Erfoud - Fez - Kazablanka - Rabat - Şafşavan - Marakeş - Essaouira - Merzouga - Quarzazate
Rengarenk “medina”leri, filmlerde gördüğümüz palmiyeli vahaları, uçsuz bucaksız geçit vermez dağları ve çarpıcı Mağribi mimarisi ile Fas… Efsanevi Kazablanka, imparatorluk şehri Rabat, büyüleyici Fez
Tüm Turlar Dahil

Tüm Turlar Dahil

4 Yıldız Otel ve Kamp Konaklama

4 Yıldız Otel ve Kamp Konaklama

2 Öğle ve 7 Akşam Yemeği dahil

2 Öğle ve 7 Akşam Yemeği dahil

1 Kişilik Fiyat
1.320 EUR

2 Yetişkin Fiyatı
2.640 EUR
44.849 TL
Taksit Seçenekleri

Tur Programı


1. Gün
İstanbul - Kazablanka

İstanbul Havalimanı Dış Hatlar gidiş terminalinde konuklarımızla buluşma. Bilet, bagaj ve gümrük işlemlerinin ardından Türk Hava Yolları’nın TK 617 sefer sayılı uçağı ile Kazablanka’ya hareket ediyoruz. Varışımızda pasaport işlemleri sonrası şehir turu için havalimanından ayrılıyoruz. Panoramik olarak gerçekleştireceğimiz turda Fransızlar tarafından kurulan Habous başlangıç noktamız olacaktır. Geleneksel Fas mimarisi ile modern Fransız mimarisinin bir karışımı olan bölgede güzel evleri ve yol boyunca kurulan tezgahları görme imkanı bulacağız. Ardından Kazablanka Katedrali (Sacre Coeur), V. Muhammed Meydanı ve Birleşmiş milletler meydanını göreceğiz. Bir sonraki durağımız Fas’ın en büyük, Dünyanın ise en büyük yedinci camii olan Hassan II Camisi olacaktır. Camiyi dışarıdan gördükten sonra Kazablanka’nın meşhur kordon boyu “Corniche” kısa bir mola verip otelimize transfer oluyoruz. Akşam yemeği ve konaklama Kazablanka’daki otelimizde.

Uçuş No: TK617 (Türk Hava Yolları) - Kalkış: Istanbul - Tarih: 03 Aralık 2022 - Saat: 10:45 - Varış: Kazablanka - Tarih: 03 Aralık 2022 - Saat: 14:00
2. Gün
Kazablanka - Rabat - Fez

Kahvaltının ardından Rabat’a hareket ediyoruz. Varışın ardından Rabat şehir turumuzu gerçekleştiriyoruz. Panoramik olarak gerçekleştireceğimiz şehir turunda; Mohammed V Mozolesi’ni, Hassan Kulesi ve Kasbah Oudaia görülecek yerler arasındadır. Gezimiz sonrasında öğle yemeği için serbest zaman verip ardından Fes şehrine hareket. Yaklaşık 2 saatlik keyifli bir yolculuğunun ardından şehre varıyoruz. Fes’de gerçekleştireceğimiz panoramik şehir turumuzda; Attarine Medresesi, Eski Karaounie Üniversitesi, Andalous Camii, Nejarine Meydanını göreceğiz. Ardından Fas’a özel takıların, bakır ve süs eşyalarının satıldığı, zanaatkârlar çarsısı gezme fırsatını bulacağız.Bugün dahi aynı arkaik tekniklerle derilerin işlendiği tarihi meydanı gördükten sonra panoramik Medina (Eski Şehir) turumuz ile günü tamamlayıp otelimize hareket ediyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

3. Gün
Fez

Kahvaltının ardından Şafşavan (Chefchaouen) turumuzu gerçekleştirmek üzere otelden ayrılıyoruz. Şafşavan şehri Rif Dağları'nın eteğinde, Tanca ve Tatvan şehirlerine yakın bir konumda yer almaktadır. Yemyeşil doğası ve mavi evleriyle göz alıcı güzellikdeki Chechaouen’de gezeceğimiz yerler arasında; açık mavi ile süslenmiş beyaz badanalı Akdeniz dekorlu evlerin olduğu dar sokaklar, Büyük Cami, El Mescid, El Adama, V. Muhammed Meydanı, Medina ve Kasbah bulunmaktadır. Öğle yemeğimiz için tur esnasında serbest zamanımız olacak. Tur sonrası Fez’de bulunan otelimize dönüyoruz. Konaklama ve Akşam yemeği otelde.

