Göbeklitepe - Nemrut Turu

Göbeklitepe - Nemrut Turu

Göbeklitepe - Nemrut Turu Eylül 2021

Göbeklitepe - Nemrut Turu

17 - 19 Eylül 2021 Türk Havayolları Tarifeli Seferi ile Tüm Ekstra Turlar Dahil Maksimum 20 kişi
Kişi Başı
3120 TL
Tek Kişilik Oda Farkı:
390 TL
Adıyaman | Atatürk Barajı | Balıklıgöl | Göbeklitepe | Harran | Nemrut
İster Göbeklitepe’den Harran Höyüğü’ne arkeolojiyle sürün medeniyetin izini...
Tüm Extra Turlar Dahil

Tüm Turlar Dahil

4*, 5* Otel Seçenekleri

4*, 5* Otel Seçenekleri

Tüm Yemekler Dahil

Tüm Yemekler Dahil

REZERVASYON YAP
1.Gün
İstanbul - Şanlıurfa -Adıyaman - Nemrut (17/09/2021)

İstanbul Yeni Havalimanı'nda gerçekleştireceğimiz buluşmanın ardından Türk Hava Yolları'nın TK2246 sefer sayılı 06.35 uçuşu ile Şanlıurfa’ya ulaşıyoruz.  İlk olarak Bozova’da bulunan Atatürk Barajı seyir terasından baraj gövdesini fotoğraflıyor ve barajın teknik özellikleri ile ilgili bilgileri alıyoruz. Baraj ziyaretimiz sonrasında bölgenin can damarlarından biri olan Fırat nehrini fotoğraflayarak  Adıyaman’a geçiyoruz. Adıyaman’a ulaştıktan sonra ilk olarak otelimize yerleşerek kısa bir mola veriyoruz. Bu kısa dinlenmenin ardından Adıyaman kent merkezinde alacağımız öğle yemeği sonrasında Nemrut Dağı milli parkı programımıza başlıyoruz. Kahta üzerinden Milli Park arazisine ulaştıktan sonra ilk durak noktamız Karakuş Tümülüsü olacak. Kommagene’nin ölümsüz Kralı I.Antiochos Theos’un annnesi ve kız kardeşi gibi Kommagene soylularının mezar alanı olan tümülüsün etrafında bulunan anıtları ve tümülüsü fotoğraflıyoruz.  Sonrasında kısa bir yolculuk ile sütunlu Roma köprülerinin dünyadaki en eski örneklerinden biri olan yaklaşık 2000 yaşındaki Cendere Köprüsü ( Septimus Severius) köprüsü’nü fotoğraflıyoruz. Sonrasında dağ tırmanışımıza başlıyor ve Kommagene Krallığının yazlık başkenti olarak kullanılan Arsemia yerleşimini ve yeni kaleyi panoramik olarak görerek Nemrut Dağı'nın zirvesine ulaşıyoruz. 2100m yükseklikte bulunan Tümülüs alanına ulaşmak için ağır tempoda yaklaşık 20dk sürecek olan yürüyüşümüze başlıyoruz. Zirveye ulaştıktan sonra ilk olarak doğu terasında bulunan, ateş sunağı ve Kommagene inanışına özgü hem doğu hem batı kültürü kökenli tanrılarının sentezi niteliğindeki devasa Tanrı heykelllerini görüyoruz. Sonrasında Batı terasına geçiyor ve Nemrut dağının muhteşem gün batımına  tanıklık ediyoruz. Sonrasında şehir merkezinde bulunan otelimize geçiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

2.Gün
Adıyaman - Şanlıurfa - Göbeklitepe - Harran (18/09/2021)

Otelimizde alacağımız açık büfe sabah kahvaltısı sonrasında Şanlıurfa’ya hareket ediyoruz.İlk ziyaret noktamız Göbeklitepe olacak. Sahip olduğu buluntular ile dünya arkeoloji dünyasında çığır açan bu özel alanını rehberimizin anlatımları ile tanıdıktan sonra öğle yemeğimizi almak üzere Şanlıurfa kent merkezine geçiyoruz. Yöresel lezzetler ile alacağımız öğle yemeği sonrasında Harran'a hareket ediyoruz.Kendinizi adeta bir zaman tüneline girmiş gibi hissedeceğiniz Harran gezimizde, Harran Höyüğü, Harran Ulucami, Karınca evler ve Harran kent surları ziyaret edeceğimiz noktalar arasında.Harran gezimiz sonrasında konaklama için otelimize geçiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

3.Gün
Şanlıurfa - Balıklıgöl - İstanbul (19/09/2021)

Otelimizde alacağımız açık büfe sabah kahvaltısı sonrasında  İlk olarak Şanlıurfa Arkeoloji Müzesi ve sonrasında Haleplibahçe Mozaik Müzesini rehberimizin anlatımları eşliğinde ziyaret ediyoruz.  Müze ziyaretlerimiz sonrasında öğle yemeğimizi alıyoruz. Öğle yemeğinin ardından Balıklıgöl’de İbrahim peygamberin doğduğu mağara ve ateş atıldığı yer gibi noktaları ziyaret ettikten sonra, kapalı çarşılar bakımında İstanbul ve Bursa ile birlikte ülkemizin en zengin kentlerinden olan Şanlıurfa’nın tarihi çarşısını geziyoruz. Çarşı ziyaretlerimizin ardından tarihi Urfa sokaklarını görebileceğimiz kısa yürüyüş ile Klaus Schmidt’in Anı Evini görerek programımızı noktalıyor ve İstanbul’a dönmek üzere Şanlıurfa Gap Havalimanına geçerek , Türk Hava Yollarının TK2249 sefer sayılı 20.05 uçağı ile İstanbul’a dönerek bir sonraki organizasyonunda görüşmek üzere sizlere veda ediyoruz.

