Galapagos - Amazon Ormanları - Ekvator - Kolombiya Turu

Galapagos - Amazon Ormanları - Ekvator - Kolombiya Turu

Galapagos - Amazon Ormanları - Ekvator - Kolombiya Turu

09 - 20 Nisan 2021 Türk Hava Yolları ile Ev Alan Ev Transfer
$ 7.390
Tek Kişilik Oda Farkı:
$ 1.600
Bogota | Coca-Amazon Ormanları | Galapagos | Quito
Darwin'in Galapagos'u ve Dünya'nın "0" noktasına bir yolculuk...
Tüm Extra Turlar Dahil

Tüm Turlar Dahil

4*, 5*, Lodge Otel Seçenekleri

4*, 5*, Lodge Otel Seçenekleri

 5 Öğle ve 7 Akşam yemeği dahil

5 Öğle ve 7 Akşam yemeği dahil

REZERVASYON YAP
1.Gün
İstanbul - Bogota (09/04/2021)

Turumuz vermiş olduğunuz adrese gelecek olan  özel araç ve şoförünüz ile buluşmanızla başlıyor.  Atatürk Havalimanı’nda kurulacak Gazella Turizm  kontuarında buluşuyor; bilet- bagaj ve pasaport işlemlerinin tamamlanması ve pasaport kontrollerinin ardından saat 10.05’te  Türk Havayolları’na ait TK 800 sefer sayılı uçuşu ile Bogota’ya hareket ediyoruz. Uçuşumuz ile yerel  saat ile 15.30’da Bogota’ya varıyoruz. Varışımıza istinaden  yerel rehberimiz bizi havalimanında karşılıyor ve dinlenmek için özel aracımız ile otelimize transfer oluyoruz. Odaların alınmasının ardından akşam yemeğine kadar istirahat etmeniz için serbest zaman. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

2.Gün
Bogota - Quito (10/04/2021)

Sabah otelimizde alacağımız kahvaltının ardından(kahvaltı kutusu şeklinde alınabilir), özel aracımız havalimanına transfer oluyoruz. Pasaport ve check-in işlemlerinin ardından Quito’ya  uçuyoruz. Yaklaşık 1 saat 40 dakikalı yolcuğumuz sonrasında Quito’ya  varıyor ve şehir turumuza başlıyoruz. İlk durağımız 22km  uzaklıkta bulunan “Dünya’nın Ortası” diye anılan Ekvator çizgisin geçtiği park ve parkın içinde bulunan anıta gidiyoruz. Bu anıtı gördükten sonra eski şehir merkezine gidecek ve kolonyal bir mimariye sahip eski şehrin sokaklarında turumuzu yapacağız. Akşam yemeğimiz yerel  restoranda, konaklama otelimizde.

3.Gün
Quito - Coca-Amazon Ormanları (11/04/2021)

Kahvaltının ardından özel aracımız ile havalimanına transfer oluyoruz. Yerel havayolları ile Coca’ya  yaklaşık dakikalık bir uçuşumuz oluyor. Sonrasında özel bir rıhtıma geçecek ve özel kanolarımız ile  konaklama yapacağımız özel lodge’umuza gideceğiz. Lodge’umuza yerleştikten sonra kısa bir yürüyüş yapacak, burada yerliler ile tanışacak ve Pilchicocha Gölü’nde yüzerek serinleyeceğiz. Öğle yemeğimizi kumanya olarak alacağız. Lodge’muzun olduğu bölgede özel ahşap kulelere çıkarak, kuş gözlem ve bölgede kelebekleri izleyeceğiz. Akşam yemeğimiz ormanların ortasında bulunan ahşap lodge’umuzda olacak. Gece  özel doğacı rehberimizin eşliğinde yağmur ormanları arasında yürüyüş yapacağız.