4. Gün
Fez - Ifrane - Erfoud

Kahvaltı sonras Erfoud’e doğru yola çıkıyoruz. Yolumuzun üzerinde Ifrane'da mola veriyoruz. Çam, sedir ve meşe ormanları ile çevrili olan kent, Fransız Alp mimarisi ile dikkat çekmektedir. Molamızın ardından Midelt üzerinden çölün sınırlarına kurulmuş kent Erfoud'a doğru devam ediyoruz. Sahra Çölü'nün Kapısı olarak bilinen Erfoud'da Prince of Persia ve Mumya gibi filmlerden hatırladığımız dünyanın en büyük çölünü keşfedeceksiniz. Erfoud şehrinde 4x4 ler ve develer ile yapacağımız Sahra Kum Tepeleri turumuzda inanılmaz bir coğrafyada etkileyici manzaralarla kum tepeleri bizleri karşılayacak. Öğle yemeğimizi tur esnasında alacağız. Ardından Merzogua bölgesinde kampımıza hareket ediyoruz. Akşam yemeği ve geceleme kampımızda.

5. Gün
Efroud - Ouarzazate

Erken saatte alacağımız kahvaltının ardından güneşin doğuşu ile Ourzazate'a doğru yola çıkıyoruz. Atlas Dağları'nın eteğinden yapacağımız yolculuk palmiye ormanları ile süslü Draa Vadisinde devam edecek. Yolumuzun üzerinden muhteşem yapısı ile insanları büyüleyen Tingrir şehrini göreceğiz. Ouarzazate şehrine varışımızı takiben otelimize yerleşeceğiz. Kısa bir dinlenmenin ardında dünyaca ünlü Aid Ben Haddou ve Film Stüdyoları turumuz yapacağız. UNESCO’nun Dünya Koruma Mirası Listesi’nde bulunan Aid Ben Haddu köyünü gezeceğiz. Çölde Çay, Babil, Gladyatör, Arabistanlı Lawrence gibi filmlere mekan olmuş, bin yıllık geçmişi ile dünyanın et etkileyici yerleşimlerinden birisi olan bu köy ziyaretimizin ardından Atlas Corporation Film stüdyolarını da ziyaret edeceğiz. Asteriks, Spy Game, Babel, the Physician, Kleopatra, Atlantis, Alexandre, Prince of Persia, Kingdom of Heaven, Game of Thrones vb. filmlerin doğaya terk edilmiş dekorları bizleri şaşırtacak. Akşam yemeği ve geceleme otelimizde.

6. Gün
Ouarzazate - Marakeş

Kahvaltı sonrasında Fas’ın ilk Başkenti kırmızı şehir Marakeş’e hareket ediyoruz. Varışımızla birlikte imparatorluk kentleri arasında belki de en bilineni Marakeş’i panoramik olarak gezmeye başlıyoruz. Marakeş turumuz sırasında 75 metre yüksekliğinde minaresi ile dikkat çeken Kutubiye Camisini, 19 yy sonrasında vezir Si Moussa ve oğlu Ba Ahmed tarafından yapılmış Bahai Sarayı’nı görüyoruz. Labirenti andıran dar sokakları, hayal edilebilen her şeyin satıldığı dükkanları ve tezgahları ile safran kokulu Medina’yı geziyoruz. Öğle yemeğimizi için tur esnasında serbest zamanımız olacak. Ardından Fas’ta özgün yapısıyla dikkat çeken, Unesco Milli Miraslar listesinde yer alan ender meydanlardan birisi olan Djemma El Fna Meydanı ile sona erecek. Dünya'nın farklı ülkelerinden turist gelmesine sebep olan meddahlar, dövmeciler, hokkabaz ve cambazların gösterileri ile şenlenen bu meydanı gördükten sonra otelimize transfer oluyoruz. Akşam yemeği ve konaklama Marakeş’teki otelimizde.

7. Gün
Marakeş

Kahvaltının ardından Essaouira’ya hareket ediyoruz. Cichaoua üzerinden Atlas okyanusu kıyısında yer alan eski Portekiz şehri Essaouira'ya varıyoruz. Unesco tarafından “Dünya Mirası” olarak ilan edilen ve Fas’ın en çok turist çeken noktalarından biri olan şehir, uçsuz bucaksız Atlas Okyanusu kıyısında bir balıkçı limanı ile sanat ve kültürün iç içe geçtiği bir sahil şehridir. Şehirde kaleyi ve balıkçı limanı gezip, eski Roma kentlerinden uyarlanarak inşa edilen medinayı ziyaret edeceğiz.. Medinanın daracık labirent sokakları, bembeyaz evleri, maviye boyanmış kapı ve pencereleri birçok Avrupalı ressam, şair ve yazara ilham kaynağı olmuştur. Orson Wells, Jimy Hendrix gibi sanatçılar bu şehirde yaşamışlardır. Öğle yemeğimiz tur esnasında serbest zamanda alınacaktır. Turumuzun bitiminde Marakeş’e dönüyoruz. Akşam yemeği ve konaklama Marakeş’teki otelimizde.