TUR ROTASI

+Göbeklitepe’de, insan eli ile yapılmış, dünyanın en eski kutsal alanını göreceğiz.

 

 

+Konik kubbeli Harran evlerinde kendimizi adeta zaman tüneline girmiş gibi hissedeceğiz.

 

 

+Nemrut dağı milli parkında Kommagene medeniyetini yakından tanıyacak ve dağın zirvesinde muhteşem bir gün batımına tanıklık edeceğiz.

 

 

+Şanlıurfa eski kent merkezini gezecek ve Klaus Schmidt’in bölgede kaldığı süre boyunca kullandığı konağı ziyaret edeceğiz.

Bu tur için alternatif tarih bulunmamaktadır.

Katılım Şartı     
Bu gezimiz, en az 12-20  katılım şartı ile düzenlenmektedir.  Yeterli katılım sağlanamadığı takdirde, son iptal bildirim tarihi tur başlangıcının 20 gün öncesidir. Katılım yetersizliği nedeniyle iptal edilen tur, acenteniz aracılığı ile tarafınıza bildirilecektir.

 

Sağlık   
Turumuz  esnasında gün içinde yürüyerek açık havada dolaşacağımız noktalar bulunduğu için özellikle toz alerjisi olan misafirlerimizin ekstra önlem anlamaları gerekmektedir. Tur esnasında bol sıvı tüketilmeli ve düzenli kullanılan ilaçlar tur öncesinde temin edilmelidir.

 

Konaklama   
Bayram dönemleri, fuar, kongre, konser, etkinlik, spor turnuvası vb. gibi dönemlerde oteller belirtilen km’lerden fazla mesafede kullanılabilir.

3 kişilik odalar, otellerin uygunluğuna göre verilebilmekte olup, bu tip odalarda 3. Kişiye sunulan yatak, standart yataklardan küçük olabilir. 3 kişilik odalar 1 büyük yatak ve 1 ilave yataktan oluşmaktadır. İlave yataklar, açma-kapama ve coach bed olarak adlandırılan yataklardan oluştukları için katılımcı 3. kişi ve/veya çocuk rezervasyonlarında odalarda yaşanabilecek sıkışıklık ve yatak tipini kabul ettiklerini beyan etmiş sayılırlar.

Tur programında dahil olan hizmetlerden otelde alınan kahvaltılar ve akşam yemekleri otellerin kendi konsepti doğrultusunda açık büfe yada set menü şeklinde verilecektir.

 

 

Kıyafet Ve Gerekli Eşyalar  
Rahat yürüyüş ayakkabısı, şapka, güneş gözlüğü, Nemrut tırmanışı için mevsime de bağlı olarak tedbiren kazak, mont, eldiven, yeterli miktarda t-shirt vb günlük kıyafet.

 

Yemek Kültürü
Güneydoğu mutfağının kebap ve kırmızı et ağırlıklı  oldukça geniş bir lezzet yelpazesini tatma şansınız olacak. Bunun yanında yöreye özel tatlılar içecekler kahveler vb lezzetleri de tadabileceğiniz.  Herhangi bir alerjiniz yada özel bir beslenme tercihiniz var ise tur rehberimize bilgi vermenizi rica ederiz.

 

 

Alışveriş       
Bölgeye ait İsot, bakır hediyelik eşyalar, Gümrük Hanı ve Bedesten  gibi yerlerden otantik eşyaları ve yöresel lezzetleri kolaylıkla satın alabilirsiniz

 

Önemli Notlar 
*Müze girişlerinde yaşanabilecek gecikmelerden etkilenmemek adına müze kartlarınızı tur öncesinde temin etmenizi öneririz.

*Bu tura 14 yaşından küçük çocukları maalesef kabul edemiyoruz.

 

Fiyata Dahil Olan Hizmetler
* Türk  Havayolları ile İstanbul –Şanlıurfa– İstanbul uçak bileti ve vergileri
* Belirtilen otelde 2 gece yarım pansiyon konaklama
* Programda belirtilen tüm çevre gezileri
* Tüm öğle yemekleri
* Tüm turlar
* Rehberlik Hizmetleri
* Tüm transfer hizmetleri
* TURSAB zorunlu mesleki sorumluluk sigortası
* Seyahat ve sağlık sigortası

 

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler
* Müze Kart
* Yemeklerde alınacak içecekler
* Her türlü kişisel harcamalar ve otel ekstraları
* Personel Tipleri  (isteğe bağlı) 

Otel Listesi

Bu turdaki otellerin listesini aşağıda görebilirsiniz.

4* Hilton Garden Inn Adiyaman vb

 

5* Nevali Hotel Şanlıurfa vb
https://www.nevalihotel.com/