4.Gün
Coca-Amazon Ormanları (12/04/2021)

Güne  doğanın içinde uyanıyor ve erken saatlerde yürüyüşümüze başlıyoruz. Liana  Chicha patikasında ağaçların gölgeleri altında keyifle  ve heyacan dolu yürüyüşümüzü yapıyoruz. Rengerenk kuşlar ve çeşitli canlıları göreceğiz. Ardından Liana  Grande patikasından ilerleyeceğiz ve doğa  uzmanı rehberimizin bölge  hakkında anlatıklarını dinyleceğiz, bu sırada 35 metre yükseklikten yağmur ormanlarının muhteşem manzarasını izliyor olacağız. Öğle yemeğimizin ardından biraz  daha zorlayıcı bir patikada ilerleyecek burada bulunan çok özel bir maymun çeşidi olan  dusky  titi maymunlarını göreceğiz. Lodge’umuza kano  ile dönüyoruz. Akşam yemeğimiz lodge’umuzda olacak.

5.Gün
Coca-Amazon Ormanları (13/04/2021)

Kahvaltının ardından Lagartococha patikası boyunca yürüyüş yapacağız. Burada Amazon yerlilerinin hayatlarına tanıklık etme şansımız olacak. Burada doğal  bataklık arasında kano turu yapacak, bölgeye özgü  canlıların içlerinde geçeceğiz, öğle yemeğimiz sonrasında özel rehberimiz pirana balıklarının nasıl  yakalandığı konusunda bize bilgi verecek isteyen misafirlerimizde bunu  deneme fırsatı bulacaklar. Akşamüzeri yine doğada yürüyüşlerimiz olacak. Yemeğimizi  lodge’umuzda alacağız.

6.Gün
Coca-Amazon Ormanları - Quito (14/04/2021)

Kahvaltının ardından özel aracımız ile havalimanına transfer oluyoruz. Yerel havayolları ile Quito’ya  uçuyoruz. Varışımızın ardından otelimize yerleşeceğiz. Sonrasında serbest zamanımız olacak. Konaklama otelimizde.

7.Gün
Quito - Baltra - Galapagos (15/04/2021)

Kahvaltının ardından havalimanına gidiyoruz. Yerel havayolları ile Baltra’ya yaklaşık 2 saatlik bir uçuşumuz olacak. Ardından feribot ile Santa Cruz’da bulunan otelimize yerleşiyoruz. Santa Cruz adasının tepelerine çıkacak çevreyi gözlemleyeceğiz. Sonrasında bölgede yaşayan dev kaplumbağaları göreceğiz. Öğle yemeğimizin ardından Charles Darwin’in araştırma merkezini ziyaret edeceğiz. 1964  yılında  resmi açılışını yapan bu araştırma  merkezinde bilgiler alacağız. Gezilerimizin ardından otelimize dönüyoruz.

8.Gün
Santa Cruz - Nort Seymour - Galapagos (16/04/2021)

Sabah otelde alacağımız erken kahvaltının ardından, Itabaca Kanalı’na transfer olacak oradan bineceğimiz tekne ile North Seymour Adasına gideceğiz. Bu adada bulunan kumsala inecek buradaki deniz  aslanlarını, burada özgü  deniz  iguanalarını ve bir çok çeşitli canlıyı göreceğiz. Dileyen  misafirler, deniz  altındaki yaşamı görebilmek için şnorkel yapabilecekler. Akşam üstü  otelimize döneceğiz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

9.Gün
Santa Fe - Galapagos (17/04/2021)

Kahvaltımızın ardından limana gidiyor ve Santa Fe adasına ulaşmak için teknemizi biniyoruz. Ardından adaya ulaşacak ve burada bulunan özel canlı  türlerini gözleme fırsatı bulacağız. Özellikle, Nazca ve mavi ayaklı  deniz  kuşları, deniz  aslanları, karada yaşayan iguanalar görebileceğimiz canlılar arasında. Diyelenler şnorkelin yapabilecekler.Gezinin  ardından otelimize dönüyoruz. Akşam yemeğimiz otelimizde.