8. Gün
Marakeş - İstanbul

Otelimizde alacağımız kahvaltımızın ardından rehberimizin belirteceği saatte Marakeş Havalimanına transfer oluyoruz. Türk Hava Yolları’nın TK 620 sefer sayılı uçuş ile İstanbul’a uçuyoruz. Bir sonraki turumuzda görüşmek üzere

Uçuş No: TK620 (Türk Hava Yolları) - Kalkış: Marakeş - Tarih: 11 Aralık 2022 - Saat: 15:00 - Varış: Istanbul - Tarih: 11 Aralık 2022 - Saat: 22:00

Hizmetler


Paket Fiyata Dahil Hizmetler:
 • Türk Havayolları Tarifeli seferi ile İstanbul - Kazablanka - Marakeş – İstanbul - gidiş – dönüş ekonomi sınıfı uçak bileti
 • Kazablanka’da 4* otelde 1 gece yarım pansiyon konaklama
 • Kazablanka’da 4* otelde 1 gece yarım pansiyon konaklama
 • Merzouga’da kampta 1 gece yarım pansiyon konaklama
 • Quarzazate ’da 4* otelde 1 gece yarım pansiyon konaklama
 • Marakeş ’de 4* otelde 2 gece yarım pansiyon konaklama
 • Programda belirtilen tüm turlar
 • 2 öğle yemeği
 • Havalimanı-otel-havalimanı transferleri
 • Türkçe rehberlik hizmetleri
 • Seyahat Sigortası
 • Yurtdışı Çıkış Harç Pulu
 • TURSAB zorunlu mesleki sorumluluk sigortası
Paket Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler:
 • Yemekler esnasında alınacak içecekler
 • Programda belirtilmeyen yemekler,
 • Fazla Bagaj ücreti
 • Kişisel harcamalar

Fiyat Bilgileri


TARİHOTELİki Kişilik Odada KişibaşıÜç Kişilik Odada KişibaşıTek Kişilik OdaÇocuk (02,00 - 11,99 Yaş)
03 Aralık 2022 | 10 Aralık 20224* Oteller ve Kamp1.320 EUR1.320 EUR1.615 EUR-

Genel Bilgiler


Sağlıklı Seyahat Politikamız
Tura katılan misafirlerimizden , sağlık bakanlıkları tarafından onaylanmış çift aşı ibrazını veya son 3 ay içerisinde Covid-19 hastalığını geçirmiş olma zorunluğunu arıyoruz. Turlarımızda görev yapan, rehberimiz, yerel rehberimiz, araç şoförleri ve muavinlerimiz de çift aşılıdır.

İlgili ülkelerin Sağlık Bakanlıklarının belirlediği ek PCR ve kabul edilen aşı markalarının en güncel hallerinin takip edilmesi gerekmektedir.

Otellerimiz
4* Odyssee Center Hotel  vb, Casablanca
https://www.odysseecenter.com/

4* Hotel Atlas Saiss  vb ,Fes 
https://hotelatlassaissfes.ma.com-hotel.com/tr/

4*Golden Camp vb , Merzouga
https://www.golden-camp.com/en-gb

4* Oscar Hotel , Quarzazate
http://oscarhotelbyatlasstudios.com/?lang=en      

4* Kech Boutique Hotel & Spa , Marrakech
http://www.kech-hotel.ma/

Gezi Zamanlaması
Fas'ı ziyaret etmek için en iyi zaman ilkbahar (Mart ortasından Mayıs'a kadar) veya sonbahardır (Eylül'den Ekim'e). Hava, kışın soğuk ve kar yağışından; yazın kavurucu sıcağından farklı olarak ılık ama hoştur.

Kıyı bölgeleri yıl boyunca ziyaret edilebilir. Kışın hoş bir ılıktır, yazın ise 20 ° C'nin ortalarına kadar yükselen sıcaklıklarda güneşlenirler.

