Pereslavl - Kostroma - Suzdal - Saint Petersburg - Ivanovo - Moskova
Neva Nehri'nin can verdiği 42 adacık üzerinde kurulmuş olan Saint Petersburg, Rusya'nın kalbi Moskova ve Altın Rota...
Yakında

Tur Programı


Hizmetler


Paket Fiyata Dahil Hizmetler:
  • Programda belirtilmeyen yemekler
  • Programda belirtilen yemekler sırasında alınacak içecekler,
  • Fazla Bagaj ücreti,
  • Kişisel harcamalar,
  • Vize Ücreti
Paket Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler:

Fiyat Bilgileri


Genel Bilgiler


Otellerimiz

4* Radisson Sonya Hotel Petersburg vb. – St. Petersburg
https://www.radissonhotels.com/en-us/

4* Radisson Belaroskaya Hotel vb.– Moskova
https://www.radissonhotels.com/en-us/

4* Pushkarskaya Sloboda Hotel vb. – Suzdal
https://www.pushkarka.ru/

4* Ya Hotel vb - Kostroma

Gezi Zamanlaması
Rusya'yı ziyaret etmek için en iyi zaman;, uzun ve hafif akşamları ve 21 ° C-25 ° C'lik ılık sıcaklıklarla yaz aylarıdır (Haziran-Ağustos). Kısa ama görkemli ilkbahar ve sonbahar ayları, Avrupa Rusya'sını kalabalık olmayan bir barış içinde deneyimlemek için mükemmel bir fırsat sunuyor. Bununla birlikte, birçok kişi St Petersburg'u en iyi şekilde, karla kaplı kışın ışıltılı süslemesiyle görüyor. 

Bu Tur Kimler İçin Uygun?
Rus kültürünün dünyaya sunduğu eserlerini yakından keşfetmek ve modern rus kültürünün yansımalarını yakından  tanımak isteyen gezginler için kaçırılmaması gereken bir gezi olmakla birlikte, tempolu bir tur olduğu unutulmamalı. 


Sağlık
Bölgelerin iyi restoranlarında yiyeceğimiz öğle yemeklerinde sağlığınızı olumsuz şekilde etkileyecek bir sorunla karşılaşacağınızı düşünmüyoruz. Gezi boyunca musluk suyu içme- menizi yalnızca ilk kez sizin tarafınızdan açılacak şişe suyu tüketmenizi öneriyoruz.


Vize Bilgileri
Umuma mahsus pasaport hamilleri vizeye tabidir. Hususî ve hizmet pasaportu hamilleri her 180 günde 90 günü aşmamak şartıyla 30 gün süreyle vizeden muaftır. Diplomatik pasaport hamilleri 90 gün süreyle vizeden muaftır. Vatandaşlarımız Vladivostok Limanı’ndan e-vize alarak Rusya’ya giriş yapabilmektedir. Vatandaşlarımız giriş tarihi dahil olmak üzere 8 günü aşmamak kaydıyla St. Petersburg, Leningrad Bölgesi ve Kaliningrad Bölgesi’ne e-vizeyle seyahat edebilmektedir. Alınan e-vize ile e-vizenin kapsam alanı dışında kalan Rusya Federasyonu’nun başka şehirlerine gitme imkanı bulunmamaktadır.


Uçuş Süreleri
İstanbul ile, ülkenin başkenti Moskova arasındaki uçuş süresi yaklaşık olarak 3 saattir. Ülkenin en büyük şehirlerinden St. Petersburg'a olan uçuşun süresi ise yaklaşık olarak 3 saat 25 dakikadır.


Para Birimi
Rusya’nın para birimi Ruble’dir. Seyahatiniz için yanınıza Euro veya USD alabilir, ülkede bulunan döviz ofislerinden yerel para birimini temin edebilirsiniz.


Saat Dilimi
Türkiye ile Rusya arasında  saat fark bulunmamaktadır. 


Telefon Kullanımı 
Tüm cep telefonu operatörleri eğer telefonunuz uluslararası dolaşıma açıksa kullanılabilmektedir.


Gezi İçin Alınabilecek Kıyafet ve Gerekli Eşyalar
Kolayca giyilip – çıkarılabilecek tişört, kısa ve uzun kollu gömlekler, pamuklu pantolonlar, şort, rahat yürüyüş ayakkabıları, akşamları için ince bir mont ve ince bir kazak almanızı öneririz.


Yemek Kültürü
Yemek kültürü bize yakındır. Modern şehirler olarak hem St. Petersburg hem de Moskova’da her damak tadına uygun yemekler bulunabilmektedir.


Elektrik
200-220 V kullanılmaktadır. Prizler Türkiye ile aynı standarttadır.


Alışveriş
Şehir   merkezlerinde   bulunan   alışveriş   merkezleri   ve   hediyelik   eşya   satan   küçük tezgahlardan alışveriş imkanı bulunmaktadır.


Önemli Not
Bu tura 14 yaşından küçük çocukları maalesef kabul edemiyoruz.
*Pasaport sürelerinin, tur bitiş tarihinden itibaren en az 6 ay geçerliliğinin bulunması ve en az iki boş sayfanın olması gerekmektedir.*