Punakha - Katmandu - Thimpu - Paro
Dağlara Taşlara Yazılan Bir Ülkenin Lotus Mükemmelliğindeki Narinliği, Krallığı Ve İnancı Butan...
4 & 5 Yıldız Oteller

4 & 5 Yıldız Oteller

Tüm Turlar Dahil

Tüm Turlar Dahil

Öğle ve Akşam Yemekleri Dahil

Öğle ve Akşam Yemekleri Dahil

Kesin Kalkış

Kesin Kalkış

1 Kişilik Fiyat
4.990 USD

2 Yetişkin Fiyatı
9.980 USD
316.657 TL
TÜKENDİ
Bu turda kontenjanlarımız dolmuştur. Ek yer talebi ya da alternatif turlar hakkında bilgi almak için hemen bizi arayın 0 (212) 233 1598

Tur Programı


1. Gün
İstanbul – Kathmandu

Turumuz kişiye özel aracın sizi adresinizden alması ile başlıyor. İstanbul havaalanı Dış Hatlar Gidiş Terminalinde buluşuyoruz. Türk Hava Yolları’na ait tarifeli sefer ile Katmandu'ya hareket ediyoruz. Yerel saat ile sabah saatlerinde Katmandu’ya varıyoruz. Varışımızın ardından özel aracımız ile şehir merkezine varıyor ve şehir turumuza başlıyoruz. UNESCO Dünya Mirası Listesi’nde yer alan Katmandu Vadisi’nde ilk durağımız Durbar Meydanı’dır. Birkaç yüzyıla yayılmış mimari harikaları görebileceğimiz Hanuman Dhoka Sarayı en göz alanlardan bir tanesidir. Ardından öğle yemeğimizi alıyoruz. Turların bitiminde dinlenmek üzere otelimize dönüyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

Uçuş No: TK 726 (Türk Hava Yolları) - Kalkış: İstanbul - Tarih: 14 Mart 2024 - Saat: 01:10 - Varış: Katmandu - Tarih: 14 Mart 2024 - Saat: 10:55
2. Gün
Kathmandu – Paro – Thimphu

Otelimizde alacağımız kahvaltının ardından otelimizden ayrılıyoruz ve Paro uçuşumuzu gerçekleştirmek üzere havalimanı transferimizi gerçekleştiriyoruz. Yerel havayolları ile Paro uçuşumuzu gerçekleştiriyor ve varışımızın takiben havalimanında bizi bekleyen özel aracımız ile Thimpu’ya doğru yola çıkıyoruz. Bhutan’ın başkenti olan Thimpu’ya varışımızın ardından otelimize yerleşiyoruz. Öğle ve Akşam yemeği otelimizde.

3. Gün
Thimphu

Otelimizde alacağımız kahvaltının ardından tüm gün Thimphu’nun güzelliklerini ve tarihi yerlerini tanımaya başlayacağız. Turumuzda ilk durağımız Tekstil Müzesi olacak ve burada halkın yerel kıyafet ve dokuma kültürünü yakından göreceğiz, ardından Ulusal Kütüphaneyi göreceğiz, ardından Zorig Chusum Enstitüsünü ziyaret edeceğiz ve Bhutan el sanatlarını yakından tanıma fırsatımız olacak. Ardından Bhutan Müzesini gezeceğiz ve ardından öğle yemeğimizi lokal bir restoranda alacağız. Yemeğimizin ardından turumuza Bhutan’nın babası olarak adlandırılan Kral Jigme Dorji için yapılan Thimphu Chorten’i gezeceğiz ve ardından Thimphu vadisini güzel gören bir nokta olan Kuensel Phodrang’a çıkacağız. Turumuzun sonunda ise Trashichhoedzong’a gideceğiz. Turumuzun bitiminde otelimize transfer olacağız. Akşam yemeğimizi geleneksel maske show ile alacağız. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

