Casa Küba Turu

Casa Küba Turu

Casa Küba Turu

11 - 19 Mayıs 2021 Türk Hava Yolları tarifeli seferi ile Tüm Ekstra Turlar Dahil Maksimum 20 kişi
$ 1.660
Tek Kişilik Oda Farkı:
$ 370

Bu tur, 27-39 yaş aralığında keşfederken sosyalleşen ve erişebilir bütçeyle en iyi hizmeti Gazella kalitesiyle tercih eden Gezgin Yaka’lılar içindir!

Cienfuegos | Havana | Pinar del Rio | Trinidad | Vinales
Dans ve müziğin, puronun, klasik Amerikan arabaları ile devrimin ülkesi Küba…
Tüm Extra Turlar Dahil

Tüm Ekstra Turlar Dahil

Butik Otel Seçenekleri

Butik Otel Seçenekleri

7 kahvaltı dahil

7 kahvaltı dahil

REZERVASYON YAP
1.Gün
İstanbul - Havana (11/05/2021)

Siz değerli misafirlerimizle İstanbul Havalimanı’nda buluşuyor; bilet, bagaj ve pasaport kontrollerinin ardından Türk Hava Yollarının TK 183 sefer sayılı uçuşu ile saat 02:35’da Havana’ya hareket ediyoruz. Yerel saat ile saat 08:05’de Havana’ya varışımızın ardından şehri keşfetmeye başlıyoruz. Gezimiz esnasında UNESCO Dünya Mirası Listesi’nde yer alan Havana Eski Kenti, Malecon Bulvarı, Devrim Meydanı, Colomb Mezarlığı, Miramar ve kenti kuşbakışı olarak izleyebileceğiniz Morro Kalesi’ni göreceğiz. Tur sonrası konaklama yerimize transfer ve odalarımıza yerleşme. Akşam yemeğimiz için serbest zaman. Konaklama Havana’da bulunan Casa’da.

2.Gün
Havana (12/05/2021)

Kahvaltının ardından Benzersiz Havana Turu için konaklama yerimizden ayrılıyoruz. Bu turumuza 1958 yılının sonunda Küba devrimine kadar Amerika’dan ithal edilmiş, daha sonra konulan ambargoya istinaden bir daha ülkeye sokulma şansı olmayan ve günümüzde de aktif olarak kullanılmakta olan Eski Amerika arabaları ile başlıyoruz. Bu renkli araçlar ile Küba sokaklarında yapacağımız kısa bir gezi sonrası Küba’nın Picassos’u olarak da bilinen Jose Fuster’in, yaşadığı dönem boyunca dekore ettiği resimler, seramikler ve çizimler yoluyla dekore edip açık hava sergisine dönüşen mahallesini göreceğiz. Ardından Havana’yı tepeden görebileceğimiz Küba’nın efsanevi kahramanı Che Guevara’nın evini ziyarette bulunacağız. Sonrasında Havana’nın en keyifli caddelerinden birisi olan Prado caddesine geçiyoruz. Batista rejimi döneminde saray olarak kullanılmış devrim sonrasında da halkın hizmetine müze olarak açılan Devrim Müzesini gezeceğiz. Küba’nın en büyük müzesi olan Devrim Müzesinde, Küba bağımsızlık savaşı ve Küba Devrimi dönemlerinden kalma silahları, tanları ve eşyaları görebileceğiz. Tur bitimi Rom müzesini gezip burada ülkenin geleneksel içkisi olan rom hakkında kısa bir eğitime katılacağız. Kendi yaptığımız romları içtikten sonra konaklama yerimize dönüyoruz. Akşam yemeğimiz için serbest zaman. Konaklama Havana’da bulunan Casa’da.

3.Gün
Havana - Las Terrezas - Vinales (13/05/2021)

Kahvaltının ardından çıkış işlemlerimizi yapıp, Las Terrezas’ı keşfetmek üzere yola koyuluyoruz. Fidel Castro'nun 1960'larda kendi çabasıyla yürüttüğü bir projenin sonucunda UNESCO'nun Biyosfer Rezervlerinden biri haline gelmiş. Bu rezervin bir diğer özelliği de Küba'daki kahve yetiştiriciliğinin ilk başladığı yer olması. Şimdilerde doğasıyla oldukça ilgi çekici olan bölgedeki ormanın içerisinde bir zipline deneyimimiz olacak ve kahve çiftliklerinde kısa bir ziyarette bulunacağız. Tur bitimi dinlenmek için Vinales’de bulunan konaklama yerimize doğru tekrar yola çıkacağız. Akşam yemeğimiz için serbest zaman. Konaklama Vinales’de bulunan Casa’da.

