Karakurum - Ulan Batur - Elsentasarkhai - Terelj Ulusal Parki
Tüm Turlar Dahil

Tüm Turlar Dahil

7 Öğle & 7 Akşam Yemeği Dahil

7 Öğle & 7 Akşam Yemeği Dahil

4* & 5* Otel ve Kamp (Ger)

4* & 5* Otel ve Kamp (Ger)

1 Kişilik Fiyat
3.290 USD

2 Yetişkin Fiyatı
6.580 USD
127.324 TL
Taksit Seçenekleri

Tur Programı


1. Gün
İstanbul – Ulan Batur

Turumuz vermiş olduğunuz adrese gelecek olan özel araç ve şoförünüz ile buluşmanızla başlıyor. İstanbul Havalimanı’nda kurulacak Gazella Turizm deskinde buluşuyor; bilet, bagaj ve pasaport kontrollerinin ardından saat Türk Havayolları’na ait tarifeli sefer ile Ulan Batur’a uçuyoruz. Geceyi uçakta geçireceğiz.

Uçuş No: TK 236 (Türk Hava Yolları) - Kalkış: İstanbul - Tarih: 08 Temmuz 2023 - Saat: 18:10 - Varış: Ulan Batur - Tarih: 09 Temmuz 2023 - Saat: 07:15
2. Gün
Ulan Batur – Terelij Milli Parkı

Sabah saatlerinde Ulan Batur’a varıyor ve otelimize yerleşip, yenilenmenin ardından kahvaltımızı alıyor ve Terelij Milli Parkı’na doğru yola çıkıyoruz. Parkın sembolü olan Kaplumbağa Kayası’nı görecek, Ariyabal Meditasyon Tapınağı’nı ziyaret edeceğiz. Turumuzun ardından ger kampımıza gidiyor ve öğle yemeğimizi alıyoruz. Sonrasında doğa yürüyüşü yapma fırsatı bulacak, şansımız var ise dağ kartallarının avlarına tanıklık edeceğiz. Konaklama ve akşam yemeği ger kampımızda.

3. Gün
Terelij Milli Parkı – Ulan Batur

Kahvaltımızın ardından Tonyukuk Anıtı ilk ziyaret noktamız olacak. Ardından Cengiz Han anıtı ve kompleksini gezeceğiz. Öğle yemeğimizi turumuz sırasında alıyoruz. Ardından Ulan Batur’a geliyor ve şehir turumuzu yapıyoruz. Turumuzun ardından otelimize transfer oluyoruz. Akşam Moğolistan kültürünü yansıtan folklör gösterisi izleyeceğiz. Konaklama ve akşam yemeği otelimizde.

4. Gün
Ulan Batur

Kahvaltımızı alıyor Nadam Festivali’ne katılmak için yola çıkıyoruz. Festival’in açılış seremonisi izleyecek, sporcuları selamlayacak ve bazı yarışmaları izleme fırsatı bulacağımız eğlenceli bir gün bizleri bekliyor olacak. Öğle yemeğimizi yerel restoranda alıyoruz. Akşam yemeğimiz ve konaklama otelimizde.

5. Gün
Ulan Batur – Mini Gobi (Elsen Tasarkhai)

Sabah at yarışlarını izlemek için alana gidiyoruz. Yüzlerce atın koşusunu izleyecek ardından Mini Gobi’ye doğru yola çıkacağız. Öğle yemeğimizi kampımızda alacak ardından kum tepelerini görmek fırsatımız olacak. Burada develere binecek göçebe insanların yaşantılarına tanıklık edeceğiz. Akşam yemeği ve konaklama ger kampımızda.

6. Gün
Mini Gobi (Elsen Tasarkhai) – Karakurum – Ugii Gölü

Kahvaltı sonrasında Karakurum’a doğru yola çıkıyoruz. Moğolistan İmparatorluğunun eski başkenti ve İpek Yolu’nun en önemli yerlerinden birisi olan bölgeyi ziyaret edeceğiz. Karakurum Müzesi’ni gezecek ardından öğle yemeğizi alacağız. Sonrasında Budist tapınağı olan Erdenuzu Manastırını gezeceğiz. Kısa bir sürüş sonrası Orhun Anıtlarını ziyaret edecel Bilge Kağan ve Kul Tigin yazıtlarını göreceğiz. Bu güzel gezilerin ardından Ugii Gölü’ne gidiyor ve konaklama yapacağımız ger kampımıza yerleşiyoruz. Akşam yemeğimiz kampımızda

7. Gün
Ugii Gölü – Hustaii Ulusal Parkı

Kahvaltı sonrasında Hustai Ulusal Parkı’na doğru yola çıkıyoruz. Yol üzerinde göçebe aileleri ziyaret edeceğiz, onların yaşantısı hakkında bilgiler alacağız. Sonrasında kampımıza ulaşacak ve öğle yemeği alacağız. Ardından yaban atlarını görmek için yola çıkıyoruz. Burada atların doğal yaşamını görecek ve harika fotoğraflar çekme şansımız olacak. Atlar dışında, tilkiler, kartallar, geyiklerde görebiliriz. Akşam yemeğimiz ve konaklama ger kampımızda.

