Buenos Aires - Rio de Janeiro - Sao Paulo - Iguazu
Arjantin'in tangosu, Brezilya'nın sambası ile coşan Iguazu'ya yolculuk...
4 & 5 Yıldız Oteller

4 & 5 Yıldız Oteller

Tüm Turlar Dahil

Tüm Turlar Dahil

6 Öğle ve 3 Akşam Yemeği Dahil

6 Öğle ve 3 Akşam Yemeği Dahil

Kesin Kalkış

Kesin Kalkış

1 Kişilik Fiyat
4.190 USD

2 Yetişkin Fiyatı
8.380 USD
184.895 TL
Taksit Seçenekleri
TÜKENDİ
Bu turda kontenjanlarımız dolmuştur. Ek yer talebi ya da alternatif turlar hakkında bilgi almak için hemen bizi arayın 0 (212) 233 1598

Tur Programı


1. Gün
İstanbul – Sao Paulo

Turumuz kişiye özel aracın sizi adresinizden alması ile başlıyor. İstanbul Havalimanı Dış Hatlar Gidiş Terminali'nde buluşarak, bilet, bagaj ve pasaport işlemlerimizi tamamlıyor ve sonrasında ise Türk Hava Yolları’nın tarifeli seferi ile Sao Paulo uçuşumuzu gerçekleştiriyoruz. Varışımızı takiben havalimanında karşılanıyor ve özel aracımız ile otelimize transfer oluyoruz. Konaklama otelimizde.

Uçuş No: TK 15 (Türk Hava Yolları) - Kalkış: İstanbul - Tarih: 22 Haziran 2023 - Saat: 10:55 - Varış: Sao Paulo - Tarih: 22 Haziran 2023 - Saat: 17:55
2. Gün
Sao Paolo – Rıo De Janerıo

Kahvaltının ardından Sao Paulo turumuza başlıyoruz. Iburapuera Park, Japon Mahallesi, Katedral, Tarihi Şehir Merkezi, Belediye Tiyatrosu tur esnasında göreceklerimiz arasındadır. Turumuzun ardından öğle yemeğimizi alıp Rio de Janerio uçuşu için havalimanına hareket ediyoruz. Varışımızı takiben havalimanında karşılanıyor ve özel aracımız ile otelimize transfer oluyoruz. Konaklama otelimizde.

3. Gün
Rıo De Janerıo

Otelde alacağımız kahvaltının ardından özel aracımız ile şehir merkezine transfer oluyoruz. Bu sabah şehrin kolonyal bölgesini ziyaret edecek, burada dar caddeler, meydanlar ve tarihi binalar arasında Candelaria, Praça XV, Travesso Marketi, Metropolitan Katedrali ve sambanın kalbi Sambodromo’yu ayrı ayrı ziyaret edeceğiz. Gezinin bu bölümünde ülkedeki Portekiz hâkimiyeti döneminden kalma Portekiz Kraliyet Okuma Odası’nı da gezeceğiz. Büyüleyici bir atmosfere sahip Colombo Pastanesi’nde kısa bir molanın ardından turumuzun ilk bölümünü tamamlamış olacağız. Öğle yemeğinde, yerel bir restoranda Brezilya'nın geleneksel mangal tatlarını tadacağız. Yemek sonrası serbest zaman. Akşam yemeğimizi yerel bir restoranda alıp, dinlenmek üzere otelimize geçiyoruz. Konaklama otelimizde.

4. Gün
Rıo De Janerıo

Kahvaltının ardından özel aracımız ile Dünyanın Yeni Yedi Harikasından biri olan, 40 m uzunluğundaki Christ the Redeemer (Kurtarıcı İsa) Heykeli’nin tüm Rio de Janeiro’ya tepeden baktığı Corcovado Tepesi’ne gidiyoruz. Bu gezinin ardından öğle yemeğimizi yerel bir restoranda alıyoruz. Yemeğin ardından Guanabara Körfezi’nin inanılmaz manzarasına doyacağınız Sugar Loaf Tepesi’ne teleferikler ile çıkıyoruz. Günün kalanında serbest zaman. Konaklama otelimizde.