Yüksek Atlas Dağları, kışın soğumasına rağmen tüm yıl boyunca ziyaret edilebilir. Yaz hala uzun mesafeli yürüyüşlere çıkmak için biraz sıcak olabilir, ancak sıcaklık sizi rahatsız etmiyorsa, Nisan ve Ekim ayları arasında koşullar her zaman iyidir. 


Sağlık
Bölgenin iyi restoranlarında ve otellerde alınacak yemeklerde, sağlığınızı tehdit edecek bir sorun ile karşılaşılacağını düşünmüyoruz. Buna karşın grupla birlikte olmadığınız anlarda yeme içme konusunda dikkatli olmanızı, kesinlikle kapalı şişe suyu tüketmenizi, buz, süt ve süt ürünlerinden kaçınmanızı, iyi pişirildiğine emin olduğunuz et, tavuk ve balık ürünleri tüketmenizi, meyve konusunda ise kabuğu soyulabilen meyveler yemenizi öneriyoruz. 


Vize Bilgileri
Türk vatandaşları, Fas'a gerçekleştirecekleri 90 güne kadar kalış süreli seyahatlerinde vizeden muaftır.


Bu Tur Kimler İçin Uygundur?
Farklı kültürleri tanımak isteyen gezginler için kaçırılmaması gereken bir gezi olmakla birlikte, bu turumuzda gün içinde otobüs ile 6-7 saatlik yolculuklar yapılacak olup, Bu durumdan dolayı yorulmaktan rahatsız olmayan bütün gezginler için uygun bir turdur. Mutfak Kültürü bize göre farklı bir ülke olan Fas’ta öğle ve akşam yemeklerinde çoğunlukla yerel lezzetler tadacak, et, tavuk, balık ve vejetaryen yemekler servis edilecektir.


Uçuş Süresi
THY ile İstanbul -  Marakeş  5 Saat  / Kazablanka: - İstanbul: 4 saat 55 dakika


Para Birimi
Fas’ın para birimi Fas Dirhemi’dir (MAD). Fas Dirhemi’nin ülke dışına çıkarılması yasaktır. Elinizde kalan Dirhem’in ülkeden ayrılmadan önce tekrar USD ya da Euro’ya çevrilmesi gerekmektedir.


Saat Dilimi
Türkiye ile Fas arasında - 2 saat fark bulunmaktadır. Türkiye’de saat 12.00 iken Fas’ta 10.00'dur.


Telefon Kullanımı
Tüm cep telefonu operatörleri, hattınız uluslararası dolaşıma açıksa kullanılabilmektedir.


Gezi İçin Alınabilecek Kıyafet ve Gerekli Eşyalar
Yanınıza kolayca giyip çıkarabileceğiniz tişörtler, kısa ve uzun kollu gömlekler, pamuklu pantolonlar, rahat yürüyüş ayakkabıları ve akşamları için ince bir mont almanızı öneririz. Bunun dışında şapka, güneş gözlüğü, güneş kremi, olası gürültüye karşı kulak tıkacı, fotoğraf makinesi, video kamera ve bunların şarj aletleri ve yedek hafıza kartları da getirebilirsiniz.


Yemek Kültürü
Mutfak kültürü Türk mutfağına göre farklı bir bölgeye gidildiği unutulmamalıdır. Fas mutfağı, Akdeniz, Arap, Yahudi, İran, Batı Afrika ve Berberi mutfağından etkilenmiştir. Yemekler baharatlı olabilir.


Elektrik
Fas'ta 220 V ; C ve E tipi prizler yaygındır.


Alışveriş
Fas bir alışveriş cennetidir. Marakeş ve Fez’de karşımıza çıkacak “souk” adı verilen kapalıçarşılar bir yanda yerel ürünleri beğeninize sunarken, Kazablanka'da bulunan “Morocco Mall” Kuzey Afrika’daki en büyük alışveriş merkezidir. El yapımı ürünler, geneneksel lambalar, yerel kıyafetler, halı ve kilimler bu ülkeden alınabilecek birçok şeyden yalnızca birkaçı.


Önemli Notlar
Bu turumuza yanlızca 34-44 yaş arası misafirlerimizi kabul edebiliyoruz.

Pasaport sürelerinin, tur bitiş tarihinden itibaren en az 6 ay geçerliliğinin bulunması ve en az iki boş sayfanın olması gerekmektedir.*

Yorumlar

0
Toplam 0 Yorum
0 Ortalama Puan
5
0
4
0
3
0
2
0
1
0

Bu tur için henüz yorum bulunmamakta.