4.Gün
Vinales - Pinar del Rio - Vinales (14/05/2021)

Kahvaltının ardından Vinales Şehir merkezini, tütün tarlalarını, yerel tütün çiftliğini yakından görme fırsatı elde edeceğiz. Turumuzun devamında Pinar del Rio’ya hareket ederek Küba purolarının resmi olarak üretildiği fabrikalarda puro yapımını ve kültürünü yakından tanıyacağız. Dileyen misafirlerimiz burada orijinal Küba purolarını satın alabilirler. Günün sonunda Vinales Vadisi’nin tamamına hakim bir manzaraya sahip tepede içeceklerimizi yudumladıktan sonra Vinales’e transfer oluyoruz. Akşam yemeğimiz için serbest zaman. Geceleme ve konaklama Vinales’de bulunan Casa’da.

5.Gün
Vinales - Cienfuegos - Trinidad (15/05/2021)

Kahvaltının ardından Küba’nın doğusundan batısına doğru gitmek için Vinales Vadisine son kez selam verip Küba’nın en güzel şehirlerinden olan Cienfuegos’a doğru yola çıkıyoruz. 1819 yılında Fransız yerleşimciler tarafından kurulan 2005 yılında UNESCO tarafından koruma altına alınmış, bu güzel şehir Cienfuegos’u geziyoruz. Jose Marti Parkını parkı çevreleyen Tomas Terry Tiyatrosunu, Colegio de San Lorenzo devlet dairelerini göreceğiz. Şehri gezdikten sonra Trinidad’a transfer olacağız. Akşam yemeğimiz için serbest zaman. Geceleme ve konaklama Trinidad’da bulunan Casa’da.

6.Gün
Trinidad (16/05/2021)

Kahvaltının ardından Trinidad’ı keşfetmek için yola çıkıyoruz. İlk durağımız zamanında köleliğin hüküm sürdüğü, ülke tarihini derinden anlamamızı sağlayacak şeker kamışı tarlaları olacak. UNESCO Dünya Mirası Listesi’nde yer alan Ingenios Vadisi ve Trinidad Şehri gezisi esnasında; rom, limon, bal ve su ile yapılan içkisi ile meşhur La Canchanchara Bar’ı göreceğiz. Sonrasında ise kendimizi Karayiplerin turkuaz sularına bırakmak için Ancon plajına gideceğiz.  Akşam yemeğimiz için serbest zaman. Geceleme ve konaklama Trinidad’da bulunan Casa’da.

7.Gün
Trinidad- Santa Clara - Havana (17/05/2021)

Kahvaltının ardından konaklama yerimizden ayrılıp Küba Devrimi esnasında en çetin savaşlara sahne olan Santa Clara şehrini görmek için yola çıkıyoruz.  Santa Clara’ya varışta yapılacak panoramik şehir turumuzda Che Guevara’nın 37 arkadaşı ile birlikte ebedi istirahatinde bulunduğu Anıt Mezarı ve Zırhlı Tren göreceğiz. Tur bitimi Havana’ya olan yolculuğumuz devam edecek. Havana’ya varışımızın ardından konaklama yapacağımız Casa’larımıza geçeceğiz. Akşam yemeğimiz için serbest zaman. Konaklama Havana’da bulunan Casa’da.

8.Gün
Havana - İstanbul (18/05/2021)

Kahvaltının ardından havaalanına transfer. Türk Havayollarına ait TK 183 sefer sayılı uçuşu ile saat 09:35’de Istanbul’a uçuş. Uçuşumuz Karakas stoplu olacaktır. Yaklaşık olarak 1 saatlik bir bekleme olacaktır ve uçaktan İstanbul’a kadar inmeyeceğiz. Yeni güne uçakta gireceğiz...

9.Gün
İstanbul (19/05/2021)

Ertesi gün sabah saat 08:25’de İstanbul'a varışımızın ardından turumuz sona eriyor. Bir sonraki turumuzda görüşmek üzere..

