Monte Carlo - Marsilya - Nice - Arles - Eze - Aix En Provence - Cannes - Avignon
Kahvaltı Dahil

Kahvaltı Dahil

Tüm Turlar Dahil

Tüm Turlar Dahil

4 Yıldız Oteller

4 Yıldız Oteller

Kesin Kalkış

Kesin Kalkış

1 Kişilik Fiyat
1.890 EUR

2 Yetişkin Fiyatı
3.780 EUR
135.671 TL
Son 2 kişi

Tur Programı


1. Gün
Istanbul – Nıce – Eze – Monaco – Monte Carlo

Turumuz kişiye özel aracın sizi adresinizden alması ile başlıyor. İstanbul Havalimanı Dış Hatlar Gidiş Terminali'nde buluşarak, check-in işlemlerimizi tamamlıyor ve Türk Havayollarının tarifeli seferi ile Nice uçuşumuzu gerçekleştiriyoruz. Nice havalimanına varışımızın ardından limanda karşılanıyor hem zarif hem de sade, Côte d'Azur'un resmi olmayan başkenti Nice'ten hareket ediyoruz. Melekler Körfezi'nin kıvrımı boyunca uzanan, çok sayıda plajı ve ünlü Negresco dahil lüks otelleriyle ünlü Promenade des Anglais'in hayranlık uyandıran doğasını görüyoruz. Nice'deki bu yarım günlük gezi turumuzda Fransa'daki Fransız Rivierası'nın en gözde turistik yerlerini ve gizli ilgi çekici yerlerini keşfediyoruz. Rehberimiz eşliğinde Promenade des Anglais ve Promenade des Arts'a gidiyor ve tarihi Cimiez Mahallesini görüyoruz. Akropolis Merkezi, Rus Ortodoks Katedrali gibi ilgi çekici yerleri dışarıdan görüyoruz. Nice çatılarının panoramik manzarasını görmek için Colline du Chateau'nun tepesine doğru yürüyoruz. Tur bitiminde muhteşem Èze köyüne gitmek için otobüslerimize biniyor ve Monaco’ya hareket ediyoruz. Nice'ten Monako'ya giden uçurum yollarının panoramik manzarasından büyüleniyoruz. Nefes kesici bir manzaraya sahip kartal yuvası gibi büyüleyici Èze’yi keşfediyoruz. Fransız Rivierası'ndaki ünlü turistik yer olan Èze, tepenin zirvesinden deniz manzarasıyla dünya çapında ünlüdür. Jardin Botanique d'Èze, kaktüs ve sukkulent koleksiyonunun yanı sıra panoramik manzarasıyla da bilinir. Walt Disney’in, Èze'de önemli miktarda zaman geçirdiğini de biliyoruz. Bunun yanı sıra parfüm müzesi ile de ünlenen Èze ‘de güzelliği tescillenmiş bu köyün girişinde yer alan parfüm fabrikasına da uğruyoruz. Muhteşem kokular eşliğinde yapacağımız gezimizin ardından çok yönlü bir ülke olan Monako Prensliği'ne doğru yolculuğumuz devam ediyor. Bu gezi Prens Sarayı, Grace Kelly'nin mezarına ev sahipliği yapan görkemli Katedral ve olağanüstü Oşinografi Müzesi ile taçlandırılan Eski Kent'in cazibesini ortaya çıkarıyor. Daha sonra efsanevi Monte Carlo meydanını görüyoruz, şık arabaların ve şık kumarhanelerin arasında gezinerek kendimizi eğlendiriyor ya da Hercule limanındaki mega yatların manzarasının tadını çıkarıyoruz. Tur bitiminde Nice’de bulunan otelimize hareket ediyoruz. Geceleme otelimizde.