4. Gün
Thimphu – Punakha

Otelimizde alacağımız kahvaltının ardından Punakha’ya doğru yola çıkıyoruz. Yolumuzun üzerinde Dochula geçidine gidecek ve Himalayaların eşsiz manzarasını bu noktadan göreceğiz. Yaklaşık 3 saatlik bir yolculuğun ardından Punakha’ya varacak ve otelimize yerleşeceğiz ve hemen ardından iki nehrin buluştuğu noktaya inşa edilmiş olan Punakha Dzong göreceğiz. Bu ziyaretimizi bitirdikten sonra öğle yemeğimizi alıp Chimi Lhakhang’a rotamızı çeviriyoruz. İnanışa göre burayı ziyaret eden bebek sahibi olamayan kişiler kısa süre içinde bebek sahibi olmaktadırlar. Turumuzun bitiminde otelimize transfer oluyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

5. Gün
Punakha – Paro

Otelimizde alacağımız kahvaltının ardından otelimizden ayrılıyoruz ve Paro’ya doğru hareket ediyoruz. Yaklaşık 4 saatlik güzel manzaralar eşliğinde yapacağımız gezimizin ardından Paro’ya varıyoruz ve ilk durağımız Simtokha Dzong olacak, öncelerde tantrik öğretilerin verildiği bir okul iken, günümüzde Dzongkha dilini öğreten bir okul olarak hizmet vermektedir. Bu gezimizin ardından otelimize yerleşiyoruz . Öğle yemeğimizi aldıktan sonra ve turumuza devam ediyoruz. Turumuzun bu kısmında Ta Dzong’u ziyaret ediyoruz, burası ilk başlarda gözetleme kulesi olarak inşa edilmiş günümüzde Ulusal Müzeye ev sahipliği yapmaktadır. Öğle yemeğinin ardından yürüyüş ile Rinpung Dzong’a gezeceğiz. Bu göz kamaştırıcı yapının avlusunda 4 Budist arkadaşın hikayesinin anlatıldığı duvar resmi önünde rehberimizin hikayeyi anlatımını dinleyeceğiz. Turumuzun bitiminde otelimize transferimizi oluyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

6. Gün
Paro - Tıgre ( Nest Manastırı )

Otelimizde alacağımız kahvaltının ardından tüm Bhuta’nın simgesi olan Kaplan Yuvası “Tiger’s Nest” gezimizi yapacağız. Buranın adının Kaplan Yuvası olması, bölgenin kaplan popülasyonunun burada olmasından kaynaklanmıyor. Efsaneye göre Guru Rimboche 7. yy ‘da Bhutan’a Budizm’i getirirken bir kaplanın sırtında gelmiş. Manastırın bulunduğu yüksek kayalıklara gelmiş ve burada bir mağarada meditasyon yapmaya başlamıştır. 8 formda enkarne olduğuna inanılmaktadır. Öğle yemeğinin ardından Paro şehir turumuzu gerçekleştiriyoruz. Göreceğimiz yerler arasında Drukgyel Dzong, yerel Pazar ve Paro vadisini göreceğiz. Turumuzun bitiminde akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

7. Gün
Paro

Otelimizde alacağınız kahvaltının ardından otelimizindin ayrılıyoruz Chele-la geçidine doğru yola çıkıyoruz. Ormangüllerinin ve mavi ladin ağaçlarının süslediği güzel bir yolculuk ile Chele-la’ya ulaşıyoruz ve karşımıza çıkan muhteşem Chomolhari ve Jichu Drake dağlarının manzaralarını izleyeceğiz. Piknik şeklinde güzel bir öğle yemeği alacağız. Turumuzun bitiminde otelimize transfer olacağız. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