TUR ROTASI

+ UNESCO Dünya Mirası Listesi'nde yer alan Havana Eski Kenti ve Malecon Bulvarı boyunca gezimizi gerçekleştireceğiz. Devrim Meydanı, Colomb Mezarlığı, Miramar ve El Morro Kalesi'ni görme fırsatı bulacağız.

+ 1958 yılında amerikadan ithal edilmiş ve günümüzde de aktif olarak kullanılmakta olan Eski Amerika arabaları ile Havana sokaklarını keşfedeceğiz.

+ Küba’ya özgü “Coco Taxi” denilen iki kişilik açık hava taksileri ile şehrin havasını doya doya içinize çekebileceğiniz eğlenceli bir gezinti yapacağız.

+ Vinales Vadisi'nde tütün tarlaları arasında atlarla dolaşıp, Pinar del Rio'da Küba Purosu'nun yapımına tanık olabileceğiz.

+ Küba'daki kahve yetiştiriciliğinin ilk başladığı yer olan Las Terrezas’da doğanın keyfini çıkaracağız.

+ Las Terrezas’da ormanın içerisinde bir zipline deneyimimiz olacak ve kahve çiftliklerinde kısa bir ziyarette bulunacağız

+ Kolonyal mimarinin en iyi korunduğu kent olan Trinidad'da UNESCO Dünya Mirası Listesi'nde yer alan Ingenios Vadisi'ni ve Eski Kent Merkezi’ni gezeceğiz.

+ Trinidad’da Karayiplerin turkuaz sularına bırakmak için Ancon plajına gitme fırsatı bulacağız.

+ La Chanchancara'da devrim esnasında askerlere güç verdiğine inanılan ve bu amaçla içilen aynı isimdeki kokteylin tadına bakma fırsatı bulacağız.

+ Santa Clara'da Che Guevara'nın izini sürecek, Zırhlı Tren ve Che'nin Anıt Mezarını göreceğiz.

+ Küba’nın en güzel şehirlerinden olan ve Fransız yerleşimciler tarafından kurulan Cienfuegos’u yakından tanıyacağız.

+ Las Terrezas’da ormanın içerisinde bir zipline deneyimimiz olacak ve kahve çiftliklerinde kısa bir ziyarette bulunacağız

+ Havana, Vinales ve Trinidad’da yerel halkın bir zamanlar yaşadığı evlerde kalarak, Küba’daki en büyük deneyimlerden birini yaşayacağız.

Bu tur için alternatif tarih bulunmamaktadır.

Uçuş Detayı

11 - 19 Mayıs 2021

TK 183 11MAYIS ISTHAV        0235 0805

TK 183 18MAYIS HAVIST        0935 0825 +1  (Varış 19 Mayıs)

 

- Gezi Zamanlaması

Küba yıl boyunca, iki ayrı mevsime tropik bir iklime sahiptir. Kuru mevsim (Aralık-Mayıs), gündüz sıcaklıkları 26 ° C-31 ° C ve 19 ° C-21 ° C olan sıcak, güneşli günler görür.. Mayıs – Haziran ayları ve Ekim – Kasım ayları yağışlar olabilir ve sonrası, nem oranının ve sıcaklığın yükseldiği aylardır. Yağışa bağlı olarak nem oranı yükselir. Sıcaklık 35°C civarındadır.

 

- Sağlık

Küba’ya girişlerde herhangi bir aşı zorunluluğu bulunmamaktadır. Eğer maceracı bir yemek yeme alışkanlığınız var ve sokaklarda açıkta satılan yiyeceklerden yiyorsanız; kesinlikle kapalı şişe suyu tüketmenizi, buz, süt ve süt ürünlerinden kaçınmanızı, iyi pişirildiğine emin olduğunuz et, tavuk ve balık ürünleri tüketmenizi, meyve ve sebzelerin iyi yıkanmış olmasından emin olunması, meyvelerin kabuğunun soyulduktan sonra yenmesini tavsiye ederiz.​

 

- Vize Bilgileri

 Umuma Mahsus Pasaport hamilleri vizeye tabidir. Diplomatik, Hizmet ve Hususi Pasaport hamilleri ise, anılan ülkeye yapacakları seyahatlerinde vizeden muaftır. Ülkeye girişte pasaportunuza vurulabilecek damga başka bir ülkeye seyahatinizi etkilemeyecektir.

 

- Bu Tur Kimler İçin Uygun?