8. Gün
Hustaii Ulusal Parkı – Ulan Batur

Kahvaltımızın ardından Ulan Batur’a doğru yola çıkıyoruz. Ulan Batur’a varışımız ile birlikte şehirde henüz göremediğimiz yerleri görecek ve öğle yemeğimizi alacağız. Akşam veda yemeğinin ardından otelimize geçiyoruz.

9. Gün
İstanbul

Sabah erken saatte havalimanına transfer oluyoruz. Bilet ve bagaj işlemlerinin ardından Türk Hava Yolları uçağı ile İstanbul’a uçuyoruz. Öğle saatlerinde İstanbul’a varışımızın ardından daha önce vermiş olduğunuz adresinize geçekleştireceğimiz transfer ile turumuz son buluyor.

Uçuş No: TK 237 (Türk Hava Yolları) - Kalkış: Ulan Batur - Tarih: 16 Temmuz 2023 - Saat: 08:45 - Varış: İstanbul - Tarih: 16 Temmuz 2023 - Saat: 13:05

Hizmetler


Paket Fiyata Dahil Hizmetler:
 • Türk Havayolları ile İstanbul – Ulan Batur – İstanbul gidiş – dönüş ekonomi sınıfı uçak bileti,
 • Ulan Batur’da 4* otelde oda kahvaltı konaklama,
 • Terejl Milli Parkı’nda ger kampında konaklama
 • Mini Gobi’de ger kampında konaklama
 • Hustai Milli Parkı’nda ger kampında konaklama
 • Ugii’de 1 gece ger kampında konaklama
 • 7 öğle ve 7 akşam yemeği
 • Özel araçlar ile programda belirtilen tüm turlar,
 • Yurtdışı çıkış harcı,
 • Seyahat sigortası,
 • Ücretsiz kişiye öze eviniz – alan – eviniz transferi de dahil tüm transferler,
 • Gazella Turizm profesyonel Türkçe rehberlik hizmeti,
Paket Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler:
 • Yemekler esnasında alınacak içecekler
 • Fazla Bagaj ücreti
 • Kişisel harcamalar

Fiyat Bilgileri


TARİHOTELİki Kişilik Odada KişibaşıÜç Kişilik Odada KişibaşıTek Kişilik OdaÇocuk (02,00 - 11,99 Yaş)
08 Temmuz 2023 | 16 Temmuz 2023 4* Oteller ve Kamp 3.290 USD3.290 USD4.080 USD-

Genel Bilgiler


Katılım Şartları
Bu gezimiz, en az 20 kişi katılım şartı ile düzenlenmektedir.  Yeterli katılım sağlanamadığı takdirde, son iptal bildirim tarihi tur başlangıcının 20 gün öncesidir. Katılım yetersizliği nedeniyle iptal edilen tur, acenteniz aracılığı ile tarafınıza bildirilecektir.

Sağlık
Meksika’ya girişlerde herhangi bir aşı zorunluluğu bulunmamaktadır. Eğer maceracı bir yemek yeme alışkanlığınız var ve sokaklarda açıkta satılan yiyeceklerden yiyorsanız; kesinlikle kapalı şişe suyu tüketmenizi, buz, süt ve süt ürünlerinden kaçınmanızı, iyi pişirildiğine emin olduğunuz et, tavuk ve balık ürünleri tüketmenizi, meyve ve sebzelerin iyi yıkanmış olmasından emin olunması, meyvelerin kabuğunun soyulduktan sonra yenmesini tavsiye ederiz.

Oteller
Ulan Batur - 4* Holiday Inn vb.

https://holiday-inn-ulaanbaatar.bookeder.com/

Vize Bilgileri
Umumi Pasaport              -            Vize gerekli değil

Yeşil Pasaport                  -             Vize gerekli değil

Hizmet Pasaportu           -             Vize gerekli  değil

 

Vize gereken destinasyonlarda, vize başvurusu için acentenizin tarafınıza ileteceği “Vize İçin Gerekli Evraklar” listesinde belirtilen belgeler ile vize başvurusunun yapılması gerekmektedir.

Yırtık, yıpranmış, ıslanmış ve/veya benzeri tahribata uğramış pasaportlar nedeniyle ziyaret edilecek ülke sınır kapısında gümrük polisi ile sorun yaşanmaması adına; anılan pasaportların yenilenmesi ve T.C. vatandaşlarına vize uygulayan bir ülke ise ilgili vizenin yeni pasaportta olması gerekmektedir. Aksi durumda sorumluluk yolcuya aittir. 

