Chiang Mai - Bangkok - Phuket
Kahvaltı Dahil

Kahvaltı Dahil

5 Yıldız Oteller

5 Yıldız Oteller

Tüm Turlar Dahil

Tüm Turlar Dahil

1 Kişilik Fiyat
2.590 USD

2 Yetişkin Fiyatı
5.180 USD
173.748 TL

Tur Programı


1. Gün
İstanbul – Bangkok

Turumuz kişiye özel aracın sizi adresinizden alması ile başlıyor. İstanbul Havalimanı Dış Hatlar terminalinde buluşma noktamızda buluşup check-in işlemlerinin tamamlanması ve pasaport kontrollerinin ardından Türk Hava Yolları tarifeli seferi ile Bangok’a hareket ediyoruz. Geceyi uçakta geçiriyoruz…

Uçuş No: TK58 (Türk Hava Yolları) - Kalkış: İstanbul - Tarih: 27 Ocak 2025 - Saat: 15:20 - Varış: Bangkok - Tarih: 28 Ocak 2025 - Saat: 04:45
2. Gün
Bangkok

Bangkok’a varışımızla beraber, Bangkok’u keşfetmek üzere havalimanından ayrılıyoruz. Şehir turumuz sırasında Uyuyan Buda, Oturan Buda, Altın Buda , Kraliye Caddesi, eski ve yeni Parlamento binaları göreceğimiz yerler arasında olacaktır. Güne kanallar turu ile devam ediyoruz. Bu turla beraber Bangkok’u farklı açıda görmüş olacağız. Turumuz esnasında Bangkok’un tarihi kanallarında özel teknemiz ile dünyanın hiçbir yerinde göremeyeceğiniz ilginç manzaraları görme fırsatı. Tay’lıların kanallar üzerindeki yaşamını yakından tanıyacak, Tayland’ın zengin ile fakir kesiminin kaynaşmasına şahit olacaksınız. Tapınaklardan birinin önünde kutsal kedi balıklarını besleyeceğiz. Turumuzun ardından otelimize transfer. Konaklama otelimizde.

3. Gün
Bangkok

Kahvaltının ardından ilk ziyaretimiz yüzen çarşı olacak. Yaklaşık 1,5 saat yolculuğun ardından Asya’ya özgü uzun kuyruklu motorlarla yüzen çarşıya varmış olacağız. Su kanalları arasında kurulmuş olan köyleri görerek yüzen çarşıya ulaşıyoruz. Yerel halkın küçük kanolarla tezgahlar kurduğu bu rengarenk çarşıda el emeği eserler, çeşitli hediyelik eşyalar ve yerel meyve-sebzeler satılmaktadır. Tur bitimi şehir merkezine geliyor ve şehri dilediğimiz gibi keşfediyoruz. Sonrasında otele geçip kısa bir dinlemenin ardından Maskeli Dans Gösterisini izlemek üzere şov salonuna gideceğiz. Dünyaya düzen ve adalet getiren kahraman Vishnu'nun vücut bulmuş hali olan Rama'nın ihtişamını tasvir eden, zarif dans hareketleri, enstrümantal ve vokal yorumlar ile ışıltılı kostümler içeren performansları ile müzikal, vokal, edebi, dans, ritüel ve el sanatları unsurlarını bir arada sunan çok çarpıcı bir gösteri sanatıdır. Bu ünlü gösterinin ardından dinlenmek üzere otelimize geçeceğiz. Konaklama otelimizde.

4. Gün
Bangkok – Chıang Maı

Kahvaltının ardından odalarımızı boşaltıyor ve rehberimizin bildireceği saatte havalimanına hareket ediyoruz. Yerel Havayolları ile Chiang Mai’ye uçuyoruz. Varışımıza takiben alandan ayrılıyor ve Chiang Mai şehir turumuza başlıyoruz. Şehrin 15 km kadar dışında yer alan Kuzey Tayland’ın en ünlü tapınağı Wat Phrathat Doi Suthep’i ziyaret ediyoruz. Bu ziyaretimizin ardından Tayland Kraliyet ailesinin kışlık sarayı olan Phuping Sarayı’nı göreceğiz. Son derece bakımlı gül bahçeleri ile çevrili bu sarayı gezerken büyük keyif alacaksınız. Gezinin bitiminde ise dinlenmek üzere otelimize transfer olacağız. Konaklama otelimizde.

