Eski Rusya ve Çarın Hazineleri; Volga’da Altın Rota Turu

Eski Rusya ve Çarın Hazineleri; Volga’da Altın Rota Turu

Eski Rusya ve Çarın Hazineleri; Volga’da Altın Rota Turu Mayıs 2022

Eski Rusya ve Çarın Hazineleri; Volga’da Altın Rota Turu

01 - 07 Mayıs 2022 Türk Havayolları Tarifeli Seferi ile Ev Alan Ev Transfer Maksimum 20 kişi
Kişi Başı
€ 1.990 21.548 ₺
Tek Kişilik Oda Farkı:
€ 690 | 7.471 ₺
Ivanovo | Kostroma | Moskova | Pereslavl | Saint Petersburg | Suzdal | Vladimir
Neva Nehri'nin can verdiği 42 adacık üzerinde kurulmuş olan Saint Petersburg, Rusya'nın kalbi Moskova ve Altın Rota...
Tüm Extra Turlar Dahil

Tüm Turlar Dahil

4* Otel Seçenekleri

4* Otel Seçenekleri

5 Öğle ve 3 Akşam yemeği dahil

5 Öğle ve 3 Akşam yemeği dahil

REZERVASYON YAP
1. Gün
İstanbul - Saint Petersburg (01/05/2022)

Programımız, sizi havalimanındaki buluşma noktamıza götürmek üzere verdiğiniz adrese gelecek olan  özel aracın ulaşması ile başlıyor. İstanbul Havalimanı Dış Hatlar Gidiş Terminali'nde buluşarak, check-in işlemlerimizi tamamlıyor Türk Hava Yollaları ile St. Petersburg’a hareket ediyoruz. Varışımızın Tekne Turumuzu gerçekleştirmek için havaalanından ayrılıyoruz. Turumuz esnasında rehberimizin anlatımları ile adalar üzerine kurulmuş olan bu şehri tanımaya başlayacağız. Turumuzun bitiminde yerel restoranda Akşam yemeğimizi alıp otelimize dönüyoruz. Konaklama otelimizde.

2. Gün
Saint Petersburg (02/05/2022)

Kahvaltının ardından panoramik  şehir turumuzda  Nevski Caddesi, Isaac Katedrali, Amirallik Binası, Puşkin’in heykelinin süslediği Sanatçılar Meydanı, devrimin simgesi Aurora Gemisi ile 70 km’lik Neva Nehri’ni göreceğiz. Öğle yemeğimizi yerel restoranda  aldıktan sonra, Peterhoff turumuz için hareket ediyoruz. Finlandiya Körfezi'nde bulunan ve Petro'nun planlarını kendi çizdikten sonra İtalyan mimar Rastrelli'ye inşa ettirdiği yazlık sarayı (Peterhoff Sarayı'nı) görme imkanı bulacağız. Paris'teki Versailles'a rakip binası, 150 anıtsal çeşme ve 4 şelalenin süslediği bahçeleri ile muhteşem bir saray kompleksidir. II. Dünya Savaşı sırasında büyük zarar görmesine rağmen tüm ihtişamıyla ilk mimarisine sadık kalınarak restore edilmiştir..  

3. Gün
Saint Petersburg - Moskova (03/05/2022)

Kahvaltı sonrasında dünyanın en büyük sanat müzesi olan Hermitage Müzesi’ni ziyaret edeceğiz. Katerina’nın kış sarayı olarak inşa ettirdiği binalar kompleksi, günümüzde dünyanın en göz alıcı koleksiyonlarına ev sahipliği yapıyor. 1760’dan itibaren Rus çarlarının kış aylarını geçirdiği bu muhteşem binalar Barok mimarisinin baş yapıtları arasında yer alıyor. Günümüzde 1057 adet oda ve salonunda Da Vinci, Van Gogh, Michelangelo, Rembrandt ve daha nice büyük sanatçının büyüleyici eserleri sergileniyor. Bu gezinin ardından  Moskova’ya gitmek üzere  tren istasyonuna hareket edeceğiz ve Moskova’ya yaklaşık 4 saatlik sürecek keyifli bir yolculuk yapacağız. Moskova’ya varışımızın ardından otelimize yerleşeceğiz. Konaklama otelimizde.