8. Gün
Paro – Kathmandu

Otelimizde alacağımız kahvaltının ardından otelimizden ayrılma işlemlerimizi tamamlıyoruz ve havalimanına transferimizi gerçekleştiriyoruz. Yerel havayolları ile yapacağımız yolculuğun ardından Katmandu’ya varacağız. Havalimanında bizi bekleyen yetkililerce karşılanacak ve Katmandu’yu keşfetmeye başlayacağız. İlk durağımız asırlık kültür ve geleneğini koruyan Bhaktapur Durbar Meydanı’dır. Ara sokaklarda yürüyerek kendimizi adeta 17. yüzyılda Nepal Malla döneminde hissedeceğiz. Bu büyülü ortamı ziyaret ettikten sonra küçük Tibet olarak bilinen Bouddhanath Stupa’sını ziyaret ediyoruz (Stupa içine girilemeyen Budist Tapınağı anlamına gelir.) Öğle yemeğimizi turumuz sırasında alacağız. Yemek sonrası Dünya’nın en geniş tapınaklarından Pashupatinath Tapınağı’nı ziyaret etmek için hareket ediyoruz. Hinduizm tanrısı Lord Şiva’nın tapınağı olarak kabul edilen ve Katmandu’nun en eski tapınağında ölü yakma seremonilerini izleme fırsatı bulacağız. Bu turumuz esnasında Stupa’ya dua etmeye gelen Budistlerin ruhani ortamına eşlik etme şansını yakalayacağız. Otelimize transfer. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

9. Gün
Kathmandu

Otelde alacağımız kahvaltının ardından Patan Şehri ve Maymun Tapınağı (Swayambhunath) turumuz için otelden hareket ediyoruz. Patan Katmandu Vadisi’nin en eski şehri ve Güzel Sanatlar Şehri olarak geçiyor. Her köşesinde 4 tane stupa tapınağı zamanının ünlü Kralı Ashoka tarafından yaptırılmıştır. Hindu ve Budist yapıları ile dolu bu güzel şehirde el yapımı işçilik ile yapılmış birçok eşya alınabilir. Gezimizin ardından Maymun Tapınağına doğru yola çıkıyoruz. Katmandu vadisindeki tüm kutsal türbeler arasında eski ve esrarengiz bir yer. Yüksek beyaz kubbesi ve ışıltılı altın kulesi kilometrelerce öteden ve vadinin her tarafından görülebilmektedir. Bir taş yazıt üzerinde bulunan tarihi kayıtlar, stupanın MS 5. yüzyıldan itibaren zaten önemli bir Budist hac yeri olduğuna dair kanıt sağlıyor. Swayambhunath stupa'sına, hacılar ve rahipler gittikten sonra geceleri tapınakta koşuşturan yüzlerce maymun yüzünden "Maymun Tapınağı" da denir. Keyifle turumuzu yaptıktan sonra otelimize dönüyoruz. Öğle yemeğini turlar esnasında alacağız. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

10. Gün
Kathmandu

Otelde alacağımız kahvaltının ardından Changunarayan tapınağına doğru yola çıkıyoruz. Changu Narayan, Changu veya Dolagiri olarak da bilinen yüksek bir tepenin üzerinde yer almaktadır. Lord Visnu'ya adanan ve Hindu halkı tarafından özel bir saygıyla tutulan tapınak, champak ağacı ormanı ve Changu olarak bilinen küçük bir köyle çevriliydi. Bu tapınağın Nepal tarihinin en eski tapınağı olduğu kabul ediliyor. Tapınak ziyaretinin ardından Changu Narayan'dan Telkot'a yumuşak yürüyüş yapıyoruz. Nagarkot'a vardıktan sonra Himalaya dağlarının keyfini çıkarıyoruz. Deniz seviyesinden 2.200 m yükseklikte. Kuzeydoğudaki Everest Dağı da dahil olmak üzere, özellikle gün doğumu ve gün batımında dikkat çekici olan Himalayalar manzaralarıyla tanınır. Nagarkot gezimizin ardından otele dönüyorüz. Öğle yemeğimizi kumanya olarak alacağız. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

