MENU
Kelime veya Ülke Arayın
Kalkış Tarihine Göre Turlar
 • EYLÜL '20
 • EKİM '20
 • KASIM '20
 • ARALIK '20
 • OCAK '21
 • ŞUBAT '21
 • MART '21
 • NİSAN '21
 • MAYIS '21
 • HAZİRAN '21
 • TEMMUZ '21
 • AĞUSTOS '21
tur bölgesi
 • Orta ve Latin Amerika
 • Kuzey Avrupa ve Rusya
 • Avrupa
 • Güneydoğu Asya
 • Hindistan Alt Kıtası
 • Kuzey Afrika ve Orta Doğu
 • Orta ve Güney Afrika
 • Uzakdoğu
 • Kafkaslar ve Orta Asya
tur dönemi
 • Sömestre turları 2021
 • Kış Turları 2021
 • İlkbahar Turları 2021
 • Şeker Bayramı Turları 2021
 • Yaz Turları 2021
 • Kurban Bayramı Turları 2021
 • Sonbahar Turları 2021
 • Yılbaşı Turları 2022
tur tipi
 • Gezgin Yaka
 • İleri Seviye Gezgin
Kapat
Azerbaycan

Azerbaycan & Gürcistan & Ermenistan Turu

Azerbaycan & Gürcistan & Ermenistan Turu

Azerbaycan & Gürcistan & Ermenistan Turu

tarih

12 - 19 Mayıs 2021 -

alternatif tarihleri inceleyin

şehirler
Bakü, Erivan, Tiflis
ulaşım
Türk Havayolları Tarifeli Seferi ile
Peşin ücret
1.690 DOLAR
tek kişilik oda farkı
395 DOLAR
tur konsepti
Tüm Turlar Dahil
yemek durumu
Tüm Yemekler Dahil

Sizi Arayalım

0(212) 233 15 98

0(530) 469 74 03

yaşanacak anlar tur programı hizmetler

Bakü’de İçeri Şehir adı verilen ve UNESCO Dünya Koruması Listesi'nde bulunan, eski şehiri keşfedeceğiz.

 

600.000’den fazla duvar kabartmasının bulunduğu UNESCO Dünya Mirası Listesi'ndeki Gobustan'ı göreceğiz.

 

Azerbaycan'ın İslamiyet öncesi geçmişinde önemli bir yer tutan ve hala kültürel birer çekim merkezi olan Ateşgah (Ateş Tapınağı)'nı ziyaret ediyoruz.

 

Tiflis’te 4. yüzyıldan kalma Narikala Kalesi'ne uğrayacağız.

 

Efsanelere göre Hz. İsa’nın gömleğinin gömülü olduğuna inanılan Svetitskhoveli Katedrali’ni göreceğiz.

 

Dünyanın en büyük dağ göllerinden biri olan Sevan Gölü'nde manzaranın tadını çıkaracağız.

 

Ortalama 17.000 antik el yazısına ve 300.000 civarında arşiv dokümanını bünyesinde barındıran Mastots Matenadaran Enstitüsü'nü ziyaret edeceğiz.

 

Cascade Anıtı’na çıkarak Erivan’ın panoramik manzarasına şahit olacağız.

 

Unesco Dünya Mirası Listesi’nde bulunan Haghpat Manastırı'na uğrayacağız.

 • 1. Gün

  12/05/2021
  İstanbul - Bakü

  Turumuz kişiye özel aracın sizi adresinizden alması ile başlıyor. Yeni havaalanı Dış Hatlar Gidiş Terminali'nde buluşuyoruz. Türk Hava Yolları’na ait tarifeli sefer ile Bakü'ye hareket ediyoruz. Yerel saat ile 12.10’de Haydar Aliyev Havalimanı'na varış. Gümrük ve pasaport işlemlerini tamamladıktan sonra havaalanında bizleri bekleyen otobüsümüze transfer oluyor ve öğle yemeği için yerel bir restorana gidiyoruz. Yemeğimizin ardından Bakü şehir turumuza; İçeri Şehir adı verilen ve UNESCO Dünya Koruması Listesi'nde bulunan, duvarlarla çevrili eski şehir merkezini gezerek başlıyoruz. Bakü, Abşeron Yarımadası’nın güneybatısında yer alır. Buradaki ilk insan yerleşimleri M.Ö. 2000’lere dayanmaktadır.  Shemakha Kapısı, Kız Kulesi, Şirvan Şah Sarayı turumuz sırasında göreceğimiz önemli eserlerden bazıları. Akşam saatlerinde otelimize yerleşiyoruz. Yerel bir restoranda akşam yemeği ve otelde geceleme.