4. Gün
Moskova (04/05/2022)

Kahvaltı sonrasında Moskova şehir turu için hareket ediyoruz. Kızıl Meydan, ünlü Tverskaya Caddesi, şehrin neredeyse tamamının görülebildiği panoramik Lenin Tepesi, devasa Kurtarıcı İsa Katedrali ve Aziz Vasil Kilisesi göreceğimiz yerler arasında bulunuyor. Daha sonra Novodevici Mezarlığı (Nazım Hikmet’in de mezarı burada bulunuyor) gezisi için hareket ediyoruz. Smolenski Katedrali’ni ünlülerin mezarlığını ziyaret edeceğiz. Tur sonrası ünlü Moskova Metrosunu göreceğiz. Stalin tarafından 1931’de inşası başlatılan Moskova Metrosu, günümüzde büyüklük bakımından New York, Paris veya Londra metroları ile karşılaştırılsa da iç mimarisi ve dekorasyonuyla dünyanın en güzel metrosu olduğu herkes tarafından kabul ediliyor. Metro ziyareti sonrasında.  Ünlü Arbat Sokağı’nı görüp .Öğle yemeğimizi almak için yerel restorana gideceğiz. Yemeğin ardından bitiminde Rusya’nın kutsal mekanı olan, ilk temellerinin 1147 yılında Yuri Dolgoruky tarafından atıldığına inanılan Kremlin Müzesi’ne hareket ediyoruz. Aralarında Lenin ve Stalin’in de bulunduğu günümüze kadar birçok Rus hükümdar ve devlet adamının ülkeyi yönettiği efsanevi kale olarak bilinen Kremlin’in  Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin’in çalışma ofisi ve yönetim merkezi olduğu için  bir kısmı geziye kapalıdır. Kremlin, çevresindeki surları, bahçeleri, çeşitli binaları ve katedralleriyle göz alıcı bir güzelliğe sahiptir. Çarlık döneminde vaftiz, taç giyme ve cenaze törenleri bu katedrallerde yapılmıştır. 200 ton ağırlığındaki dünyanın en büyük çanı da Kremlin'de bulunuyor. Meryem Ana'nın Göğe Çıkışı Katedrali 14. yüzyıldan beri Moskova'nın en önemli kilisesi olarak kabul ediliyor. Tur sonrası otele transfer. Konaklama otelimizde.

5. Gün
Moskova - Vladimir - Suzdal (05/05/2022)

Kahvaltının ardından Altın Rota  Rusya yolculuğumuz başlıyor. İlk durağımız eski başkent Vladimir olacak. 12. Yüzyılın sonunda Prens Vladimir Monomakh’ın kurduğu bu şehirde hem eski ve hem de yeni yapıları göreceğiz. Altın Kapı, Meryem’in Ölüm Katedrali, St. Demetrius Katedrali göreceğimiz yerler arasındadır. Öğle yemeğimizi yerel restoranda alıyoruz ve ardından Bolgol Yubovo köyünü görüp Kamenka Nehri'nin tepelik kıyılarına kurulmuş Rus sanatçıların tablolarına geçen Altın Rotanın en güzel şehri Suzdal’a hareket edeceğiz. Kendinizi ortaçağ kasabasında hissedeceğiniz bu kasaba Kutsal Kapı, Rus Kremlinleri gibi kale aynı zamanda dini ve idari merkezi olan Suzdal Kremlin, Kutsal Doğuş Katedrali göreceğimiz yerler arasındadır. Suzdal pazarında vereceğimiz alışveriş için serbest zaman sonrası akşam yemeğimizi alacağımız restoranımıza hareket ediyoruz. Konaklama otelimizde.

6. Gün
Suzdal – Ivanovo - Kostroma (06/05/2022)

Kahvaltının ardından 20. Yüzyılın başında Rusya’nın ana tekstil şehri olan “Pamuklu Arazi” olarak da bilinen Ivanovo’ya hareket ediyoruz. Bu güzel kasabada yapacağımız şehir turunun ardından Volga Nehri üzerinde yer alan Kostroma’ya hareket ediyoruz. Öğle yemeğimizi yerel restoranda alacağız. Ardından Volga’nın muhteşem manzarası eşliğinde Kutsal Üçleme Katedrali, Çarlık hanedanlığının beşiği olarak bilinen Ipatiev görülecek yerler arasındadır. Tur sonrası otelimize yerleşiyoruz. Konaklama ve akşam yemeğimizi otelimizde.

 

7. Gün
Kostroma – Pereslavl – Moskova - İstanbul (07/05/2022)

Kahvaltının ardından  Yaroslav bölgesinde bulunan Pereslavl’a hareket ediyoruz. Pleshcheyevo Gölü üzerinde bulunan bu küçük kasaba Preobrazhensky ve  Kadınlar Kathedralini görüp eşsiz manzaralar eşliğinde fotoğraf çekmek için serbest zaman veriyoruz. Öğle yemeğimizi yerel restoranda alıyoruz ve Moskova havaalanına transfer oluyoruz. Turumuz sizi evinize bırakacak transfer aracımız ile son bulacak.