5. Gün
Chıang Maı

Sabah kahvaltının ardından Fil Yetimhanesi’ni ziyaret edip, ormanda yaralı veya bebekken bulunmuş fillerin beslenme ve banyo yapışlarını izleyeceğiz. Fil bakıcılarının eşliğinde dilerseniz filleri besleyebilir veya yıkanmasına yardımcı olabilirsiniz. Buradaki eşsiz deneyimimizin ardından boyunlarına taktıkları halkalarla dünya çapında üne kavuşmuş Karen etnik kabilesini ziyaret edecek, rehberimizin anlatımıyla bu geleneğin hikayesini yerinde öğreneceğiz. Güne Chiang Mai’nin ünlü sokak pazarını ziyaret ederek devam edeceğiz. Tayland ipeği, gümüşü, antikaları, sanatı, kıyafetleri, ayakkabıları, sokak lezzetleri dahil olmak üzere akla gelebilecek her şeyin satıldığı bu pazarda keyifli anlar yaşayacağız. Rehberimizin belirleyeceği saatte buluşup otelimize dönüyoruz. Konaklama otelimizde.

6. Gün
Chıang Maı – Phuket

Kahvaltının ardından otelden yeni bir şehri keşfetmek üzere ayrılıyor ve havalimanına doğru yola çıkıyoruz. Yerel havayolu ile Phuket uçuşumuzu gerçekleştiriyoruz. Phuket’e varışımızın ardından alanda bizleri bekleyen aracımız ile panoramik şehir turumuzu gerçekleştiriyoruz. Tur bitimi dinlenmek üzere otelimize transfer oluyoruz. Check-in işlemlerinin ardından odalarımıza yerleşme ve serbest zaman. Konaklama otelimizde.

7. Gün
Phuket

Kahvaltının ardından serbest gün ve tüm gün denizin keyfini çıkarabilirsiniz. Konaklama otelimizde olacaktır.

8. Gün
Phuket

Kahvaltının ardından serbest gün ve tüm gün denizin keyfini çıkarabilirsiniz. Konaklama otelimizde olacaktır.

9. Gün
Phuket – Istanbul

Kahvaltının ardından şehri keşfetmek için bolca zamanımız olacak. Sonrasında rehberimizin belirlediği saatte lobide buluşuyor ve İstanbul’a uçmak üzere havalimanına transfer olacağız. Türk Hava Yolları tarifeli seferi ile İstanbul’a hareket ediyoruz. Yeni güne uçakta giriyoruz.

Uçuş No: TK173 (Türk Hava Yolları) - Kalkış: Phuket - Tarih: 04 Şubat 2025 - Saat: 22:45 - Varış: İstanbul - Tarih: 05 Şubat 2025 - Saat: 05:40
10. Gün
Istanbul

İstanbul’a varışımızın ardından turumuz evinize özel transferiniz ile son buluyor. Bir sonraki keşfinizde görüşmek üzere.

Hizmetler


Paket Fiyata Dahil Hizmetler:
 • Türk Hava Yolları ile İstanbul – Bangkok / Phuket – İstanbul arası ekonomi sınıf uçak bileti
 • Yerel havayolları ile Bangkok –Chang Mai / Chang Mai – Phuket arası ekonomi sınıf uçak bileti
 • Havalimanı vergileri
 • Kişiye özel ev-alan – ev transferleri
 • Bangkok’da 2 gece, Chiang Mai’de 2 gece ve Phuket (Patong) 3 gece olmak üzere toplamda 7 gece 5* otellerde kahvaltı dahil konaklama
 • Programda belirtilen tüm turlar
 • Havalimanı-otel-havalimanı transferleri olmak üzere turlar esnasında gerekli tüm transferler
 • Profesyonel Türkçe rehberlik hizmetleri
 • Covid 19 Seyahat Sağlık Sigortası
 • Yurtdışı çıkış harcı
Paket Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler:
 • Öğle ve akşam yemekleri
 • Her türlü kişisel harcamalar ve otel ekstraları
 • Program dışı turlar, geziler, müzeler vb.
 • Şoför tipleri 5-10 Usd / kişibaşı