Farklı kültürleri tanımak isteyen gezginler için kaçırılmaması gereken bir gezi olmakla birlikte, tempolu bir tur olduğu unutulmamalı, kendini dinç hisseden her gezgin için uygundur.

 

- Uçuş Süreleri

Türkiye'den Küba'ya direk THY ile yapılmaktadır. Ancak dönüş uçağında Karakas 1,5 saatlik bir stop vardır, yaklaşık 17 saat sürer.

 

- Para Birimi

Küba’nın para birimi Küba Pesosu’dur (CUP). Ancak turistlerin kullanımı için Convertible Peso (CUC) adı verilen bir para birimi daha vardır. Seyahatiniz için yanınıza Euro almanızı ve bunun küçük birimlerini bulundurmanızı öneririz. Ülkedeki döviz bürolarından yerel para birimini temin edebilirsiniz.

 

 

 

 

 

- Saat Dilimi

Küba ile Türkiye arasında -7 saat fark bulunmaktadır. Türkiye’de saat 12.00 iken Küba’da 05.00’tir.

 

- Telefon Kullanımı

Tüm cep telefonu operatörleri, hattınız uluslararası dolaşıma açıksa kullanılabilmektedir. Fakat konuşma ücretleri oldukça yüksektir (1 dakika=8 TL).

 

- Gezi İçin Alınabilecek Kıyafet ve Gerekli Eşyalar

Kolayca giyilip çıkarılabilecek tişört, kısa ve uzun kollu gömlekler, pamuklu pantolonlar, şort, rahat yürüyüş ayakkabıları, akşamları için ince bir mont almanızı öneririz.

 

- Yemek Kültürü

Küba’da tavuk, deniz mahsulleri ve kara fasulye oldukça yaygındır. Yemeklerde yöreye özgü baharatlar kullanılır ancak tur boyunca aldığımız yemeklerin damak lezzetinize uygun olduğunu hissedeceksiniz.

 

- Elektrik

Küba’da 120 V; A / B / C /  L  tipi üçlü prizler kullanılmaktadır.   

 

- Alışveriş

Küba'dan alınacak şeylerin başında ülkenin önemli kahve gelir Bunların yanı sıra Karayiplere özgü takılar, antika eşyalar, parfüm ve çok çeşitte saat bulmak mümkündür.

 

Önemli Not

Bu turumuza yanlızca 27-39 yaş arası misafirlerimizi kabul edebiliyoruz.

Pasaport sürelerinin, tur bitiş tarihinden itibaren en az 6 ay geçerliliğinin bulunması ve en az iki boş sayfanın olması gerekmektedir.*

Fiyata Dahil Hizmetler

 • Türk Hava Yolları ile İstanbul – Havana – İstanbul ekonomi sınıf uçak bileti ve bu bilete ilişkin alan vergileri,
 • Programda belirtilen tüm transferler,
 • Özel araçlar ile programda belirtilen tüm geziler,
 • Casa’larda oda kahvaltı konaklama,
 • Geziler esnasında gerekli olan tüm müze ve ören yeri giriş ücretleri,
 • Gazella Turizm profesyonel Türkçe rehberlik hizmetleri,
 • Yurtdışı çıkış harcı ve Seyahat sigortası.

 

 Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

 • Vize Ücreti,
 • Öğle ve akşam yemekleri,
 • Yemekler esnasında alınacak içecekler,
 • Fazla bagaj ücretleri,
 • Kişisel harcamalar.

Otel Listesi

Bu turdaki otellerin listesini aşağıda görebilirsiniz.

Havana: Casa konaklama

Vinales: Casa konaklama

Trinidad: Casa konaklama

 

Casa konaklaması:

Küba’da halkın kendi evlerini hükümetin belirlediği standartları yerine getirerek kiraya vermesidir. Evlerin içerisinde klima, banyo (ortak olmayan, çifte veya kişiye özel) temiz çarşaflar, havlular mevcut olup ayrıca kahvaltı için süt, kahve, çay, peynir, ekmek, tereyağ, yumurta bulunmaktadır. Küba’da Casa konaklamalarda, yerel halkın bir zamanlar yaşadığı evlerde kalmak, Küba’daki en büyük deneyimlerden biridir. Casa konaklamalar lokasyona ve sahip olduğu özelliklere göre farklılık göstermektedir. Biz en üst hizmetleri sunabilen Casa konaklamalarını tercih etmekteyiz.