 

TUR ROTASI

+ Altın Rotanın en önemli şehirlerinden olan ve ayrıca kendimizi ortaçağ kasabasında hissedeceğiniz Suzdal’ı gezeceğiz.

+ Volga’nın muhteşem manzarasına sahip Kostroma’yı ve ayrıca Kutsal Üçleme Katedrali ile Çarlık hanedanlığının beşiği olarak bilinen Ipatiev’i keşfedeceğiz.

+ Pleshcheyevo Gölü üzerinde bulunan Pereslavl kasabasında Preobrazhensky ve  Kadınlar Kathedralini görme şansı yakalayacağız.

+ Moskova'da meşhur Aziz Vasil Kilisesini, Kızıl Meydanı ve Kremlin sarayını gezme fırsatımız olacak.

+ Dünyaca ünlü her istasyonu birbirinden farklı olarak dizayn edilmiş Moskova metrosunu gezeceğiz.

+ Moskova'nın meşhur alışveriş caddesi olan Arbat'ta gezip modern Rus kültürünü yakından tanıyacağız.

+ Rusya’nın kutsal mekanı olan ve ilk temellerinin 1147 yılında atıldığına inanılan Kremlin Sarayını gezme fırsatı yakalayacağız.

+ Ünlü Halk Ozanımız Nazım Hikmet'in mezarını ziyaret edeceğiz

+ Moskova’dan St. Petersburg'a Rusların meşhur hızlı treni  ile geçeceğiz.

+ Gündüz uzunluğunun 19 saati bulduğu Beyaz  Geceler esnasında St. Petersburg'da olacağız ve doğa olayını deneyimleme fırsatı yakalayacağız.

+ St Petersburg’da 4.5 km.lik uzunluğu ile şehrin kalbinin attığı Nevski Caddesinde yürüyeceğiz.

+ Da Vinci, Van Gogh, Michelangelo, Rembrandt gibi dehaların eserlerinin orjinal olarak sergilendiği Hermitage Müzesini gezeceğiz.

+ Kanallar şehri St Petersburg’da tekne turu yapıp, şehri başka bir açıdan keşfedeceğiz.

+ Rusya’nın en önemli saraylarından biri olarak kabul edilen Peterhoff sarayını yakından görüp, Finlandiya kıyılarına uzaktan bakacağız.

Sağlıklı Seyahat Politikamız
Tura katılan misafirlerimizden , sağlık bakanlıkları tarafından onaylanmış çift aşı ibrazını veya son 3 ay içerisinde Covid-19 hastalığını geçirmiş olma zorunluğunu arıyoruz. Turlarımızda görev yapan, rehberimiz, yerel rehberimiz, araç şoförleri ve muavinlerimiz de çift aşılıdır.

İlgili ülkelerin Sağlık Bakanlıklarının belirlediği ek PCR ve kabul edilen aşı markalarının en güncel hallerinin takip edilmesi gerekmektedir.

Uçuş Detayları

01 – 07 Mayıs 2022 Grubu
TK 401 01 MAYIS  IST LED  1100 1415
TK 416 07 MAYIS  VKO IST 2005 2310

 

10 – 16 Temmuz 2022 Grubu
TK 401 10 TEMMUZ  IST LED  1100 1415
TK 416 16 TEMMUZ  VKO IST 2005 2310

Gezi Zamanlaması
Rusya'yı ziyaret etmek için en iyi zaman;, uzun ve hafif akşamları ve 21 ° C-25 ° C'lik ılık sıcaklıklarla yaz aylarıdır (Haziran-Ağustos). Kısa ama görkemli ilkbahar ve sonbahar ayları, Avrupa Rusya'sını kalabalık olmayan bir barış içinde deneyimlemek için mükemmel bir fırsat sunuyor. Bununla birlikte, birçok kişi St Petersburg'u en iyi şekilde, karla kaplı kışın ışıltılı süslemesiyle görüyor. 

 

Bu Tur Kimler İçin Uygun?
Rus kültürünün dünyaya sunduğu eserlerini yakından keşfetmek ve modern rus kültürünün yansımalarını yakından  tanımak isteyen gezginler için kaçırılmaması gereken bir gezi olmakla birlikte, tempolu bir tur olduğu unutulmamalı. 