5. Gün
Rıo De Janerıo – Iguazu

Kahvaltının ardından özel aracımız ile havalimanına transfer oluyoruz. Yerel havayolları ile Foz de Iguaçu’ya (Brezilya) hareket ediyoruz. Varışımızı takiben havalimanında yerel rehberimiz tarafından karşılanıyor ve Iguaçu Milli parkına hareket ediyoruz. İguazu şelalelerinin büyük bir çoğunluğu Arjantin sınırları içinde yer almasına rağmen şelaleleri en iyi açıdan görme ve manzaranın tadını çıkarma fırsatı Brezilya kısmında yakalanmaktadır. Şelalelerden San Martin, Adem & Havva ve diğer bir çoğunu göreceğimiz bir patika yürüyüşünden sonra en görkemli şelale olan Şeytan Boğazının döküldüğü noktaya ulaşıp şelalenin heybetini yakından deneyimleyeceğiz. Gezimizin ardından Brezilya-Arjantin sınır kapısından geçiş işlemlerini tamamlayıp konaklayacağımız otele doğru yola çıkıyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde. ** Yerel havayollarının müsaitliğine göre Rio de Janerio – Iguazu uçuşu Sao Paulo aktarmalı gerçekleştirilebilir.

6. Gün
Iguazu – Buenos Aıres

Kahvaltının ardından UNESCO Dünya Mirası Listesi’nde yer alan Iguazu Şelalelerinin Arjantin tarafındaki yürüyüş parkurlarını tamamlayacağız. Bir gün önce Brezilya tarafından gözlemlediğimiz şelaleleri bu sefer döküldükleri yerden yani en yakın noktalardan ziyaret edeceğiz. Öğle yemeğimiz Ulusal Park içerisinde yer alan yerel bir restoranda alıp şelalelerdeki son aktivitemiz olan Macuco safari ile için parkın içinde kısa bir yolculuk yapacağız. Bu turumuzda İguazu nehri kıyısına ulaşıp sürat tekneleri ile şelaleleri yakından deneyimleyeceğiz. Tekneler ile şelalelerin altına girdiğimizde Şelaleler üstünüze doğru dökülürken hissedeceğiniz adrenalin eşi benzeri olmayan bir deneyimle birleşecek. Hazırlanın tamamen ıslanacaksınız. Macuco safarinin ardından özel aracımız ile havalimanına transfer oluyoruz. Yerel havayolları ile Buenos Aires’e hareket ediyoruz. Varışımızla birlikte dinlenmek üzere otelimize geçeceğiz. Konaklama otelimizde.

7. Gün
Buenos Aıres

Kahvaltının ardından tam gün Buenos Aires gezimize başlıyoruz. Güney Amerika’nın en büyük şehirlerinden olmasına rağmen kendinizi önemli bir Avrupa kenti geziyormuş hissinden kurtaramayacağınız mimarisi, birbirinden lezzetli yemeklerden oluşan mutfağı ve elbette kalbinden taşan tango ile eşsiz şehir Buenos Aires’te ilk durağımız bu şehre neden “Güney Amerika’nın Paris’i" namının verildiğini bize varlığı ile anlatan La Recoleta semti olacak. Şehrin seçkin semtlerinden biri olan bu yerde Eva Peron’un (Evita) da mezarının bulunduğu Recoleta Mezarlığı’nı ziyaret edeceğiz. Daha sonra Arjantinli sanatçıların eserleri ile beraber Renoir ve Monet gibi Avrupalı ressamların da eserlerinin bulunduğu Ulusal Güzel Sanatlar Müzesi’ni de ziyaret ediyoruz. Bir sonraki durağımız Plaza Dorrego etrafına çevrelenmiş, tangonun doğduğu semt, antikaları, yuvarlak taşlı sokakları, kolonyal mimarisi ile San Telmo. Buenos Aires’in kurulduğu meydan olan Plaza de Mayo ve etrafında yer alan başkanlık makamı Casa Rosada, Evita Balkonu, Katedral ve Colon Tiyatrosu gezileri ile güne devam ediyoruz. Şehrin “Grand Boulevard”ı olarak inşa edilen Avenida de Mayo’yu keşfettikten sonra kendine has mimarisi ile La Boca semti ve dünyanın en geniş bulvarı olan 9 Temmuz Bulvarı gezimizin diğer önemli noktaları arasında olacak. Bugün öğle yemeğimizi geziler esnasında yerel bir restoranda alıyoruz. Akşam ise bambaşka bir tango deneyimine tanık olmak için şehrin en iyi tango mekânlarından birinde olacağız. Akşam yemeğimizi de bu mekânda alıyoruz. Konaklama otelimizde.