Fiyat Bilgileri


TARİHOTELİki Kişilik Odada KişibaşıÜç Kişilik Odada KişibaşıTek Kişilik OdaÇocuk (02,00 - 11,99 Yaş)
27 Ocak 2025 | 05 Şubat 2025 5* Oteller 2.590 USD2.590 USD3.580 USD-
14 Şubat 2025 | 23 Şubat 2025 5* Oteller 2.590 USD2.590 USD3.580 USD-

Genel Bilgiler


KATILIM ŞARTLARI

Bu gezimiz 20 kişi talep şartı ile düzenlenmektedir. Yeterli katılım oranı sağlanamadığı takdirde, son iptal bildirimi tarihi tur başlangıcının 20 gün öncesidir. Katılımın gecikmesi nedeniyle iptal edilen tur, acenteniz ile birlikte tarafınıza bildirilecektir.

Vize

Umumi Pasaport Vize gerekli değil

Yeşil Pasaport Vize gerekli değil

Hizmet Pasaportu Vize gerekli değil

Seyahat bitiş süresinin 6 aydan itibaren geçerli olması ve 10 harfli eski olmayan pasaportunuzun olması gerekmektedir.

Vize yapılması gereken destinasyonlarda, vize başvurusu için acentenizin adınıza iletilmesi “Vize İçin Gerekli Evraklar” lstesinde belirtilen belgeler ile vize başvurusunun yapılması gerekmektedir.

Yırtık, yıpranmış, ıslanmış ve/veya benzeri tahribata alınması pasaportlar nedeniyle ziyaret edilecek ülke sınır kapısında gümrük polisi ile sorun yaşanmaması adına; Anılan pasaportların yenilenmesi ve TC belgesine vize uygulayan bir ülke ise ilgili vizenin yeni pasaportta olması gerekmektedir. Aksi durumda sorumluluk yolcuya aittir. 

18. yıl küçük çocuklarda tek başlangıçlar ya da yanlarında anne ya da babadan sadece biri ile seyahat ederken giriş-çıkışlarında görevli polis memurunca anne-babanın ortak muvafakatini gösteriliyor, sorulması ihtimalinin varlığına dair belge; 18 yaş altı çocuklarda ve anne babalarının bu bitki kapasitelerini göstermelerini tavsiye ederiz.

SAĞLIK

Tayland'da herhangi bir aşı bulunmamaktadır. Yenilecek yemeklerde sağlığınızı olumsuz yönde olumlu bir sorun devam etmiyoruz sanmıyoruz. Musluk suyunu içmenizi tavsiye ederiz.

UÇUŞ SÜRELERİ

İstanbul Bangkok 09 - 40 dk

Phuket İstanbul 10 - 30 dk

KONAKLAMA

Fuar, kongre, konser, etkinlik, spor turnuvası vb. gibi dönemlerde km'lerden fazla mesafe mevcuttur.

3 kişilik odaların yapısına göre verilebilmesine uygun olması, ancak tipte 3. Kişiye sunulan yatak, standart yataklardan küçük olabilir. 3 kişilik oda 1 büyük yatak ve 1 ilave yataktan oluşmaktadır. Ek yataklar, açma-kapama ve araba yatağı olarak sunulan yataklardan harcamalar için 3. kişi rezervasyonlarında lokal yaşanabilecek sıkışıklık ve yatak tipini kabul edilmiş beyanda bulunulduğu sayılmıştır. 

Tur programı dahil hizmetlerden alınan kahvaltılar, sunulan harcamalar kahvaltı ücretine uygun olarak ve genellikle kontinental kahvaltı olarak kayıtlı, format, ekmek, çay veya kahveden oluşan sınırlı bir menü ile sunulmakta olup, gruplar için grup bölümlerine ayrılmış ayrı bir salonda servis yapılabilir.