10.Gün
Santa Cruz – Baltra- Quito - Bogota (18/04/2021)

Kahvaltı sonrasında havalimanına gidiyoruz. Önce  Balta’dan Quito’ya  uçacak ardından Quito’dan aktarma ile Bogota’ya geçeceğiz. Varışımın ardından konaklama otelimizde.

11.Gün
Bogota - İstanbul (19/04/2021)

Otelde alacağımız kahvaltının ardından çıkış işlemlerimizi gerçekleştirip şehir turumuz için otelden ayrılıyoruz. Turumuzun bu kısmında Altın Müzesi  ve Botero Müzesi  ve La Candelaria tarihi mahallesini göreceğiz. Turumuzun devamında şehrin tarihi dokusunu tanımak  için rehberimiz eşliğinde öncelikle 17yy yapılmış olan  ve 1926  yılından yeniden daha büyük  şekilde inşa  edilen  El Carmen Kilisesi’ni  görerek başlıyoruz, devamında Plaza  Bolivar,  Kolombiya  Devlet Başkanı’nın ikametgahı olan  Casa  Del Narino ve bahçesinde bulunan uzay gözlem evini gezeceğiz. Turumuzun devamında Kolonyal  Sanat eserlerinin de bulunduğu Santa Clara kilisesini geziyoruz. Sonrasında Capitolio Nacional, Placia de Justica, Primada Katedrali, Capilla  Del Sagario anda Palacio del Arzobispapo’yu gördükten sonra öğle yemeğimizi alıyoruz ve turumuza devam ediyoruz. Günün  son durağı Bogota’yı  harika manzarasını yakalayacağımız teleferikle çıkacağımız 3000  metre yükseklikteki Monserrate tepesine çıkıyoruz Turumuzun bitiminde Bogota ‘’ El Dorado’’  havalimanına transfer oluyoruz. Bilet, bagaj ve pasaport işlemlerinin ardından Türk Havayollarının TK 801 sefer sayılı uçuşu ile saat 17:00’de İstanbul’a hareket ediyoruz. Uçağımız önce  Panama'ya uğrayacak yaklaşık 1 saat 30 dakikalık beklemenin ardından tekrar İstanbul'a  doğru havalanacaktır.

12. Gün
İstanbul (20/04/2021)

Varışımız Türkiye saati ile 16:55’te gerçekleşiyor. Turumuz sizi önceden vermiş olduğunuz adrese götürecek olan  özel araç ve şoförünüz ile buluşmanız ve transferinizle son buluyor.

TUR ROTASI

+ Darwin’e ilham  veren 13 endemik ispinoz kuşu,  kırlangıç kuyruklu martılar, kısa kulaklı baykuşlar, pembe gözlü  kumrular, hiç susmayan siyah  beyaz  alaycı  kuşları, çukulata renkli atmacalar, gül pembesi flamingolar, kıpkırmızı sinekyiyenler, sapsarı bülbüller, masmavi kingfisherlar ve daha fazlası  bu adalarda yaşıyor...

+ Quito’da ekvator çizgisinde yürüme şansına sahip olacağız.

+ Darwin’in Galapagos’u size her  bir canlıyı  ayrı ayrı tanıtmak fırsatını bulacağız

+ Kolombiya’nın başkenti Bogota’yı  görecek, dünyanın en önemli müzelerinden Altın Müzesi’ni gezeceğiz

+ Amazon  ormanlarında yürüyüş yapacak, yerli insanlar ile tanışacak, pirana avcılığının sırlarını öğreneceğiz.

+ Dünya'nın en yüksek başkentlerinden birisi  olan  Quito'yu keşfedeceğiz

+ Seymour Adasına bulunan kumsala inecek buradaki deniz  aslanlarını, burada özgü  deniz  iguanalarını ve bir çok çeşitli canlıyı göreceğiz.

+ Quito'da Hükümet Sarayı ve San  Francisco Kilisesi ile kolonyol  mimarinin en güzel örneklerini göreceğiz

+ 200 yıl yaşayan devasa kaplumbağaların çiftliğini ziyaret edeceğiz

+ Mavi ayaklı  sümsük kuşları, hem  karada hem  denizde yaşayan iguanalar,  kırmızı  gırtlak keselerini balon  gibi şişiren fregat kuşları, uçamayan karabataklar gibi birçok canlıyı göreceğiz

Bu tur için alternatif tarih bulunmamaktadır.