Uçuş No: TK 1813 (Türk Hava Yolları) - Kalkış: İstanbul - Tarih: 10 Eylül 2024 - Saat: 07:30 - Varış: Nice - Tarih: 10 Eylül 2024 - Saat: 09:45
2. Gün
Nıce – Antıbes – Cannes – St. Tropez – Aıx En Provence

Otelde alacağımız kahvaltının ardından Fransız Rivierası boyunca tatil bölgeleri arasında önce çıkan en güzel yerlerden biri olan Antibes’i keşfediyoruz. Bu gezimizin ardından Cannes ‘a gitmek üzere günümüze devam ediyoruz. Özellikle bahar aylarında dünyaca ünlü Cannes Film Festivali'nin organize edildiği küçük ama adından sıkça söz ettiren bu şehirde Promenade de la Croisette, Palais des Festivals, Château de la Napoule göreceğimiz yerler arasındadır. Devamında St. Tropez’ye geçiyoruz. Cote d’Azur‘un gizli incisi olan bu şehir körfezinin konumu ve rüzgara karşı korunaklı olması sebebiyle birçok medeniyette önemini korumuş ve Fransa Krallığı’nın üçüncü önemli limanı olmuştur. 19. yüzyılda ise ünlü hikâye ve roman yazarı Guy de Maupassant kasabanın kendince ismini de belirlemiştir; denizkızı… Guy de Maupassant’ın ‘denizkızı’ ismini verdiği St. Tropez’nin isminin yankılanması ise 1956 yılında Bardot’nun St. Tropez’de Pampelonne plajında çektiği, “Ve Tanrı Kadını Yarattı” filmi Bardot kadar şehri de taçlandırmış oldu. St. Tropez panoramik turumuzda ayrıca St. Tropez Harbor, Marina Port Harbor, Port Grimaud’u görüyor, liman ve deniz manzarasının keyfini çıkarıyoruz. Turumuzun bitiminde konaklayacağımız Aix en Provence’a hareket ediyoruz. Otele varışımızın ardından odalara yerleşiyor ve dinleniyoruz. Konaklama otelimizde.

3. Gün
Aıx En Provence- Manosque – Ansouis – Lourmarin-- Aıx En Provence

Otelimizde alacağımız kahvaltımızın ardından şehir turumuzu yapmak üzere otelimizden hareket ediyoruz. Roma döneminden kalan su şebekesi ve çeşmeleri halen çalışan bu şehirde yapacağımız yürüyüş turumuz esnasında Rotonde Çeşmesi, Pazar yeri, Albertas Meydanı, Cours Mirabeau, Belediye Meydanı ile St. Sauveur Aix-en-Provence Katedrali dışarıdan göreceğimiz yerler arasındadır. Şehrin önemli bir sembolü de ressam Paul Cezanne. Bu şehirde doğan ünlü ressam ve burada yine önemli bir figür haline gelmiş olan Germinal romanının yazarı olan arkadaşı Emile Zola’nın gittiği kafeler ve restoranlar durak noktalarımız. Manosque, Ansouis ve Lourmarin köylerini de ziyaret ediyoruz. Bu köylere giderken de yol üzerinde birbirinden güzel manzaralar bizlere eşlik ediyor. Sadece yabancıların değil aynı zamanda Fransızların da çok rağbet ettiği, görmek için turlar düzenlediği ve Fransa’nın güney bölgesinin en güzel kasaba ve köylerinden olan bu yerleşim yerleri bizlere kafeleri, tipik restoranları ve orta çağ görüntüleri ile keyifli anlar sunacak. Gezimiz sonrasında Aix en Provence’taki otelimize transfer oluyoruz. Konaklama otelimizde.