 • 2. Gün

  13/05/2021
  Bakü

  Sabah kahvaltısının ardından Abşeron Yarımadası’nı yakından tanıyacağımız turumuza başlıyoruz. İlk olarak 600.000’den fazla duvar kabartmasının bulunduğu, Azerbaycan’ın arkeolojik eserler bakımından en zengin bölgesi olan ve UNESCO Dünya Mirası Listesi'ndeki Gobustan'a doğru yola çıkıyoruz. Burada geçmişi 40.000 yıl önceye dayanan kaya sanatının örneklerini görme ve fotoğraflama şansını bulacağız. Yerel bir restoranda alacağımız öğle yemeğinin ardından  Azerbaycan'ın İslamiyet öncesi geçmişinde önemli bir yer tutan ve hala kültürel birer çekim merkezi olan Ateşgah (Ateş Tapınağı)'nı ziyaret ediyoruz. Halı müzesi, Bayrak Meydanı, Türk şehitliği, Haydar Aliyev mezar ziyareti ve kültür merkezi gezisi Bakü Bulvar Parkı'nda serbest zaman  Buradaki gezimizi tamamladıktan sonra yerel bir restoranda akşam yemeğini alıyoruz. Yemek bitimi otelimize transfer oluyoruz. Konaklama otelimizde.

 • 3. Gün

  14/05/2021
  Bakü - Tiflis

  Kahvaltının ardından havaalanına transfer oluyor ve Tiflis uçumuzu gerçekleştiriyoruz. Varışta bizi bekleyen özel aracımız ile şehir merkezine hareket ediyor ve şehir turumuza başlıyoruz. Tiflis turumuzda Eski Tiflis'de bulunan kükürt banyolarını ziyaret edeceğiz, turumuz sırasında birbirine çok yakın mesafelerde Gürcü Ortodoks, Ermeni Gregoryen kiliseleri, Osmanlı döneminin hatırası camiler ve sinagogları bir arada görecek ve Tiflis'in dini ve kültürel zenginliğine tanıklık edeceğiz. Öğle yemeğimizi yerel resotranda alıyor ve ardından 4. yüzyıldan kalma Narikala Kalesi'ne uğrayıp şehir turumuzu meşhur Rustaveli bulvarında Tiflis'in kozmopolitan atmosferini içimize çekerek tamamlayacağız. Akşam yemeğini yerel danslar eşliğinde Gürcü mutfağından örnekler tadacağımız bir restoranda alacağız. Geceleme otelde.

 • 4. Gün

  15/05/2021
  Tiflis

  Sabah kahvaltı sonrası 3000 yıllık tarihi ile Gürcistan’ın erken Hıristiyanlık tarihinin başlangıcı sayılan Mtsheta’ya doğru yola çıkıyoruz. İlk durağımız UNESCO Dünya Mirası Listesi’ndeki Jvari Manastırı. Sonrasında ise efsanelere göre Hz. İsa’nın gömleğinin gömülü olduğuna inanılan ve yine UNESCO Dünya Mirası Listesi’nde olan Svetitskhoveli Katedrali’ni ziyaret ediyoruz. Turumz esnasında öğle yemeğimizi yerel bir restoranda alacağız. Sonrasında rotamızı Gori’ye, Stalin’in doğduğu şehre çeviriyor ve Stalin Müzesi’ni ziyaret ediyoruz. Müze ziyareti sonrasında mağara şehir olarak bilinen, tarihi Bronz Çağ’a dayanan ve Orta Çağ’a kadar mimarisine yeniliklerin katıldığı antik Uplistsikhe Mağara Kasabası’nı ziyaret ediyoruz. Tiflis’e dönüyor ve yerel bir restoranda akşam yemeğimizi alıyoruz. Konaklama otelimizde.

 • 5. Gün

  16/05/2021
  Tiflis - Erivan

  Sabah kahvaltı sonrası Gürcistan ve Ermenistan sınırı olan Sadakhlo’ya doğru yola çıkıyoruz. Sınır işlemleri sonrasında Ermenistan’a giriş yapıyoruz. Dünyanın en büyük dağ göllerinden biri olan Sevan gölünde yerel bir restoranda alacağımız öğle yemeği sonrası Erivan merkeze varış  otele geçiyoruz. Akşam yemeği için restoranımıza geçiyoruz. ve konaklama otelimizde.