Uçuş No: TK 727 (Türk Hava Yolları) - Kalkış: Katmandu - Tarih: 24 Mart 2024 - Saat: 12:25 - Varış: İstanbul - Tarih: 24 Mart 2024 - Saat: 18:25
11. Gün
Kathmandu – İstanbul

Kahvaltının ardında rehberin belirlediği saate kadar serbest zaman. Havaalanı transferimizi gerçekleştiriyoruz. Pasaport ve bagaj işlemlerimizin ardından Türk Havayolları’nın tarifeli seferi ile İstanbul’a hareket ediyoruz. Turumuz daha önceden vermiş olduğunuz adrese yapılacak olan alan – ev transferi ile turumuz son bulacak.

Hizmetler


Paket Fiyata Dahil Hizmetler:
 • Türk Havayolları ile Katmandu gidiş – Katmandu dönüş ekonomi sınıfı uçak bileti
 • Yerel Havayolları ile Katmandu – Paro – Katmandu gidiş, dönüş ekonomi sınıfı uçak bileti
 • Katmandu’da 4 gece, Thimphu’da 2 gece, Punakha’da 1 gece ve Paro’da 3 gece olmak üzere toplamda 10 gece belirtilen otellerde kahvaltı dahil konaklama
 • Tüm öğle ve akşam yemekleri
 • Özel araçlar ile programda belirtilen tüm turlar
 • Kişiye özel ev – alan –ev transferi
 • Bhutan Vize Ücreti
 • Gazella Turizm profesyonel Türkçe rehberlik hizmeti,Covid-19 Seyahat Sağlık Sigortası
 • Yurtdışı çıkış harcı
 • Covid 19 ve Seyahat Sağlık sigortası
Paket Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler:
 • Yemekler esnasında alınacak içecekler
 • Fazla bagaj ücretleri
 • Kişisel harcamalar
 • Nepal vize ücreti ( Kapıda Çok girişli Nepal vizesi alınmaktadır, yeşil pasaporta da gereklidir)
 • Bahşişler (İsteğe bağlı)

Fiyat Bilgileri


TARİHOTELİki Kişilik Odada KişibaşıÜç Kişilik Odada KişibaşıTek Kişilik OdaÇocuk (02,00 - 11,99 Yaş)
14 Mart 2024 | 24 Mart 2024 4* ve 5* Oteller 4.990 USD4.990 USD6.680 USD-

Genel Bilgiler


Katılım Şartları
Bu gezimiz, en fazla 20 kişi katılım şartı ile düzenlenmektedir.  Yeterli katılım sağlanamadığı takdirde, son iptal bildirim tarihi tur başlangıcının 20 gün öncesidir. Katılım yetersizliği nedeniyle iptal edilen tur, acenteniz aracılığı ile tarafınıza bildirilecektir.

Otellerimiz
Kathmandu : 5* Aloft Hotel Kathmandu vb.
https://www.marriott.com/en-us/hotels/ktmal-aloft-kathmandu-thamel/overview/

Thimphu: 4* Ariya Hotel vb.
www.ariyabhutan.com

Punakha: 4*RKPO Green Resort vb.

https://greenresortrkpo.com/

Paro: 4* Tashi Namgay Resort  vb.

http://www.tashinamgayresort.com/

Vize
Nepal

Umumi Pasaport                          Vize gerekli         

Yeşil Pasaport                               Vize gerekli

Hizmet Pasaportu                        Vize gerekli

 

Bhutan

Umumi Pasaport                          Vize gerekli         

Yeşil Pasaport                               Vize gerekli

Hizmet Pasaportu                        Vize gerekli

Seyahat bitiş tarihinden itibaren 6 ay geçerli ve 10 yıldan eski olmayan pasaportunuzun olması gerekmektedir. Nepal Vizesi Kapıdan Çok girişli olarak alınmalıdır.