4. Gün
Aıx En Provence – Carrıeres Des Lumıeres – Avıgnon – Arles – Aıx En Provence

Sabah otelimizde alacağımız kahvaltının ardından dünyada çok az örneği bulunan bir sanat mekânı olan Carrières des Lumières ilk durağımız oluyor. Şimdilerde dijital sanat merkezi olarak göreceğimiz Carrières des Lumières öncesinde eski bir taş ocağı olarak kullanılmış. 1935 yılına kadar şatoların, kalelerin ve çevre köy ve kasabaların yapımında kullanılan beyaz kalkerin çıkarıldığı bu taş ocağı, bu tarihten itibaren modern malzemeler ile ekonomik olarak rekabet edemediği için kapatılmış. 1959 yılında yönetmen ve yapımcı Jean Cocteau’nun dikkatini çekmiş ve bir film platosu olarak kullanılmış. Bu tarihten itibaren birçok film, konser, gösteri ve tanıtım etkinliklerine ev sahipliği yapmış. Bu müzede “L’Egypte des Pharaons / Les Orientalistes (Firavunların Mısırı / Oryantalistler)” konulu dijital sergiyi hep beraber izliyoruz. Sonrasında Fransa tarihine dini, askeri ve ekonomik olaylarıyla adını yazdırmış Avignon şehrini ziyaret ediyoruz. Rhone nehri kıyısına kurulmuş ve surları halen dimdik ayakta olan Avignon bir zamanlar Papalığa geçici olarak başkentlik yapmış bir şehirdir. Eski şehir bölgesi, tarihi dokusunu mükemmelen korumuş Provence bölgesinin en güzel şehirlerinden biridir. Yürüyüş güzergâhımızda Avignon Katedrali, dar sokaklar, Moliere’in dahi sahne aldığı Tarihi Tiyatrosu, şarkılara ilham vermiş tarihi Benezet Köprüsü panoramik olarak göreceğimiz yerler arasındadır. Gezilerimizin bitiminde Van Gogh’un hem en önemli resimlerinden birkaçını yaptığı (Yıldızlı Gece, Arles’da Langlois köprüsü ve Şemsiyeli Kadın) hem de bir sinir krizi esnasında kulağını kestiği yer olan Arles’e gitmek için bulunduğumuz noktadan ayrılıyoruz. Ressamın “Yıldızlı Gece” tablosunu çizdiği yer dışında, roma döneminde yapılmış 25 bin kişilik amfitiyatrosu ve sevimli dar sokaklarını geziyoruz. Tur sonunda dinlenmek üzere otelimize transfer oluyoruz. Konaklama otelimizde.

5. Gün
Aıx En Provence – Marsılya – Istanbul

Otelde alacağımız kahvaltının ardından Marsilya’yı keşfetmek üzere Aix En Provence’tan ayrılıyoruz. Marsilya’ya varışımızın ardından eski liman bölgesini geziyoruz. M.Ö 6. Yy’ da Anadolu’dan giden (Foça) Massilia kavmi tarafından kurulmuş olan bu şehir günümüzde önemli bir denizcilik ve balıkçılık şehridir. Akdeniz çanağının en büyük limanlarından olan Marsilya’dan özellikle kuzey Afrika limanlarına yoğun bir trafik mevcut. Burada katedral, doklar, Belediye Binası, Borsa Binası dışarıdan göreceğimiz yerler arasındadır. Gezimizin ardından rehberimizin belirlediği saatte buluşuyor ve Marsilya havalimanına transfer oluyoruz. Türk Havayollarının tarifeli seferi ile İstanbul’a uçuyoruz. Turumuz önceden vermiş olduğunuz adrese yapılacak kişiye özel transferiniz ile sona eriyor.

Uçuş No: TK 1368 (Türk Hava Yolları) - Kalkış: Marsilya - Tarih: 14 Eylül 2024 - Saat: 18:55 - Varış: İstanbul - Tarih: 14 Eylül 2024 - Saat: 23:10

Hizmetler


Paket Fiyata Dahil Hizmetler:
 • Türk Havayolları tarifeli seferi ile İstanbul - Nice // Marsilya - İstanbul gidiş dönüş ekonomi sınıfı uçak biletleri
 • Havalimanı vergileri
 • Kişiye özel ev-alan – ev transferleri dahil tüm transferler
 • 4* otelde 4 gece kahvaltı dâhil konaklama
 • Programda belirtilen tüm turlar
 • Türkçe rehberlik hizmeti
 • Carriêres Des Lumiêres giriş ücreti
 • Covid-19 seyahat sağlık sigortası
 • Yurtdışı çıkış pulu
Paket Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler:
 • Schengen Vize Ücreti ( yeşil pasaporta gerekmemektedir )
 • Tüm öğle ve akşam yemekleri
 • Programda belirtilmeyen turlar
 • Yemekler esnasında alınacak içecekler
 • Fazla bagaj ücretleri
 • Kişisel harcamalar
 • Bahşişler (isteğe bağlı)