UÇUŞ DETAYLARI

09 – 20 Nisan 2021

TK 800 09 NİSAN      ISTBOG    1005 1530

TK 800 19 NİSAN      BOGIST   1700 1655+1 (Istanbul'a varış 20 Nisan)

 

- Gezi Zamanlaması

Kolombiya yılın her dönemi ziyaret edilebilecek, hava sıcaklığının yüksekliğe bağlı olarak değiştiği bir ülkedir. Nisan ortalarından Ekim sonuna kadar olan zaman ülkede kuru mevsim olarak adlandırılmaktadır. Kasım başı itibari ile yağmur mevsimi başlar ve Nisan başına kadar devam eder.

Ekvador'u ziyaret etmek için en iyi zaman, seyahat ettiğiniz ülkenin hangi bölgesine bağlıdır. Hava değişiklikleri, mevsimlerden ziyade genellikle bölgesel farklılıkların sonucudur.

Ekvatora olan konumundan dolayı gündüz süresindeki varyasyon yıl boyunca çok azdır, Ekvador’da. Galapagos Adaları’nda ise ocak ve nisan ayları arasında ılık ve yağışlı bir hava hakimdir ve bu dönem şnorkelle dalmak için en ideal dönemdir. Yılın büyük bir kısmı Ekvador’a seyahat etmek için uygundur.

 

- Sağlık

Ekvador'a girişlerde herhangi bir aşı zorunluluğu bulunmamaktadır. Ancak Amazon bölgesine yapacağımız seyahatimiz her ne kadar ormanın çok derinliklerine kadar ilerlemesekte bazı önlemler almayı gerektirebilir. Sıtma ve Sarı Humma ile ilgili önlemler için Seyahat Sağlığı Merkezlerini arayıp, geziniz hakkında detayı verdikten sonra doktorların önerisini uygulamanızı tavsiye ederiz. Yenilecek yemeklerde sağlığınızı olumsuz etkileyecek bir sorun olacağınız sanmıyoruz. Musluk suyu içmemenizi öneririz.

 

- Bu Tur Kimler İçin Uygun? 

Özellikle doğa ve macera severler, farklı tecrübeleri denemek isteyen 14 yaşından küçük çocuklar hariç kendini dinç hisseden her gezgin için uygundur.

 

- Vize Bilgileri

Türk vatandaşları, Ekvador'a ve Kolombiya’ya gerçekleştirecekleri 90 günden az kalışlı seyahatlerinde vizeden muaftır. Kolombiya’ya giriş yapmak için vize gerekmiyor. Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları 90 güne kadar Kolombiya’da vizesiz bir şekilde seyahat edebilirler. 

 

- Uçuş Süreleri

Türkiye – Bogota arası uçuşlar 14 saat 10 dk. Bogota – İstanbul arası uçuşlar 1 saat Panama stoplu olup yaklaşık 16 saat sürmektedir.

 

- Para Birimi

USD kullanılmaktadır. Seyahatiniz için yanınıza USD almanızı ve bunun küçük birimlerini yanınızda bulundurmanızı öneririz. Kolombiya’da resmi para birimi Peso. Özellikle büyük şehirlerde bankamatikler yaygın olarak bulunuyor.

 

- Saat Dilimi

Ekvador ile Türkiye arasında -8 saat fark bulunmaktadır. Türkiye’de saat 12.00 iken Ekvador’da 04.00'tir.

Kolombiya ve Türkiye arasında 8 saatlik bir fark vardır. Türkiye’de saat 12:00 iken Kolombiya’da saat 04:00’dır.

 

- Telefon Kullanımı

Tüm cep telefonu operatörleri hattınız uluslararası dolaşıma açıksa kullanılabilmektedir. Fakat özellikle ülkenin yüksek kesimlerinde, şebeke sorunları yaşanabilir.

