Prag - Viyana - Varşova - Krakov
Bir çok imparatorluğa başkentlik yapmış Viyana, Dünyanın en güzel kentlerinden Prag ve tarihi olaylara tanıklık etmiş Krakov ile Varşova ..
Yakında

Tur Programı


Hizmetler


Paket Fiyata Dahil Hizmetler:
  • Schengen Vize Ücreti ( yeşil pasaporta gerekmemektedir )
  • Programda belirtilmeyen öğle ve akşam yemekleri
  • Yemekler esnasında alınacak içecekler
  • Fazla bagaj ücretleri
  • Kişisel harcamalar
Paket Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler:

Fiyat Bilgileri


Genel Bilgiler


Sağlıklı Seyahat Politikamız
Tura katılan misafirlerimizden , sağlık bakanlıkları tarafından onaylanmış çift aşı ibrazını veya son 3 ay içerisinde Covid-19 hastalığını geçirmiş olma zorunluğunu arıyoruz. Turlarımızda görev yapan, rehberimiz, yerel rehberimiz, araç şoförleri ve muavinlerimiz de çift aşılıdır.

İlgili ülkelerin Sağlık Bakanlıklarının belirlediği ek PCR ve kabul edilen aşı markalarının en güncel hallerinin takip edilmesi gerekmektedir.

Otellerimiz
Viyana:  Arcotel Kaiserwasser 4* vb.

https://www.arcotelhotels.com/de/kaiserwasser_hotel_wien/

Prag:  Hotel Royal Prague 4* vb.

http://www.hotelroyalprague.com/

Krakov:  4* Golden Tulip Krakow City Center vb.

https://krakow-city-center.goldentulip.com/en-us/

Varşova: Golden Tulip Warsaw 4*vb

https://warsaw-centre.goldentulip.com/en-us

Gezi Zamanlaması
Avusturya'da sıcak yazlar ve soğuk kışlar yaşanır, ancak bölgenin tadını çıkarmak için nadiren fazla bunaltıcı veya soğuktur; bu da onu yıl boyunca bir destinasyon haline getirir. Ziyaret etmek için en iyi zaman kişisel tercihleriniz tarafından belirlenir.

Yaz (Haziran - Ağustos), yürüyüş ve tekne gezintisi için en iyi havayı sunar. Aralık'tan Şubat'a kadar, karlı dağ manzaralarına hayran kalabileceğiniz yüksek Alp zirvelerinde kış sporları için geniş fırsatlar sunar. Şehirler ve köyler Noel pazarlarıyla çiçek açar, her Aralık ayında ışıklar ve şenlikler getirir.

Kış ve yaz arasında, daha hafif kalabalıklar ve akşamları serinleşen gün boyunca serin sıcaklıklarla aylar bulacaksınız.

Çek Cumhuriyeti aslında mimarisiyle yılın her dönemi ziyarete uygun bir kültür destinasyonudur. Kısa ve sıcak yazları, soğuk kışları ile genel olarak karasal bir iklime sahiptir. Bu nedenle mayıs ve ekim ayları arasında kalan dönem turizm için daha hareketli dönemleridir. Ancak sıcaklığın 25 derece üzerine nadiren çıktığını söylemekte fayda var. Yaz aylarında ortalama sıcaklıklar 17-18 derecedir. Bazı zamanlarda fırtınalı havalar gözlense de yılın en sıcak ayını ise temmuz ayıdır. Yıl boyunca yağışlı olan Çek iklimi, kışın her ne kadar soğuk ve karlı olsa da şehir içinde harika manzaralar sunar. Yılın en soğuk ayı olan ocakta ortalama sıcaklık değeri -1 derecedir.

Polonya'da yaz, güneşli gökyüzü ve ılık sıcaklıklarla Haziran ve Ağustos ayları arasındadır ancak yağmurun çoğu bu aylarda da düşer. Bu, Polonya'da turistlerin tarihi sokaklarında dolaşmak ve şehir meydanlarını çevreleyen açık hava kafelerinde insanları izlemek için şehirlere akın ettiği en yoğun turizm sezonudur. Aynı zamanda harika dış mekanlara gitmek için harika bir zaman.


Bu Tur Kimler İçin Uygun?
Çeklerin, Avusturyalıların ve Polonyalıların dünyaya sunduğu eserlerini yakından keşfetmek ve her bir ülkenin kültürünün yansımalarını yakından  tanımak isteyen gezginler için kaçırılmaması gereken bir gezi olmakla birlikte, tempolu bir tur olduğu unutulmamalı. 


Vize Bilgileri   
Avusturya, Çekya ve Polonya bir schengen ülkesidir. Umuma mahsus pasaport sahipleri vizeye tabidir. Diplomatik hizmet ve hususi pasaport sahipleri vizeden muaftır.


Uçuş Süreleri   
İstanbul ile Viyana arası uçuş süresi yaklaşık olarak 2 saat 25 dakikadır.

Varşova  - İstanbul arası uçuş süresi ise yaklaşık 2 saat 40 dakikadır.


Para Birimi  
Avusturya’da kullanılan para birimi Euro, Çek Cumhuriyetinde Çek Korunası ve Polonya’da kullanılan para birimi ise Zloti’dir. Seyahatiniz için yanınıza Euro almanızı ve bunun ufak birimlerini yanınızda bulundurmanızı öneririz.


Saat Dilimi    
Türkiye ile Avusturya, Çekya ve Polonya arasında -1 saat fark bulunmaktadır. Türkiye’de saat 12.00 iken bu ülkelerde saat  11.00’dır.


Telefon Kullanımı      
Tüm cep telefonu operatörleri, hattınız uluslararası dolaşıma açıksa kullanılabilmektedir.


Kıyafet ve Gerekli
Eşyalar  Kolayca giyilip – çıkarılabilecek tişört, kısa ve uzun kollu gömlekler, pamuklu pantolonlar, şort, rahat yürüyüş ayakkabıları, akşamları için bir hırka almanızı öneririz. Bunun dışında; şapka, güneş gözlüğü, güneş kremi, olası gürültüye karşı kulak tıkacı, fotoğraf makinesi, video kamera ve bunların şarj aletleri ve yedek hafıza kartları da getirebilirsiniz.


Yemek Kültürü
Modern ülkeler olarak, her damak tadına uygun yemekler bulunabilmektedir.


Elektrik      
Genelde 200–220 V kullanılıyor. Priz konusunda ise genelde bir sıkıntı yaşamazsınız. Çok istisnai durumlarda cihazınız kalın girişli ise sorun olabilir.


Alışveriş  
Viyana, Prag ve Varşova'da alış veriş yapabileceğiniz birçok alış veriş merkezi bulunmaktadır Viyana’da fiyatlar genel olarak yüksektir. Ayrıca hem Viyana, Prag, Varşova hem de diğer şehirlerde bölgeye özgü hediyelik el yapımı ürünler alınabilir. Ayrıca dünyaca ünlü bütün markaları Prag'ın merkezinde bulabilirsiniz. Orijinal modaya has ürünleri bulabileceğiniz bir çok küçük mağazada bol bol alışveriş imkanı bulunmaktadır.


Önemli Not
Bu tura 14 yaşından küçük çocukları maalesef kabul edemiyoruz.

*Pasaport sürelerinin, tur bitiş tarihinden itibaren en az 6 ay geçerliliğinin bulunması ve en az iki boş sayfanın olması gerekmektedir.*