8. Gün
Buenos Aıres – Tıgre – Istanbul

Kahvaltının ardından özel aracımız ile Buenos Aires’in kuzeyinde yer alan, sadece Buenos Aires’in değil tüm Güney Amerika kıtasının en varlıklı semtlerinden biri olan San Isidro’ya hareket ediyoruz. Burada taş döşeli yollar ve kolonyal dönem evleri ile çevrili tarihi merkezi görüyoruz. Daha sonra aracımız bizi Tigre’ye götürecek. Burada halka açık bir feribotla Parana Deltası’nda yaklaşık 1 saat süren bir gezi yapıyoruz. Öğle yemeğimizi geziler esnasında yerel bir restoranda alıyor olacağız. Tur bitimi İstanbul uçuşumuz için havalimanına transferimiz gerçekleşecek. Bilet, bagaj ve biniş işlemlerinin ardından Türk Hava Yolları’nın tarifeli seferi ile İstanbul’a hareket ediyoruz. Uçuşumuz Sao Paulo stoplu olacaktır. Yaklaşık olarak 1 saat, 30 dakikalık bir bekleme olacak uçaktan İstanbul’a kadar inmeyeceğiz. Saat farkından dolayı günü uçakta geçiriyoruz.

9. Gün
Istanbul

İstanbul varışımız yerel saat ile akşam saatlerinde olacak ve size özel araç transferimiz ile gezimiz sona erecek; tekrar görüşmek dileğiyle…

Uçuş No: TK 16 (Türk Hava Yolları) - Kalkış: Buenos Aires - Tarih: 29 Haziran 2023 - Saat: 23:55 - Varış: İstanbul - Tarih: 30 Haziran 2023 - Saat: 22:40

Hizmetler


Paket Fiyata Dahil Hizmetler:
 • Türk Havayolları ile İstanbul – Sao Paulo / Buenos Aires - İstanbul ekonomi sınıf uçak bileti ve bu bilete ilişkin alan vergileri. (Dönüş Sao Paulo stoplu olacak, 1 sa 30 dk’lık bir bekleme var)
 • Sao Paulo – Rio de Janeiro, Rio de Janeiro – Iguazu ve Iguazu – Buenos Aires arası ekonomi sınıf uçak biletleri ve bu biletlere ilişkin alan vergileri (Yerel havayollarının müsaitliğine göre Rio de Janerio– Iguazu uçuşu Sauo Paulo aktarmalı gerçekleştirilebilir)
 • Kişiye özel ev– alan – ev transferi
 • 4* ve 5* otellerde Buneos Aires’de 2 gece, Iguazu’da 1 gece, Rio de Janerio’da 3 gece ve Sao Paulo’da 1 gece olmak üzere toplamda 7 gece kahvaltı dâhil konaklama
 • 3 Akşam ve 6 öğle yemeği (uçuş saatlerine göre uçuş günleri öğle yemekleri kumanya olarak verilebilir)
 • Programda belirtilen tüm transferler
 • Özel araçlar ile programda belirtilen tüm geziler
 • Iguazu Şelalelerinde hem Arjantin, hem Brezilya Ulusal Parklarına giriş ücretleri
 • Buenos Aires’te tango gösterisi
 • Geziler esnasında gerekli olan tüm müze ve örenyeri giriş ücretleri
 • Gazella Turizm profesyonel Türkçe rehberlik hizmetleri
 • Covid-19 Seyahat Sağlık Sigortası,
 • Yurtdışı çıkış harcı.
Paket Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler:
 • Programda belirtilmeyen yemekler,
 • Programda belirtilen yemekler sırasında alınacak içecekler,
 • Fazla Bagaj ücreti,
 • Kişisel harcamalar.

Fiyat Bilgileri


TARİHOTELİki Kişilik Odada KişibaşıÜç Kişilik Odada KişibaşıTek Kişilik OdaÇocuk (02,00 - 11,99 Yaş)
22 Haziran 2023 | 30 Haziran 2023 4* ve 5* Oteller 4.190 USD4.190 USD5.080 USD-

Genel Bilgiler


Otellerimiz
*** Üç Kişilik oda mülklerine sahip olmaktan istinaden.