 • 6. Gün

  17/05/2021
  Erivan

  Sabah kahvaltı sonrası Ermenistan’ın başkenti, kültür ve politik merkezi olan Erivan’da şehir turumuza başlıyoruz. Ermenistan’ın kadın sembolü olan Mayr-Hayastan heykeli, Madots ve Bagramian bulvarları, Konser Binası, Gök Cami, Başkanlık Sarayı, Parlemento Binası, Opera Binası, Cumhuriyet Meydanı ve de UNESCO Dünya Belleği Programı Listesi’nde yer alan, ortalama 17.000 antik el yazısına ve 300.000 civarında arşiv dokümanını bünyesinde barındıran Mastots Matenadaran Enstitüsü Erivan şehir turumuzun en önemli duraklarından olacaklar. Sonrasında öğle yemeğimizi alıyor ve Cascade Anıtı’na çıkarak Erivan’ın panoramik manzarasına şahit oluyoruz. Kendisini gösterirse Ararat (Ağrı) dağını bir de bu yakadan panoramik görme şansına sahip oluyoruz. Yerel bir restoranda akşam yemeği alıyor ve otele geçiyoruz. Konaklama otelimizde.

 • 7. Gün

  18/05/2021
  Erivan - Dilijan - Haghpat - Tiflis

  Sabah kahvaltı sonrası Tiflis’e doğru hareket edeceğiz. Dilijan’a varışımızın ardından öğle yemeğimizi alıyoruz. Yemeğin ardından yolculuğumuza devam ederek, Haghpat’a varıyoruz. Unesco Dünya Mirası Listesi’nde bulunan Haghpat Manastırı'nı ziyaret ediyoruz. Sonrasında Gürcistan sınırına doğru yola çıkıyor ve sınır işlemlerimizi yapıyoruz. Tiflis‘e varış otele yerleşme. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

 • 8. Gün

  19/05/2021
  Tiflis - İstanbul

  Kahvaltının ardından check out işlemlerimizi yapıyor ve öğle yemeğimiz almak üzere otelden ayrılıyoruz. Öğle yemeğimizi yerel restoranda aldıktan sonra havalimanına transfer olacağız. Türk Havayollarının tarifeli seferi ile İstanbul’a uçuş. Varışımızda turumuz sizi evinize bırakacak transfer aracımız ile son bulacak.

Ücret Dâhil Olan Hizmetler

- Türk Havayollarının tarifeli seferi ile İstanbul – Bakü  / Tiflis - İstanbul uçuşları ve havalimanı vergileri

- Yerel havayolları ile Bakü – Tiflis uçuşları ve vergileri

- Size özel eviniz-alan-eviniz transferleri

- Programda belirtilen tüm transferler

- 4* otellerde kahvaltı dâhil konaklamalar

- Programda belirtilen yemekler

- Programda belirtilen tüm geziler

- Rehberlik Hizmetleri

- Seyahat Sigortası

- Yurtdışı çıkış harcı

 

 

Ücrete Dâhil Olmayan Hizmetler

- Ermenistan Vize ücreti (Ermenistan kapı vizesi SADECE bordo pasaportlulariçin kişi başı 10 USD, Yeşil Pasaportlular tur hareket tarihinden en az 30 gün önce başvuru yapılması gerekiyor)

- Programda belirtilmeyen yemekler,

- Programda belirtilen yemekler sırasında alınacak içecekler,

- Fazla Bagaj ücreti,

- Kişisel harcamalar,

Azerbaycan & Gürcistan & Ermenistan Turu Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

Uçuş Detayları

 

TK 332 12MAY  ISTGYD  0810 1200
TK 383 19MAY TBSIST    1725 1900   

           

TK 332 18JUL  ISTGYD  0810 1200
TK 383 25JUL TBSIST    1725 1900                           

                   

 

Sağlık

 

Düzenli ilaç kullananların, ihtiyaçtan daha fazla ilacı yanlarında getirmeleri önerilmektedir. Çünkü ülkede her türlü ilaç bulunamıyor. Bunun yanı sıra ciddi bir sağlık sorununuz varsa (kalp, tansiyon, şeker vs.) doktorunuz tarafından imzalı bir belgeyi yanınızda bulundurmanız yararlı olacaktır. Ayrıca çeşme suyu içmemeniz, ilk defa sizin açacağınız kapalı şişe su içmenizi öneririz.

