhil Olan Hizmetler:
*
Türk Havayolları  ile İstanbul – Buenos Aires /  Sao Paulo - İstanbul  ekonomi sınıf uçak bileti ve bu bilete  ilişkin alan  vergileri.
*Buenos Aires – Iguazu / Iguazu – Rio de Janeiro ve Rio de Janeiro - Sao Paulo arası ekonomi sınıf uçak biletleri ve bu biletlere ilişkin alan vergileri
*Kişiye özel ev– alan – ev transferi
*4* ve 5* otellerde kahvaltı dâhil konaklama
*Programda belirtilen öğle ve akşam yemekleri
*Programda belirtilen tüm transferler
*Özel araçlar ile programda belirtilen tüm geziler
*Corcovado Turu
*Sugar Loaf Turu
*Iguazu Şelalelerinde hem Arjantin, hem Brezilya Ulusal Parklarına giriş ücretleri
*Macuco Turu
*Buenos Aires’te tango gösterisi
*San Isidro -  Tigre turu
*Geziler esnasında gerekli olan tüm müze ve örenyeri giriş ücretleri
*Gazella Turizm profesyonel Türkçe rehberlik hizmetleri
*Covid-19 Seyahat Sağlık Sigortası,
*Yurtdışı çıkış harcı.

*** Üç Kişilik oda talepleri müsaitliğe istinaden sağlanmaktadır.

 

Ücrete Dâhil Olmayan Hizmetler:

  • Programda belirtilmeyen yemekler,
  • Programda belirtilen yemekler sırasında alınacak içecekler,
  • Fazla Bagaj ücreti,
  • Kişisel harcamalar.

Otel Listesi

Bu turdaki otellerin listesini aşağıda görebilirsiniz.

*** Üç Kişilik oda talepleri müsaitliğe istinaden sağlanmaktadır.

 

Hotel 725 Continental 5* vb. – Buenos Aires

http://www.725continental.com/default-en.html

 

Mabu Thermas & Resorts 5* vb. - Iguazu

https://www.hoteismabu.com.br/en

 

Arena Ipanema Hotel 4* vb. - Rio De Janerio

https://www.arenahotel.com.br/hotel-ipanema-hotel/