4*Blue Tree Paulista vb - Sao Paolo
https://www.bluetree.com.br/hotel/blue-tree-premium-paulista/
4* Arena İpanema vb. - Iguazu
https://www.arenahotel.com.br/

4* Arena Ipanema Otel vb. - Rio De Janerio
https://www.arenahotel.com.br/hotel-ipanema-hotel/

5* Otel 725 Kıta vb. - Buenos Aires

http://www.725continental.com/

- Katılım Şartları
Bu gezimiz, en az 20 kişi katılım şartı ile düzenlenmektedir.  Yeterli katılım sağlanamadığı takdirde, son iptal bildirim tarihi tur başlangıcının 20 gün öncesidir. Katılım yetersizliği nedeniyle iptal edilen tur, acenteniz aracılığı ile tarafınıza bildirilecektir.

- Sağlık 
Brezilya için sarıhumma aşısı Türkiye'de yapılmaktadır. Doktorunuz tavsiyesi ile istenirse sarıhumma aşısı yaptırılabilir veya doktorunuz tavsiyesi ile sıtma hapı kullanabilirsiniz.. Arjantin ve Brezilya’ya girişlerde aşı zorunluluğu bulunmuyor. Yemeklerde sağlığınıza etki edecek bir sorun olacağını düşünmüyoruz. Musluk suyu kullanmamanızı, kapalı şişe suyu tüketmenizi öneriyoruz. Yanınıza gerekiyorsa mide ve ishal ilaçları, vitaminler, baş dönmesi, kusma, baş ağrısı, soğuk algınlığı ve tansiyon hastalıklarına karşı ilaçlarınızı almayı unutmayınız.

 

Sağlıklı Seyahat Politikamız

Tura katılan misafirlerimizden , sağlık bakanlıkları tarafından onaylanmış çift aşı ibrazını veya son 3 ay içerisinde Covid-19 hastalığını geçirmiş olma zorunluğunu arıyoruz. Turlarımızda görev yapan, rehberimiz, yerel rehberimiz, araç şoförleri ve muavinlerimiz de çift aşılıdır.

İlgili ülkelerin Sağlık Bakanlıklarının belirlediği ek PCR ve kabul edilen aşı markalarının en güncel hallerinin takip edilmesi gerekmektedir.

- Vize Bilgileri

Umumi Pasaport          Vize gerekli değil                

Yeşil Pasaport             Vize gerekli değil

Hizmet Pasaport          Vize gerekli değil

Seyahat bitiş tarihinden itibaren 6 ay geçerli ve 10 yıldan eski olmayan pasaportunuzun olması gerekmektedir. Vize gereken destinasyonlarda, vize başvurusu için acentenizin tarafınıza ileteceği “Vize İçin Gerekli Evraklar” listesinde belirtilen belgeler ile vize başvurusunun yapılması gerekmektedir.Yırtık, yıpranmış, ıslanmış ve/veya benzeri tahribata uğramış pasaportlar nedeniyle ziyaret edilecek ülke sınır kapısında gümrük polisi ile sorun yaşanmaması adına; anılan pasaportların yenilenmesi ve T.C. vatandaşlarına vize uygulayan bir ülke ise ilgili vizenin yeni pasaportta olması gerekmektedir. Aksi durumda sorumluluk yolcuya aittir. 18 yaşından küçük misafirlerimiz tek başlarına ya da yanlarında anne ya da babadan sadece biri ile seyahat ederken ülke giriş-çıkışlarında görevli polis memurunca anne-babanın ortak muvafakatini gösterir belge sorulması ihtimali olduğundan; 18 yaş altı misafirlerimizin ve anne-babalarının bu konuda hassasiyet göstermelerini tavsiye ederiz.


- Bu Tur Kimler İçin Uygun?
Farklı kültürleri isteyenlerin gözlemlenmesi için kaçırılmaması gereken bir gezi olmasıyla birlikte, tempolu bir tur olduğu unutulmamalı. Bu turumuzda birden fazla iç hat mevcut olup, yoğun tempolu bir gezidir. Bu işi yaratıkları nedeniyle yorulmaktan rahatsız etmeyen bütün gözetleme için uygun bir turdur.