Bhutan tüm pasaport tiplerine vize istemektedir. Bhutan vizesi acentemiz tarafından temin edilmektedir

Vize gereken destinasyonlarda, vize başvurusu için acentenizin tarafınıza ileteceği “Vize İçin Gerekli Evraklar” listesinde belirtilen belgeler ile vize başvurusunun yapılması gerekmektedir.

Yırtık, yıpranmış, ıslanmış ve/veya benzeri tahribata uğramış pasaportlar nedeniyle ziyaret edilecek ülke sınır kapısında gümrük polisi ile sorun yaşanmaması adına; anılan pasaportların yenilenmesi ve T.C. vatandaşlarına vize uygulayan bir ülke ise ilgili vizenin yeni pasaportta olması gerekmektedir. Aksi durumda sorumluluk yolcuya aittir. 

18 yaşından küçük misafirlerimiz tek başlarına ya da yanlarında anne ya da babadan sadece biri ile seyahat ederken ülke giriş-çıkışlarında görevli polis memurunca anne-babanın ortak muvafakatini gösterir belge sorulması ihtimali olduğundan; 18 yaş altı misafirlerimizin ve anne-babalarının bu konuda hassasiyet göstermelerini tavsiye ederiz.

 Sağlık
Eğer maceracı bir yemek yeme alışkanlığınız var ve sokaklarda açıkta satılan yiyeceklerden yiyorsanız; kesinlikle kapalı şişe suyu tüketmenizi, buz, süt ve süt ürünlerinden kaçınmanızı, iyi pişirildiğine emin olduğunuz et ve balık ürünleri tüketmenizi, meyve ve sebzelerin iyi yıkanmış olmasından emin olunması, meyvelerin kabuğunun soyulduktan sonra yenmesini tavsiye ederiz.

Sağlıklı Seyahat Politikamız

Tura katılan misafirlerimizden , sağlık bakanlıkları tarafından onaylanmış çift aşı ibrazını veya son 3 ay içerisinde Covid-19 hastalığını geçirmiş olma zorunluğunu arıyoruz. Turlarımızda görev yapan, rehberimiz, yerel rehberimiz, araç şoförleri ve muavinlerimiz de çift aşılıdır.

İlgili ülkelerin Sağlık Bakanlıklarının belirlediği ek PCR ve kabul edilen aşı markalarının en güncel hallerinin takip edilmesi gerekmektedir.

Uçuş Süreleri     
İstanbul                           Katmandu                          7 saat

Katmandu                       İstanbul                               8 sa 45 dk

Konaklama
Fuar, kongre, konser, etkinlik, spor turnuvası vb. gibi dönemlerde oteller belirtilen km’lerden fazla mesafede kullanılabilir.

3 Kişilik odalar, otellerin uygunluğuna göre verilebilmekte olup, bu tip odalarda 3. Kişiye sunulan yatak, standart yataklardan küçük olabilir. 3 kişilik odalar 1 büyük yatak ve 1 ilave yataktan oluşmaktadır. İlave yataklar, açma-kapama ve coach bed olarak adlandırılan yataklardan oluştukları için katılımcı 3. kişi ve/veya çocuk rezervasyonlarında odalarda yaşanabilecek sıkışıklık ve yatak tipini kabul ettiklerini beyan etmiş sayılırlar.

Tur programında dahil olan hizmetlerden otelde alınan kahvaltılar, bulunulan ülkenin kahvaltı kültürüne uygun olarak ve genelde kontinental kahvaltı olarak adlandırılan tereyağı, reçel, ekmek, çay veya kahveden oluşan sınırlı bir menü ile sunulmakta olup, gruplar için gruba tahsis edilmiş ayrı bir salonda servis edilebilir.

 Para Birimi 
Nepal para birim Nepal Rupisi (NPR)’dir.,

Bhutan’ın para birimi ise Bhutan Ngultrumu

Yanınızda US Dolar (USD) bulundurmanızda fayda vardır.