 

Sağlık
Bölgelerin iyi restoranlarında yiyeceğimiz öğle yemeklerinde sağlığınızı olumsuz şekilde etkileyecek bir sorunla karşılaşacağınızı düşünmüyoruz. Gezi boyunca musluk suyu içme- menizi yalnızca ilk kez sizin tarafınızdan açılacak şişe suyu tüketmenizi öneriyoruz.

 

Vize Bilgileri
Umuma mahsus pasaport hamilleri vizeye tabidir. Hususî ve hizmet pasaportu hamilleri her 180 günde 90 günü aşmamak şartıyla 30 gün süreyle vizeden muaftır. Diplomatik pasaport hamilleri 90 gün süreyle vizeden muaftır. Vatandaşlarımız Vladivostok Limanı’ndan e-vize alarak Rusya’ya giriş yapabilmektedir. Vatandaşlarımız giriş tarihi dahil olmak üzere 8 günü aşmamak kaydıyla St. Petersburg, Leningrad Bölgesi ve Kaliningrad Bölgesi’ne e-vizeyle seyahat edebilmektedir. Alınan e-vize ile e-vizenin kapsam alanı dışında kalan Rusya Federasyonu’nun başka şehirlerine gitme imkanı bulunmamaktadır.

 

Uçuş Süreleri
İstanbul ile, ülkenin başkenti Moskova arasındaki uçuş süresi yaklaşık olarak 3 saattir. Ülkenin en büyük şehirlerinden St. Petersburg'a olan uçuşun süresi ise yaklaşık olarak 3 saat 25 dakikadır.

 

Para Birimi
Rusya’nın para birimi Ruble’dir. Seyahatiniz için yanınıza Euro veya USD alabilir, ülkede bulunan döviz ofislerinden yerel para birimini temin edebilirsiniz.

 

Saat Dilimi
Türkiye ile Rusya arasında  saat fark bulunmamaktadır. 

 

Telefon Kullanımı 
Tüm cep telefonu operatörleri eğer telefonunuz uluslararası dolaşıma açıksa kullanılabilmektedir.

 

Gezi İçin Alınabilecek Kıyafet ve Gerekli Eşyalar
Kolayca giyilip – çıkarılabilecek tişört, kısa ve uzun kollu gömlekler, pamuklu pantolonlar, şort, rahat yürüyüş ayakkabıları, akşamları için ince bir mont ve ince bir kazak almanızı öneririz.

 

Yemek Kültürü
Yemek kültürü bize yakındır. Modern şehirler olarak hem St. Petersburg hem de Moskova’da her damak tadına uygun yemekler bulunabilmektedir.

 

Elektrik
200-220 V kullanılmaktadır. Prizler Türkiye ile aynı standarttadır.

 

Alışveriş
Şehir   merkezlerinde   bulunan   alışveriş   merkezleri   ve   hediyelik   eşya   satan   küçük tezgahlardan alışveriş imkanı bulunmaktadır.

 

Önemli Not
Bu tura 14 yaşından küçük çocukları maalesef kabul edemiyoruz.

*Pasaport sürelerinin, tur bitiş tarihinden itibaren en az 6 ay geçerliliğinin bulunması ve en az iki boş sayfanın olması gerekmektedir.*

Fiyata Dahil Hizmetler
* Türk Havayolları ile gidiş – dönüş ekonomi sınıfı uçak bileti
* St. Petersburg - Moskova  arası tren bileti
* Ücretsiz kişiye öze ev– alan – ev transferi
* Kahvaltı dahil konaklamalar
* 5 Öğle &  3 Akşam yemeği
* St. Petersburg Tekne Turu
* Hermitage Müzesi Girişi
* Peterhoff Turu
* Novodevici Manastırı Turu
* Kremlin Müzesi girişi
* Moskova Metrosu & Arbat Caddesi Turu
* Yurtdışı çıkış harcı,
* Covid 19 Seyahat sağlık sigortası,
* Gazella Turizm profesyonel Türkçe rehberlik hizmeti,

 

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler
* Programda belirtilmeyen yemekler
* Programda belirtilen yemekler sırasında alınacak içecekler,
* Fazla Bagaj ücreti,
* Kişisel harcamalar,
* Vize Ücreti

Otel Listesi

Bu turdaki otellerin listesini aşağıda görebilirsiniz.

4* Radisson Sonya Hotel Petersburg vb. – St. Petersburg

https://www.radissonhotels.com/en-us/


4* Radisson Belaroskaya Hotel vb.– Moskova

https://www.radissonhotels.com/en-us/

 


4* Pushkarskaya Sloboda Hotel vb. – Suzdal

https://www.pushkarka.ru/

 

4* Ya Hotel vb - Kostroma