- Uçuş Süreleri
İstanbul Sao Paulo 13 sa 45 dk

Buenos Aires İstanbul 16 sa 20 dk

Uçak Sao Paulo'da 1 saat 35 dakikaya kadar olacak bir teknik duruş gerçekleştirecektir. Bu esnada uçaktan inilmesi yasaktır.


 -  Para Birimi
Arjantin para birimi Arjantin Pezosu (ARS)'dir.

Brezilya para birimi Brezilya Reali (BRL)'dir.

Yanınızda US Dolar (USD) bulundurmanızda vardır.


- Saat Dilimi
Her iki ülke ile Türkiye arasında –6 saat fark bulunmaktadır. Türkiye'de saat 12.00 iken her üç ülkede saat 06.00.


- Telefon Kullanımı
Tüm cep telefonu operatörleri, hattınız uluslararası üzerinden bir açıksa kullanılabilir. Bulunduğunuz bölgeye göre şebekeden kaynaklı aksaklar olabilir.


- Gezi İçin Alınabilecek Kıyafet ve Gerekli Eşyalar
Kolayca giyilip – çıkarılabilecek tişört, kısa ve uzun kollu gömlekler, pamuklu pantolonlar, şort, rahat yürüyüş ayakkabıları, akşamları için ince bir mont ve ince bir kazak giymenizi tavsiye ederiz.


- Yemek Kültürü
Arjantin ve Brezilya'da et yemekleri başta olmak üzere, akraba olmayanların de ağırlıkta olduğu mutfak kültürleri vardır.


 - Elektrik
Her iki ülkede de elektrik 220 volttur. Arjantin'de C tipi ikili yuvarlak ve I tipi üçlü yassı prizler kullanılmaktadır. Brezilya'da A tipi ikili yassı ve C tipi ikili yuvarlak uçlu prizler kullanılmaktadır. Adaptör gerekir.


- Alışveriş
Buenos Aires'te şehir merkezindeki Avenida Santa Fe ve Avenida Corrientes ile Belgrano'daki Avenida Cabildo alışveriş açısından şehirdeki en hareketli yerler. Ancak kredi kartı ile yapılan alışverişlerde yüksek banka komisyonlarının gözetimini göz önünde bulundurmakta ve mümkünse alışverişler sırasında nakit para kullanmakta fayda sağlamak isteyenler arzulayanlardandır.


- Önemli Not
*** Bu tura 14 yaşında küçük boyutlar maalesef kabul etmiyoruz.

Geçici pasaportun olması ve/veya alınmış vize (vize gerekli destinasyon/pasaport için) olması, ülkeye giriş yapılabileceğine dair hükümler bulunmaz. Pasaport polisinin sizi içeri sokmama yetkisi vardır. Bu konutlardan Gazella sorumlu değildir, sorumluluk yolcuya aittir. 

Gazella, hava yolu ile yolcu arasında aracı kurum olup, 28.09.1955 Lahey Protokolü'ne tabidir. Tarifeli ve özel uçuşlarda yönlendirme görevlileri olabilir veya mevcut gezi ve uçuş öncesi saatlerdir. Gazella, bu sahil en kısa sürede yolculukla yola çıkar. Yolcularımızın uçuş detaylarının değişebileceğini ve kabul ederek turu satın almışlardır. 0-2 yaş arası çocuklar alan vergisi ve alan hizmetleri bedeli ödemezler

Tur paketine dahil olan panoramik şehir turları, şehirlerin genel tanıtımı için düzenlenen ve araç içinden rehber anlatımıyla panoramik olarak yapılan müze, ören yeri girişlerini en fazla 2-3 kullanan turlardır. Panoramik turlar, programda belirtilen diğer turlar da dahil olmak üzere, tura denk gelen gün ve buralardaki yerel yapılar tarafından gezildiğinde, girildiğinde izin verilmesine izin verilmeyen veya herhangi bir etkinlik nedeniyle kapalı geçişlerin gerçekleştirildiği, keza hava çıkışı nedeniyle turun gerçekleştirildiği hale geldiği yerde bahse konu turların Yapılamasından Gazella sorumlu değildir. Bazı turlar kapalı yollar veya araç girişine izin verilmeyen noktalarda, içinde toplu taşıma veya yaya olarak yapılabilir.

Yorumlar

0
Toplam 0 Yorum
0 Ortalama Puan
5
0
4
0
3
0
2
0
1
0

Bu tur için henüz yorum bulunmamakta.