Saat Dilimi
Türkiye Bhutan arasında +3 saat fark bulunmaktadır. Türkiye’de saat 12.00 Bhutan’da saat 15.00. Nepal ile +2 saat 45dak. Fark bulunmaktadır. Türkiye’de saat 12.00 iken Nepal’de 14.45’dir.

Telefon Kullanımı
Cep telefonu hattınız uluslararası aramalara (roaming) açık ise kullanılmaktadır. Ancak ülkenin bazı kesimlerinde şebeke olmayabilir.

Kıyafet ve Gerekli Eşyalar
Yaz sezonunda gidilecekse kolayca giyilip çıkarılabilecek t-shirt, kısa ve uzun kollu gömlekler, pamuklu pantolonlar, şort, rahat yürüyüş ayakkabıları, akşamları için ince bir mont ve ince bir kazak almanızı öneririz.  Bunun dışında; şapka, güneş gözlüğü, güneş kremi, olası gürültüye karşı kulak tıkacı, fotoğraf makinesi, video kamera ve bunların şarj aletleri ve yedek hafıza kartları da getirebilirsiniz. Kış döneminde ise, rahat hareket edebileceğiniz ve sizi sıcak tutacak giysiler öneririz.

Yemek Kültürü
Mutfak kültürü Türk mutfağına göre farklı bir bölgeye gidildiği unutulmamalıdır. Ülkede baharatlı yemekler, pirinç, et yemekleri ağırlıktadır. Hindistan mutfağına benzemektedir.

 Elektrik
Hindistan'da 220 volt ve 50 Hz’dir. Elektrikli aletlerde üç uçlu, ince girişli prizler kullanılmaktadır. Adaptör gerekecektir.

 Alışveriş
Ağaç oymaları, bakır işlemeli eşyalar, biblolar, kumaşlar ve hatta mobilyalar çok uygun fiyata alınabilir. El yapımı hediyelik eşyalar ve mücevher satın alınabilir.

 ÖNEMLİ NOTLAR           

*** Bu tura 14 yaşından küçük çocukları maalesef kabul edemiyoruz.

Geçerli pasaportun olması ve/veya vize alınmış (vize gerekli destinasyon/pasaport için) olması, ülkeye giriş yapılabileceği anlamına gelmemektedir. Pasaport polisinin sizi ülkeye sokmama yetkisi vardır. Bu durumdan Gazella sorumlu değildir, sorumluluk yolcuya aittir. 

Gazella, hava yolu ile yolcu arasında aracı kurum olup, 28.09.1955 Lahey Protokolü’ne tabidir. Tarifeli ve özel uçuşlarda rötar riski olabilir veya mevcut gezi ve uçuş öncesinde saatler değişebilir. Gazella, bu değişiklikleri en kısa sürede bildirmekle yükümlüdür. Yolcularımız uçuş detaylarının değişebileceğini bilerek ve kabul ederek turu satın almışlardır. 0-2 yaş arası çocuklar alan vergisi ve alan hizmetleri bedeli ödemezler

Tur paketine dahil olan panoramik şehir turları, şehirlerin genel tanıtımı için düzenlenen ve araç içinden rehber anlatımıyla panoramik olarak yapılan müze, ören yeri girişlerini içermeyen en fazla 2-3 saatlik turlardır. Panoramik turlar, programda belirtilen diğer turlar da dahil olmak üzere, tura denk gelen gün ve saatte yerel otoriteler tarafından gezilmesine, girilmesine izin verilmeyen veya herhangi bir etkinlik nedeniyle kapalı yollar sebebiyle gerçekleşmediği takdirde, keza hava şartları nedeniyle turun yapılması imkânsız hale geldiği durumlarda bahse konu turların yapılamamasından Gazella sorumlu değildir. Bazı turlar kapalı yollar veya araç girişine izin verilmeyen noktalarda imkanlar dahilinde toplu taşıma veya yaya olarak yapılabilir.