Fiyat Bilgileri


TARİHOTELİki Kişilik Odada KişibaşıÜç Kişilik Odada KişibaşıTek Kişilik OdaÇocuk (02,00 - 11,99 Yaş)
10 Eylül 2024 | 14 Eylül 2024 4* Oteller 1.890 EUR1.890 EUR2.585 EUR-
09 Ekim 2024 | 13 Ekim 2024 4* Oteller 1.890 EUR1.890 EUR2.585 EUR-
30 Mart 2025 | 03 Nisan 2025 4* Oteller 1.890 EUR-2.680 EUR-

Genel Bilgiler


KATILIM ŞARTI 
Bu gezimiz 20 kişi katılım şartı ile düzenlenmektedir.  Yeterli katılım sağlanamadığı takdirde, son iptal bildirim tarihi tur başlangıcının 20 gün öncesidir. Katılım yetersizliği nedeniyle iptal edilen tur, acenteniz aracılığı ile tarafınıza bildirilecektir.

OTELLERİMİZ

Hôtel Mercure Nice Centre Notre-Dame

https://all.accor.com/hotel/1291/index.tr.shtml

Grand Hôtel Roi René Aix en Provence vb

https://www.grandhotelroirene-aixenprovence.com/

VİZE     
Umumi Pasaport                          Vize gerekli                      

Yeşil Pasaport                              Vize gerekli değil

Hizmet Pasaportu                       Vize gerekli değil            

Fransa schengen ülkesidir. Umuma mahsus pasaport sahipleri vizeye tabidir. Diplomatik hizmet ve hususi pasaport sahipleri vizeden muaftır.

Seyahat bitiş tarihinden itibaren 6 ay geçerli ve 10 yıldan eski olmayan pasaportunuzun olması gerekmektedir.

Vize gereken destinasyonlarda, vize başvurusu için acentenizin tarafınıza ileteceği “Vize İçin Gerekli Evraklar” listesinde belirtilen belgeler ile vize başvurusunun yapılması gerekmektedir.

Yırtık, yıpranmış, ıslanmış ve/veya benzeri tahribata uğramış pasaportlar nedeniyle ziyaret edilecek ülke sınır kapısında gümrük polisi ile sorun yaşanmaması adına; anılan pasaportların yenilenmesi ve T.C. vatandaşlarına vize uygulayan bir ülke ise ilgili vizenin yeni pasaportta olması gerekmektedir. Aksi durumda sorumluluk yolcuya aittir. 

18 yaşından küçük misafirlerimiz tek başlarına ya da yanlarında anne ya da babadan sadece biri ile seyahat ederken ülke giriş-çıkışlarında görevli polis memurunca anne-babanın ortak muvafakatini gösterir belge sorulması ihtimali olduğundan; 18 yaş altı misafirlerimizin ve anne-babalarının bu konuda hassasiyet göstermelerini tavsiye ederiz.

SAĞLIK
Avrupa ülkelerine girişlerde Türk vatandaşlarına herhangi bir aşı zorunluluğu bulunmamaktadır. Herhangi bir ilaç kullanmanız tavsiye edilmemektedir

UÇUŞ SÜRELERİ              
İstanbul                     Nice                       3 sa 05 dk

Marsilya                    İstanbul               3 sa 15 dk

KONAKLAMA   
Fuar, kongre, konser, etkinlik, spor turnuvası vb. gibi dönemlerde oteller belirtilen km’lerden fazla mesafede kullanılabilir. 

3 kişilik odalar, otellerin uygunluğuna göre verilebilmekte olup, bu tip odalarda 3. Kişiye sunulan yatak, standart yataklardan küçük olabilir. 3 kişilik odalar 1 büyük yatak ve 1 ilave yataktan oluşmaktadır. İlave yataklar, açma-kapama ve coach bed olarak adlandırılan yataklardan oluştukları için katılımcı 3. kişi rezervasyonlarında odalarda yaşanabilecek sıkışıklık ve yatak tipini kabul ettiklerini beyan etmiş sayılırlar.