PARA BİRİMİ

Tayland para birimi Baht (THB) dır.

Yanınızda ABD Doları (USD) bulundurmanızda fayda vardır.

SAAT DİLİMİ
Gideceğimiz Lokasyon olan Tayland ile Türkiye arasında 4 Saatlik saat farkı bulunmaktadır. Türkiye'de saat 12.00 iken Bangkok'ta 16:00 dır

TELEFON KULLANIMI
Cep telefonu hattınız uluslararası aramalara (roaming) açık olarak kullanılmaktadır. Bazı sistemlerde iletişim sıkıntısı olabilir

KIYAFET VE GEREKLİ EŞYALAR
Kolayca giyilip çıkarılabilecek tişörtler, kısa ve uzun kollu gömlekler, pamuklu pantolonlar, şortlar, rahat yürüyüş etkinlikleri, akşamları için ince bir ay boyunca kullanılması önerilir. Bunun dışında; Şapka, güneş gözlüğü, güneş kremi, olası gürültüye karşı kulak tıkacı, fotoğraf makinesi, video kamera ve bunların şarj aletlerini ve yedek hafıza kartlarını da getirebilirsiniz.

YEMEK KÜLTÜRÜ
Güney Doğu Asya'da tavuk, deniz mahsulleri oldukça yaygındır. Yemeklerde yöreye özgü baharatlar kullanılır.

ELEKTRİK
E
lektrik 230 volt olsa da kalınacak şekilde 220 volt elektrik kullanılmaktadır. Prizler A tipi ikili ve B tipi üçlü prizlerdir. Prizlerin örnekleri şu adreslerden görülebilir: http://www.iec.ch/worldplugs/typeA.htm ve http://www.iec.ch/worldplugs/typeB.htm. Adaptör vermeyeceksiniz.

ALIŞVERİŞ
Hediyelik ürünler dışında gidilen türdeki belirli ürünleri ve doğal yiyecek ve içecek türlerini bulmanız mümkündür.

ÖNEMLİ NOTLAR
*** Bu tura 14 yaşından küçük çocukları maalesef kabul edemiyoruz.

Geçerli pasaportun olması ve/veya vize alınmış (vize gerekli destinasyon/pasaport için) olması, ülkeye giriş yapılabileceği anlamına gelmemektedir. Pasaport polisinin sizi ülkeye sokmama yetkisi vardır. Bu durumdan Bin Rota sorumlu değildir, sorumluluk yolcuya aittir. 

Gazella Turizm, hava yolu ile yolcu arasında aracı kurum olup, 28.09.1955 Lahey Protokolü’ne tabidir. Tarifeli ve özel uçuşlarda rötar riski olabilir veya mevcut gezi ve uçuş öncesinde saatler değişebilir. Gazella Turizm, bu değişiklikleri en kısa sürede bildirmekle yükümlüdür. Yolcularımız uçuş detaylarının değişebileceğini bilerek ve kabul ederek turu satın almışlardır. 0-2 yaş arası çocuklar alan vergisi ve alan hizmetleri bedeli ödemezler

Tur paketine dahil olan panoramik şehir turları, şehirlerin genel tanıtımı için düzenlenen ve araç içinden rehber anlatımıyla panoramik olarak yapılan müze, ören yeri girişlerini içermeyen en fazla 2-3 saatlik turlardır. Panoramik turlar, programda belirtilen diğer turlar da dahil olmak üzere, tura denk gelen gün ve saatte yerel otoriteler tarafından gezilmesine, girilmesine izin verilmeyen veya herhangi bir etkinlik nedeniyle kapalı yollar sebebiyle gerçekleşmediği takdirde, keza hava şartları nedeniyle turun yapılması imkânsız hale geldiği durumlarda bahse konu turların yapılamamasından Gazella Turizm sorumlu değildir. Bazı turlar kapalı yollar veya araç girişine izin verilmeyen noktalarda imkanlar dahilinde toplu taşıma veya yaya olarak yapılabilir.