18 yaşından küçük misafirlerimiz tek başlarına ya da yanlarında anne ya da babadan sadece biri ile seyahat ederken ülke giriş-çıkışlarında görevli polis memurunca anne-babanın ortak muvafakatini gösterir belge sorulması ihtimali olduğundan; 18 yaş altı misafirlerimizin ve anne-babalarının bu konuda hassasiyet göstermelerini tavsiye ederiz.


Bu Tur Kimler İçin Uygun?
Farklı kültürleri tanımak isteyen gezginler için kaçırılmaması gereken bir gezi olmakla birlikte, tempolu bir tur olduğu unutulmamalı. Bu turumuzda birden fazla iç hat mevcut olup, yoğun tempolu bir gezidir. Bu durumdan dolayı yorulmaktan rahatsız olmayan bütün gezginler için uygun bir turdur. Mutfak Kültürü bize göre farklı bir ülke olan Çin’de öğle ve akşam yemeklerinde batı mutfağı ile birlikte yerel lezzetler tadacak, et, tavuk, balık ve vejetaryen yemekler servis edilecektir.


Uçuş Süreleri
İstanbul                           Ulan Batur           8 saat

Ulan Batur                      İstanbul                9 saat 30dk

Para Birimi

Moğolistan'ın para birimi Tugirk'dir.  Yanınıza USD almanızı ve bunun küçük birimlerini yanınızda bulundurmanızı öneririz.


Saat Dilimi
Türkiye ile Meksika arası +5 saat farkı bulunmaktadır. Türkiye’de saat 12.00 iken Meksika’da saat 17.00’dir

Telefon Kullanımı
Tüm cep telefonu operatörleri, hattınız uluslararası dolaşıma açıksa kullanılabilmektedir. Ancak ülkenin bazı kesimlerinde şebeke olmayabilir.


Gezi İçin Alınabilecek Kıyafet ve Gerekli Eşyalar
Yanınıza kolayca giyip çıkarabileceğiniz tişörtler, kısa ve uzun içlikler, pamuklu pantolonlar, rahat soğuk ve su geçirmeyen yürüyüş ayakkabıları ve akşamları için kalın bir mont, bir iki kazak ve polar almanızı öneririz. Bunun dışında başınızı soğuktan koruyacak bir bere, eldiven, video kamera ve bunların şarj aletleri ve yedek hafıza kartları da getirebilirsiniz.


Yemek Kültürü
Moğolistan mutfağı bizim ağız tadımıza uygundur. Yemeklerinde bolca et kullanılmaktadır. 
Alışveriş
Geleneksel kıyafetler ve hediyelik eşyalar alınabilir.


Önemli Not
*** Bu tura 14 yaşından küçük çocukları maalesef kabul edemiyoruz.

Geçerli pasaportun olması ve/veya vize alınmış (vize gerekli destinasyon/pasaport için) olması, ülkeye giriş yapılabileceği anlamına gelmemektedir. Pasaport polisinin sizi ülkeye sokmama yetkisi vardır. Bu durumdan Gazella sorumlu değildir, sorumluluk yolcuya aittir. 

Gazella, hava yolu ile yolcu arasında aracı kurum olup, 28.09.1955 Lahey Protokolü’ne tabidir. Tarifeli ve özel uçuşlarda rötar riski olabilir veya mevcut gezi ve uçuş öncesinde saatler değişebilir. Gazella, bu değişiklikleri en kısa sürede bildirmekle yükümlüdür. Yolcularımız uçuş detaylarının değişebileceğini bilerek ve kabul ederek turu satın almışlardır. 0-2 yaş arası çocuklar alan vergisi ve alan hizmetleri bedeli ödemezler

Tur paketine dahil olan panoramik şehir turları, şehirlerin genel tanıtımı için düzenlenen ve araç içinden rehber anlatımıyla panoramik olarak yapılan müze, ören yeri girişlerini içermeyen en fazla 2-3 saatlik turlardır. Panoramik turlar, programda belirtilen diğer turlar da dahil olmak üzere, tura denk gelen gün ve saatte yerel otoriteler tarafından gezilmesine, girilmesine izin verilmeyen veya herhangi bir etkinlik nedeniyle kapalı yollar sebebiyle gerçekleşmediği takdirde, keza hava şartları nedeniyle turun yapılması imkânsız hale geldiği durumlarda bahse konu turların yapılamamasından Gazella sorumlu değildir. Bazı turlar kapalı yollar veya araç girişine izin verilmeyen noktalarda imkanlar dahilinde toplu taşıma veya yaya olarak yapılabilir.

Yorumlar

0
Toplam 0 Yorum
0 Ortalama Puan
5
0
4
0
3
0
2
0
1
0

Bu tur için henüz yorum bulunmamakta.