Tur programında dahil olan hizmetlerden otelde alınan kahvaltılar, bulunulan ülkenin kahvaltı kültürüne uygun olarak ve genelde kontinental kahvaltı olarak adlandırılan tereyağı, reçel, ekmek, çay veya kahveden oluşan sınırlı bir menü ile sunulmakta olup, gruplar için gruba tahsis edilmiş ayrı bir salonda servis edilebilir.

PARA BİRİMİ    
Fransa’da kullanılan para birimi Euro

Seyahatiniz için yanınıza Euro almanızı ve bunun ufak birimlerini yanınızda bulundurmanızı öneririz.

SAAT DİLİMİ     
Fransa, Türkiye’den 2 saat geridedir.

Örneğin, Türkiye’de saat 18:30 iken Fransa’da 16:30’dur.

TELEFON KULLANIMI    
Tüm cep telefonu operatörleri, hattınız uluslararası dolaşıma açıksa kullanılabilmektedir.

KIYAFET VE GEREKLİ EŞYALAR  
Kolayca giyilip – çıkarılabilecek tişört, kısa ve uzun kollu gömlekler, pamuklu pantolonlar, şort, rahat yürüyüş ayakkabıları, akşamları için bir hırka almanızı öneririz. Bunun dışında; şapka, güneş gözlüğü, güneş kremi, olası gürültüye karşı kulak tıkacı, fotoğraf makinesi, video kamera ve bunların şarj aletleri ve yedek hafıza kartları da getirebilirsiniz.

YEMEK KÜLTÜRÜ           
Modern ülkeler olarak, her damak tadına uygun yemekler bulunabilmektedir.

ELEKTRİK           
Genelde 200–220 V kullanılıyor. Priz konusunda ise genelde bir sıkıntı yaşamazsınız. Çok istisnai durumlarda cihazınız kalın girişli ise sorun olabilir.

ALIŞVERİŞ         
Fransa’da  alışveriş yapabileceğiniz birçok alış veriş merkezi bulunmaktadır. Ayrıca bölgeye özgü hediyelik el yapımı ürünler alınabilir.

ÖNEMLİ NOTLAR           
*** Bu tura 14 yaşından küçük çocukları maalesef kabul edemiyoruz.

Geçerli pasaportun olması ve/veya vize alınmış (vize gerekli destinasyon/pasaport için) olması, ülkeye giriş yapılabileceği anlamına gelmemektedir. Pasaport polisinin sizi ülkeye sokmama yetkisi vardır. Bu durumdan Bin Rota sorumlu değildir, sorumluluk yolcuya aittir.

Gazella Turizm, hava yolu ile yolcu arasında aracı kurum olup, 28.09.1955 Lahey Protokolü’ne tabidir. Tarifeli ve özel uçuşlarda rötar riski olabilir veya mevcut gezi ve uçuş öncesinde saatler değişebilir. Gazella Turizm, bu değişiklikleri en kısa sürede bildirmekle yükümlüdür. Yolcularımız uçuş detaylarının değişebileceğini bilerek ve kabul ederek turu satın almışlardır. 0-2 yaş arası çocuklar alan vergisi ve alan hizmetleri bedeli ödemezler

Tur paketine dahil olan panoramik şehir turları, şehirlerin genel tanıtımı için düzenlenen ve araç içinden rehber anlatımıyla panoramik olarak yapılan müze, ören yeri girişlerini içermeyen en fazla 2-3 saatlik turlardır. Panoramik turlar, programda belirtilen diğer turlar da dahil olmak üzere, tura denk gelen gün ve saatte yerel otoriteler tarafından gezilmesine, girilmesine izin verilmeyen veya herhangi bir etkinlik nedeniyle kapalı yollar sebebiyle gerçekleşmediği takdirde, keza hava şartları nedeniyle turun yapılması imkânsız hale geldiği durumlarda bahse konu turların yapılamamasından Gazella Turizm sorumlu değildir. Bazı turlar kapalı yollar veya araç girişine izin verilmeyen noktalarda imkanlar dahilinde toplu taşıma veya yaya olarak yapılabilir.