 

- Gezi İçin Alınabilecek Kıyafet ve Gerekli Eşyalar

Kolayca giyilip çıkarılabilecek tişört, kısa ve uzun kollu gömlekler, pamuklu pantolonlar, şort, rahat yürüyüş ayakkabıları, akşamları için kalın bir mont ve yün kazak almanızı öneririz. Yüksek yerler için yün bere, kaşkol ve eldiven de alınabilir. Bunun dışında; şapka, güneş gözlüğü, güneş kremi, olası gürültüye karşı kulak tıkacı, fotoğraf makinesi, video kamera ve bunların şarj aletleri ve yedek hafıza kartları da getirebilirsiniz.

 

- Yemek Kültürü

Ekvador’da ve Bogoto’da deniz mahsülleri ve et oldukça yaygındır. Yemeklerde yöreye özgü baharatlar kullanılır ancak tur boyunca aldığımız yemeklerin damak lezzetinize uygun olduğunu hissedeceksiniz.

 

- Elektrik

Ekvador’da elektrik 220 volt. Prizler A tipi ikili, B tipi üçlü ve C tipi ikili yuvarlak uçlu prizlerdir. 

Kolombiya da genel olarak 110 V; A ve B tipi prizler kullanılır.

 

- Alışveriş

Ekvador'da, ve Kolombiya’da ülkeye özgü kahve alabilirsiniz. Bunun dışında hediyelik eşyalar da satın alınabilir. Ekvador ’da alışveriş yaparken butik dükkanlarda yöresel kıyafetler ve takılar en çok tercih edilenler arasındadır. dağlık bölgelerde yaşayan kızıl derililerin takıları ve geleneklerini yansıtan kıyafetler, takılar ve bibloları da hediye olarak satın alabilirsiniz.

 

- Önemli Not

Bu tura 14 yaşından küçük çocukları maalesef kabul edemiyoruz.

*Pasaport sürelerinin, tur bitiş tarihinden itibaren en az 6 ay geçerliliğinin bulunması ve en az iki boş sayfanın olması gerekmektedir.*

Fiyata Dâhil Olan Hizmetler

- Türk Havayolları ile İstanbul - Bogota  - İstanbul arası dönüş ekonomi sınıf uçak  bileti  ve bu bilete ilişkin  alan  vergileri

- Bogota – Quito  – Bogota  / Quito  – Coca- Quito   / Quito  - Baltra / Quito  arası ekonomi sınıf uçak  biletleri ve bu biletlere ilişkin  alan  vergileri

- Bogota'da 2 gece 4* otelde konaklama

- Quito’da 2 gece 5* otelde konaklama

- Amazon’da 3 gece lodge’da konaklama

- Galapagos’ta 3 gece 4* otelde konaklama

- Programda belirtilen 5 öğle yemeği

- Programda belirtilen 7 akşam yemeği

- Ev – alan  – ev transferi dahil  olmak  üzere tüm  transferler

- Özel araç ile programda belirtilen tüm  geziler

- Geziler esnasında gezilecek müze  ve ören yerlerine giriş  ücretleri

- Gazella Turizm  profesyonel Türkçe rehberlik hizmeti

- Yurtdışı  çıkış harcı

- Seyahat sigortası

 

Fiyata Dâhil Olmayan Hizmetler

- Programda belirtilmeyen öğle ve akşam yemekleri

- Yemekler esnasında alınacak içecekler.

- Fazla  bagaj ücretleri.

-Kişisel harcamalar.

Otel Listesi

Bu turdaki otellerin listesini aşağıda görebilirsiniz.

4* Hotel Atton Vb.  - Bogota

https://www.atton.com/bogota-93

 

5* Hotel Mercure Vb. – Quito

http://www.mercurequito.com.ec/

 

Sacha Lodge – Amazon

http://www.sachalodge.com/

 

5* Finch Bay Eco Hotel- Santa Cruz

https://www.finchbayhotel.com/