 

Vize Bilgileri

Ermenistan bordo pasaportlara vize uygulamaktadır.  Bordo pasaporta sahip misafirler, Ermenistan vizesini havalimanından alabilirler. Ermenistan yeşil pasaportlulara  da vize uygulamaktadır ve vize alımı için en az 30 gün önce acenteniz aracılığı ile geçiş belgesi almanız gerekmektedir. Azerbaycan ve Gürcistan pasaportlara vize uygulamamaktadır.

 

Uçuş Süreleri

İstanbul – Bakü: 2 saat 50 dakika

Tiflis – İstanbul: 2 saat 20 dakika

 

Para Birimi

 

 Azerbaycan Para birimi Azerbaycan Manat’ıdır. Gürcistan para birimi Lari’dir. Ermenistan para birimi ise dram’dır. Dolar ve Euro kolayca değiştirilebiliyor. Kredi kartı kullanımı da oldukça yaygın olmakla beraber kredi kart dolandırıcılığına karşı dikkatli olunmalıdır.

 

Saat Dilimi

 

Türkiye’den 1 saat  ileridedir.

 

Telefon Kullanımı

 

Tüm cep telefonu operatörleri eğer telefonunuz uluslararası dolaşıma açıksa kullanılabilmektedir. Ancak ülkenin bazı kesimlerinde şebeke olmayabilir.

 

Kıyafet ve Gerekli  Eşyalar

 

Yanınıza kolayca giyip çıkarabileceğiniz tişörtler, kısa ve uzun kollu gömlekler, şort ve pamuklu pantolonlar, rahat yürüyüş ayakkabıları ve akşamları için ince bir mont almanızı öneririz. Bunun dışında şapka, güneş gözlüğü, güneş kremi, olası gürültüye karşı kulak tıkacı, fotoğraf makinesi, video kamera ve bunların şarj aletleri ve yedek hafıza kartları da getirebilirsiniz.

 

Yemek Kültürü

 

Azerbaycan, Gürcistan ve Ermenistan Mutfağı bizim damak zevkimize yakındır. Yemeklerimizi otelimizde ve en iyi restoranlarda alacağımız için hiçbir sorunla karşılaşmayacaksınız ayrıca gideceğimiz her yerde kapalı şişe suyu temin etme imkânımız olacaktır. Asla açıkta satılan yiyecekleri ve musluktan akan suyu tüketmemeliyiz. Konaklayacağımız oteller sağlık bilgisi bakımından üst düzey tesisler olduğundan bu riskler minimumdur.

 

 

Elektrik

 

Genelde 200-220 V kullanılıyor. Hindistan’da İngiliz tipi üç pimli prizler kullanılmaktadır. Birçok priz tipine bizim kullandığımız iki pimli fişler uymaktadır. Prizlerin uymadığı yerlerde sorun yaşamamak için elektronik mağazalarında satılan üniversal fiş adaptörlerinden alınabilir.

 

Alışveriş

 

Bakü, Tiflis ve Erivan’da alışveriş yapılabilecek bir çok avm bulunmaktadır. Ayrıca Havyar ve birçok meyve, sebze, şarküteri ürünerini satın alabileceğiniz Yeşil Pazar bulunmaktadır.

 

-Önemli Not

 

Bu tura 14 yaşından küçük çocukları maalesef kabul edemiyoruz.

*Pasaport sürelerinin, tur bitiş tarihinden itibaren en az 6 ay geçerliliğinin bulunması ve en az iki boş sayfanın olması gerekmektedir.*

Azerbaycan & Gürcistan & Ermenistan Turu, Azerbaycan Hakkında Videolar

otel listesi Bu turdaki otellerin listesini aşağıda görebilirsiniz.

Bakü: 5* Sapphire Hotel vb.

http://www.sapphire.az/?a=hotel_baku

 

Tiflis: 4* Iota Hotel  vb.

http://iotahotels.com/En#

 

Erivan: 4* Republica Hotel Yerevan vb.

https://republicahotelyerevan.business.site/

Azerbaycan & Gürcistan & Ermenistan Turu Otel Listesi
alternatif tarih seçiniz Bu tur için aşağıdaki alternatif tarihleri seçebilirsiniz.
Azerbaycan & Gürcistan & Ermenistan Turu Alternatif Tur Tarihleri
Sizi Arayalım Sizi Arayalım
Canlı DestekCanlı Destek
Gazella Turizm iletişim +90 212 233 15 98
+90 530 469 74 03

e-bülten kayıt

E-bültenimize kayıt olarak bizden en son tur bilgilerini, kampanyaları ve diğer aktiviteleri haber alabilirsiniz.